Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KRAKÓW]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem.. nie do końca. Póki co idę na 2. wizytę do psychologa i potem podejmę dalsze decyzje. A na Lenartowicza tak czy inaczej chcę się wybrać chociażby żeby zrobić testy, tak dla pewności. Ale kiedy ja ja się w końcu zdecyduję to nie wiem.. już to robię od czerwca :/

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:57 pm ]

a co do tych terapii to waham się pomiędzy indywidualną a grupową.. Indywidualna trwa kupę czasu.. grupowa odpowiadałaby mi nawet ale nie dam rady chodzić przez 10 czy 12 tygodni..Nie wiem też nadal co z tą terapia Gestalt?? Ciężka sprawa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszkam w krakowie ale planuje sie tutaj wlasnie leczyc, bo u mnie w kielcach z psychoterapia jest cienko. Mam do was wielka!!! prosbe. Mozecie mi polecic jakiegos dobrego psychoterapeute ktory zajmuje sie nerwica/fobia spoleczna z krakowa? Zalezy mi na kims kto nie odwala godziny tylko porzadnie zna sie na rzeczy poniewaz juz takich "specjalistow" przerabialam. Prosze pomozcie mi bo chce jak najszybciej zaczac terapie. Jesli ktos ma ochote pogadac o swoich problemach i walce z nerwica to zapraszam gg 5528055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, PILNIE szukam w Krakowie dobrego psychoterapeuty od nerwicy lękowej albo spraw pokrewnych. Może macie już swoich lekarzy i jesteście z nich bardzo zadowoleni. Jeśli tak, proszę o podanie kilku adresów, bo byłam u kilku lekarzy i okazali sie bardzo niekompetentni i sprawiali wrażenie jakby sami potrzebowali leczenia. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Hm mam pytanie, czy ktoś mógłby mi polecic dobrego psychologa w krakowie? Osobą która ma sie do niego udać jest 18 letni chłopak wiec byłaby wdzięczna gdyby ktoś moze zasugerował jaką konketną poradnie w krórej mają dobre podjeście do pacjentów, i żeby wizyta nie okzała sie niepotrzebnym stresem. Może to być psycholog prywatny i ale nie koniecznie. Jestem troche zagubiona w sprawie udania sie do psychologa i może ktoś by mógł tez powiedziec jak taka wizyta wygląda?

Pozdrawiam

liukin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po dzisiej szej nocy i poranku stwierdzilem ze tak dluzej byc nie moze heh ;) i potrzebuje pomocy, nigdy nie bylem u psychologa, nawet nie wiem dokladnie co mi dolega ale musze sie gdzies udac... Na jakas rozmowe, diagnoze... Tylko gdzie na poczatek? Lenartowicza? GESTALT? prywatnie gdzies?? Kasa nie gra wlasciwie roli. Help :( Mam juz telefon w rece tylko gdzie zadzwonic... :| Od czego zaczac??

 

 

Ps. No pierwszy krok zrobiony, padlo na Gestalt na prywatna wizyte... zobaczymy co to bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam WAS!!!

 

Proszę o pomoc.. poszukuję dobrego, doświadczonego psychoterapeuty w Krakowie (koniecznie mężczyzna) , najlepiej gdyby miał jakieś doświadczenia w leczeniu Dorosłych Dzieci Alkoholików...może być prywatnie ale niekoniecznie drogo:)

Dziekuję z góry!

Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć miśki. Te weselsze i te smutniejsze:) Mam taką malutką prośbę. Mógłby mi ktoś polecić jakiegoś lekarza od duszy w Krakowie? Takiego dobrego, co by umiał pomóc znaleźć się jakoś z powrotem. Ps. Nigdy nie byłem u żadnego psychologa, i jakoś strasznie nieswojo się z tą myślą czuję, ale jest coraz gorzej i chyba trzeba będzię się wybrać:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akademia Interwencji Kryzysowej- 10 warsztatów

Grupa Aplica zaprasza na cykl szkoleń otwartych z zakresu interwencji kryzysowej i psychologii kryzysu. Szkolenie skierowane jest do studentów psychologii , pedagogiki, kierunków humanistycznych,a także psychologów, pedagogów, pracowników socjalnych chcących poszerzyć swój warsztat pracy. Docelowo szkolenie będzie obejmowało 9-10 bloków tematycznych w obszarze interwencji kryzysowej odbywających się w formie zjazdów 2-3 dniowych. Czekamy na wasze sugestie odnośnie cyklu

e-mail: info@aplica.pl

 

Bloki tematyczne:

 

-Trening interpersonalny

-Interwencja kryzysowa- podstawowe zagadnienia

-Samobójstwa- interwencja kryzysowa

-ABC pomocy psychologicznej

-Trening rozwoju osobistego

-Żałoba i utraty- interwencja kryzysowa

-Przemoc psychofizyczna- interwencja i wsparcie

-Sztuka kontaktu

-Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu?

