Skocz do zawartości
Nerwica.com

[WARSZAWA]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mam odległy termin do całodobowego oddziału nerwicowego i do tego czasu chciałbym chodzić na psychoterapię na jakiś oddział dzienny w Warszawie lub pod Warszawą, w ramach NFZ. Czy możecie coś polecić?

Chodzi mi żeby było dużo dobrej jakościowo psychoterapii, a nie całodzienne siedzenie na d... i w miarę krótki termin oczekiwania.

 

Dowcipny jesteś, za darmo - trzeba czekać.

Najlepsza moim zdaniem terapia jest na Dolnej 42 - jest to jakby kilka oddziałów

należących do szpitala na ul. Nowowiejskiej, Centrum Psychoterapii - ma najlepszą kadrę i stosuje

kilka typów psychoterapii, niestety dostać się tam też nie jest łatwo.

 

http://www.szpitalnowowiejski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odległy termin do całodobowego oddziału nerwicowego i do tego czasu chciałbym chodzić na psychoterapię na jakiś oddział dzienny w Warszawie lub pod Warszawą, w ramach NFZ. Czy możecie coś polecić?

Chodzi mi żeby było dużo dobrej jakościowo psychoterapii, a nie całodzienne siedzenie na d... i w miarę krótki termin oczekiwania.

 

Dowcipny jesteś, za darmo - trzeba czekać.

Najlepsza moim zdaniem terapia jest na Dolnej 42 - jest to jakby kilka oddziałów

należących do szpitala na ul. Nowowiejskiej, Centrum Psychoterapii - ma najlepszą kadrę i stosuje

kilka typów psychoterapii, niestety dostać się tam też nie jest łatwo.

 

http://www.szpitalnowowiejski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xirekm, ja polecam ten ośrodek, na pewno prowadzą terapię w ramach NFZ, prywatnie również, a poza tym nie wymagają skierowań.

 

http://www.psychoterapiawarszawa.pl/

http://www.psychoterapiawarszawa.pl/zasady.html

 

Tam uczęszczałam, terapię zakończyłam, jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xirekm, ja polecam ten ośrodek, na pewno prowadzą terapię w ramach NFZ, prywatnie również, a poza tym nie wymagają skierowań.

 

http://www.psychoterapiawarszawa.pl/

http://www.psychoterapiawarszawa.pl/zasady.html

 

Tam uczęszczałam, terapię zakończyłam, jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia. Niedługo mam umówione spotkanie z Panią psycholog Eleonorą Wojtala-Kuk w Poradni Zdrowia Psychicznego przy ul. Nowowiejskiej 27, przy Samodzielnym Wojewódzkim Zespole Zakładów Psychicznych w Warszawie? Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tą Panią, placówką albo szpitalem? Ma to być chyba docelowo psychoterapia, ale to moja w ogóle pierwsza wizyta u specjalisty i nie wiem, czy się kwalifikuję.

 

Jakieś rady?;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia. Niedługo mam umówione spotkanie z Panią psycholog Eleonorą Wojtala-Kuk w Poradni Zdrowia Psychicznego przy ul. Nowowiejskiej 27, przy Samodzielnym Wojewódzkim Zespole Zakładów Psychicznych w Warszawie? Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tą Panią, placówką albo szpitalem? Ma to być chyba docelowo psychoterapia, ale to moja w ogóle pierwsza wizyta u specjalisty i nie wiem, czy się kwalifikuję.

 

Jakieś rady?;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania prowadzi NIEKOMERCYJNIE (działamy w ramach fundacji) następujące formy wsparcia:

 

1. GRUPY WSPARCIA DLA OSÓB Z ZABURZENIAMI ODŻYWIANIA:

 

WROCŁAW: czwartek, 18:15-19:45, ul. Legnicka 65; start: 11.04.

LUBLIN: środa, 18:00-19:30 (miejsce w trakcie ustaleń); start: 10/17.04.

KRAKÓW: czwartek 17:30-19:00 (miejsce w trakcie ustaleń); start: 11.04.

