Skocz do zawartości
Nerwica.com

Motywy chorób psychicznych w kinie


Majster

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwila obejrzałam film pt. "Lęk" (Dread) z roku 2009 - to psychologiczny thriller o trójce studentów badających ludzkie lęki.

Czyli coś dla każdego z nas ;)

Mnie się film bardzo podobał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie...wspomniał ktoś o Housie...Pierwsze 2 odcinki 6 serii sa po prostu niesamowite. House trafia do szpitala psychiatrycznego, poniewaz zaczal miec zwidy. W paru momentach naprawde sie wzruszylam....jak ktos nie lubi House to mysle ze spodobaja mu sie te odcinki, bo sa calkiem inne niz reszta. To praktycznie jest mini film o pobycie w psychiatryku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sensowny film o chorych psychicznie, który realistycznie oddaje klimat szpitala, i nie jest jakąs fantastyczną bajką, to według mnie "Szpital przemienienia" - polski film według opowiadania Stanisława Lema. Wstrząsający i prawdziwy. Kto był w psychiatryku ten wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o własnie, ostatnio oglądałam Dorothy Mills

http://www.filmweb.pl/f444345/Egzorcyzmy+Dorothy+Mills,2008

Przed chwilą obejrzałam ten film i całkiem niezły. Ale głupotą jest przetłumaczenie na polski tytułu filmu "egzorcyzmy..." bo nic w tym filmie z egzorcyzmów nie ma, takze się tym nie sugerujcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jabłka Adama" to naprawde swietny film, duza dawka czarnego humoru, interesujaca historia i nietypowy motyw przewodni, polecam.

Filmy Koterskiego również są dobre, najlepiej oglądać w kolejności, bo to cały cykl, 4, lub 5 filmów związanych tematycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scrat, sama nie widziałam, ale przyglądnij się tym:

Umrzeć dla tańca (Dying to dance)

Skrywana tajemnica (Sharing the secret)

z miłości do Nancy (For the love of Nancy)

Szczyt głodu (Hunger point)

Cena doskonałości (Perfet body)

Gdy przyjaźń zabija(When Friendship Kills)

Thin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to jest wyższa półka szczerze mówiąc, ale sprobuje (a przynajmniej sprobuje nie powtarzac już wymienionych;) )

 

najnowszy von trier - antychryst, historia też o tym, do czego może prowadzić psychoterapia ;)

odmienne stany moralności - z jednym z moich ulubionych aktorów (gosling)

shrink - o troche dziwnym psychiatrze (kevin spacey)

mary i max, harvey krumpet - dwie fantastyczne animacje (syndrom aspergera)

adam - w sumie lekka komedia romantyczna, choć główny bohater ma aspergera ;)

pianistka - b dobra ekranizacja świetnej książki, choć to raczej mocna rzecz ;).

lukas moodysson, jeden z moich ulubionych reżyserów - trzy filmy, takie może mniej, hm, klasyczne - kontener, dziura w sercu, bara prata lite (krótkometrażowy).

życie rodzinne (ken loach) - refleksja nad owczesnymi (film jest z 71) metodami 'leczenia' w 'szpitalach' psychiatrycznych.

elling - rewelacyjne skandynawskie kino na poprawienie humoru, o próbie podjęcia normalnego życia przez dwóch ee.. nieprzystosowanych ;)

sztuka płakania - tu można obejrzeć za darmo http://www.iplex.pl/vod/p672-sztuka_plakania_the_art_of_cry.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał, ale jak dla mnie "Plac Zbawiciela" to najlepsze, najmocniejsze, najbardziej prawdziwe studium depresji jakie w życiu widziałam w szeroko pojętej sztuce. Widział ktoś? Ja płakałam przez połowę tego filmu. Co mnie najbardziej uderzyło, to jak otoczenie potrafi olewać cierpiącego człowieka.

 

wouldntitbegood, dzięki za namiary - o płakaniu to coś jakby dla mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×