Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Czym może być spowodowane zmęczenie przy jednoczesnej potrzebie ruchu?

-trudno powiedzieć .

,,,a miałeś już tak wcześniej , przykładowo przed leczeniem Esci ?

Przed leczeniem Esci miałem uczucie takie, jakbym miał energię, ale nie miał motywacji, aby ją rozładować, przez co byłem spowolniony, mało się ruszałem i miałem wrażenie, jakbym miał wkrótce wybuchnąć i wszystko zniszczyć, ale nie miał na to napędu. Teraz mam wrażenie jakbym miał motywację i miał jakąś wewnętrzną siłę, która każe mi się ruszać, ale nie miał energii i przez to zazwyczaj wieczorami chodzę bezcelowo po domu, ale w tym samym momencie padam z wycieńczenia.

A robiłeś badania pod kątem zespołu niespokojnych nóg?

To są na to jakieś badania? Mam tak od niedawna, więc na razie nie.

ja to widzę jakby była u niego jakaś akatyzja , po ssri czasem się to zdarza najczęściej po fluoksetynie

Rano mogę spokojnie usiedzieć. Problem pojawia się dopiero wieczorem.

 

Muszę o tym powiedzieć psychiatrze, ale wizytę mam dopiero 15 marca. Może powiadomię ją o tym przez SMS i poproszę o podniesienie dawki, ponieważ mam nadal jakieś tam szczątkowe i upierdliwe objawy.

 

-- 19 lut 2018, 01:57 --

 

Ah, nogi mnie bolą, ciężko oddycham, a wciąż chce mi się chodzić. To jest wykańczające...

 

-- 19 lut 2018, 10:19 --

 

Dzisiaj obudziłem się z cholernie mocnym bólem nóg i ciężko mi usiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem w trakcie zmiany z paro na esci.

Czy jest różnica w jakości leku np. Servenon i Escipram ?

Jakie są Wasze odczucia ?

Różnica prawie 10zł.

Wydaje mi się, że nie powinno być żadnej różnicy. Liczy się tylko to, że jest na leku napisane "Escitalopram".

____________________________________________________________________________________________________________

 

Szlag mnie powoli trafia. Od rana moje nogi nie mogą przestać się ruszać, jestem zmęczony, obolały i senny. Jak siedzę, to ciągle nimi poruszam i trzęsę, a jak stoję to ruszam nimi jak podczas marszu. Dodatkowo ciągle muszę zmieniać pozycję. Nie mogę nad tym zapanować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, ja jestem 7 tydzień na 10 Esci i co mogę powiedzieć? Na pewno nie jest to działanie tak jak na paroksetynie 20mg - wtedy zapomniałem o nerwicy i przez 2 lata miałem spokój. Ale trochę wystraszyłem się tym co ktoś napisał, że w USA już nie przepisują paroksetyny i robi z mózgu sieczkę....

 

Po 7 tygodniach jak mogę ocenić? Niepokój dalej jest, pocące się dłonie....mam dalej spięte ciało, mięśnie, żuchwę.

Ataki paniki minęły od 7 tygodni miałem 2 mocne ataki i tyle...hipochondria chyba też minęła i to, że mam schizofrenię....

 

Wybitnie nie jest ale jest w miarę ok.... sam nie wiem czy podnosić lek? To coś da jak wejdę np na 15? 20? Jest jakaś różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś włączył wirowanie i urywa mi banie !

Ile dni jeszcze będę siedział w tej ''pralce '' ?

5 dzień Esci

ja to już w miesiącach....

 

Jak Ci dzisiaj mija dzień? Do kiedy jesteś w szpitalu?

