Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

ja mam dzis jakis kiepski dzien, z mama tez sie pozarlem troche, a ten lek mial nerwowosci nie wywoływac a jest inaczej, albo odstawka fluo tak dziala

 

-- 20 kwi 2014, 15:38 --

 

no faktycznie, ale kazde jest troche inna mnie na przyklad mecza napiecia, szczegolenie dzisiaj. Moze jutro bedie lepiej. Nie no jutro na pewno bedie lepiej.

to prawda, jest wiele typow nerwicy, ja mam akurat taką przebiegającą z wyczerpaniem fizycznym i brakiem energii

 

-- 20 kwi 2014, 15:43 --

 

Tojaaa,

jeszcze Ci dziesiatki brakuje, pisal kiedys o tym Dark, ze u niektorych moze byc zwiekszona aktywność jakiegoś białka które za szybko usuwa paro z organizmu i dziala dopiero wyzsza dawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79

Niby jak ćpają SSRI z alkoholem ? Co popiją, urwie im się film obudza się na drugi dzień z obolała głową czując się 10xgorzej...Panie niema opcji ćpać tego jakby była to bym pewnie wiedział :P

 

Piszesz o nim ćpun ,a sam bierzesz psychotropki..

Czasami braknie leku ,czasami człowiek chce zacząc samodzielnie kuracje ,bo nie jest zarejestrowany w urzędzie ,niema tej wygody żeby leczyć się u lekarza a nastrój podły powodujący iż tonący brzytwy się chwyta..Sam tak prawie zrobiłem ,bo się bałem iść do lekarza na szczęście miałem bliskich którzy poszli za mnie i przyszli z lekami...

Teraz mam całe opakowanie wellbutrinu sr bez 2czy 3 tabsów ,nie wyrzuce tego ,bo za lek dałem 120 zł to wole popchnąć za 50 zł lub oddać za darmo jakby nie poszło proste.

 

 

Ja escitalopram brałem w dawce 20 mg z mianseryną przez 2 miesiące szału nie bylo z kapci nie wyrwało.Poprostu ciut lepiej a dobrze tylko wieczorem i to nie zawsze co mi tak naprawdę gówno dało ,bo nie poprawiłem swojej jakości życia dalej lęk rządził sobie swoimi prawami i kierował moim życiem w punkt mniej niż zero.Zmiejszyłem do 10 mg następnie pod wpływem mojej sugesti lekarz dorzucił kwetiapine ,a pozniej gabapentin i jest caci ;) Czuje ,że to coś działa ,a nie jak przedtem 5 min dobrze i wkręta ,że to przez lek mozliwe ,że tak bedzie cały czas ! A wiadomo rozczarowanie i znów metr mułu.

Wydaje mi się ,że gdybym odstawił escitalopram dużej różnicy bym nie odczuł...

KWETIAPINA&GABAPENTIN

Polecam Krzysztof Cugowski

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości PW nie podaje się do publicznej wiadomości, cokolwiek by w niej nie było. Po to jest opcja wiadomości prywatnej. To jak odczytanie czyjego sms'a czy maila.

Do mnie też piszą z prośbą o leki i nawet przesłałem zapas swoich, wielkie mi co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małolaty teraz mogą sobie takie legalne dragi załatwić z RC (odczynnik chemiczny),że pisanie o ćpaniu SSRI straciło sens ,bo robią to tylko desperaci którzy chcą się zabić co najczęściej kończy się tak jak wcześniej napisałem lub wyrzyganiem wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak uważam,ze dobrze zrobila kobitka,ze"pokazala"ten post publicznie,ale tak jak pisalam racja jest....

Moze gdybym pewnych rzeczy nie widziała i nie slyszala,to moja postawa bylaby taka jak i Wasza.

JużTuByłem,

Ale"mlodziez"niestety lapie sie dla zabawy za psychotropy,a potem są tego konsekwencje....

Ja nie ćpam psychotropów,ja sie lecze,a ci którzy robia to dla zabawy,żeby ich tylko "cos"spiniewieralo",to dla mnie cpun.Takie jest moje zdanie,Wasze mize byc inne.

I to,ze obcy koles pisze do ludzi,których nie zna z prośbą o leki....no proszę was...dla mnie to jakus beznadziejny przypadek i tyle.Wolalabym zapisać sie do lekarza i jego prosić o lek,który niby mi sie skonczyl....

Jeszcze raz podkredlam,to jest moje zdanie,nikt nie musi sie ze mna zgadzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :-) aledyskusja...z okazji Świąt życzę samych dobroci:-) a myślę że każdy z nas ma jakiś plan w główce i wie co by sobie życzyl od życia- to oby sie spelniło...hmmm tylko nie bądzcie zachłanni :D

Podsumowujac trzy miesiace na elicea jest dobrze, jestem zadowolona z działania, spisuje sie na 5 .jakieś pytania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, wlanie-jak sie nacpie, to bedzie mial odlot...To samo co dragi.

to samo by w takim razie mozna powiedziec o leku ktory sama bierzesz, skoro nie widzisz roznicy miedzy lekiem przeciwdepresyjnym a narkotykiem i do zazywania tych lekow uzywasz słowa ćpanie

Nie jest to samo. W takim razie wszyscy bysmy byli narkomanami. Jak on potrzebuje sie leczyc wiekszymi dawkami, to niech idzie do lekarza, tak, jak Ty i ja i reszta.

