Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

jak brałem na wieczór paro to miałem rano straszne problemy zeby się dobudzić

 

-- 05 kwi 2014, 12:58 --

 

z tego co pamiętam lekarz mi mowil ze najwieksza sennosć przypada na kilka godzin po zażyciu leku i z tego powodu jak u kogoś ona występuje to zeby brać wieczorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiercionauta,

z tego co pamiętam lekarz dołożył Ci fluo do paro, czy miałeś nasilenie stanów lękowych na początku dołożenia fluo?

 

nie pamiętam, wiec chyba nic takiego nie miało miejsca. ale za to miałem straszne wahania nastroju. Od niemal euforia po rozpacz, ale to już przeszłość. teraz ten mix działa bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z wielokrotnym wybudzaniem się i zasypianiem minęły jak ręką odjął, kiedy poszłam do pracy. Jak to dobrze, że poczekałam z dołączeniem do paroksetyny trazodonu. :yeah: Na szczęście nie muszę brać miksu. Naprawdę jakieś stałe i konkretne zajęcie jest najlepszym lekarstwem na wiele "uboków". Natomiast duży problem jest z koncentracją. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z wielokrotnym wybudzaniem się i zasypianiem minęły jak ręką odjął, kiedy poszłam do pracy.

Hejka .

Miałem dosłownie tak samo jak Ty Magnolia . Kiedy pracowałem nigdy nie miałem problemów ze snem , przebudzaniem i innym badziewiem męczącym. Był zachowany Zdrowy Rytm godzin kladzenia się spać i wstawania h, jedzenia i odpoczynku , Neta , etc.

Kiedy byłem na bezrobociu wszytko znowu odżyło ,,, ale nie tak mocno jak teraz . Człowiek był młodszy , co jest równoznaczne z lepszym snem ( u mnie ).

Ktos powiedział ,że<<< SEN to Wielkie Błogosławieństwo Boże .>>>

- wystarczy zarwać porządnie choć jedną noc i następny dzień totalna kupa niefajnego samopoczucia . :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, u mnie akurat nieprzespana noc skutkuje lepszym samopoczuciem i efektem przeciwlękowym. Natomiast czym dłużej śpię, tym zazwyczaj mam gorsze samopoczucie i nasilony lęk, zwłaszcza w pierwszych godzinach po przebudzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ;) to deprywacja snu, tylko nie wyobrażam sobie jak można na dłuższą metę tak ciągnąć ;p

 

-- 05 kwi 2014, 23:09 --

 

magnolia84, to bardziej nerwica i depresja prowadzi do wywrócenia rytmu dobowego i problemów ze snem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest, bo to choroby o wieloczynnikowym podłożu, jednak uważam że w większości przypadków to depresja prowadzi do zaburzeń snu, taka osoba nawet może nie zdawać sobie z tego sprawy - np. w przypadku depresji maskowanej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiół, http://pulsmedycyny.pl/2584232,37077,brak-snu-i-depresja-ida-w-parze

The Scientist też niedawno o tym pisał.

Poza tym zauważ, że w przypadku depresji chorzy najczęściej uciekają w sen i przesypiają wiele godzin.

Przyczyny depresji są też organiczne - przebyte choroby, leki, złe odżywianie, itp. Wszystko to wpływa na nasze neuroprzekaźniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zauważ, że w przypadku depresji chorzy najczęściej uciekają w sen i przesypiają wiele godzin.

uuuuuf i to piełko było mi dane przeżyć ( za kawalerki jeszcze ) . Na zewnątrz w Realu nic co by pozwoliło zapomnieć o sobie-swoich fobiach i słabościach , niemocach i braku ceku ,,, a ego trimfuje ,,, i jedno wyjście SEN ( a jak nie chce sie pojawić , to benzo go z baranka ) i śpimy . Niech chociaż te dwie ogodziny popołudniu będą ulgą , podróżą w leppszy świat , wolnośćia od swojego Krzyża .

Pamiętam te ucieczki w sen , jaka nędza , uuuuf .!

Dobrze ,że mi to przeszło , teraz nie ma czasu ( obowiązki rodzinne ) na spanie w dzien w dodatku spowodowane przez nudę, lęki , brak siły ,oraz pomysłów jak z tego szamba wyskoczyć. Ręce opadają. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×