Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

littentree, tak rano cala dawke, tez mi sie sennosc w ciagu dnia nasilila na maksa, pogoda sie poprawila ludzie wychodza z domow a moj mozg mi nakazuje spac ;p

 

Ja rano biorę 50mg, a na noc od wczoraj 100mg Amitryptyliny. Wczoraj nie mogłem wsiąść do autobusu. Coś mi mówiło żebym wrócił do domu i wróciłem. Zadzwoniłem do lekarki i stwierdziła, że to nie skutek uboczny działania leków, ale objaw choroby. Kiedys już tak miałem. Wziąłem 100mg Tegretolu i zaczęło mi odpuszczać zlekka. Po godzinie wyszedłem jeszcze raz na przystanek i tym razem wsiadłem i pojechałem do pracy. Ale nadal czułem niepokój. Cały czas mam wrażenie, ze jestem taki zamulony i nie w jednym kawałku. Nie mogę się skoncentrować. Część mnie chce coś zrobić ,a druka połowa mówi NIE!!! I niestety druga połowa wygrywa częściej. Niech już będzie lepiej. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przyjmuję Paroxinor od początku grudnia 2013r. Wcześniej nadużywałem alkoholu, myślałem, że lęki to wynik używania alkoholu i zaprzestania jego nadużywania. Jednakże okazało się, że to nie jest problem alkoholowy - stwierdzone przez specjalistów. Po 10 dniach brania Paroxinoru (pierwsze dwa dni ćwiartkę tabletki, trzy dni pół tabletki i potem już całą tabletkę 20mg) nastąpił stan całkowitej poprawy - dobry humor, totalny spokój - lek działał jak marzenie. Okres ten trwał przez 5-7 dni. Później tak jakby organizm przywykł do leku i usuwał "problemy" w 70% i tak jest do dnia dzisiejszego. Dziwny ciężar w głowie, lekkie nudności w środku dnia (w godzinach od 11 do 16), a także lekka nadpobudliwość ruchowa, ponadto lekkie lęki oraz poczucie dyskomfortu w samopoczuciu - nie czuję się tak, jak zdrowy człowiek na powinien się czuć - jest mi niedobrze. Nie mogę się udać do lekarza, ponieważ nie mam już dni wolnych w pracy, dlatego chciałem podpytać i poprosić o pomoc tutaj.

 

W między czasie wróciłem do nałogu nikotynowego - ePapieros. Czy nikotyna wpływa też na osłabienie efektów leczenia paroksetyną?

Czy powinienem poprosić lekarza o zwiększenie dawki leku? Czy zwiększenie dawki może pomóc?

 

Czy po zwiększeniu dawki zwiększą się też trudności z osiągnięciem orgazmu (przy 20mg/dzień, jakoś sobie radzę ;) )?

 

Proszę o pomoc,

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę paroksetynę 40mg. Pomaga mi dość dobrze, ale jeszcze czegoś mi brakuje. Czy przejście na 60mg spotęgowałoby efekt leczniczy, czy też mogłoby zaszkodzić? Efekty uboczne u mnie to demotywacja, lenistwo i senność. Miał ktoś podobną sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby zwiększenie dawki paro pomogło na fobie. 60 mg to już trochę hardcorowa dawka. Będzie tylko jeszcze większe rozleniwienie. Dodatek czegoś aktywizującego jak najbardziej może pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pobudzacz, co np. myślisz o bupropionie?

nie wiem , mi ten lek nie podszedł , lepiej EDronax , bo metylofenidatu to lekarz Ci nie przepisze .

 

-- 12 kwi 2014, 18:56 --

 

albo Wenla . z ewentualnym dodatkiem na dopaminę jeden z Agonistów Dopaminy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po odstawieniu paro jeszcze bardziej jestem poje bany, dalej nic mnie nie interesuje filmy sa nudne nic mnie nie interesuje i na przemian tancze z muzyka na maksa albo spie a raczej leze i przebiegam maraton nogami na lozku ;o tak silnego 'paradoksu' jeszcze nie mialem, albo jestem bogiem i moge wszystko albo leze i jestem gownem. Fajnie moj lekarz jest super, a nawet nie wiem jaka mi postawil diagnoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja paroksetynę już zdobyłem, ale dziś biorę dalej jeszcze Escitalopram, tylko 5mg (schodzę z 20mg),

pobiorę parę dni te 5mg i ewentualnie skrosuję obydwa leki dodając do ESCI 10mg PARO.

A potem odstawie ESCI całkowicie.

Ale jestem przekonany, że po PARO nie będzie lepiej, osobowości nie da się naprawić tak samo

jak nie da się naprawić niskich płac w tym kraju i beznadziei tego społeczeństwa, które na Nas

oddziałuje.

Wierzę, że PARO jeszcze bardziej zmniejszy lęk niż ESCI, ale kosztem emocji wyższych, co

spowoduje depresję samą w sobie - brak sił, motywacji - bo działanie na noradrenaline jest za słabe,

i poza serotoniną tłumione poprzez działanie antycholinergiczne i lekko antyhistaminowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wziąłem w nocy na sen 5mg Paroksetyny.

Miałem jeszcze bardziej realistyczne sny niż po Escitalopramie,

sny były niesamowicie autentyczne i wątki trwały długo,

nie chcę opowiadać ich pełnej treści bo pękniecie ze śmiechu,

spalem aż 12h, śniły mi się 4 wątki - wyjazd w góry,

przypadkowe spotkanie ze słynną aktorką, praca przy komputerze,

oraz powrót piechotą po torowisku z Katowic do Warszawy o_O.

 

Niestety 2h od przebudzenia, dopadł mnie mega smutek, mimo że

sny były całkiem przyjemne, wziąłem kolejne 5mg PARO,

jutro walę 10mg, a za 5 dni zwiększam na 20.

 

-- 13 kwi 2014, 17:46 --

 

A może zamiast paro. jak ktoś chce mieć działanie aktywizujące byłaby lepsza sertra. 150-200mg? Powinno działać na dopaminę.

 

A siła wychwytu serotoniny paro. i serty. jest porównywalne o ile nie takie samo chyba.

 

3 miesiące na Sercie były super, niestety po 6 miesiącach brania zacząłem mieć ataki agresji, furii, pojawiły się objawy negatywne psychozy.

Dopamina u większości nerwicowców/depresyjnych niestety pogarsza stan, dając tylko na początku paradoksalny efekt pobudzająco/euforyzujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 40mg paro. Łykam całość popołudniem późnym. Senność pojawia się koło 11-12 w nocy, jak znalazł na sen. A w ciągu dnia żadnej senności. I co dziwne, nie stępia u mnie funkcji seksualnych, tak jak kiedyś miało to miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×