Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

398 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      243
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Esci jest znakomitym lekiem, niczego u mnie nie zobojętnia , biorę zaledwie 5 mg i jest dobrze. Wcześniej miałem silną nerwicę i depresję, brałem jednocześnie sześć (!) różnych leków i czułem się tragicznie. Zastąpiłem to jedną małą tabletką ESCI i jest o.k. Uczucia na swoim miejscu i życie znowu smakuje jak dawniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esci jest znakomitym lekiem, niczego u mnie nie zobojętnia , biorę zaledwie 5 mg i jest dobrze. Wcześniej miałem silną nerwicę i depresję, brałem jednocześnie sześć (!) różnych leków i czułem się tragicznie. Zastąpiłem to jedną małą tabletką ESCI i jest o.k. Uczucia na swoim miejscu i życie znowu smakuje jak dawniej.

 

Jak bierzesz dawkę dla niemowlaka która nie jest nawet dawką leczniczą, to się nie dziwię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy jak mnie ojciec przywiózł do szpitala bo ja chciałem to mogę teraz, dziś bez żadnego czekania wypisać się? Nie chcę na tym oddziale na piętrze już spędzić ani jednej nocy, jak nie wrócę na dół to chcę zażądać wypisu dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak bierzesz dawkę dla niemowlaka która nie jest nawet dawką leczniczą, to się nie dziwię.

 

 

Esci dla niemowlaka nie polecam :)

Dawką leczniczą jest taka - która pomaga.

 

Marku, co Ty piszesz. Jak nie bierzesz mixu 5 tabsów i nie zażywasz dawki maksymalnej, to w ogóle nie masz prawa się wypowiadać w tym temacie :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deadundead,

 

Nie nakręcam się. Wiesz, ja nawet po to biorę ten lek by zobojętnieć, bo przecież o to chodzi by się pewnymi sprawami nie przejmować.

Są ludzie, którzy się nie przejmują a jednocześnie cieszą się z życia, mają motywację. Na niektórych esci działa dobrze, a innych bardzo mocno spłaszcza.

W praktyce się przekonam jak będzie.

 

Bardzo ważna rzeczą jest też jakim człowiekiem się było przez większość życia. Co innego jak ktoś był zdrowy całe życie i wpadł w dół, a co innego jak ktoś miał większe czy mniejsze komplikacje psychiczne od zawsze. Leczenie w takim przypadku gorzej rokuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po prostu szlag mnie trafi. Psychiatra mi powiedziała, że to nie akatyzja, bo nie wystąpiłaby po tak długim czasie i po takiej dawce. Podobno to jakaś reakcja na lęk czy tam na jakieś wydarzenie. Szkoda tylko, że AKURAT NARESZCIE WSZYSTKO SIĘ POWOLI UKŁADAŁO kiedy to cholerstwo się zaczęło. Szkoda tylko, że nawet Diazepam 5mg (którego zakazała mi brać btw.) nie zadziałał, a więc nie wiem co mogę zrobić. Leków żadnych brać nie mogę, BO TO PODOBNO NIE AKATYZJA, a skoro tak to już sam nie wiem co taki niepokój ruchowy i niemożność odpoczynku wywołało i jak to zatrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esci jest znakomitym lekiem, niczego u mnie nie zobojętnia , biorę zaledwie 5 mg i jest dobrze. Wcześniej miałem silną nerwicę i depresję, brałem jednocześnie sześć (!) różnych leków i czułem się tragicznie. Zastąpiłem to jedną małą tabletką ESCI i jest o.k. Uczucia na swoim miejscu i życie znowu smakuje jak dawniej.

 

Jak bierzesz dawkę dla niemowlaka która nie jest nawet dawką leczniczą, to się nie dziwię.

 

:) wcześniej brał parogen 40 i lerivon i pisał że mu pomaga i pregabaline , teraz piszę że prega ryje banie i że czuł się tragicznie , tera esci dawka rzeczywiście jak dla dziecka i znowu mu pomaga , potem sięgnie po coś innego bo działanie esci się skończy i powie że esci to gówniany lek i tak w kołko , jak my wszyscy . marek jesteś jeszcze nowicjuszem ale przekonasz się potem , my już jestesmy daleko za tym . ciesz się puki jest dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie nerwicowców w kwestii leku nie jest chyba wiarygodnym źródłem informacji :D

 

Czwarty dzień na mniejszej dawce. Mam zatwardzenie i pryszcz mi na brodzie wyskoczył. Kto tak miał?? Ten pryszcz mnie martwi, miałam tak za czasów choroby. Może powinnam zmienić lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esci jest znakomitym lekiem, niczego u mnie nie zobojętnia , biorę zaledwie 5 mg i jest dobrze. Wcześniej miałem silną nerwicę i depresję, brałem jednocześnie sześć (!) różnych leków i czułem się tragicznie. Zastąpiłem to jedną małą tabletką ESCI i jest o.k. Uczucia na swoim miejscu i życie znowu smakuje jak dawniej.