WARSZAWA: godziny wieczorne (termin i miejsce w trakcie ustaleń)

 

grupy zamknięte, 1x w tygodniu po 1,5 godz., prowadzone przez specjalistów, czas trwania - 3 miesiące, od 6 do 10 osób w wieku od 13 lat

 

ZAPISY TRWAJĄ!

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres info@centrumzaburzenodzywiania.pl

 

2. TELEFON ZAUFANIA

782 035 513 (Plus) środa, czwartek 17:00-18:00

516 828 998 (Orange) środa, czwartek 17:00-18:00

884 049 575 (Play) wtorek 20:30-21:30 niedziela 12:00-13:00

539 089 291 (T-mobile) piątek 19:00-20:00 sobota 17:00-18:00

 

3. POMOC E-MAIL

kobieta@centrumzaburzenodzywiania.pl (jeśli chcesz komunikować się z kobietą)

mezczyzna@centrumzaburzenodzywiania.pl (jeśli chcesz komunikować się z mężczyzną)

 

ROZWIĄZANIA ISTNIEJĄ! NIE CZEKAJ!

 

więcej informacji na www.centrumzaburzenodzywiania.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam psychologa i zarazem psychoterapeuty oferującego indywidualną terapię nastawioną na nurt behawioralno-poznawczy.

Warszawa - prywatnych znam kilku, ale sytuacja materialna mi nie pozwala na taką terapię, więc szukam kogoś w ramach NFZ.

 

Za jakiekolwiek wskazówki wielce dziękuję, bo od paru lat nie mogę nikogo znaleźć via NFZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie doświadczenie, że moja terapeutka akceptowała moją indywidualność, moje unikatowe potrzeby, zdolności, braki, uwarunkowania. Szanowała to wszystko. Poza tym uzmyslowila mi to wszystko, czego nie dostalam w dziecinstwie, a co utrudnia mi funkcjonowanie teraz. I "jakoś tam" poprzez samo nazwanie wszystkiego po imieniu, którego to nazwania ja dokonywalam, a ona - tylko gdy już naprawdę błądziłam - mówiła "co i jak było", a "jak być powinno", dostałam choć trochę tego, czego nie dostałam wtedy. Wiadomo, że nie da się wyrównać tych strat, ale zawsze to coś. I to już jak dla mnie klikało, ale to nie znaczy że ona wiedziała jak mi pomoc. Może to wystarczyło żeby pomogła mi poznać siebie. A resztę pracy trzeba wykonać samemu.

Jak ktoś wyszukiwał dobrych, polecanych przez zaufane osoby albo instytucje zrzeszające psychoterapeutów (można to sprawdzić na stronach towarzystw psychologicznych czy psychiatrycznych - ktore mimo nazwy "psychiatryczny" maja psychoterapeutów np. PTP - tacy terapeuci są mniejszym ryzykiem, dużo mniejszym, będąc w strukturze sa kontrolowani, muszą mieć jakiś poziom, muszą być w superwizji) i próbował z 2-3 terapeutami, to radziłabym się zastanowić z kim tu jest coś nie tak, i kto tu chce żeby niczym zaczarowaną różdżką, tak jak to ma zrobić farmakologia, prysły wszystkie jego problemy...?

Czasem tkwienie w chorobie po prostu jest jakimś wyjściem, które nieświadomie albo podświadomie wybieramy. Bo wyzdrowieć może być trudniej niż chorować. :time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec kwietnia mam termin na oddział całodobowy do Kliniki Nerwic na Sobieskiego w Warszawie (o ile mi znowu nie przesuną terminu). Czy ktoś tam był w ostatnich miesiącach? Jak tam jest? Czy mógłby mi ktoś podesłać ich plan zajęć?

 

 

Cześć,

 

Ja byłam listopad 2012 - styczeń 2013 całe 3 miesiące

pobyt pomaga jeśli sam chcesz wyzdrowieć, trzeba pracować,mówić o sobie, angażować się w terapie

zresztą jesteś jak na terapii 24h/dobę bo oddział to społeczność terapeutyczna i najwięcej dowiadujesz się o sobie z relacji z innymi - i na tych relacjach pracuje się na innych zajęciach - bo sposób postępowania z zewnątrz, schematy - przenosimy na relacje z ludźmi tam i to widać jak na dłoni -bo jesteś non stop, wszyscy cię widzą na wzajem obserwują i to omawia sie na terapiach.

