Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki, we środę mam kontrolę u psychiatry, zobaczymy co powie, może coś dorzuci? Jeszcze mam do Was pytanie: czy diagnoza "zespół depresyjno - urojeniowy oznacza CHAD? Z czymś takim trafiłem do mojej lekarki 2 lata temu, ona tak to nazywała. A aktualnie mówi, że mam "zespół depresyjno - lękowy". Swoją drogą tak czy inaczej była to głęboka/duża depresja z epizodem psychotycznym - tak się to mówi według ICD-10. I mam zakaz wysłuchiwania przypadków schizofrenicznych, pewnie siedzenia na tym forum też by nie pochwaliła. Trochę mi ulżyło :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździłem na terapię, która zakończyła się zresztą próbą samobójczą, terapeutka mimo że nie dawała diagnozy, to mówiła o cechach borderline. Nie chcę się diagnozować przez internet, ale chyba to mam :pirate:

 

-- 10 mar 2014, 20:49 --

 

Zazdroszczę tym, którzy są na sertralinie czy mirtazapinie. Znając moją lekarkę da mi we środę Coaxil 3 razy dziennie po 2 tabletki. A lęki mam naprawdę ostre, mam dość tego stanu. Zaczynam palić drugą paczkę papierosów. :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny, muszę Ci powiedzieć, że łączę się z Tobą w bólu jeśli chodzi o aspołeczność. Przed dwoma miesiącami przeżyłam ciężki moment, ponad miesiąc w ciągłym stresie i płaczu, jechałam wtedy na 200mg lamotryginy, 50mg anafranilu, 30 mg mirtazapiny i 100mg kwetiapiny. Od tamtej pory stan się pogorszył, stałam się bardziej aspołeczna, teraz moje relacje z ludźmi są na poziomie zerowym. Mam dość, wywalam anafranil, bo nie mogę go zwiększyć - nosi mnie na 75mg, już na 100 mam drgawki i zespół serotoninowy. Staram się teraz o terapię grupową, też o tym pomyśl - to może być dla nas dobre!

 

Co polecacie zamiast anafranilu? Myślę o SSRI, escitalopram/paroksetyna? Na lęki i myśli obsesyjne!

 

Aktualnie jestem na 30mg mirty i 200mg lamotryginy. Mam nn i straszne lęki, a zostałam bez leku na te dolegliwości!

Zastanawiam się nad zrezygnowaniem z lamo - bo nie wiem, czy cokolwiek mi daje, nadal mam wahania nastroju, skrajne emocje mnie wykańczają. Czy ona nie zaburza pamięci? Mam w głowie pustkę!

 

-- 10 mar 2014, 23:51 --

 

A może tianeptyna lub buspiron na lęki i obsesje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija czwarty tydzień. Lęk nasilony bardzo i myśli autodestrukcyjne. Chyba ta bomba serotoninowa nie dla mnie...

 

to raczej wina tego

 

Haloperidol 1 mg raz dziennie

 

aniżeli klomipraminy

 

zresztą jak to się stało ze na epizod psychotyczny (jak miewam jednorazowy?) dostałeś jeden z najsilniejszych i najniebezpieczniejszych neuroleptyków używany jedynie do "neutralizacji" skrajnie niebezpiecznych pacjentów w lecznictwie zamkniętym z pełnoobjawową schizofrenią?

 

moze to tylko moje zdanie ale przepisywanie tego leku na twoje dolegliwości uwazam za ewidentny błąd w sztuce.

 

-- 10 mar 2014, 23:38 --

 

przejrzałem ewidencje i znalazłem dosyć ciekawą metaanalize, dopiero co wydaną (2013 rok)

 

http://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736%2813%2960733-3/fulltext

 

po uwzględnieniu 212 badań klinicznych w których uczestniczyło 43 049 chorych na schizofrenie autorzy uszeregowali pod względem efektywności i skutków ubocznych 15 leków antypsychotycznych, starej jak i nowej generacji

 

efektywność leczenia (objawy pozytywne + negatywne). od najlepszego do najgorszego

clozapine 0·88, 0·73—1·03; amisulpride 0·66, 0·53—0·78; olanzapine 0·59, 0·53—0·65; risperidone 0·56, 0·50—0·63; paliperidone 0·50, 0·39—0·60; zotepine 0·49, 0·31—0·66; haloperidol 0·45, 0·39—0·51; quetiapine 0·44, 0·35—0·52; aripiprazole 0·43, 0·34—0·52; sertindole 0·39, 0·26—0·52; ziprasidone 0·39, 0·30—0·49; chlorpromazine 0·38, 0·23—0·54; asenapine 0·38, 0·25—0·51; lurasidone 0·33, 0·21—0·45; and iloperidone 0·33, 0·22—0·43

 

 

najlepiej tolerowalnym lekiem był amisulpryd, najgorzej - haloperidol.

 

recenzja metaanalizy http://www.schizophreniaforum.org/new/detail.asp?id=1916

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija czwarty tydzień. Lęk nasilony bardzo i myśli autodestrukcyjne. Chyba ta bomba serotoninowa nie dla mnie...

 

to raczej wina tego

 

Haloperidol 1 mg raz dziennie

 

aniżeli klomipraminy

 

zresztą jak to się stało ze na epizod psychotyczny (jak miewam jednorazowy?) dostałeś jeden z najsilniejszych i najniebezpieczniejszych neuroleptyków używany jedynie do "neutralizacji" skrajnie niebezpiecznych pacjentów w lecznictwie zamkniętym z pełnoobjawową schizofrenią?

 

moze to tylko moje zdanie ale przepisywanie tego leku na twoje dolegliwości uwazam za ewidentny błąd w sztuce.

 

 

Sylvek, dzięki za odpowiedź, też się nad tym haloperidolem zastanawiam.

-- 10 mar 2014, 23:38 --

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi klomi genialnie nasiliła depresję, ale do tego stopnia, że się poddałem - choć zawsze zaciskam szczękę, by przetrwać uboki. Przy Anafranku wysiadłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×