 

Dzien dobry.

Ale wczoraj sie tu zrobil ruch...:)

 

-- 21 kwi 2014, 10:17 --

 

Ashleight

Nic sie nie martw,tak wszyscy naskoczyli na Ciebie,a to wlasnie powinni na tego"goscia"sie wkurzyć!!!!

Co to znaczy,żeby pisać do kogoś kogo sie zupelnie nie zna o leki tego typu!!!!

A Wy jeszcze go bronicie?!

(.....).

Dziekuje. Mnie sie to nie podoba, szczegolnie, ze on napisal jeszcze, ze napisal do jeszcze kilku osob.

To, co on z tymi lekami robi?

Ja go nie osadzam, bo wiem, ze tacy ludzie sa chorzy-narkomania jest choroba, alkoholizm jest choroba, i nie bede kogos dotowala, albo dobijala mu gwozdz do jego trumny.

 

Ale ja sie nie gniewam na nikogi. Jest ok. :105:

 

-- 21 kwi 2014, 10:28 --

 

ja mam dzis jakis kiepski dzien, z mama tez sie pozarlem troche, a ten lek mial nerwowosci nie wywoływac a jest inaczej, albo odstawka fluo tak dziala

 

-- 20 kwi 2014, 15:38 --

 

no faktycznie, ale kazde jest troche inna mnie na przyklad mecza napiecia, szczegolenie dzisiaj. Moze jutro bedie lepiej. Nie no jutro na pewno bedie lepiej.

to prawda, jest wiele typow nerwicy, ja mam akurat taką przebiegającą z wyczerpaniem fizycznym i brakiem energii

Ja mam nerwice z powodu przekwitania. Tez sie zdarza i jest normalne podobniez.

Wieslawpas-fizyczne wyczerpanie tez jest objawem nerwicy, tym bardziej brak energii.

 

Dzis nie mam energii, co w moim przypadku jest nienormalne, ale w sumie lepsze to, niz jakies pobudzenie, zawroty glowy, tak, jak u mnie. Sadze, ze ten brak energii, moze sie wiazac z wplywem ESC na uklad krazenia. Moj puls normalnie mialam okolo 80, dzis jest 68. Ale taki puls tez jest norma.

Dzis zaczelam 4 tydzien ESC ( Lexamil 5 mg ).

Biore pod uwage to, ze trzeba bedzie moze podwyzszyc dawke do 10 mg, ale moze kiedys tam, jesli nie bedzie efektow. Tak, jak dzis moze byc. Oby.

 

-- 21 kwi 2014, 10:39 --

 

Ja i tak uważam,ze dobrze zrobila kobitka,ze"pokazala"ten post publicznie,ale tak jak pisalam racja jest....

Moze gdybym pewnych rzeczy nie widziała i nie slyszala,to moja postawa bylaby taka jak i Wasza.

JużTuByłem,

Ale"mlodziez"niestety lapie sie dla zabawy za psychotropy,a potem są tego konsekwencje....

Ja nie ćpam psychotropów,ja sie lecze,a ci którzy robia to dla zabawy,żeby ich tylko "cos"spiniewieralo",to dla mnie cpun.Takie jest moje zdanie,Wasze mize byc inne.

I to,ze obcy koles pisze do ludzi,których nie zna z prośbą o leki....no proszę was...dla mnie to jakus beznadziejny przypadek i tyle.Wolalabym zapisać sie do lekarza i jego prosić o lek,który niby mi sie skonczyl....

Jeszcze raz podkredlam,to jest moje zdanie,nikt nie musi sie ze mna zgadzać.

Ja sie zgadzam. Norma jest niepodawanie imienia, ale specjalnie podalam imie, zeby to bylo ostrzezenie dla Was, zeby lekow nie sprzedawac. U nas jak komus zabranie leku, bo lekarz wyjedzie, bo umrze itd. w aptece daja kilka tabletek, ale tylko tam, gdzie byla ewentualna recepta, zeby pacjent ewentualnie przetrzymal czas, kiedy pojdzie do innego lekarza, itp.

Poza tym, ja tak sie nazywam Ashleigh jak i moge sie nazywac Matka Teresa.

Nie bede komus pomagala w zejsciu z tego swiata-czy sie komus to podoba, czy nie.

To tyle w tym temacie, kochani wspolplemiency. :nono:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiedziony poradą zamieszczoną przez pana cugowskiego na poprzedniej stronie, przyjrzałem się tej gabapentynie, a tam w ulotce jako działanie niepożądane jest wymienione: "nagły zgon" :shock:

 

no jest. Na sertrze jest np. zawał serca i choroba nowotworowa :D Ogólnie na ulotkach mniej więcej piszą to samo, no może poza takimi "perełkami" :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×