Mój każdy dzień jest praktyczne taki sam, czyli tragiczny, nie wiem ile będę w szpitalu, nie wiem czy męczyć się w domu czy tu być pod stałą opieką i mieć szybszy dostęp do zmiany leków, nic już kurwa nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joker27 , a gdzie czujesz się lepiej , w domu czy w szpitalu ?
powiem Ci ze moja psychika tak samo leży i tu i w domu, z tym że jednak dom to dom, z drugiej strony tutaj niby mi może pomogą, więc tak sam nie wiem

 

Dobrze, że jesteś w szpitalu. W domu jednak jest większe ciśnienie bycia "normalnym".

W dołku sama chciałam się zgłosić, ale wtedy na to nie miałam nawet sił.

Chodzenie po lekarzach w tym stanie nie jest za łatwe.

Czy cokolwiek Ciebie ciekawi? Jesteś w stanie posłuchać muzyki? Obejrzeć film albo coś poczytać (chociażby artykuł na necie)? Czy znużenie totalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w szpitalu psychiatrycznym nie za wiele zmienią w kwestii twojego leczenia zarówno dobrze możesz się tak leczyć w domu oni tam postępują według schematów i mam wrażenie,że panuje tam ciemnota , jest to jedynie dobre w tym że jesteś pod opieką i mając myśli samobójcze będziesz bezpieczny , dopiero po iluś miesiącach nie uzyskiwania poprawy po iluś już lekach z rzędu zaczną traktować to bardziej poważnie i zalecą ci wtedy dawki maksymalne w przypadku citalopramu 60-120 mg tak to jak sam widzisz każą ci dalej brać 20 mg w takim stanie... tak to można szczury lub psy leczyć ale nie człowieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joker27 , a gdzie czujesz się lepiej , w domu czy w szpitalu ?
powiem Ci ze moja psychika tak samo leży i tu i w domu, z tym że jednak dom to dom, z drugiej strony tutaj niby mi może pomogą, więc tak sam nie wiem

 

Dobrze, że jesteś w szpitalu. W domu jednak jest większe ciśnienie bycia "normalnym".

W dołku sama chciałam się zgłosić, ale wtedy na to nie miałam nawet sił.

Chodzenie po lekarzach w tym stanie nie jest za łatwe.

Czy cokolwiek Ciebie ciekawi? Jesteś w stanie posłuchać muzyki? Obejrzeć film albo coś poczytać (chociażby artykuł na necie)? Czy znużenie totalne?

nic a nic, na siłę czasem chwilę tv, też chwilkę czasem muzykę, aby cokolwiek, filmów nie oglądam, zawsze sporo oglądałem teraz nie ma przyjemności, motywacji brak, no nic nie sprawia przyjemności w ogóle.

 

-- 19 lut 2018, 23:49 --

 

w szpitalu psychiatrycznym nie za wiele zmienią w kwestii twojego leczenia zarówno dobrze możesz się tak leczyć w domu oni tam postępują według schematów i mam wrażenie,że panuje tam ciemnota , jest to jedynie dobre w tym że jesteś pod opieką i mając myśli samobójcze będziesz bezpieczny , dopiero po iluś miesiącach nie uzyskiwania poprawy po iluś już lekach z rzędu zaczną traktować to bardziej poważnie i zalecą ci wtedy dawki maksymalne w przypadku citalopramu 60-120 mg tak to jak sam widzisz każą ci dalej brać 20 mg w takim stanie... tak to można szczury lub psy leczyć ale nie człowieka
też coś w tym jest... Z drugiej strony ciężko mi było w domu wstać ogolic, ubrać i jechać busem 50km, żeby później móc jechać znowu za dwa miesiące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja będąc w szpitalu gdzie podawali mi maksymalnie 225 mg klomipraminy musiałem poprosić kogoś żeby przywiózł mi parę opakowań franka po 75 mg i wtedy brałem dobowo łącznie 300 mg przez miesiąc i i tak uzyskałem 50-60 % poprawy więc jakbym miał czekać aż mi zwiększą dawkę jego do 250-300 mg to bym się nie doczekał więcej jak im proponowałem nie chcieli dawać i z tego co się zorientowałem nikt w tym szpitalu nie brał nigdy dawki 300 mg klomipraminy więc jakaś parodia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można przy stosowaniu Escitalopram`u stosować suplementy , odżywki ?