Ogólnie bardzo dobrze wspominam pobyt, oprócz terapii codziennie są jakieś zajęcia wieczorem - dyskoteka;p, było wyjście kulturalne w środę ale ponieważ jeździliśmy na zakupy i się odłączaliśmy znieśli to i teraz coś organizuje się na oddziale, pogadanki o zawodzie itp.

Plan dnia:

7.00 - pobudka

7.15 - gimnastyka

8.00 - śniadanie

9.00-13.00 terapie (3 razy w tygodniu grupowa poza tym psychorysunek, psychodrama, praca z ciałem, choreoterapia, behawioralna, muzykoterapia, zajęciowa no i raz w tygodniu masz indywidualną)

Czasem zajęcia są tez do 15

15-zazwyczaj 17-18-19 - czas wony

popołudnie/wieczór - zajęcia dodatkowe

22.15 - relaks i spać.

 

Ludzie zazwyczaj bardzo fajni ,wiadomo zdarzają się dziwacy ale kto nim nie jest;p

Ja wyszłam z założenia że skoro i tak 3 miesiace tam siedzę i nic innego nie robię to wykorzystam to maxymalnie i duzo sie o sobie dowiedziałam. To przyjazne miejsce, ja często tęsknie za czasem w oddziale, choć było nie raz ciężko czułam się tam bardzo bezpiecznie...

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLACZEGO MIŁOŚĆ NIE WYSTARCZY?

Grupa terapeutyczno-rozwojowa dla osób z trudnościami w relacjach partnerskich

 

A miało być jak w bajce… Przychodzi moment, w którym rzeczywistość zaczyna burzyć nasze marzenia o księciu na białym koniu lub pięknej księżniczce. Okazuje się wtedy, że bycie w związku to całkiem skomplikowana sprawa i pomimo początkowego wielkiego uczucia, motyli w brzuchu przychodzą kryzysy, nieporozumienia, z którymi trudno się uporać. Odkrywamy, że dobry związek nie istnieje bez pracy nad nim. Tylko jak to robić? Dlaczego to takie trudne? Dlaczego innym się udaje, a mi nie wychodzi? Co łączy dwoje ludzi, a co niszczy ich związek? Dlaczego miłość nie wystarczy?

 

Wszystkich, którym te i inne pytania nie są obce, zapraszamy do udziału w grupie, która:

 

•osobom samotnym pomoże wskazać, jak szukać swojej „drugiej połowy”,

 

•tym, którzy przeżyli zawód miłosny ułatwi zrozumienie, dlaczego (być może znowu) się nie udało,

 

•zakochanym da podstawy do budowania udanego związku, m.in. wskaże, nad jakimi aspektami warto się zastanowić, myśląc o wspólnej przyszłości,

 

•małżonkom/partnerom podpowie, jak radzić sobie z konfliktami i nie dopuścić do wypalenia uczuć,

 

•osobom, które zastanawiają się nad rozstaniem pomoże przyjrzeć się tej możliwości.

 

W trakcie spotkań dowiesz się, jak wchodzimy w związki oraz dlaczego wiążemy się z określonymi osobami. Każdy z nas funkcjonuje w relacjach z ludźmi inaczej. Na spotkaniach grupy będziesz miał/-a okazję przyjrzeć się swoim wzorcom wchodzenia w relacje oraz ich podłożu. Celem grupy będzie również obalenie powszechnych mitów na temat związków. Będziemy poruszać także tematy związane z podziałem władzy i kontroli w związku, wyrażaniem złości i innych trudnych uczuć wobec partnera, seksualnością, rodzicielstwem, zazdrością i autonomią każdego z partnerów.

