Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

No tak, wlasnie to jest najgorsze ze piszukiwan ciag dalszy. Wolalbym odrazu trafic w dobre dawki. Ale cos zejsc bede musial z franka bo nikt chyba takiej dawki nie potencjalizuje jeszcze miansą.

 

-- 22 gru 2013, 22:23 --

 

No tak, wlasnie to jest najgorsze ze piszukiwan ciag dalszy. Wolalbym odrazu trafic w dobre dawki. Ale cos zejsc bede musial z franka bo nikt chyba takiej dawki nie potencjalizuje jeszcze miansą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olcha w leczeniu ZOK liczy się głównie czas - im więcej tym lepiej. Dawka też jest ważna, ale nie u każdego jest potrzebna taka wysoka. Sile leki serotoninowe jak klomipramina są znane z tego, że mogą powodować akatyzję i pobudzenie oraz napięcie.

 

depresyjny oczywiście, że musiałbyś zmniejszyć dawkę klomipraminy, myślę, że nawet dołożenie 15 mg mianseryny do tej dawki którą bierzesz mogłoby się szybko skończyć zespołem serotoninowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przy tych 50mg anafranilu i 15mg mianseryny czuję ciągły niepokój, ogólny lęk i jakąś męczącą atmosferę pełną nieokreślonych wspomnień, lęku. Nie mogę sobie poradzić. Może powinnam wrócić do 15mg mirtazapiny (i 50mg klomi) ? Albo radzić sobie na samej klomi i wspomagac się hydroxy na sen ? Akatyzja, a raczej trudności z koncentracją mogą być spowodowane 200mg lamotryginy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anafranil mi pomógł na ten najwiekszy ból, ale na rok 2014 mam cele do których on sam nie wystarczy. On za bardzo usadza, za mało się chcę, a w konsekwencji i tak w momentach społecznych jest dziwna spina. Gdybym nie musiał nawet nie przekraczał bym progu swojego domu.

 

-- 24 gru 2013, 19:46 --

 

Anafranil mi pomógł na ten najwiekszy ból, ale na rok 2014 mam cele do których on sam nie wystarczy. On za bardzo usadza, za mało się chcę, a w konsekwencji i tak w momentach społecznych jest dziwna spina. Gdybym nie musiał nawet nie przekraczał bym progu swojego domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak nie ma apetytu to swieta traca jeden swój ważny aspekt. Czasami jak czytam twoje posty mam wrażenie że jesteś wporządku i to jest właśnie taki moment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olcha miala wspierac. Moze poczekaj. Bo co mozesz osiągnac przez zwiekszenie anafranilu. Jeszcze wieksze doladowanie kortyzolem? Mowie ci ze mozesz pogorszyc. Posluchaj ja tez mam tragiczne momenty w pracy wiec rozumiem cie. To jest tak piekielnie przykre uczucie ale nic nie mozna z tym zrobic. Naped ktory idzie nie tam gdzie powinien. Idzie w somatyke. Sciska i trzyma. Jak sie twoje obsesje objawiaja? Wiesz ja tez mysle o dorzuceniu miansy i przedewszystkim zejsciu z anafranilu ale sam nie wiem jak czytam twoja opinie ze miala pomagac a nie pomaga.Ja biore caly czas 225mg.

Ile czasu bierzesz po dodaniu miansy? Sluchaj jest jeszcze opcja brania samej amilitryptyliny. Rzekomo tak nie wali po kortyzolu, nerwach, lekach jak anafranil. Albo moze lepiej sobie z nimi radzi. Wrocilem z pracy i jestem czeroniutki na twarzy, a jest to wynik 4 godzinnego napinania. Pisz bo sam jestem ciekaw twojej sytuacji, jak to sie bedzie dalej ukladac.

 

-- 31 gru 2013, 21:16 --

 

Sylwster to moj najbardziej bolesny dzien w roku. Moze nie zabrzmi to zbyt dobrze ale szczesliwego nowego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny, Amitryptylina może gorzej działać na serce.

