Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka :papa:

 

Drodzy koledzy/koleżanki, czy możecie mi powiedzieć kiedy u was zaczął "tak naprawdę" działać Escitil? Ja biorę go trzeci tydzień i niby efekty są, ale mam chwilę kiedy czuję się bezsilna, boli mnie głowa i męczę się po przejściu kilkudziesięciu metrów :? denerwuje mnie to, bo chciałabym się czuć już rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, jak myślisz, jako bardziej doświadczony,jeżeli nie jest problemem układ serotoninergiczny, to co?

 

 

 

makaka, chyba nie ma związku miedzy występującymi ubokami a działaniem leku. Bierz go, na pewno podziała. Tylko ja tu jesteś dziwolagiem, na którego na razie nie nic nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4-6 tygodni żeby było lepiej? masakra jakaś. Toć ze mnie nie ma żadnego pożytku, boję się wszystkiego i wszystkich, najchętniej wcisnęłabym się w jakiś kąt, przykryła kołdrą i wyła z niemocy. Ledwo łażę, każda czynność to dosłownie maraton od razu zmęczona, uderzenia gorąca, spanikowana, że zaraz padnę. Tojaaa oczywiście, że nie przerwę ja chcę do świata żywych, a dlaczego na Ciebie nie działa żaden bo trochę się zmartwiłam, że i tak może być, dlaczego? ja laik w dziedzinie leków tego typu, to moja pierwsza przygoda i tak chcę wierzyć, że mi pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa,

u mnie lekarz jak SSRI zaczely nawalać skłonił sie w strone stymulacji układu dopaminergicznego, jego pobudzenie daje tez efekty w postaci eliminacji objawow depresyjno-nerwicowych, plusem tego jest to ze nie czeka sie tygodniami na efekt bo leki dzialaja po kilku dniach i po tych kilku dniach wiadomo czy dzialaja dobrze czy nie, ale nie jest to standardowe leczenie i nie kazdy lekarz je zastosuje

ewentualnie jeszcze układ glutaminergiczny albo GABA i stabilizatory nastroju mające na nie wpływ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

makaka, nie martw sie na zapas, spokojnie, zadziała. Ja początki na esci tez miałam straszne, non stop spanie, niepokój, mdłości, sraka, coś okropnego, myślałam, ze umrę. Potem uboki przeszły ale ciągły lęk i niepokój zostaly

 

-- 22 kwi 2014, 18:51 --

 

lunatic, dziekuje :uklon: podaj przykłady leków na te uklady

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elmopl miala brac lamotrygine ale nie bierze, ale ktoś inny chyba bierze to moze coś powie jak działa, to jest stabilizator wpływający właśnie na układ glutaminergiczny, ja nie wiem jak to w praktyce działa, w teorii ma stabilizować samopoczucie

 

-- 22 kwi 2014, 18:01 --

 

można ten lek też lączyć z SSRI

 

-- 22 kwi 2014, 18:03 --

 

inez3,

Ty chyba to bierzesz o ile dobrze pamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę Lamitrin. Jak działa? W zestawie z esci działa tak, że czuje się normalnie. Nie wiem co robi lamitrin, ale jak zaczęłam go brać przestałam mieć "telepawki" itd. Tak jakby się wszystko uspokoiło. Lekarz mi to zapisał, bo nie chciał żebym brała benzo dłużej. Szczerze mówiąc nie wiem, który lek na co zadziałał u mnie - esci na lęki, lamitrin na ustabilizowanie dobrego samopoczucia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie go łączy z antydepresantem to raczej ma za zadanie zeby nie było gorek w postaci jakiegoś za duzego pobudzenia itp., na to zeby nie było dołów tez ma działać ale na to tez działa antydepresant

 

-- 22 kwi 2014, 18:12 --

 

Nie wiem co robi lamitrin, ale jak zaczęłam go brać przestałam mieć "telepawki" itd.

o właśnie o to chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa mi chodzi, żeby pozbyć się tego lęku uogólnionego i ataków paniki bo to mój główny problem a Ty piszesz, że dalej u Ciebie to jest, to jak tu się nie martwić? Czy uważacie, że leki SSRI są dobre na nerwicę lękową z atakami paniki? czy to dobry wybór lekarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 4-6 tyg to dość długo, biorąc pod uwagę, że Zotral działał już po 2 tyg i był rewelacyjny do momenty aż nie uznałam, że jestem zdrowa i go rzuciłam :? jaka ja byłam głupia, ale cóż nie pozostaje nic więcej niż mieć nadzieję, że i ten "za chwilę" zadziała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×