 

Spotkania będą odbywać się w małej, około 8-osobowej grupie, raz w tygodniu przez 6 miesięcy z dwutygodniową przerwą wakacyjną. Każda sesja będzie trwać 90 minut. Konsultacja do grupy jest bezpłatna.

 

Termin: czerwiec 2013

czwartek w godzinach: 19.00 – 20.30

prowadzenie: Katarzyna Domańska i Paulina Siwiec

koszt: 280 zł miesięcznie (70 zł za sesję)

zapisy: telefon 530-85-55-65, email: info@zrodloinspiracji.pl

 

http://www.zrodloinspiracji.pl

 

Zapraszamy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wpajano że serce to tylko mięsień,kawałek mięsa.jeśli rzeczywiście tak jest to niema też rozumu,zdrowego rozsądku,racjonalności.jest tylko mózg będący mieszaniną wody,białka i tłuszczu który mieści sie w czymś w rodzaju słoika o ograniczonej objętości zwanym czaszką i procesy chemiczne zachodzące tak lub inaczej w neuroprzekaznikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do nowego centrum terapeutycznego na Żoliborzu przy placu Wilsona. Jesteśmy zespołem doświadczonych specjalistów z dziedziny psychoterapii i psychiatrii. Pracujemy nowoczesnymi i skutecznymi metodami terapeutycznymi: terapia poznawczo-behawioralna, terapia oparta na schematach, EMDR, terapia oparta na uważności (mindfullness). Są to metody z wyboru do leczenia zaburzeń nastroju (depresja, choroba afektywna-dwubiegunowa), lękowych (fobie, lęk uogólniony, lęk paniczny, zaburzenie obsesyjno-kompulsywne), zaburzeń odżywiania, zespołu stresu pourazowego, zaburzeń osobowości. Oferujemy również pomoc farmakologiczną.

Kontakt: Instytut Samowiedzy i Psychoterapii

tel. 693 407 003, 695 407 916

Na hasło "forum nerwica" pierwsza wizyta 30% taniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.centrumedumed.pl

tel. 22 395 51 77 biuro@centrumedumed.pl

 

Jesteśmy nową placówką na mapie Warszawy świadczącą usługi psychologa, logopedy, seksuologa, dietetyka. Nasza oferta skierowana jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

 

W zakresie swojej działalności udzielamy doradztwa zawodowego i prowadzimy sesje coachingowe.

 

Wspieramy również rozwój osobisty i zdobywanie nowych umiejętności poprzez organizację licznych szkoleń, kursów i warsztatów, które wspomagają funkcjonowanie w życiu codziennym i zawodowego.

 

W naszej ofercie posiadamy również pomoc prawną dla osób indywidualnych oraz dla firm i instytucji.

 

Stawiamy na realizację naszych usług na wysokim profesjonalnym poziomie, dostępnym finansowo dla każdego.

 

Nasz zespół tworzą kompetentni specjaliści w swych dziedzinach, którzy potrafią dostosować formę i metodę wsparcia do zdiagnozowanego problemu. Indywidualne podejście do Klienta i miła atmosfera pracy zwiększają szanse na sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

W maju rozpoczęłyśmy własną praktykę psychologiczną w Warszawie. Jeżeli ktoś z Was lub Waszych bliskich potrzebuje pomocy lub chciałby się rozwinąć, zapraszamy. Mamy też propozycję - dla osób z tego forum proponujemy niższą cenę za każdą sesję o 20% do końca czerwca. Przy umawianiu się proszę podać hasło --> nerwica.com. Mamy bardzo dobre przygotowanie, ważna jest dla nas poufność i zaangażowanie w wykonywaną pracę terapeutyczną. Więcej informacji na stronie www.inplus24.com.pl . Zachęcamy, warto dać sobie szansę, lepiej poznać siebie i pozwolić sobie na zmianę.

Pozdrawiamy,

Zespół In+24 | Pomoc Psychologiczna

Telefon kontaktowy: (+48) 793 242 445

Strona www --> www.inplus24.com.pl

Fan page na FB --> https://www.facebook.com/In24PomocPsychologiczna?ref=hl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×