Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nieadekwatny lęk przed agresją ze strony rodziców.


Rekomendowane odpowiedzi

mark123, być może opisana przez Ciebie sytuacja wzbudza w Tobie ten lęk, bo przypomina jakieś dotkliwe okoliczności z przeszłości. Nie zawsze wszystko pamiętamy, co czasem bywa przystosowawcze.

Zasłyszałem kiedyś mniej więcej, co się działo w przeszłości. Nawet jeśli przeszłość na to wpłynęła, to nie była aż taka, żeby mój lęk był adekwatną reakcją na nią. W dodatku zauważyłem, że im jestem straszy, tym bardziej boję się rodziców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytrwaj Luktar. Trzymam kciuki za obronę.

Rodzice czasem czując, że dorosłe dziecko im się wymyka, usamodzielnia się, próbują sabotować te wysiłki na różne sposoby.

Przykro się robi, gdy pomyśli się, że rodzice nam się nie udali. Cóż, ich nie zmienimy, możemy za to stawiać czoło wyzwaniom i być dumnym z siebie później, że daliśmy radę mimo, że było nam w rodzinie bardzo pod górkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem gorszy od swoich rodziców; z błahych powodów odczuwam wściekłość i czasem miewam ochotę zrobić rodzicom coś masakrycznego.

 

-- 05 mar 2014, 16:46 --

 

No to teraz mam większą pewność. Tylko ja mam tak nasrane w bani, żeby się bać rodziców nie mając ku temu powodów.

 

-- 25 lip 2014, 15:24:25 --

 

K...a za kilka lat to może będę się trząsł z lęku na myśl, że rodzice mogą lekko podnieść na mnie głos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×