Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KRAKÓW]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie, jestem studentem, nie jestem z KR. W Moim mieście lekarze psychiatrzy to konowały....bardzo proszę o namiar na jakiegos skutecznego psychiatrę, oczywiście prywatnie, który prócz rozmowy podejmuje także leczenie farmakologiczne-skuteczne! Z całego serca dziękuje za rady. P.S 1 nie chce Lenartowicza-tej poradni, 2. jak jest w scanmedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Kopernika. Było to kilka lat temu. Trafiłem na oddział "zamknięty" na dole. To chyba pomyłka była bo nie jestem ani nie byłem chory psychicznie. Lekarze doszli do podobnego wniosku i po kliku dniach wyszedłem. (przebywanie z ludzmi chorymi psychicznie nie jest przyjemne) Poradzili mi psychoterapię, ale nie tam tylko na Lenartowicza.

 

Na Kopernika prowadzone sa terapie dla ludzi z nerwicą, ale niewiele wiem na ten temat.

 

Na Lenartowicza chodzilem 8 albo 10 tygodni na terapie grupową (nie pamietam dokladnie)

 

Terapie indywidualna prowadzi sie tam w sporadycznych przypadkach, i tylko dla uczestnikow grupowej. (zaznaczam ze bylo to kilka lat temu i moglo sie zmienic)

 

Terapia odbywa sie w grupach ~10 osobowych. Około 4 h dziennie.

Rozmowy, rozmowy, rozmowy. Każdy opowiada o swoich problemach. Inni starają się komentowac i pomóc zrozumiec nam samym przyczyny naszych problemow.

 

Terapeuta dosyc biernie uczestniczy w terapii, ale siedzi w kółku i obserwuje. Notuje, analizuje. Czasem pomaga naprowadzic na wlasciwy tok myslenia.

 

Terapeuci zalecają odstawienie wszelkich leków, gdyż tylko bez nich uczestnicy terapii są "prawdziwi".

Może to byc trudne, poniewaz nie dosc ze generalnie jest nam ciezko, to jeszcze trzeba sie otwierac przed innymi i opowiadac o wielu trudnych rzeczach.

 

Mi ta terapia niestety niewiele dała, ale wiem ze wielu uczestnikom pomogła.

 

 

Pamiętajcie jedno:

NIE BÓJCIE SIĘ

Terapeuci są po to żeby Wam pomagać, a uczestnicy tak jak Ty mają problemy. Myślę właśnie im jest łatwiej Twoje problemy zrozumieć i pomóc, niż ludziom z ulicy , albo koleżankom i kolegom.

 

 

Byłem u wielu terapeutów i psychologów. 10 lat się "męczę" z nerwicą.

Są okresy że czuję sie całkiem dobrze, ale niestety czasem wszystko wraca....

 

Trochę się rozpisałem....

Nie zanudzam już, bo mógłbym książkę napisać :)

 

Powodzenia w leczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grupa Aplica zaprasza na szkolenie otwarte z zakresu Interwencji Kryzysowej.

25-27.04.08r. Lanckorona k.Krakowa

 

PROGRAM

1. Podstawowe pojęcia teorii kryzysu:

- psychologiczne rozumienie kryzysu;

- rodzaje sytuacji kryzysowych;

- mechanizmy i strategie radzenia sobie z kryzysem (coping);

- teorie kryzysu;

- czynniki, przebieg i rozpoznawanie reakcji kryzysowej.

2. Interwencja kryzysowa w praktyce - cele i etapy interwencji kryzysowej:

- tworzenie kontaktu emocjonalnego z osobą w kryzysie;

- zbieranie informacji i analiza systemu wsparcia społecznego;

- rozwiązywanie problemów związanych z kryzysem.

3. Podstawowe cechy i umiejętności pomagającego.

4. Praca w poszczególnych kryzysach.

5. Interdyscyplinarne podejście do pomocy osobom w kryzysie.

 

Adresaci:

- nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, pracownicy socjalni,

- władze lokalne, katecheci, księża, policja, straż miejska, studenci, słuchacze policealnych szkół służb społecznych;

 

Cel realizacji programu z uczestnikami

- zapoznanie się z terminologią, psychologicznym rozumieniem kryzysu, mechanizmami radzenia sobie z kryzysem;

- poznanie i umiejętność rozpoznawania kryteriów wskazujących na stan kryzysu oraz rodzaj (kryzysy przemiany, traumatyczne, chroniczne);

- pozyskanie umiejętności nawiązywania kontaktu z klientem, analizy realnego systemu wsparcia społecznego;

- nauka tworzenia skutecznych indywidualnych planów pracy z klientem;

 

FORMA ZAJĘĆ:

- interaktywne metody szkoleniowe: burza mózgów, ćwiczenia w grupach, studium przypadku;

- wiele praktycznych przykładów z pracy interwenta, miniwykłady z użyciem slajdów, ćwiczenia grupowe i indywidualne;

- każde szkolenie prowadzone jest przez dwóch trenerów grupy Aplica;

- uczestnicy szkolenia otrzymują materiały i zaświadczenie o ukończeniu szkolenia

 

Czas trwania i koszt szkolenia

- Interwencja kryzysowa-podejście profesjonalne 30 godzin szkoleniowych(cena za osobę 450zł/30 godzin), studenci 350zł- w cenę wliczony jest nocleg w pensjonacie

 

Termin i miejsce:

-25-27 kwietnia 2008r.

