Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, nikt mi nie odpowiedzial wiec ponowie pytanie i prosze o pomoc:(

bralem bez przerwy parogen w dawce 20 mg rano. Razem z lekarzem zdecydowalismy sie na przerwanie kuracji jako, ze czulem sie ok. Schodze od pon w sposob 1 dzien 1 tabs 2 dzien 0,5 tabs 3 1 tabs 4 0,5 5 1 tabs 6 0,5 tabs 7 0,5 tabs i juz bede na polowce.

Niestety dopadlo mnie lekkie rozwolnienie (biegunka to nie jest) i chodze do toalety 4x dziennie. Bralem parogen na nerwice jelit.

Czy przejdzie mi to? czy to zespol odstawienia? czy choroba wrocila?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek0700, może to być objaw wracającej nerwicy. Leki tego typu maskują zaburzenia, nie leczą ich.

 

Zawdzięczam paroksetynie już drugi raz powrót do normalnego życia. Wyciąga mnie z wszelkich objawów nerwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomek0700, niestety przekonasz sie dopiero wtedy gdy zespol odstawienia minie, ja sam odstawiam paro juz 3 dzien, ale bez schodzenia z dawek tylko tak o, lęki po niej mi niby minely a raczej zostaly stlumione w ten sposob, ze ciagle mam jakis natlok mysli, ale nie potrafie ich okreslic, a spiety jak bylem tak jestem dalej tylko, ze z polowa intelygencji i mam wszystko gleboko gdzies. Pewnie przy pierwszym ataku paniki pozaluje tej odstawki ale przynajmniej poczuje, ze zyje :D i taka sentencja na koniec, anhedonia TY SUKO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prosze pocieszcie mnie..

Jestem na Parogenie od 17 dni.. I nadal nic.. Przez pierwszy tydzien biegunki i nudności i oczywiście poczucie osłabienia i uścisk głowy.. Zaczynałem od pół tabletki przez 4 dni potem jedna tabletka.. Niestety żadnej poprawy cały czas czuje uścisk w głowie do tego nie mam apetytu straciłem 10 kilo..czy ten lek zacznie wogole działać? A moze ja nie mam nerwicy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore paro ok. pol roku , bylo raz gorzej raz lepiej , fakt nie ma ataków paniki, lecz za to mam spięte mięśnie, czuje jakbym miała kolki zamiast nóg..trzesa sie rece , raz mi zimno raz zbyt goraco..sto myśli na minute.Biore caly czas dawke 25 mg.Nie wiem juz co myslec o tym leku.

 

-- 07 kwi 2014, 12:08 --

 

Sam88, Skutki uboczne nadal Cie mecza?

 

-- 07 kwi 2014, 12:09 --

 

Sam88, Na co Tobie przepisano ten lek? na nerwice czy lęki?

 

-- 07 kwi 2014, 12:21 --

 

Jeszcze jedno cos sie dzieje z moja pamiecia , zapominam gdzie cos polozylam , lub wyrzucam do kosza rzeczy , ktore powinnam wlozyc do lodowki.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calyczas czuje sie fatalnie :( bezsenność, osłabienie, zawroty głowy i ciagle wrażenie ze cos mnie w głowie meczy.. Lek dostałem na nerwice lekowa.. Chociaż nie wydaje mi sie żebym miał nerwice.. Leki pojawiły sie po rozpoczęciu kuracji Parogenem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, mam identyczne odczucia, zaleta to brak atakow paniki, ale te sztywne miesnie to tragedia, zero szans na rozluznienie, chodzac po schodach nawet mi sie nogi trzesly zero spontanu kazdy swoj ruch musialem obserwowac i kontrolowac bleh, nie biore 4 dzien i mi sie nawet humor poprawil, znajac zycie pewnie wroce do psychiatry spyta jak tam samopoczucie i da kolejny super lek, ale narazie biore od nich urlop ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem do psychiatry bo od 1,5 miesiąca miałem problemy z bólem głowy i otępieniem.. Początkowo bóle pojawiały sie raz na jakis czas wieczorem .. Z czasem były od rana.. Chodziłem po lekarzach ale wszystkie badania w normie, nawet tomografia.. Jedynie mam za mało witaminy d3 i podwyższony 3 krotnie kortyzol.. Wszyscy lekarze uważaj ze to na tle nerwowym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem po 11 dniach...

Miałem już dość że cały czas leżę, okropnej niechęci do działania, i jak leże mam ochotę chodzić po mieszkaniu, bo czułem że nie mogę spokojnie leżeć czy siedzieć. Brak apetytu. Dziś nie wziąłem i nadal się to wszystko utrzymuje, dalej niech to przejdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w fazie odstawiania paroksetyny (paroxinor). Brałam przez 7 miesięcy dawkę 30 mg. Podjęłam decyzję, w porozumieniu z moją lekarką, że odstawiam. Na moje pytanie, w jaki sposób mam odstawiać, psychiatra powiedziała mi "przez kilka dni pół tabletki". Brałam przez tydzień pół tabletki. Lekkie zawroty głowy były moim jedynym objawem. 3 dnia od całkowitego odstawienia leku objawów pojawiła się cała masa: bardzo silne zawroty głowy, mdłości, zmiany nastrojów, silne uderzenia gorąca, później straszne zimno, i jeszcze uczucie "przejeżdząjącej przez głowę ciężarówki". No i koszmary. Codziennie nowe kino akcji. Od kilku dni biorę ćwiartkę tabletki, ale objawy wciąż się utrzymują. Za 3 tygodnie wybieram się w podróż moich marzeń i mam ogromną nadzieję ustąpienia do tego czasu objawów. Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Mam żal do lekarki, że takie objawy mogą sie pojawić (szczególnie w trakcie tak szybkiego, jak się póżniej dowiedziałam odstawiania leków). Gdybym wiedziała, że może się takie scenariusz odstawiłabym leki po powrocie z wakacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×