-Kryzysy rodzinne

 

Szkolenie realizowane będzie w blokach 2-3 dniowych w okolicach Krakowa. Do współpracy zaprosiliśmy psychoterapeutów, interwentów kryzysowych, wieloletnich praktyków w dziedzinie interwencji kryzysowej i pomocy psychologicznej. Nadzór merytoryczny nad szkoleniem obejmą wykładowcy akademiccy posiadający tytuły naukowe w dziedzinie psychologii.

 

Cena i czas trwania:

Orientacyjna cena za blok (25-30 godzin) około 300zł/osoba.Całość szkolenia to około 270godzin.Cena może ulec zmianie w przypadku treningów.Szkolenie odbędzie się po zebraniu odpowiedniej ilości uczestników.

prosimy o kontakt w sprawie szkolenia: krzysztof@aplica.pl, michal@aplica.pl

tel. 607144178, 604533207

www.aplica.pl

 

prowadzący AIK:

 

Michał Kuś- psycholog

Krzysztof Demczuk- pedagog-interwent kryzysowy

Dorota Michałowska- psycholog, psychoterapeuta

Agata Stępnicka - psycholog, doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii.

 

Więcej informacji o zespole można znaleźć tutaj: ZESPÓŁ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupa Aplica zaprasza na szkolenie otwarte z zakresu Interwencji Kryzysowej.

Planowany termin styczeń 2008r.

 

PROGRAM

1. Podstawowe pojęcia teorii kryzysu:

- psychologiczne rozumienie kryzysu;

- rodzaje sytuacji kryzysowych;

- mechanizmy i strategie radzenia sobie z kryzysem (coping);

- teorie kryzysu;

- czynniki, przebieg i rozpoznawanie reakcji kryzysowej.

2. Interwencja kryzysowa w praktyce - cele i etapy interwencji kryzysowej:

- tworzenie kontaktu emocjonalnego z osobą w kryzysie;

- zbieranie informacji i analiza systemu wsparcia społecznego;

- rozwiązywanie problemów związanych z kryzysem.

3. Podstawowe cechy i umiejętności pomagającego.

4. Specyfika telefonicznej interwencji kryzysowej.

5. Interdyscyplinarne podejście do pomocy osobom w kryzysie.

 

Adresaci:

- nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, pracownicy socjalni,

- władze lokalne, katecheci, księża, policja, straż miejska, studenci;

 

Cel realizacji programu z uczestnikami

- zapoznanie się z terminologią, psychologicznym rozumieniem kryzysu, mechanizmami radzenia sobie z kryzysem;

- poznanie i umiejętność rozpoznawania kryteriów wskazujących na stan kryzysu oraz rodzaj (kryzysy przemiany, traumatyczne, chroniczne);

- pozyskanie umiejętności nawiązywania kontaktu z klientem, analizy realnego systemu wsparcia społecznego;

- nauka tworzenia skutecznych indywidualnych planów pracy z klientem;

 

Czas trwania i koszt szkolenia

- Interwencja kryzysowa podstawowe zagadnienia: 10 godzin, można rozbić na 2 dni po 5 godzin, Cena: 180-200zł za osobę, (dla grup zorganizowanych możliwość negocjacji cen)- cena może ulec zmianie i zależna jest od miejsca szkolenia;

- Interwencja kryzysowa-podejście profesjonalne 30 godzin szkoleniowych(cena za osobę 450-500zł/30 godzin), studenci 300-330zł

 

Termin i miejsce:

-styczeń 2008r. (po zebraniu odpowiedniej ilości osób termin dotyczy modułu 30-godzinnego Interwencja kryzysowa podejście profesjonalne)

-Kraków (w przypadku 30 godzinnego szkolenie okolice Krakowa)

 

Kontakt:

krzysztof@aplica.pl, michal@aplica.pl

gsm: 0-604533207 0-607144178

www.aplica.pl

 

UWAGA: Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia dla grupy zamkniętej w dowolnym miejscu i indywidualnym ustaleniu ceny szkolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupa APLICA zaprasza na szkolenie otwarte (odbędzie sie po zebraniu odpowiedniej ilości osób- planowany termin luty 2008r.):

 

Program:

1. Podstawowe pojęcia teorii kryzysu:

- psychologiczne rozumienie kryzysu;

- rodzaje sytuacji kryzysowych;

- mechanizmy i strategie radzenia sobie z kryzysem (coping);

- teorie kryzysu;

- czynniki, przebieg i rozpoznawanie reakcji kryzysowej.

