Skocz do zawartości
Nerwica.com

Fenomen Ona tańczy dla mnie.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Prosta melodia wpadająca w ucho, prosty tekst który można łatwo zapamiętać i ponucić, rynek podatny na tego typu nutki - i gotowe :D

 

Jak pytam ludzi -"słuchaj, o czym jest ta piosenka". To nikt nie potrafi mi na to odpowiedzieć :)

 

A Wy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się ta muza kojarzy mocno seksualnie,,, juz widzę przed oczami tę młódkę , jak "tańczy dla mnie(a ja na rozłożystym fotelu) i sie rozbiera ,,,a mi mózg z pożadania zaczyna mi się gotować. I chociaż ta pioseneczka do kolteta i setki( jak swego czasu " daj mi tę noc") to nawet mi sie podoba, bo działa na moja seksualna wyobrażnię i w dodatku owy chłam wpada w ucho. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ta piosenka się kojarzy z disco-polową mentalnością. Wszystko to co wymieniła Monika w swojej wypowiedzi. Prostota serca, brak przemocy, tęsknota za światem gdzie wódka zawsze jest w barku i w ogóle wszystko jest na swoim miejscu. Piękna dziewczyna, a obok niej mężczyzna. Wiadomo, świat stereotypów, utopia polegająca na wyrzeczeniu się części ludzkich dylematów na konto życia codziennością. Gdyby tak jak w Młodej Polsce pojawiło się zjawisko analogiczne do chłopomanii, to aktualna elita słuchała by właśnie Disco Polo.

 

Z resztą ja jestem blisko, bo słucham muzyki z lat 80. Również tęsknota, za tym co proste i konkretne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak jak w Młodej Polsce pojawiło się zjawisko analogiczne do chłopomanii, to aktualna elita słuchała by właśnie Disco Polo.

Raczej nie wyobrażam sobie elity słuchającej disco polo, prędzej jakiejś muzyki ludowej lub dżwięków wsi. Disco polo owszem jest proste i słuchaja go głównie ludzie ze wsi i małych miasteczek ale ma niewiele wspólnego z muzyką ludową jeśli chodzi o pochodzenie i brzmienie, conajwyżej melodyjnośc i prosty tekst ale to domena wekszości muzyki rozrywkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, może ja jestem jakiś nienormalny, ale u mnie disco polo nie "zaskakuje" nawet po alkoholu, trawie, czy jakiejkolwiek generalnie substancji, chyba nawet przeciwnie, jak "napruty" znajdę się w okolicy takich dźwięków to mnie kurwica strzela że to leci a ludzie się przy tym szajsie bawią :silence: Może to dlatego że moja muzyczna "dusza" to hartowany metal i tak prymitywne dźwięki mnie drażnią w każdym stanie świadomości. Chyba już łatwiej jest mi wytrzymać zagraniczne "disco", bo jest "muzycznie" jakby mniej... przaśne. Szczerze się cieszę że w pracy mamy tylko dwa radia: jedno w biurze, gdzie bywam nieczęsto i tam panuje podług gustów naszej sekretarki radio RMF czy coś w tym stylu; drugie zaś na piętrze w pomieszczeniach przeznaczonych do pracy i na szczęście w ekipie przeważają osoby o normalnym guście muzycznym więc leci Antyradio. A jako że w domu nie mam podłączonej TV, to mam ograniczony kontakt z omawianym tu "utworem". Na tyle ograniczony, że żeby sprawdzić jak to leci, musiałem luknąć na YT, bo nie pamiętałem nawet melodii, tylko wiedziałem że taki kawałek jest i ludzie się nim podniecają. Co bardzo, bardzo mnie w sumie cieszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak jak w Młodej Polsce pojawiło się zjawisko analogiczne do chłopomanii, to aktualna elita słuchała by właśnie Disco Polo.

