Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Na niepokój ruchowy , akatyzję cz RLS biorę żelazo Hemofer , pomaga ,że zapomniałem co to akatyzja.

 

najważniejsze że pomaga - ale nie słyszałem aby żelazo było na niepokój ruchowy :) dużo tego bierzesz ?

 

Marek a czy esci eliminuje Ci bezsensowny irracjonalny stres???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niepokój ruchowy , akatyzję cz RLS biorę żelazo Hemofer , pomaga ,że zapomniałem co to akatyzja.

 

najważniejsze że pomaga - ale nie słyszałem aby żelazo było na niepokój ruchowy :) dużo tego bierzesz ?

 

Marek a czy esci eliminuje Ci bezsensowny irracjonalny stres???

 

 

Niestety - nie do końca eliminuje stres. Da się z tym żyć ale idealnie nie jest. Jeszcze ostatnio miałem paskudną grypę, temperatura 39 i ogólnie masakra !! Po tej chorobie jakoś nie mogę się odnaleźć, jestem osłabiony i stale zmęczony. Czuję też lekki niepokój, mam nadzieję że to od grypy i minie. :) Pomimo wszystko chcę całkowicie odstawić ESCI , dzisiaj już nie wziąłem, jutro wezmę 2,5 mg i powoli dojdę do zera. Zobaczę co się będzie działo.

 

A jak u Ciebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym, jak to coś akatyzjopodobnego minęło teraz jestem zamulony, senny mimo długiego snu i zmęczony, ale za to ciągle mam uczucie lekkiej przyjemności. Taka trochę przyjemna wy*ebka, z którą próbuję walczyć, bo mam do tego motywację, ale muszę się trochę zmuszać. Nie wiem, czy dawki nie powinienem mieć zwiększonej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam wyje.bke na to, ze mam wyje.bke. motywacje da się opanować, trzeba tylko wskoczyć w rytm i robić swoje. można sobie pomóc czymś na noradrenaline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wszystko chcę całkowicie odstawić ESCI , dzisiaj już nie wziąłem, jutro wezmę 2,5 mg i powoli dojdę do zera. Zobaczę co się będzie działo.

 

Czemu chcesz odstawić? Przeciez było wręcz bardzo dobrze. Co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a czy esci eliminuje Ci bezsensowny irracjonalny stres???

 

 

Niestety - nie do końca eliminuje stres. Da się z tym żyć ale idealnie nie jest. Jeszcze ostatnio miałem paskudną grypę, temperatura 39 i ogólnie masakra !! Po tej chorobie jakoś nie mogę się odnaleźć, jestem osłabiony i stale zmęczony. Czuję też lekki niepokój, mam nadzieję że to od grypy i minie. :) Pomimo wszystko chcę całkowicie odstawić ESCI , dzisiaj już nie wziąłem, jutro wezmę 2,5 mg i powoli dojdę do zera. Zobaczę co się będzie działo.

 

A jak u Ciebie ?

 

Przecież ty niedawno zacząłeś brać esci i już odstawiasz? Wydaje mi się, że takie skakanie nie służy.... konsultowałeś to z lekarzem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło dwa tygodnie na zmniejszonej dawce. Odnotowałam lekką hipermanię, staram się ostrożnie dobierać bodźce i unikać tych, wywołujących skrajne emocje. Mniej śpię, energii jakby więcej. Uważam na to, co robię. Ostatnim razem podczas hipermanii naśladowałam supermana i skończyło się ciężkim epizodem depresji. Na razie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deadundead,

 

Aaa czyli nie mozesz poszybowac w gore za bardz bo pozniej lecisz w dol? No to stabilnej lekko-sredniej gorki zycze ;) a czemu schodzisz z esci? Calkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deadundead,

 

Aaa czyli nie mozesz poszybowac w gore za bardz bo pozniej lecisz w dol? No to stabilnej lekko-sredniej gorki zycze ;) a czemu schodzisz z esci? Calkiem?

 

Dokładnie, dopiero po najgorszym zjeździe zrozumiałam, że nie stałam się normalna ani nie stałam się szczęśliwa, a to kolejne oblicze mojego nienormalnego ja :great:

Lekarz powiedział. Na razie z 15 do 10 zmniejszyć. Odstawiać zamierzam kilka lat. W sumie Twoje pytanie wywołało niepokój, już wolę całe życie na leku siedzieć niż znowu być warzywkiem. Chyba zaczęłam przyzwyczajać się do nienormalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wszystko chcę całkowicie odstawić ESCI , dzisiaj już nie wziąłem, jutro wezmę 2,5 mg i powoli dojdę do zera. Zobaczę co się będzie działo.

