Szpital Katowice Szopienice.

Hasiok.

Szpital Katowice Szopienice.

Avatar użytkownika
przez stopek 14 lip 2011, 16:33
Jeśli ktoś był to prosił bym o opinie o oddziale dziennym. Może ktoś się wybiera w najbliższym czasie??
Ostatnio edytowano 15 lip 2011, 18:53 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono
Avatar użytkownika
Offline
Posty
82
Dołączył(a)
24 lut 2009, 17:33
Lokalizacja
Rybnik

Szpital Katowice Szopienice.

Avatar użytkownika
przez Moonlight94 23 mar 2013, 23:04
Ja idę na oddział zaburzeń afektywnych i lękowych, od czerwca 2013.

Nie ma z góry nałożonych terminów, wystarczy podejść do sekretariatu na oddziale (nie na izbie przyjęć) i umówić się, czeka sie zwykle tydzień, dwa.

Moja pierwsza wizyta tam:
Wchodzimy jak gdyby od tyłu budynku. Idąc od drzwi, po lewej mamy portiernię, po prawej nieco za ścianą izbę przyjęć. Izba przyjęć jest zamknięta, czeka się na krzesełkach przed, pani pielęgniarka woła po kolei tak jak kto się ustawi.
Jeżeli np. mamy skierowanie od razu na oddział IV czyli zab. afektywnych i lękowych, udajemy się tam bodajże na 3 piętro. Idziemy do sekretariatu, tam wraz z panią sekretarką wypełniamy dokumenty. Pyta nas m.in. o datę początku leczenia, jakie leki teraz zażywamy, czy były próby samobójcze, jakie choroby lub uzależnienia są w rodzinie, wszystko. Bardzo dobrze jest mieć przy sobie skserowaną kartotekę od lekarza.

Po wizycie w sekretariacie czekamy na tzw. rozmowę kwalifikacyjną z dr Kontrys, ordynatorem oddziału. Jesteśmy wołani przez samego doktora, pyta on dlaczego chcemy przyjść do szpitala, robi bardzo krótki wywiad. Tu mam niestety zastrzeżenie, bo nie chciało mu się rozczytywać kartoteki gdzie było wszystko napisane (leki, kody ICD-10, przebieg leczenia). Kazał sobie napisać wszystko, najlepiej na komputerze, jakie leki były brane + terminy ich zażywania. Najlepiej jeszcze przepisać całą kartotekę. No nic.

Jeżeli dostaliście skierowanie na ten oddział jw., to nie dajcie się przypadkiem wcisnąć na jakikolwiek inny. Mnie doktor wprost powiedział "Pan ma CHAD" na podstawie może 10 minutowej rozmowy, która nie należała do komfortowych. Chciał mnie dać na oddział dla dwubiegunowców, kiedy ja mam problem z lękiem...

Nie sugerujcie się wprost jego diagnozą, bo to bardzo powierzchowne badanie. Wierzcie swojemu dotychczasowemu lekarzowi i stańcie twardo przy swoim - mam iść na oddział wpisany w skierowaniu i koniec.

Powodzenia :)
Było:
Fluanxol 0,5, Sertralina 50,Escitalopram 10,Paroksetyna 20,Wenlafaksyna 75,Buproprion 150,Trazodon 150,Fluoksetyna 20
Benzo: Alprazolam 0,5, Oxazepam 10,Lorafen 1,Cloranxen 10
Avatar użytkownika
Offline
Posty
11
Dołączył(a)
04 mar 2013, 21:10

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Przeskocz do