Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś jest szósty dzień odkąd biorę depralin;

Pierwszy dzień super, dużo energi i dobre samopoczucie, drugi słaby, zawroty głowy. Zauważyłam, że po ok. 5 godz.

stan się trochę normuje. Wczoraj pierwszy dzień wzięłam całą tabletkę-10 mg i strasznie się zle czułam, w ogóle

mam taką miesznkę odczuć, niby stan przygnębienia minął, ale jest nijak, ani dobrze ani zle.

Bardzo mi przeszkadza nadmierne pobudzenie, które mi utrudnia zaśnięcie, po stilnoxie śpie 4 max 5 godz.

Gdybym nie zażywała, pewnie mogłabym wcale nie spać.

Ten brak snu mi przeszkadza i to napięcie...

Brak apetytu, jedzenie jest dla mnie "drewniane"

ale to akurat dobrze

 

Mam nadzieję, że będzie lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bajka,

będzie lepiej a nawet dużo lepiej .... ale na to potrzeba ok 3-4 tygodni czasem dłużej.

Pytanie tylko jak długo utrzyma się stan dobrego samopoczucia....

U mnie niestety się nie sprawdza na dłuższa metę. z tego co wiem to od środy zmieniam leki na inne ...inei wiem jeszcze na jakie bo dopiero w środe ide do psychaitry.

po 2 tygodniach miałem ostrą bezsennośc .... potem wszystko wraca do normy

Na co lekarz CI zapisał ten lek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku, to depresja lękowa.

Bardzo uogólnione stwierdzenie...... zaczekamy az się rozkrecisz :))) Depresja to depresja ....a lękowa to pewnie nerwica ....

czyli w zasadzie mi zapisał na to samo

Dziś jest naprawdę dobrze, wczoraj po raz pierwszy

zażyłam 10 mg i był zjazd; ani siedzieć, ani leżeć. Trudności z koncentracją mam, ale widzę, że u większości tak jest.

no ja na poczatku jak zaczałem brac przez pierwsze dni to miałem jakieś odloty. byłem roztrzęsiony a tak ze 2 godziny po wzieciu tablety oczy mi sie zamyakły :) jak widzisz na kazdego działa inaczej. leki ustapiły mi jako ostatnie ..... teraz nie mam lęków ale wróciła depresja.....hm ..chociaż przez ostatnie 3 dni naie było nawet depresji :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, pewnie o to chodziło lekarzowi, mówiąc depresja lękowa, nerwusiata jestem baaardzo

niestety.

Zazdroszczę, jak czytam o tej senności, bo sama mam z tym problem. Lek plus mało snu i czuję sie osłabiona.

W ogóle mało składnie mi się mysli :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, pewnie o to chodziło lekarzowi, mówiąc depresja lękowa, nerwusiata jestem baaardzo

niestety.

Zazdroszczę, jak czytam o tej senności, bo sama mam z tym problem. Lek plus mało snu i czuję sie osłabiona.

W ogóle mało składnie mi się mysli :x

Nerwica lękowa nie polega na zwiekszonej nerwowości czy pobudzeniu...... a na paraliżującym czasem nagłym strachu... który przychodzi z nikąd i bez powodu. Nagle zaczyna Ci kołatac serce , czujesz ścisk w gardle ... no i takie tam

 

no o składnym myśleniu to zapomnij :))

ja nie czytam książek tylko muszę słuchać audiobooki bo czytanie dla mnie to zbyt trudna sztuka w tej chwili ...

Moge ze zrozumieniem przeczytać tekst o długości kilku linijek. :)

Ale tu też różnie bywa z tymi objawami. Inni uzytkownicy mieli zwiększoną koncetracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobudzenie to mam teraz, a wcześniej tak jak piszesz, nagły lęk i ścisk gardła.

 

Sukcess, spałam dziś w dzień, trochę ponad godzinę, może byłoby dłuzej gdyby nie telefon.

