Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

No to czas na podsumowania mojej kariery psychiatrycznej. Oto dwa moim zdaniem najlepsze leki:

1. Amitryptylina - genialnie podniosła nastrój już po 10 dniach stosowania, w dawkach 50-75. Zanik anhedonii. Za to (zbyt)mocno pobudza.

2. Paroksetyna - przeciwlękowy mistrz, pomaga nabrać dystansu do wielu spraw, niweluje niechciane myśli. Niestety do tego dochodzi senność.

 

Więc czemu by tych dwóch leków nie połączyć? Wydają się uzupełniać siebie nawzajem. Startuję od jutra, 20 paro i 25 ami, będę chciał brać możliwie niskie dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch, Amitryptylina ma chyba sporo ubokow? zauwazyles jakies? elo, tez sie czesto lapie na tym, mysle sobie czy ta paro w ogole dziala? nie jestem do konca spokojny a juz na pewno nie jestem wyluzowany, ale siegam pamiecia wstecz i stwierdzam, ze dziala ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forfiter, tylko suchość w ustach przez pierwsze parę dni, tak było kiedyś. I dwudniowy ból głowy.

Wczoraj łyknąłem na noc 25mg i zero uboków na razie. Zastanawiam się czy pierwsze dać się paroksetynie rozkręcić solo, czy od razu dołączyć amitryptyline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forfiter, no właśnie. Pomijam że paro biorę drugi raz. Sam nie wiem, czy dać się jej rozkręcić solo w dawce 20 (więcej nie chcę brać) czy od razu dołożyć trochę amitryptyliny. Mam cały dzień na przemyślanie, może ktoś tu mi jakąś radą zarzuci ;)

Teraz rozważam opcję, że poczekam miesiąc na paro 20mg i jeżeli zamuła i senność będą nie do zniesienia, to dołożę pobudzającą mnie amitryptylinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.wisegeek.com/what-are-the-differences-between-fluoxetine-and-paroxetine.htm

słyszał ktoś o tym? przy wysokiej aktywności jakiegoś białka transportowego paro moze być za szybko usuwana zanim osiągnie efekt w przeciwieństwie do fluo

 

-- 29 mar 2014, 10:29 --

 

Marian_Paździoch,

a brałeś kiedykolwiek coś pośredniego między paro a fluo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale to można rozwiązać zwiększając dawkę paro, lub właśnie zmieniając na inny lek. Teorii na temat dlaczego SSRI nie działają u pewnych osób jest wiele i chyba będą powstawać nowe do czasu aż pojawią się skuteczniejsze leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, a co można nazwać pośrednim? Sertralinę? Sertra powodowała u mnie akatyzję. Może i z początku na depresję działała, ale na lęki marnie. Mnie nadmiar dopaminy nie służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.wisegeek.com/what-are-the-differences-between-fluoxetine-and-paroxetine.htm

słyszał ktoś o tym? przy wysokiej aktywności jakiegoś białka transportowego paro moze być za szybko usuwana zanim osiągnie efekt w przeciwieństwie do fluo

 

Słyszał, pisałem o tym w zeszłym roku. :P

post1385022.html?hilit=glikoproteina#p1385022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight, leki pod deprechę mam ustawione, ale brak mi cierpliwości jak chodzi o ustawienie leków na OCD, z którymi ewidentnie mam problem. Jak chodzi o citalopram, to jego brałem ponad półtorej roku temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki zamiennik tego leku najlepiej sie dzieli? mam parogen, kruszy sie bardzo, okrągłe drażetki...pozostałe zamienniki jakie mają tabletki? przydałoby sie coś w stylu seroxatu...jakiś czas temu wróciłem do 40 mg bo przez to nierównomierne dzielenie(nawet urządzeniem do dzielenia tabletek) zmienny nastrój sie pojawiał

 

Seroxat idealnie się dzieli. Też jestem na Parogenie i dzielę w taki sposób, że w miejsce linii wstawiam ząbek i przegryzam na pół. Minusem jest ewentualny malutki odprysk tabletki, który pozostanie na ustach i muszę go szybko wypluć :D

Tabletki Parogenu przypominają mi włącznik tv na pilocie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×