Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Booszzz a komus to serio pomoglo? osiagnac cos w zyciu? W poprzednim roku eksperymentowalam z psychotropami i widze ze to zmanowany rok, zero przedsiebiorczosci ktora mam normalnie.. bralam coaxil i potem paroksetyne, zawalilam pare spraw bo nic mi sie nie chcialo, a zanim zaczelam brac te swinstwa to bylam dobra w tym cdo robilam, chociaz stres byl, bo mi zalezalo..

teraz biore fluosketyne w sumie miesiac, chociaz czasami puszcze 2 - 3 dni, i czasem mam mnostwo fajnych pomyslow, juz sie ciesze, ze wrocila mi przedsiebiorczosc i odeszly leki, ze nie dam rady i co ludzie powiedza. Ale np dzisiaj jak debil sie czulam, jak mi sie zbliza okres a biore fluoksetyne to jestem jak placzaca nastolatka.

Wracajac do sedna mojej wypowiedzi: znacie jakies success story z brania tego specyfiku? najbardziej bym chciala poznac meza ; P niestety ci faceci ciagle mnie wku***ja, boje sie ich itd. W kazdym razie czytalam takie historie, ze prozak calkiem zmienil osobowosc komus i w pol roku panna zmienila prace, poznala ludzi i wyszla za maz... Mieliscie tak? Poznaliscie kogos?

Wiem ze moje pytanie jest dziecinne ale po co udawac madra : P

ps a zmienil moze ktos orientacje pod wplywem psychotropow? Wiekszosc facetow poslkich jest brzydka i zaniedbana, a kobiety podobaja mie sie w 99% wiec moze ja po prostu nie jestem hetero i dlatego mi sie z nimi nie uklada?

Sorry za off top

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rdzaa,

nie no chyba po lekach orientacja sie nie zmienia

ja przynajmiej w to nie wierze

a jezeli uwazasz ze mozesz byc homo no to trzeba to zakaceptowac i tyle

ja mam wielu znajomych innej oreintacji i to sa naprawde wartosciowi i fajni ludzie

trzymam kciuki za odnalezienie swojej drogi :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam spory problem i proszę każdego, kto to przeczyta i może pomóc o potraktowanie sprawy poważnie. Otóż mój psychiatra poinformował mnie, że w związku z różnymi reformami nie mogę się już dłużej u niego leczyć. W związku z tym przepisał mi na kartce upoważnienie dla lekarza rodzinnego o przepisanie leku z dawką, którą mam stosować. Chodzi oczywiście o Seronil 10 mg. Wszystko pieknie, lekarz rodzinny przepisał mi 2 opakowania, z tym, że poczułem się zbyt pewnie zmniejszałem dawki zgodnie z zaleceniami, ale zaspałem i nie zapisałem się do żadnego nowego psychiatry, a w międzyczasie - to jest teraz- nastąpił nawrót depresji, a ja nie mam leków. Oczywiście mam tą kartkę i udałem się do lekarza rodzinnego, jednak on zgodnie z zaleceniami może mi przepisać tylko dawkę 10 mg tak jak ma to na napisane. A wszyscy wiemy, że terapeutyczną dawką, która jest potrzebna, by jak najszybciej wrócić do zdrowia to 20 mg. Na specjalistę muszę teraz czekać 2 miesiące, jestem bez leku. Jest was tu sporo, każdy jest na innym etapie, i w związku z tym mam prośbę, do każdego, który ma jakieś opakowanie lub opakowania Seronilu 20 mg o kontakt ze mną, gdyż naprawdę muszę go mieć i z chęcią go odkupię. Może lalulala, Luktar, Lajka 04, Korba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam tą kartkę i udałem się do lekarza rodzinnego, jednak on zgodnie z zaleceniami może mi przepisać tylko dawkę 10 mg tak jak ma to na napisane

 

ta kartka nie jest zobowiązująca, rodzinny może ci wypisać na luzie każdy lek w każdej dawce, nie potrzebuje do tego nawet zaświadczenia od psychiatry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JużTuByłem, fluo raczej w ogóle nie nadaje się przy lękach,może wręcz nasilać lęki.Rzecz jasna nie musi ich nasilać,każdy inaczej reaguje.Z założenia jednak jest to lek pobudzający,jak ktoś ma problem z motywacja do działania,ogólnie aktywnością psycho-ruchowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze udało mi się zdobyć seronil 10 mg i stąd pytanie: czy dzialanie 2 tabl 10 mg jest takie samo jak w przypadku zazywania seronilu w kapsulkach 20 mg?