Dokładnie chodzi mi o kreatyny lub przed-treningówki ?

Rozumiem , że alkohol niewskazany ?

Jasne zee mozna . Ja brałem mono+ beta alanine i siła szła na +. Alkoholu nie piję wiec nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z powodu akatyzji będę musiał zmieniać lek? Na początku mi bardzo pomógł i mu wiele zawdzięczam, ale ten przymus ciągłego ruchu jest nie do zniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest prawdopodobnie akatyzja i zmiana leku nie jest ostatecznością , możesz brać do niego propranolol ale działa na objawy akatyzji po 2-3 tygodniach regularnego zażywania , albo Biperyden lub benzodiazepiny lub Klonidyna albo małe dawki amitryptylinki po 25 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z powodu akatyzji będę musiał zmieniać lek? Na początku mi bardzo pomógł i mu wiele zawdzięczam, ale ten przymus ciągłego ruchu jest nie do zniesienia.

 

Młody jeśli tak będziesz skakał z leku na lek zanim się dobrze rozkręci, to zapomnij o skutecznym leczeniu. Takie sa skutki uboczne leków i trzeba je przetrzymać.

Niedawno brałeś sertraline-zrezygnowałeś, wskoczyłeśna esci-rezygnujesz.

Zrozum, że nie ma idealnych leków i trzeba iść na kompromis. Na jednych będziesz tył, na drugich dysfunkcje seksualne, na innych trudności ze snem.

Skakanie z leku na lek zanim zacznie w pełni działać, to strata czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

picziklaki, problem polega u mnie na tym, że ja Esci biorę ponad miesiąc, a więc trochę chyba zbyt późno jak na takie skutki uboczne, a jak sam napisałeś u Ciebie to było z dnia na dzień. To mi właśnie u mnie nie pasuje.

MAREK XYZ, dzięki, będziesz zmieniał u siebie dawkę, czy zostajesz na 5mg?

Ashton, ja robię wszystko to, co psychiatra każe. Nie leczę się na własną rękę.

 

Wziąłem 5mg diazepamu i liczę, że pomoże.

 

-- 20 lut 2018, 19:23 --

 

Diazepam gówno dał. Na początku jakoś odczułem działanie, ale bardzo delikatnie, a teraz czuję się, jakbym go w ogóle nie brał. Otrzymałem SMS'a od psychiatry i napisała mi, że jest to mało prawdopodobne, aby akatyzja bądź RLS były po Esci, a nawet jeśli to na początku leczenie. Skoro tak, to ku*wa mam to z jakiego powodu? Dzisiaj byłem u psychologa szkolnego i zadzwoniła z moim pytaniem do jakiegoś innego psychiatry i powiedział, że moje objawy są spowodowane tym lekiem i trzeba go zmienić, czego bym bardzo nie chciał. TO JAK JEST W KOŃCU? Dostaję już od tego powoli kurevicy. Nie idzie się na niczym skupić, odpocząć, oczy latają, częsta frustracja i niepokój, nogi same się ruszają i są zmęczone oraz bolą. Moja psychiatra napisała mi, by spróbować o tym nie myśleć (ciekawe jak). Spróbuję zająć się czymś, co pozwoli mi odciągnąć od tego uwagę i chyba poczekam jeszcze kilka dni i zobaczę czy nie przechodzi, a jak nie przejdzie, to umawiam wizytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAREK XYZ, dzięki, będziesz zmieniał u siebie dawkę, czy zostajesz na 5mg?

 

 

 

 

Diazepam gówno dał. .

 

 

Czuję się dobrze ale zostaję na 5mg. Tak na wszelki wypadek. Zmniejszę do 2,5 mg jak przyjdzie wiosna i słoneczne dni :)

Trudny problem z tą akatyzją, niech lekarz zadecyduje co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×