Raczej nie wyobrażam sobie elity słuchającej disco polo, prędzej jakiejś muzyki ludowej lub dżwięków wsi. Disco polo owszem jest proste i słuchaja go głównie ludzie ze wsi i małych miasteczek ale ma niewiele wspólnego z muzyką ludową jeśli chodzi o pochodzenie i brzmienie, conajwyżej melodyjnośc i prosty tekst ale to domena wekszości muzyki rozrywkowej.

 

Wsi i małych miasteczek.... ?? Kiedy byłeś na imprezie ostatnio? W dużych... w wielkich miastach napierdzielają diso polo tak samo jak wszędzie. Bez wyjątku.

 

Disco Polo to nasze dziedzictwo kulturowe !! Nasza spuścizna !! ehehehehee :yeah::yeah::yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deader, dla niektórych( akurat nie dla mnie) metal to też prymitywna muzyka. Dla wielu absolwentów akademii muzycznych i melomanów jedyna prawdziwą muzyką jest muzyka klasyczna a reszta to komercja i szajs nieważne czy to progresywny rock czy disco polo.

 

Akurat to nie do końca tak na szczęście - absolwenci szkół muzycznych przyznają że metal jest najbliższy muzyce klasycznej ze wszystkich gatunków muzyki popularnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak jak w Młodej Polsce pojawiło się zjawisko analogiczne do chłopomanii, to aktualna elita słuchała by właśnie Disco Polo.

Raczej nie wyobrażam sobie elity słuchającej disco polo, prędzej jakiejś muzyki ludowej lub dżwięków wsi. Disco polo owszem jest proste i słuchaja go głównie ludzie ze wsi i małych miasteczek ale ma niewiele wspólnego z muzyką ludową jeśli chodzi o pochodzenie i brzmienie, conajwyżej melodyjnośc i prosty tekst ale to domena wekszości muzyki rozrywkowej.

 

Wsi i małych miasteczek.... ?? Kiedy byłeś na imprezie ostatnio? W dużych... w wielkich miastach napierdzielają diso polo tak samo jak wszędzie. Bez wyjątku.

 

Disco Polo to nasze dziedzictwo kulturowe !! Nasza spuścizna !! ehehehehee :yeah::yeah::yeah:

 

Rzadko chodzę na dyskoteki w wielkich miastach to może się nie orientuje choć chyba ostatnio jak byłem i to na takiej niby rockowej bardziej to też ten przebój weekendu leciał.

 

A co do słuchaczy disco polo i to takich etatowych to poznałem ich paru i zawsze pochodzili ze wsi, miasteczek ze wschodu Polski, a reszta nawet jeśli słucha to wstydzi sie przyznać robi to potajemnie, lub po alko lub tylko na imprezie dla zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przepadam za tym kawałkiem i w ogólecałym nurtem disco polo, ale lepiej jak ludzie tego słuchają niz jakiegoś zagranicznego dance.

Polacy czesto naśmiewają się z disco polo( choć potajemnie słuchają) a z drugiej strony zachwcaja się podobnym badziewiem tylko że po angielsku, to już z dwoga lepiej niech wspierają nasz rynek muzyczny. Po 8 piwach lub 0,5 litrze 40% alkoholu to nawet zaczyna mi sie ten kawałek poodbać. ;)

Zachwycają się tym co Zachodnie, bo to lepiej brzmi niż Polskie ;)

 

-- 09 maja 2013, 09:46 --

 

*Monika*, ależ żeś pojechała. :mrgreen: Ja tam wole jak Polacy słuchają disco polo niż Justina Biebera, czy innych pop dancowych sztampowych wypocin granych w stacjach stylu eska, for fun itp. kiedyś był podział na muzykę ludową i wyższą czyli głównie klasyczną dziś ten podział znikł prawie wszyscy słuchają muzyki rozrywkowej mniej lub bardziej elitarnej a disco polo to taki współczesny odpowiednik dawnej muzyki ludowej dobrej do zabawy, biesiadowania którą każdy potrafi zanucić i przy niej zatańczyć zwłaszcza po paru głębszych.