Odczuwam dość wyraźnie różnice w działaniu mitazapiny i mianseryny, przy tej drugiej nadal mam obniżony nastrój i drażliwość. Mirtazapina zmniejszała te odczucia. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy mirta i miansa nie zwiększały moich obsesji, nie umiem tego ocenic. Nie wiem, w którym momencie objawia się choroba, a kiedy nastrój jest zmanipulowany lekami. Moje dawki są niewielkie, a siła działania znaczna, tak więc zwiększanie i zmniejszanie odbywa się w bardzo małych zakresach. Czekam na spotkanie z lekarzem, Ty też się wybierz.

 

Nie przejmuj się sylwestrem, oby ten Nowy Rok był dla nas wszystkich szczęśliwszym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Biorę 30 mg Escitalopramu + 100 mg Trazodonu (w sumie już 13 miechów ) było w miarę ok ale znów pojawiły się natręctwa .Mój lekarz każe odstawić Trazodon a zapodać 1/2 Anafranilu 75 na noc .Trochę mam stracha , może podbić jeszcze Escitil do 35 mg .Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to napiecie podczas brania anafranilu kiedy emocje sa wycofane. To jest takie bardzo glebokie, bardzo somatyczne. Wogole taki jakis dysonans. Nie ma takiego ukojenia zeby mozna bylo usiasc i powiedziec ze jest dobrze, odprezyc sie. Wogole nie ma mozliwosci odprezenia bo odczuwanie pozytywnych odczuc takie jak odprezenie jest niemozliwe, bo caly czas jest ten plaski stan. Niby nie ma tego najwiekszego bolu ale to zblokowanie go i wycofanie go w glab to tez nie nie jest wyjscie z sytuacji. A moze jest tylko ja sie nie znam...,oj nie raczej nie. Trzeba odczuwac satysfakcje, bo inaczej z kad wiadomo czy isc w prawo czy w lewo jak po obraniu jednego i drugiego kierunku sie jej nie czuje. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziele 1 tbl rano 2 tbl wieczor 10 mg mianseryny przed snem. Depresji nie ma. Mysle racjonalnie o zyciu, chodze na terapie. Nie wiem czy martwic sie tym ze serce czasami szybko pyka. Czasami mysle zeby czegos zabrac. Tylko nie wiem czy miansy czy franka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Jak chodzi o szybkie/mocne bicie serca, polecam propranolol.

Przechodzę na klomi, bo dobrze reagowałem na amitryptylinę, więc mam głupią nadzieję, że Anafranil się sprawdzi. Sertralina przestaje działać, a "z odzysku" mam dwa opakowania klomipraminy 75mg. Mam tylko nadzieję, że Anafranil działa w mniejszym stopniu na noradrenalinę niż Amitryptylinum.

 

Po jakim czasie odczuwaliście pierwsze efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćbym ile brał serotoninowców w zimie, to hipomanii u mnie nie wywoła. A choćbym brał na wiosnę minimalną dawkę antydepa, to wtedy hipomania murowana. Typowa sezonówka z mojego czadu.

Tydzień to dość krótko, ciekawie. Niestety pewne elementy NN też posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, widzisz teraz znaczną poprawę, czy jeszcze mogloby byc lepiej?

 

Jak dotąd nie potrzebuję, by było jeszcze lepiej. NN zniknęła, depresja też, funckjonuję normalnie wśród ludzi, niczego więcej mi do szczęscia nie potrzeba:)chyba? ;)

 

-- 23 sty 2014, 11:08 --

 

Marian_Paździoch, no klomi tak szybko u mnie zareagowała na OCD, sertralina też ok 2 tygodni i zniknęły obsesje i inne cuda z tym czyms związane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze jak serducho szybciej pyka to jednak trzeba zmniejszyc dawke. Chociaz ja osobiscie sam boje sie podjac decyzje. Chociaz intuicja mowi mi ze moglbym zmniejszyc anafranil, to boje sie. Skonsultuje sie z mądrą głową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×