 

Jak bierzesz dawkę dla niemowlaka która nie jest nawet dawką leczniczą, to się nie dziwię.

 

:) wcześniej brał parogen 40 i lerivon i pisał że mu pomaga i pregabaline , teraz piszę że prega ryje banie i że czuł się tragicznie , tera esci dawka rzeczywiście jak dla dziecka i znowu mu pomaga , potem sięgnie po coś innego bo działanie esci się skończy i powie że esci to gówniany lek i tak w kołko , jak my wszyscy . marek jesteś jeszcze nowicjuszem ale przekonasz się potem , my już jestesmy daleko za tym . ciesz się puki jest dobrze :)

 

 

ja jestem nowicjuszem ....... a Ty jesteś weteranem bycia na haju ...... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deadundead,

 

Zmiana leku z powodu pryszcza? O czymś takim jeszcze nie słyszałem ;)

 

To chyba typowe po ssri, że się przed zaśnięciem wierzga nogami, tak jakby wyładowując napięcie z ciała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie nerwicowców w kwestii leku nie jest chyba wiarygodnym źródłem informacji :D

 

Czwarty dzień na mniejszej dawce. Mam zatwardzenie i pryszcz mi na brodzie wyskoczył. Kto tak miał?? Ten pryszcz mnie martwi, miałam tak za czasów choroby. Może powinnam zmienić lek?

 

Mało prawdopodobne aby pryszcz był od ESCI . Zmiana leku z tego powodu wydaje się absurdalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie nerwicowców w kwestii leku nie jest chyba wiarygodnym źródłem informacji :D

 

Czwarty dzień na mniejszej dawce. Mam zatwardzenie i pryszcz mi na brodzie wyskoczył. Kto tak miał?? Ten pryszcz mnie martwi, miałam tak za czasów choroby. Może powinnam zmienić lek?

 

Mało prawdopodobne aby pryszcz był od ESCI . Zmiana leku z tego powodu wydaje się absurdalna.

 

Jak wrócę do starej dawki to mi zniknie?? :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum juz mnie mniej pociąga odkąd biore esci.

 

-- 23 lut 2018, 22:09 --

 

Jutro chyba pierdykne pelne 20mg. Mialem te dawke brac po miesiacu, a nie po 20kilku dniach, ale akurat teraz bede mial wolne dni. Poczatek lutego to sajgon w pracy i nie chce w tym czasie zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie nerwicowców w kwestii leku nie jest chyba wiarygodnym źródłem informacji :D

 

Czwarty dzień na mniejszej dawce. Mam zatwardzenie i pryszcz mi na brodzie wyskoczył. Kto tak miał?? Ten pryszcz mnie martwi, miałam tak za czasów choroby. Może powinnam zmienić lek?

 

Mało prawdopodobne aby pryszcz był od ESCI . Zmiana leku z tego powodu wydaje się absurdalna.

 

Jak wrócę do starej dawki to mi zniknie?? :zonk:

 

Pryszcze mają to do siebie że znikają samoistnie więc nie musisz niczego zmieniać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pryszcz mi na brodzie wyskoczył

pryszcz , raczysz sobie chyba "żartować" > my tu o sprawach"życia i śmierci " , przetrwaniu w ciężkiej chorobie , a Ciebie ' najbardziej "martwi pryszcz .

Pryszcz zniknie tak czy siak , z lekami czy bez .

Odpuść sobie takie zmartwienia .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pryszcz mi na brodzie wyskoczył

pryszcz , raczysz sobie chyba "żartować" > my tu o sprawach"życia i śmierci " , przetrwaniu w ciężkiej chorobie , a Ciebie ' najbardziej "martwi pryszcz .

Pryszcz zniknie tak czy siak , z lekami czy bez .

Odpuść sobie takie zmartwienia .

Pozdrawiam.

 

Przepraszam, mam manię i wszystko jest takie kolorowe i zabawne :105:

Nawet życie piękne. Wychodzę. Wrócę jak "ciężka choroba" powróci za jakiś rok, 68 dni, a może jutro :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×