 

Czemu chcesz odstawić? Przeciez było wręcz bardzo dobrze. Co dalej?

 

Nie chcę całe życie łykać prochów. Sprawdzę jak funkcjonuję bez leków. Zresztą i tak brałem niewielką dawkę 5 mg więc teraz wezmę co drugi dzień może 2,5 mg a jak będzie w miarę ok to odstawiam. Nie jestem do końca pewny czy to dobry pomysł ale jak nie sprawdzę - to nie będę wiedział .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wszystko chcę całkowicie odstawić ESCI , dzisiaj już nie wziąłem, jutro wezmę 2,5 mg i powoli dojdę do zera. Zobaczę co się będzie działo.

 

Czemu chcesz odstawić? Przeciez było wręcz bardzo dobrze. Co dalej?

 

Nie chcę całe życie łykać prochów. Sprawdzę jak funkcjonuję bez leków. Zresztą i tak brałem niewielką dawkę 5 mg więc teraz wezmę co drugi dzień może 2,5 mg a jak będzie w miarę ok to odstawiam. Nie jestem do końca pewny czy to dobry pomysł ale jak nie sprawdzę - to nie będę wiedział .... :)

 

Ja już Ci mówiłem Marek ze źle robisz....czujesz się już trochę gorzej bo odstawiles po niecałych 2ch miesiącach mianse a i cały czas zmniejsza esci po 3 miesiącach. ..

 

Ja się czuję średnio. ..więc albo już czas zwiększyć Prege do 450 albo dołożyć esci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAREK XYZ jak brałeś tylko taką dawkę podtrzymującą 5 mg to bierz 2,5 mg co drugi dzień przez 1-2 tygodnie i odstaw ale wiesz.. po uzyskaniu remisji i braniu dawki podtrzymującej możesz mieć za 1-3 miesiące niestety pogorszenie po jej odstawieniu bo powinno się brać w trakcie trwania remisji dawkę podtrzymującą minimum pół roku czasu albo i więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" gdybie nie Esci , nioe wiedział bym ,że przez 20 lat ży;em w depresjki " Woody Allen Kowalsky

 

-- 01 mar 2018, 17:01 --

 

Nie chcę całe życie łykać prochów. Sprawdzę jak funkcjonuję bez leków. Zresztą i tak brałem niewielką dawkę 5 mg więc teraz wezmę co drugi dzień może 2,5 mg a jak będzie w miarę ok to odstawiam. Nie jestem do końca pewny czy to dobry pomysł ale jak nie sprawdzę - to nie będę wiedział .... :)

 

MAREK XYZ,

żżżżyczęęęęęęę Powodzenia !!!333 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 Gorliwy :) - dzięki za dobre słowo :)

picziklaki :) - dzięki za dobre rady :)

tizziano :) - moim zdaniem raczej dołóż ESCI niż zwiększaj PREGĘ :)

Drugi dzień bez leków minął spokojnie, postanowiłem odstawić jednym cięciem do zera niż powoli zmniejszać. Zostawiłem jedynie szyszki chmielu, kozłek lekarski, magnez i witaminy a melatoninę na noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu dostałam Nexpram w dawce 10mg , brałam 7 miesięcy i wraz z lekarzem odstawiliśmy.Na ponad rok było idealnie, ale ponieważ ataki paniki i nerwica powróciła to ponownie dostałam Nexpram.Jednak tym razem po tabletkach mam nasilenie objawów, brałam rano, więc zaczęłam brać wieczorem bo myślałam, że prześpię te nasilenia, ale budzę się w ataku paniki ;-( Czy też tak mieliście ? Za pierwszym razem nic takiego nie było, jak długo może być takie nasilenie objawów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie narzekaj bo każde leki antydepresyjne słabiej lub mocniej wpływają na sferę seksualną ale przecież świat nie kończy się na seksie bo zdrowie psychiczne jest najważniejsze i podstawą do wszystkiego innego , ksiądz np: całe życie może prawiczek i jakoś żyje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak wyleczyć tę wy*ebkę? Nie mogę być szczęśliwy nie odczuwając smutku, ani lęku, ponieważ te emocje domyślnie są potrzebne, a ja ich nie mam. Zniknęły one po Sertralinie rok temu i nadal nie wróciły, a bez nich nie będzie pełnej motywacji, ponieważ nie rozumiem za bardzo konsekwencji moich działań bez pewnego rodzaju emocjonalnej kary za nie. Raz czuję się przyjemnie naćpany, a raz myślę z uśmiechem na ustach, że chciałbym umrzeć, ponieważ bez motywacji oraz emocjonalnej głębi nie ma sensu żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×