Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Nie zawsze, część receptorów serotoninowych, jak 5-HT1a i 5-HT2a zwiększa uwalnianie dopaminy. Myślę, że to czy będziemy mieli ogólnie zwiększoną czy zmniejszoną transmisję dopaminergiczną zależy od naszego organizmu, typu SSRI i dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianseryna, i jak efekty? Lepsza mała dawka sertralina i duża mianseryny czy odwrotnie? Co możesz powiedzieć o różnicy?

Sertralina u mnie w niewielkim stopniu tłumi emocje, ale jednak tłumi. Więc dobrze byłoby, gdyby powiedzmy 100mg sertraliny dawało dobre efekty z dużą dawką mianseryny. Próbowałem kiedyś 150 sertraliny i 30 miansy i było nieźle. Wczoraj po 200mg sertraliny z 30 miansy myślałem, że zejdę z tego świata... Przez chwilę miałem wrażenie, że już wiem, co to jest zespół serotoninowy Gorączka, splątane myśli, dezorientacja. Na szczęście minęło, ale dziś już zmniejszyłem sertrę do 150.

Drugi dzień jestem na mianserynie i zero lęków, nawet w sytuacjach, w których pojawiał się w postaci nagłego i ostrego napadu. Cieszyłbym się, gdyby 100 + 60 dało lepsze efekty niż 150 + 30.

Rashid , 10mg jest dawką tak małą, że nie powinieneś mieć problemów z odstawieniem mianseryny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżejmson tak, jeśli po 4 tygodniach nie będzie zadowalających efektów (teraz jestem na tym 3 tygodnie) to podwajam dawki.

 

Mianseryna dość mocno potęguje wzrost serotoniny gdy jest brana razem z SSRI, więc może u Ciebie wyższe dawki sertraliny nie będą potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przyszło do głowy że można cwiczyc na mianserynie i masę mięśniową zwiększyc. Oczywiście zakładając, że już się świetnie ktoś czuje. Łączy ktoś mianseryne z klomipraminą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny mianseryna zmniejsza kortyzol więc ma bardzo pozytywny wpływ na budowę mięśni (szybciej rosną po wysiłku i sporcie). Niestety zwiększa apetyt, dlatego trzeba to kontrolować. Nie czaję ludzi którzy jedzą więcej i narzekają że tyją, boszzz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi jest najtrudniej skontrolowac potrzebe jedzenia wynikajaca z nerwów tak jak mam czasami na anafranilu pomimo ze nie mam apetytu. Chyba apetyt sam w sobie ale bez nerwów nie jest grozny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że te parę kilo po kilku dniach stosowania to raczej przypadek nie jest. Człowiek nie jest w stanie przytyć 3kg w 3-4 dni z powodu nadmiernego jedzenia. A tym bardziej ktoś o mojej ektomorficznej budowie. A zwiększonego apetytu po mianserynie nie odczuwam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×