Ale nadal trudno mi wziąć się za cokolwiek, wszystkie czynności są mega wyczerpujące. Kondycja taka, jak przy lekkiej gorączce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALLAH - sporo ludzi z tego forum wycofało się z ESCI. Ciekaw jestem co p[rzepisze Ci lekarz. Podziel się info. Ja nadal (minęły 3 miesiące) jestem na 10 mg ESCI. Lęki minęły a to mi najbardziej dawało w d.... Natomiast z depresją i chęciami aby coś robić to huśtawka. Zresztą mam dość niemiła sytuację w domu więc nie wiem czy ta depresja to od depresji czy od tej atmosfery. Chiałoby się mieć wszystko w d..... i cieszyć się życiem takim jakie jest ale ja tak nie potrafię. Pozdrawiam. Napisz co Ci zalecił Twój psychiatra.

 

-- 14 cze 2011, 18:23 --

 

PINKII 0 a ty jesteś jeszcze na ESCI i jak u Ciebie samopoczucie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście sporo osób spróbowało i lek się nie sprawdził...Ja biorę paroksetynę prawie 4 tyg i też jest średnio jeśli chodzi o działanie na nastrój. Wkurzony jestem bo jeśli ssri mi nie podniosą nastroju to będę musiał szukać innych grup leków a już prawie wszystko brałem i inne leki mają durne działania uboczne (głównie to sedacja). Dużo ludzi na zagranicznych forach chwali sertralinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no lęki u mnie tez znikneły ....ale wróciła depresja z siłą wodospadu i wiecznie wkurzające mnie rzdrażnienie ....

Sam jestem ciekaw ....jutro ide do nowego lekarza.....zobaczymy .

No deprecha u mnie wraca ciagle bo jej żródło ma dwie nogi i ciemne włosy. Poprzedni lekarz mi powiedział że muszę się pozbyć źródła depresji .....tylko nie powiedział czy mam zastrzelić czy upozorowac samobójstwo :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escitil 10mg (Escitaloparamum) - CO SĄDZICIE O TYM LEKU ???

 

Witam

Lekarz przepisał mi Escitil 10mg, biorę od poniedziałku, zadnych skutków ubocznych jeszcze nie czuję.

Mam nerwicę natręctw, duza depresje i fobie spoleczna.

Napiszcie czego moge się spodziewać po kuracji, po jakim czasie efekty.

Najlepiej jeśli ktoś to brał i powie z własnego doświadczenia.

 

Pozdrawiam

 

-- 14 cze 2011, 21:48 --

 

pomyłka w temacie: Escitil 10mg (ESCITALOPRAMUM)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore 5 dzien, wczoraj czulem sie lepiej ale myslalem ze to placebo, dzis bylem na zakupach w supermarkecie, zagadywalem do kasjerki, mialem w dupie czy sie ktos na mnie patrzy, w ogole nie czulem jakiegos leku (w sumie czulem ale w poruwnaniu do tego co bylo to pikuś). podkreslam ze biore 5 dzien, w 3 dniu czulem sie fatalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w ogole to jest możliwe, że tak szybko na mnie zaczeły działać te tabsy, czy sobie wkręcam? Nie raz probowalem sobie wmowic ze sie czuje dobrze ale rozne chore mysli mialem caly czas i sie denerwowalem, wiec to mi nie dawalo nic. Nie czuje sie jeszcze jakos rewelacyjnie, ale mam mniejsze opory przed np. rozmową z kims. Na terapie mam termin na piatek, oczywiscie warunek, ze nie pije (terapia zamknieta od alk).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przyszła do mnie matka z pytaniem czy nie mam czegoś na sen. Dałem jej tabletkę na zgagę i powiedziałem, że to ją zwali z nóg. Następnego ranka mówi: faktycznie to mocne było. Spało się super :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odniose sie do 1szego watku : czy mozna pic alk przy kuracji elicea... Ja biore ten lek od ok. 2 m-cy i codziennie spijam 3-5 bro...w weekendy nawet twarde... i nic...nie namawiam oczywiscie bo kazdy organizm reaguje inaczej...wczesniej bralem citabax i tez pilem bro...moze po prostu przy alku leki nie dzialaja?? wiem, ze bez sensu robie ale nie mam silnej woli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×