A porównaj DP do rapu, tam w ich piosenka,życie jest do dupy. Polskie miasta przypominają,Harlem gdzie można oberwać za wszystko. W rapie jest tylko bieda, nędza i syf.To znaczy w ich piosenkach. Disco polo, widzi w Polsce piękne dziewczyny i miłość a rap tylko biedę, syf i brak perspektyw.

 

-- 09 maja 2013, 09:47 --

 

carlosbueno, Nie zaprzeczam, że po paru głębszych nogi same tańczą :D;)

Powiem carlosbueno tak...wszyscy tańczą i słuchają, ale

oficjalnie nikt się do tego faktu nie przyznaje :mrgreen:;););)

Na wiecu SLD Weekend wystąpił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak narzekamy na to disco polo i ten przebój a facet dzięki niemu jest ustawiony do końca życia, teraz ma chwilę sławy i daje po parę koncertów dziennie i zarabia w tydzień więcej od większości Polaków harujących cały rok. A wymyślenie takiego przeboju chyba nie jest trudne ktoś z podstawowym wykształceniem muzycznym mógł przecież tą melodie, nie mówiąc o tekście napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie każdy ma tak silną psychikę żeby później żyć z takim brzemieniem mimo milionów na koncie :)

Dla wykonawców i słuchaczy tej muzyki, ona nie jest żadnym wstydem, to raczej ci co jej nie słuchają, albo nawet słuchają ale uważają że jest wieśniacka uważają to za wstyd. Taki gwiazdor muzyki disco polo jest w swoim środowisku uważany za boga, laski zanim szaleją, faceci zazdroszczą sławy i pieniędzy, na pewno to żadne brzemię nie jest tylko powód do dumy, a do tego że media i część opinii publicznej nienawidzą tej muzyki, środowiska chyba już przywykli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie disco-polo się zaczęło i skończyło na Mydełku Fa.

 

*Monika*, ależ żeś pojechała. :mrgreen: Ja tam wole jak Polacy słuchają disco polo niż Justina Biebera, czy innych pop dancowych sztampowych wypocin granych w stacjach stylu eska, for fun itp. kiedyś był podział na muzykę ludową i wyższą czyli głównie klasyczną dziś ten podział znikł prawie wszyscy słuchają muzyki rozrywkowej mniej lub bardziej elitarnej a disco polo to taki współczesny odpowiednik dawnej muzyki ludowej dobrej do zabawy, biesiadowania którą każdy potrafi zanucić i przy niej zatańczyć zwłaszcza po paru głębszych.

A porównaj DP do rapu, tam w ich piosenka,życie jest do dupy. Polskie miasta przypominają,Harlem gdzie można oberwać za wszystko. W rapie jest tylko bieda, nędza i syf.To znaczy w ich piosenkach. Disco polo, widzi w Polsce piękne dziewczyny i miłość a rap tylko biedę, syf i brak perspektyw.

Dlatego z dwojga złego już lepsze disco-polo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże boże bożenko... niesamotite ze pisenka doczekaała sie swojego wlasnego osobistego wątku :P

a znacie rumuńską odpowiedź na Ona tańczy dla mnie ?

 

Ktoś kiedyś pwoiedział, że ludzie lubią takie rytmiczno- melancholijne piosenki o miłośći :great::D chociaz jak dla mnie to wciaz fenomen tych piosnek jest jakis podejrzany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże boże bożenko... niesamotite ze pisenka doczekaała sie swojego wlasnego osobistego wątku :P

a znacie rumuńską odpowiedź na Ona tańczy dla mnie ?

 

(co???... ta w różowym całkiem nieźle wymiata! %21laugh.gif)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fenomen Van Damme'a i ONA TAŃCZY DLA MNIE? Przecież to ma o milion więcej wyświetleń niż oryginalny Van Damme. :mrgreen: Chyba, że coś pomyliłem, to na pewno ktoś mnie poprawi. :D

 

[videoyoutube=6uLTypmSvsA][/videoyoutube]

 

pierwowzór

 

[videoyoutube=CE8XKeN0zk4][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×