Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Wpadlam tylko na chwile, by powiedziec, ze w moim przypadku 20 mg fluoksetyny dziennie nie wplynelo negatywnie ani na apetyt, ani na sen ani libido... Miewam orgazmy :D (pisze, bo moze ktos sie zamartwiac tym skutkiem ubocznym... Ale moze nie na wszystkich fluo dziala tak zabojczo na libido i td. Z drugiej strony zastanawiam sie jak dlugo ten fajny stan potrwa. Czy moze kiedys jednak libido padnie? A moze na mnie fluo nie dziala ? W sumie nie wazne, dopoki jestem zadowolona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 17 lat , byłam nie dawno u lekarza psych. przepisała mi ten lek dodam ze od roku mam takie problemy i rok temu kazał mi zapisac sie an terpaie co uczyniłam i zmieniłam terpaeuta teraz chodze do innego który kazał mi isc jeszcze raz . Dziś zazyłam ten lek i gorzej sie czuje ( dodam ze rodzice nic nie wiedza nie mieszkam z nimi ale maja wladze i utrzymuje kontakt ale wysmiewali moja terpaie i uwazaja ze miesza mi w glowie wiec o tym ze taki lek sobie biore nie wiedza...) Zazyłam pół tabletki co prawda ale jakos bola mnie oczy , gorzej widze i czuje sie gorzej niz wczoraj... Nie wiem czy w moim rpzypadku jest to konieczne czy moze dac sobie spokoj i spróbowac jeszcze samemu sie zmagac z tym bez lekow czy wyprobowac przez tydz. i zobaczyc jak bd działał. Z tym że ja chodze do szkoły do 2 klasy liceum ! Za rok mam mature i źle sie ucze przez ten brak sily i badz zbyt duza nerwowoac zauwazylam ze jestem dzis spokojniejsza ale tez nic mi sie nie chce... a chodzilo mi raczej o cos co pobudziloby mnie , nie moge sobie pozwloic na zawalenie tego i zastanwiam sie jako iz dopiero zaczynam czy przetestowac czy przerwac czy wogóle to kiepski pomysł ?? Jak myslicie moze ktoś tez bierze ten lek prosze o opinie i poroady , może jestem za młoda na to moze stosowac tylko jakies suplementy diety na pobudzenie badz cos takiego nie wiem błagam help me :bezradny:

Problemy takie jak stany depresyjne oglonie depresja ale nie taka ciezka mocna i nerwowość , brak sił wiary w siebie brak energii ...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluoxetinum bylo moim pierwszym preparatem, jaki dostalem przepisany po stwierdzeniu depresji. I jedynym, jaki sie u mnie sprawdzil. Poczatkowo w kombinacji z Clomipramini, ale okazalo sie, ze Clomopramini mnie usypia i sam odstawilem - biore teraz samo Fluoxetinum i jest znacznie lepiej. Tylko bywaja takie okresy - jak wlasnie teraz - kiedy jedynym rozwiazaniem jest chyba po prostu przeczekanie tych duchowych "turbulencji". Moze powinienem brac jakis lek anksjolityczny, cos na rozluznienie - ale nikt mi takiego nie zapisuje, Diazepam biore sporadycznie przed snem, natomiast w ciagu dnia nie mam zadnego "kola ratunkowego", kiedy ogarniaja mnie leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Moze powinienem brac jakis lek anksjolityczny, cos na rozluznienie - ale nikt mi takiego nie zapisuje, Diazepam biore sporadycznie przed snem, natomiast w ciagu dnia nie mam zadnego "kola ratunkowego", kiedy ogarniaja mnie leki.

 

A czemu wprost nie poprosić psychiatry? Jak długo bierzesz juz fluo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Moze powinienem brac jakis lek anksjolityczny, cos na rozluznienie - ale nikt mi takiego nie zapisuje, Diazepam biore sporadycznie przed snem, natomiast w ciagu dnia nie mam zadnego "kola ratunkowego", kiedy ogarniaja mnie leki.

 

A czemu wprost nie poprosić psychiatry? Jak długo bierzesz juz fluo?

 

Poniewaz nie mam poki co zadnego. U mnie czeka sie po 3 miesiace na wolne miejsce, kiedy jakis pacjent wypadnie z kolejki - lekarz cie poslucha, przepisze co chcesz (ale najczesciej nie) - i tyle go ogladasz. Nastepny termin u innego za kolejne 2-3 miesiace. A moj lekarz domowy jest ogolny, nie jest specjalista od schorzen psychicznych. Tutaj nie ma podzialu na lekarzy "panstwowych" i "prywatnych" - mozesz isc do kazdego lepszego, placi kasa chorych, nie placi sie za wizyty (no chyba ze to cos, czego kasa chorych nie refunduje). Problem tylko w tym, ze psychiatrzy, psychologowie sa tak przeladowani, ze nawet gdyby ktos chcial za dodatkowa oplata, to lekarz odmawia. Nie maja nawet czasu wypisac atestu. Moga dac zwolnienie do pracy - ale tego nie chce, chce pracowac. Wiecej o sytuacjach pisalem w swoim watku w dziale "przywitaj sie". Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę seronil od 2 miesięcy, zaczęłam od dawki 10mg, w tej chwili przeszłam na 30. Początek był super, dużo energii i lepsze samopoczucie, od jakiś 3 tygodni praktycznie zasypiam na siedząco, przeszłam nawet na branie leku z rana na wieczór bo inaczej zasypiałam w pracy. Jestem ciągle zmęczona, nic mi się nie chce i czuje się totalnie obojętna. I zwiększyły się moje lęki. Lekarz na moje uwagi na ten temat zwiększył mi dawkę. Pytanie czy ktoś miał podobną sytuację, i czy zwiększenie dawki ma jakikolwiek sens??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to naprawdę dziwne,ze zasypiasz po fluo,zwłaszcza,jeśli jeszcze niedawno bylas pelna energii,poczekaj z 2 tyg na tej 30,jak się nic nie zmieni to wydaje mi się,ze lepiej przejść na inny lek.Ewentualnie można. Jeszcze spróbować 40,przez tydzień ,dwa,ale nie wiem,czy zwiększanie dawki do 40 ma większy sens

