Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA + MIRTAZAPINA (California Rocket Fuel)


Lord Cappuccino

Co sądzisz o CRF?  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzisz o CRF?

    • Genialny mix
      24
    • Nie urywa d*py
      29
    • Ćpuński wynalazek
      15


Rekomendowane odpowiedzi

ladywind, no niestety, jak trzeba, to co zrobić. Ale nie wiem czy do końca na stare śmieci, bo wg lekarza mirta też może mnie trochę nakręcać, ale zobaczę jak będzie, jak przejdą lęki to będę brała znowu to crf, niepoprawiające nastroju niestety, ale spróbuję sama z tym walczyć, bo jak nie będzie lęków to swobodniej mi się będzie żyło

 

a Ty na jakich dawkach teraz jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem.

Wku*wiony do granic możliwości. Nie jest w stanie mi postawić konkretnej diagnozy, bo te moje zaburzenia się dziwne. Fakt, natręctwa myślowe i anhedonia i brak emocji to faktycznie bardzo skomplikowane, nie ma co. Wymaga długich specjalistycznych diagnoz, najlepiej niech się zleci połowa psychiatrów z polski, bo taki to ciężki przypadek :roll: Dla mnie ta wizyta była żenująca. Dostałem skierowanie na jedno spotkanie do terapeutki, która rzekomo dokładnie mnie zdiagnozuję. Mam płacić 100zł za wypełnianie głupich testów, w których jeszcze się okaże, że a nóż widelec jakieś zaburzenie osobowości się znajdzie. I co z tego wyniknie? Gówno. Diagnoza u terapeuty będzie miała się nijak do dobrania konkretnych leków.

Mam brać samą wenlę w dawce 75mg wieczorem a rano 150, czyli dobowa dawka 225 i ŻADNEGO WIĘCEJ LEKU. Żadnej mirty, miansy czy czegokolwiek innego. Poczekam na tej wenli 225 jakieś 2 tygodnie maksymalnie, jeśli uj z tego będzie, dołoże mianserynę i leję na wszelkie diagnozy lekarskie. :roll: I jeszcze mam sobie zrobić EEG i tomografię głowy, bo to że lek dobrze działa na mnie na lęki a mam wyłączone uczucia, to faktycznie wymaga tomografii :roll: Wróciłem podku*wiony, zatem przepraszam za rzucanie mięsem na lewo i prawo. Nic tylko zmienić leki we własnym zakresie jeśli wenla z miansą nie pomoże. Wtedy jakoś na własną rękę załatwię sertrę lub anafranil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżejm, ale głupota z tą tomografią :/ spoko, rozumiem czasem trzeba, tylko też mnie mocno wk***ia zaściankowość niektórych lekarzy, tak jak zakuli sobie na studiach, że wenla i w ogóle wszystkie ssri są zajebiste na depresje, najczęściej przepisywane i koniec kropka, tak potem to stosują i nie patrzą na pacjenta indywidualnie, nie dopuszczają czasem, że jakieś nietypowe objawy mogą wynikać z braniu leków, a przecież te ssri są takie zarąbiste i jak w ogóle coś się może dziać, to pacjent ma pewnie coś innego ze sobą...

może pójdź na konsultację do innego lekarza? nawet na NFZ da się znaleźć, ja tak chodzę i jak okaże się lekarz lipny to najwyżej stracę czas no i czasem kasę na leki, bo na wypisanie czegoś nietrafionego nie mam zamiaru wydawać nawet 10 zł na takiego lekarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupota, na dodatek nie mam ubezpieczenia i będę bulić za wszystko. Ciekawe za co, skoro wywalili mnie z roboty przez problemy z koncentracją, które rzekomo ma poprawić branie samej wenli w dużych dawkach, a szef zalega mi z wypłatą i ma to w dupie. Pytał mnie ekarz też o anafranil, więc pewnie jak się wenla nie spiszę, dałby mi właśnie anafranil. Kij, wracam do poprzedniego lekarza, przynajmniej nie wymyśla jakiś głupich badań i liczy się z moim zdaniem. Daję jakieś 3 tygodnie dawce wenli 225 i jak będzie lipa, przechodzę na anafranil albo sertralinę,o ile w jakiś sposób je gdzieś dostanę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, miko, paro brałem ale bez miansy, ale miansę mam mieć, więc może warto by wrócić do paroksetyny i taki mix zrobić. Brałem dość duże dawki Rexetinu, ale teraz można by zrobić połączenie 20-30mg paro i miansa. Wracam chyba do poprzedniego lekarza, tamten bardziej był skłonny do zmiany leków gdy nie działały i znał podłoże moich problemów, a ten się dziwi, że taki dobry lek jak wenla nie umie mnie zaktywizować. Jestem teraz na wenli 225, może do 3 tygodni poczekam, jak g*wno z tego będzie, wrócę do paro albo poproszę o sertrę. Ciekaw jestem jak jest z aktywizacją i emocjami na sertralinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, no niestety, jak trzeba, to co zrobić. Ale nie wiem czy do końca na stare śmieci, bo wg lekarza mirta też może mnie trochę nakręcać, ale zobaczę jak będzie, jak przejdą lęki to będę brała znowu to crf, niepoprawiające nastroju niestety, ale spróbuję sama z tym walczyć, bo jak nie będzie lęków to swobodniej mi się będzie żyło

 

a Ty na jakich dawkach teraz jesteś?

 

225mg wenli i 15mg mirtazapiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84 Ciekaw jestem jak jest z aktywizacją i emocjami na sertralinie.