2. Teorie zachowań suicydalnych.

3. Syndrom presuicydalny.

4. Diagnoza i rozpoznawanie czynników ryzyka próby samobójczej.

5. Sygnały zamiarów samobójczych.

6. Cele interwencji kryzysowej.

7. Interwencja kryzysowa:

- w sytuacji zamiaru próby samobójczej;

- w przypadku próby samobójczej;

- w sytuacji dokonanego samobójstwa;

 

Adresaci:

- nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, pracownicy socjalni,

- władze lokalne, katecheci, księża, policja, straż miejska, studenci;

 

Spodziewane efekty uczestnictwa w programie:

- przybliżenie problematyki teorii kryzysu;

- poszerzenie wiedzy oraz prawidłowego rozumienia zachowań suicydalnych;

- zdobycie praktycznych umiejętności rozpoznawania i oceny stanu kryzysu oraz czynników ryzyka próby samobójczej;

- wyćwiczenie umiejętności związanych z pomocą (rodzinie, osobie po próbie samobójczej, w sytuacji dokonanego samobójstwa).

 

Czas trwania i koszt szkolenia:

- 10 godzin,(ilość godzin można zwiększyć i rozbić na 2 dni po 5 godzin), Cena:180-200zł od osoby, (dla grup zorganizowanych możliwość negocjacji cen)- cena może ulec zmianie i zależna jest od miejsca szkolenia;

- optymalny czas pracy nad zagadnieniem 25-30 godzin. (koszt 450-500zł/osobę)

-studenci zniżki: 300zł za osobę/ 30godzin

 

Forma zajęć

- interaktywne metody szkoleniowe: burza mózgów, ćwiczenia w grupach, studium przypadku;

- wiele praktycznych przykładów z pracy interwenta, miniwykłady, ćwiczenia grupowe i indywidualne;

- każde szkolenie prowadzone jest przez dwóch trenerów grupy Aplica;

- uczestnicy szkolenia otrzymują materiały i zaświadczenie o ukończeniu szkolenia

Termin i miejsce:

-luty 2008r. (po zebraniu odpowiedniej ilości osób)

-Kraków (w przypadku 30 godzinnego szkolenie okolice Krakowa)

 

Kontakt:

krzysztof@aplica.pl, michal@aplica.pl

gsm: 0-604533207 0-607144178

www.aplica.pl

 

UWAGA: Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia dla grupy zamkniętej w dowolnym miejscu i indywidualnym ustaleniu ceny szkolenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee no nie wiem czy tu ktoś jeszcze bywa --- bo ja ostatnio raczej mało jestem ogólnie. Moglibyście mi napisać coś o ośrodku "pro psyche" - coś konkretnego i najlepiej dużo, bo jakoś nie mogę się przemóc żeby pójść. a dostałam namiary na to właśnie miejsce. Chciałąbym sobie je oswoić jakąś informacją - a na necie nic nie moge znaleźć. Bedę strasznie bardzo bardzo wdzięczna za każdy kawałek informacji :oops: To dość pilne

Ściskam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej dżejem ;)

chyba nikt nic nie wie jednak

więc ja c\CI powiem --- byłam tam dziś

umówiłam się na jutro na wizyte u psychiatry

(bo muszę mieć skierowanie na terapie)

No w każdym razie dalej żyje mimo, że tam weszłam

więc chyba nie jest tak źle

Cmok:*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ygrrh no ja tam dzonić nie będe - przez tel w życiu się nie dogadam...

ja byłam u psychiatry i mam skierowanie

ale miejsc na terapie nie ma, żeby się na nią umówić trzeba dzwonić w połowie stcznia

mi też kazali wtedy dzwonić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałam namiary na 3 miejsca

Te miejsca to właśnie Pro psyche; gdzieś na Armii krajowej i

Multi Scanmed

wszystkie bezpłatne, natomisst najkrócej czeka się w pro psyche

no i chyba tylko tam prowadza terapi8e indywidualną.

No i tam zdobyłam już skierowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×