 

Drugie pytanie jest takie, czy tylko dawka 20 mg jest terapeutyczna i czy w związku tym branie 10, 15 mg mija się z celem? Pytam się dlatego, ze schodzilem z wiekszej dawki stopniowo, az do 5 mg. Przy tym schodzeniu z leku przesadzilem z alkoholem i lęk znów się nasilił kontynuowałem branie 5 mg, zauważyłem minimalną poprawę, dlatego po tygodniu przeszedłem na 10 mg, pozniej na 15 mg - poczulem znaczaco oprawe, jednak to jeszcze nie bylo to. Stad decyzja o braniu 20 mg. Jednak efekt jest zupelnie odwrotny, z kazdym dniem czuje sie coraz gorzej, szczegolnie nasilil sie lęk, w nocy mam bardzo płytki sen i spięte nogi. Zmniejszyć dawkę, czy wręcz przeciwnie kontynuować lub zwiększyć, jakie macie doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze udało mi się zdobyć seronil 10 mg i stąd pytanie: czy dzialanie 2 tabl 10 mg jest takie samo jak w przypadku zazywania seronilu w kapsulkach 20 mg?

 

oczywiście, takie samo

 

Drugie pytanie jest takie, czy tylko dawka 20 mg jest terapeutyczna i czy w związku tym branie 10, 15 mg mija się z celem? Pytam się dlatego, ze schodzilem z wiekszej dawki stopniowo, az do 5 mg. Przy tym schodzeniu z leku przesadzilem z alkoholem i lęk znów się nasilił kontynuowałem branie 5 mg, zauważyłem minimalną poprawę, dlatego po tygodniu przeszedłem na 10 mg, pozniej na 15 mg - poczulem znaczaco oprawe, jednak to jeszcze nie bylo to. Stad decyzja o braniu 20 mg. Jednak efekt jest zupelnie odwrotny, z kazdym dniem czuje sie coraz gorzej, szczegolnie nasilil sie lęk, w nocy mam bardzo płytki sen i spięte nogi. Zmniejszyć dawkę, czy wręcz przeciwnie kontynuować lub zwiększyć, jakie macie doświadczenia?

 

powinno szybko minąć - można też dołożyć do fluoksetyny coś poprawiającego sen (mianseryna, mirtazapina, trazodon); 10mg w przypadku fluo to raczej dawka podtrzymująca a nie terapeutyczna; nie kombinuj nic bez konsultacji z lekarzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz.

 

No wiec skoro to ten sam lek, a raczej sklad o jaki tu mowa to napsize :)

 

dzis wzielam piersza tabletke ( ponad rok bralam citalopram ) kolo12h. O 16 mialam juz sie zbierac do pracy ale nagle tak mnie zmorzylo ze polozylam sie. No i zamiast do pracy to wstalam o 21. Chociaz sie wyspalam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w aptece i poinformowano mnie, iż fluoksetyna wyleciała z listy leków refundowanym. Wielce mnie to zdenerwowało.

Poszedłem do innej apteki-tam stwierdzono, że to nieprawda i jest nadal refundowana.

Czy ktoś ma jakieś oficjalne informacje, czy te mendy z NFZ znowu coś mieszają, czy to tylko aptekarka była niedoinformowana i wprowadziła mnie w błąd. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

2 tygodnie temu lekarz przepisał mi fluokstyne EGIS 20mg w połączeniu z paroxetyną 20 mg. Mam nerwicę lękową i nerwicę natręctw. Myśli, które nie pozwalają mi wypocząć. Wciąż "muszę" coś robić.

 

Generalnie poczułem się po łyknięciu pierwszej tabletki pozytywnie nakręcony. Trochę trudno było za mną nadążyć. Wczoraj poszedłem do lekarza i w rozmowie zauważył, ze gałki oczu jakby uciekały mi , drżenie powiek - coś na zasadzie padaczki delikatnej.

 

Mam tak jak mówię coś , co normalnie trudno mi z siebie wydusić.

 

Od dziś fluoksetynę odstawiłem , spowrotem na 60mg paroxetyny i mam skierowanie na EEG - Podejrzenie padaczki. Miał ktoś z Was podobne objawy? Zwłaszcza przy wyrażeniu swojego zdania lub przyznaniu sie do czegoś.

 

Dodam , że "uciekanie" gałek to nie problem żadnego z leków, ale raczej natury psychicznej lub neurologicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lęk nas chroni przed popełnieniem samobójstwa???????hedanos nie żartuj!!! znam ludzi, którzy się chcieli zabić,gdy zaczęli chorować na nerwicę lękową.A przy okazji fluoksetyna wzmaża lęki, dlatego piłam ją z Afobamem. A ludzie chorujący psychicznie, są czasem tak zdesperowani życiem.........że są gotowi na wszystko

 

 

Zdesperowani życiem? Raczej nie radzący sobie z własny mi przekonaniami i tym co w dzieciństwie ich dotknęło. . . Zgadzam sie z hedanosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo i jakie dawki bierzecie fluo??

 

Ja już ponad 14 miesięcy, biorę 40mg.

Nie wiem co o tym myśleć - ale wydaje mi sie że działanie słabnie tego leku.

 

 

hej, bralam tyle co TY citalopram. po takim czasie u mnie byla lipa, jakos slabe dzialanie. Teraz lekarz zapisal mi fluo. Jest lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×