 

prawdopodobnie nie będzie zadnej poprawy bo dopamina ma niewiele wspolnego z brakiem emocji na SSRI. Swiadczy o tym wyjątkowo niska skuteczność dopaminergików i to takich z prawdziwego zdarzenia.

 

 

ps. pomysł obrazowania mózgu nie jest zły. Problemem jest zaproponowany do tego środek czyli zwykła tomografia która z pewnoscią nic nie wykaze. Najlepszy byłby PET lub fMRI (pokazują funkcjonowanie a nie strukture mózgu) tyle ze takie badanie kosztowałoby co najmniej kilka/kilkanaście tysiecy pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżejm z mojego doświadczenia i tego co mówił mi ostatnio lekarz to SSRI a SSRI+miansa to zupełnie inna bajka. Często miał np. tak że same SSRI nie działały i dopiero dołożenie mianseryny pomogło. Na sertralinie jest więcej emocji przez dopaminowe działanie. Brałem i paro i sertralinę i paro bardziej znieczulała, chociaż z mianseryną te leki zupełnie zmieniają działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, u mnie przewlekle zmeczenie i brak sily na cokolwiek, nawet czasem na umycie sie, umalowanie, trwalo okolo rok i dopiero jak wzielam wellbutrin przeszlo :( to bylo straszne jak pilam wtedy po 2,3 energetyki dziennie, zeby miec chociaz sile zrobic zakupy obok w spozywczaku, bo nawet przejscie sie na dworze 5 minut bylo wykańczające, a teraz na wellu moglam nawet biegac znowu, chodzic godzinami, kupowac po ponad roku hurtem ubrania i kosmetyki, miec sile na wszystko, wygladac naprawde super, kazdy kogo teraz spotykalam zachwycal sie tym jak dobrze wygladam. Nie chce, zeby na tym CRF znowu ten koszmar wykonczenia i zlego nastroju wrocil :cry: dlaczego mnie az taki koszmar musi spotykac, ktory da sie zwalczyc tylko odpowiednimi pastylkami, ktore wywoluja u mnie lęki nie do przyjecia. Co za gowniane pieklo. Ale teraz postaram sie po raz n-ty walczyc o to, zeby udawac, ze mam niby troche sily na cos, zmuszac sie do zycia, chocby nie wiem co.

Ale nie wiem czy kiedys obudze sie i stwierdze, ze jest tak jak powinno byc, ze ani nie zamulam ani nie jestem naspeedowana, tylko stabilna, jak zdrowy obywatel. Doswiadczenie tylu lat pokazuje, ze chyba nigdy i musze wybrac co lepsze czy depresja czy lęki :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezimienna123, a próbowałaś mixów z mirtą, miansą, trazodonem? Brałaś amisulpryd w małych dawkach? Na lęki wenlę masz, to może do tego jakiś aktywizujący neuroleptyk?

Wielu z nas tutaj przeżywa to samo gówno, ale jakoś musimy się trzymać, bo drugiego życia już nie dostaniemy, mamy tylko to jedno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżejm, bralam to wszystko, co wymieniles. A neuroleptyki aktywizowaly mnie na miesiac, potem przestawaly mi mulily mnie

tez zdaje sobie sprawe, ze wielu tutaj przezywa to samo, albo ma jeszcze gorzej i to chyba mnie jakos trzyma, bo gdybym miala tylko patrzec na zdrowych, ktorzy nigdy nie mieli zadnych problemow psychicznych albo udalo im sie z tego szybko wyjsc raz na zawsze, to ciezko byloby mi to zniesc

coz, sprobuje teraz pobyc na tej wenli i zobacze jak bedzie dzialac, postaram sie walczyc, poki bede mogla i moze nie kastrowac tak emocji wyzszymi dawkami, bo na 75 czy 112,5 jeszcze bylo w miare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżejm i inni. Jeśli mirtazapina z SSRI/SNRI działa u Was słabo to mianseryna z SSRI/SNRI może zadziałać lepiej. Mimo, że leki są podobne to jest pewna znacząca różnica między nimi - mianseryna jest dużo silniejszym antagonistą 5-HT2c od mirtazapiny a to głównie wpływa na działanie w miksie z SSRI/SNRI.

 

Jeśli zależy komuś bardziej na emocjach to sertralina. Jeśli chce silniejszego działania przeciwlękowego to paroksetyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezimienna123, kusisz kusisz tym wellbutrinem. Lekarz do u ktorego lecze sie obecnie chciał mi z początku właśnie ten lek przepisać, jednak mówił że do tanich nie nalezy, więc ostatecznie zdecydował najpierw spróbować z wenlą.

 

-- 08 sie 2013, 12:39 --

 

miko84, a jeśli chce się aktywizacji, kopa do życia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, u mnie przewlekle zmeczenie i brak sily na cokolwiek, nawet czasem na umycie sie, umalowanie, trwalo okolo rok i dopiero jak wzielam wellbutrin przeszlo :( to bylo straszne jak pilam wtedy po 2,3 energetyki dziennie, zeby miec chociaz sile zrobic zakupy obok w spozywczaku, bo nawet przejscie sie na dworze 5 minut bylo wykańczające, a teraz na wellu moglam nawet biegac znowu, chodzic godzinami, kupowac po ponad roku hurtem ubrania i kosmetyki, miec sile na wszystko, wygladac naprawde super, kazdy kogo teraz spotykalam zachwycal sie tym jak dobrze wygladam.

 

Pisałaś to o mnie w czasie przeszłym? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×