-Lanckorona k. Krakowa

 

Kontakt:

krzysztof@aplica.pl, michal@aplica.pl

gsm: 0-604533207 0-607144178

www.aplica.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mógłby ktoś napisać jak wygląda terapia grupowa w Scan Medzie na Armii Krajowej? Trzeba mieć tam skierowanie? Co ile są spotkania i jak długo? Jestem studentem i nie mam zbyt wiele czasu, dlatego Lenartowicza 14, raczej odpada. Chodzi mi o leczenie nerwicy, ostatnio nie mam siły z tym żyć, chciałbym w końcu poczuć sie normalnie.. Czy w Krakowie jest gdzieś psychoterapia psychoanalityczna, nie prywatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Huplikową to macie racje wizyta przeważnie ok 5 minut jakoś się slabo angazuje w wywiad z pacjentem ma na wszystko swoje wlasne wyjasnienie, a jak się rozgada z pacjentem to moze gadac z nim z pol godziny na jeden temat tak naprawdę o niczym. Ogólnie oceniam ją ani dobrze ani żle tylko czasami trzeba na nią uważać bo czasami ma dziwne pomysly z lekami i z rozpędu może przepisać cos po czym trudno funcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie terapia w klinice na ul. Kopernika 21 na oddziale leczenia nerwicy i zaburzeń osobowości. Jak ona tam wygląda? Może ktoś mi powie czy terapeuci są dobrzy? Czy warto tam pójść? Proszę o każdą informację, mam tam skierowanie od dr Piotra Drozdowskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała defetystka, co mnie ona znam ja juz troche czasu z resztą nie chodze do niej na pogaduszki tylko zeby grzecznie wypisala recepte, tylko że czasami ma szalone pomysły z lekami, no i te terminy przestalo mi sie to podobac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie terapia w klinice na ul. Kopernika 21 na oddziale leczenia nerwicy i zaburzeń osobowości. Jak ona tam wygląda? Może ktoś mi powie czy terapeuci są dobrzy? Czy warto tam pójść? Proszę o każdą informację, mam tam skierowanie od dr Piotra Drozdowskiego.

 

Jeśli chodzi o leczenie to jeden z lepszych osrodkow jest lub był wiec mozesz byc spokojna dostalas skierowanie z kotu ?? chyba z pol roku sie tam juz wybierasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mala_ta, terapia wyglada napewno jak kazda inna siedzicie w grupie i gadacie o dupie marynie bla bla bla o swoim dziecinstwie o tym co teraz robicie o swoich emocjach, z kad sie wziela wasza choroba itp, kazdy może mowic o tym co mysli o postepowaniu innej osoby i to komentowac, poprostu takie spotkanie grupy towarzyskiej ludzi ktorzy nie maja co ze soba zrobic i moze z kim pogadac, moze niektorym to pomaga zalezy od przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Z nerwicą zmagam się już piąty rok, raz jest lepiej, raz gorzej. Od swojego psychiatry dostałam skierowanie do Kliniki Nerwic w Krakowie. Byłam na wstępnej rozmowie i zostałam zakwalifikowana na leczenie. Mój turnus rozpoczyna się w listopadzie.

Mam do Was pytane, czy ktoś z Was tam był?? Jeśli tak, to jak wspominacie, sam pobyt, terapię, lekarzy, ogólnie, czy Wam cokolwiek to pomogło??

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huplikova z całą pewnością nie jest lekarzem, u którego można jęczeć, beczeć i mazgaić się, wiec jeśli ktos szuka takiej osoby, to nich nie traci czasu swojego i jej.

Ona jest od wypisywania recept i z tego co widzę tak właśnie postrzega swoją misję. Jeśli ktoś potrzebuje także terapii i pogawędek to zawsze może ją przecież poprosić o skierowanie do psychologa.

Uważam, że może to być bardzo fajny lekarz dla osób, które znają siebie i swoją chorobę, wiedzą czego chcą oraz potrafią to wszystko szybko i bezboleśnie jej przedstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huplikova nie traci czasu na na snucie bajek o ewentualnym wyzdrowieniu :) Od dwoch lat po prostu wypisuje mi recepte bez zadnych pytan.Najbardziej podoba mi sie jej stwierdzenie "no coz to taka natura".Ale dzis troche mnie zawiodla.Zadzwonilam tam myslac,ze w poniedzialek podejde po swoja recepte a tu slysze,ze wolne miejsce jest dopiero 14 sierpnia :cry: Obawiam sie,ze przez dwa tygodnie nie dam sobie rady ze swoja "natura" bez zadnych lekow. Czy znacie moze jakas inna Huplikova,ktora przyjmuje bezplatnie,nie wdaje sie w niepotrzebne rozmowy i mozna do niej pojsc w kazdej chwili?Nie stac mnie na prywatnego lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×