Od ilu dni bierzesz 30 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, 30 biorę dopiero od 3 dni, ale czuje sie mega dziwnie i mam skutki uboczne których nie miałam przy braniu 10 i 20. Tak sie zastanawiam, że może dopiero teraz zacznie działać, może wcześniej nakręcona własnymi myślami miałam tyle energii :) Trochę jestem sceptyczna jeśli chodzi o leki, i wolałabym nie zwiększać dawki do 40 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozummiem tj wyżej daj tej 30 max 2tyg.na rozruch,jak nic się nie zmieni poproś o zmianę leku

A jakie masz skutki uboczne teraz?ja biorę 20 czuje się ok,czasem nawet trochę za bardzo pobudzona jestem,ale mi to odpowiada,bo przedtem byłam ciągle zmęczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie antydepresanty niestety biorę juz od 8 lat,prawie bez przerwy,jak odstawiam leki wszystko wraca.Smutek,płacz dół.Ogolnie zaburzenia,depresyjno-lekowe,nerwica depresyjna,fobia spoleczna.

Niestety na lęki fluoxetyna ,nie jest dobra,może je wręcz nasilic to lek bardziej pobudzający Nudności,zawroty głowy powinny przejść i pewnie mina po kilku dniach.Sennosc jest niepokojąca,tzn nie powinnaś jej odczuwać

Jak tak dalej będzie zgłoś to dr i zmień lek,po co masz się męczyć.

A Ty na co się leczysz? i jak długo?

No i jeszcze mam uczucie ciągłego zmęczenia,objaw nerwicy,Ale fluo+Edronax bardzo dobrze sobie z tym poradzily.Moze zapytaj lekarza o Edronax jako dodatek do fluoxetyny,fajnie pobudza albo Wellbutrin.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, 30 biorę dopiero od 3 dni, ale czuje sie mega dziwnie i mam skutki uboczne których nie miałam przy braniu 10 i 20. Tak sie zastanawiam, że może dopiero teraz zacznie działać, może wcześniej nakręcona własnymi myślami miałam tyle energii :) Trochę jestem sceptyczna jeśli chodzi o leki, i wolałabym nie zwiększać dawki do 40 :/

 

Może lepiej zamiast żonglować lekami spróbować wykorzystać dany lek do max dawki, żeby wiedzieć, że faktycznie się nie sprawdził. A czemu lekarz zwiększył z 20mg, skoro było ok?

Faktycznie senność na fluoksetynie jest rzadkim objawem, ale może to przejściowe wskutek wcześniejszego nakręcenia?

 

-- 22 lis 2012, 20:08 --

 

No i jeszcze mam uczucie ciągłego zmęczenia,objaw nerwicy.

 

Skąd wniosek, ze objaw ciągłego zmęczenia to skutek nerwicy. Czy nerwica nie objawia się raczej lękiem, napięciem, objawami somatycznymi, napadami paniki, kołataniem serca i innymi tego typu rzeczami. Zmęczenie odczuwane zwłaszcza rano do południa, lub poranny lęk to raczej chyba objaw depresji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytrynka i to tak naprzemiennie raz lęk, raz zmęczenie i senność?

To jak wcelowałaś w leki, bo w sumie nie wiadomo jakie brać? Czy bardziej sedatywne-przeciwlękowe (mirtazapina, paroksetyna), czy aktywizujące (Wellbutrin, fluoksetyna), które z kolei mogą powodować lęk.

Co obecnie bierzesz i czy jest ok?

Wydawałoby się, że idealne jest połączenie aktywizującego fluo z sedatywnym mianseryną.

Podobno zagranicą w niektórych krajach neuroleptyki są zarejestrowane do leczenia dystymii - typu amisulpiryd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn parę miesięcy przeważa lęk,a np tak jak teraz dłuższy czas przewlekle zmęczenie.Nie jest tak zle z doborem leków,ale faktycznie raz takie raz inne tabsy.Teraz biorę fluo 1 tabl+2 tabl Edronaxu. Jest dobrze,nie zapeszajac

Wcześniej brałam wenlafaxyne w dużych dawkach,przez ponad 2 lata i może wenla wywołała to zmęczenie tzw astenie.Mimo minusów,wenlafaxyna to najlepszy antydepresant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×