Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

cytrynka84, w moim przypadku to się dopiero okaże...

 

-- 01 gru 2012, 22:15 --

 

Żeby osiągnąć taki efekt u mnie doskonale sprawdziła sie paroksetyna... pełen luz, zwis totalny na wszystko, żadnych stresów, lęków, martwienia się tym co było, jest, albo będzie... i dobrze było mi z tym wszystkim i tan stan dla mnie mógłby trwać jak najdłużej... .

Ojj jak chciałbym teraz czuć doś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka 84, elfrid, brałem "paro" non stop przez 7 lat, to był mój pierwszy antydepresant. Pierwszy rok zero lęków, a później przyzwyczaiłem się chyba do nich, ale brałem kolejne 6 lat. Później psychiatra kazała odstawic no i się zaczął koszmar i 3 letnie błąkanie trwające do dnia dzisiejszego. Teraz się waham i waham jak baba, myśląc o fluo, fluwo i wenli, ale dosyc mam juz tych zmian i pudłowania. Po każdych coś jest nie tak, nawet na paro nie czułem się sobą. Myśle o stabilizatorach. Obecnie biorę połówkę Citabaxu (plus na noc Mirta) i co wieczór mam zimne ręce i odczuwam niepokój od jakis 2 tyg. Po zwiększeniu SSRI jeszcze gorzej. Wiem, że trzeba cos zmienic, ale zawse może byc...gorzej, więc czekam :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańczący z lękami, Stabilizatory mogą jakoś wewnętrznie wyciszać i tonizować, ale czy działają stricte przeciwlękowo? Poza tym chyba wywołują więcej skutków ubocznych...

Ale z tego co można wyczytać dużo osób bierze połączenie normotymiku z tymoleptykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elfrid, mam dobrego kumpla, który od 10 lat, podobnie jak ja leczy się na depresję i fobie społ. Leki pomagały najczęściej na krótko po czym rzucał je w cholere a po kilku miesiącach znów zjazd. Zrobił sobie EEG i wyszło, że coś nie halo i zaczął karbamazepinę brac 2 razy dziennie. Teraz nie ma już problemów w kontaktach z ludźmi a odrzucało go od nich na samą myśl. Wcześniej miał lęki i źle się czuł wśród obcych ludzi. W dodatku miał jedną próbę samobójczą. Po antydeprach, jak mówił było to samo. Fakt teoretycznie skutki uboczne większe, ale czy to nie stabilizatory wpływają na przewodnictwo GABA a chyba one głównie odpowiadają za lęk (benzo w końcu na GABA działają a nie serotoninę). MOgę się oczywiście mylic bo ekspertem nie jestem, ale potencjał stabilizatorów wg mnie jest chyba niemały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem specjalistą, mogę się tylko odnosić do tego co na ulotkach. Zrobienie EEG i badań tarczycy to dobry pomysł, sam ciągle mam to w planach :D Pewnie nie będzie problemu żeby lekarz przepisał Ci Tegretol lub Depakine, abyś sam się przekonał jak wpływają na Ciebie. Jeżeli z lękiem połączone jest rozchwianie emocjonalne, napięcie, to powinno odczuć się jakieś pozytywne działanie. Ale ja mam obawy przed skutkami ubocznymi: tyciem oraz zaburzeniami funkcji poznawczych. Dlatego nie byłem przekonany, kiedy lekarka proponowała mi stabilizatory. Ale jak czytam o Twoim kumplu, może to jest jakieś rozwiązanie. Tylko teraz nie jest u mnie dobry czas na eksperymentowanie.

 

PS A u Ciebie antydepresanty nie działają, przestają działać, czy działają ale nie tak jakbyś chciał?

 

-- 03 gru 2012, 20:42 --

 

PS II W sumie jest lek przeciwpadaczkowy zarejestrowany do leczenie lęki - Lyrcia. Niestety cena z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki działają, ale nie tak jakbym chciał. Na większych dawkach czuję się źle, towarzyszy mi nienaturalne naładowanie, napięcie i podirytowanie. Bez nich z kolei na początku czuję się bardziej naturalnie, ale później pojawiają się lęki, deprecha i całe piekiełko. Wiem, że muszę je brac i podobnie jak Ty obecnie nie chcę już eksperymentowac, bo ciągłe eksperymentowanie stabilizacji nie służy. Tak więc wiem, że może byc gorzej, ale do ideału to jeszcze daleko... :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, tzn. na fluoksetynie energia, brak lęków, ale ciągłe napięcie, stres, wkurw, rozdrażnienie. Stąd próba z paroksetyną, ale po dwóch tygodniach za wcześnie to oceniać.

Właśnie dlatego lekarka chciała mi dodać stabilizator do fluo. Więc może to jest jakieś wyjście u Ciebie, zmienić mirtazapinę, skoro nie wycisza, na stabilizator brany wraz z cialopramem.

Jak z paroksetyną nie wyjdzie i w połowie grudnia nie będzie ok, wracam do fluo, mimo pewnych negatywnych objawów i spróbuję dołączyć stabilizator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

err, za duze dawki obu ,zwlaszcza paro.Nie ma sensu laczyc za duze ryzyko moim zdaniem.

 

 

Zgadzam się z Cytrynką. Miałem połączenie paroxetyny z fluoksetyną i stwierdzam , ze fluo rzeczywiście rozpędza, ale średnio wiesz dokąd biegniesz. Bez sensu. Paro spowalnia i dystansuje.

 

Teraz jestem na 40mg paro i 300mg Wellbutrinu. Czuje motywację w końcu. Cytrynka , miałaś rację co do łączenia SSRI - bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie nadal brak koncentracji,zamulenie,moge siedziec w fotelu 3 godziny!!!.problemy ze wstawaniem. edronax8 i fluo40 i trittico 150.a od 2 dni wrociły lęki i lekka fobia społeczna(mam okres wiec to moze obnizyc samopoczucie ale ja dzis sie cała trzęsę!!)wrzuciłam 40 fluo z nadzieją na działanie...zero motywacji zero rozkrętu zero cokolwiek.edro biorę juz dosc długo-moze to paskudztwo przestało działac?dzis musze wziąc zomiren albi afobam a dawno tego nie robiłam.

pojawiły sie u mnie lekkie napady bulimiczne ,straszliwe ilosci słydyczy pochłaniam-tak czytam się i widze ze tendencja mega spadkowa u mnie

Cytrynka a ile ty juz bierzesz edro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się teraz lepiej zrobiło a nie brałam leku. I nie wiem co robic. Boję sie, że upadnę potem. A gdybym brała lek to moze bym tak nie upadła.

Nie wiem czy to to samo ale jak ja zacząłem odstawiać paro to z każdym zmniejszeniem dawki leku też czułem się lepiej ponoć zachodzi wtedy odblokowanie dopaminy czy cuś takiego. Ale tak jak mówię musiał by to ktoś bardziej obiegany potwierdzić bo nie wiem czy to dotyczy wszystkich SSRI. ‘Nie martw się’ nie trwa to zbyt długo. Zaledwie kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz dopiero doczytałem że rozmowa u góry dotyczy reboksetyny ale to nie szkodzi przynajmniej już wiemy ze odblokowanie dopy następuje po zmniejszaniu/ zaprzestaniu stosowania ssri ale tylko kilka dni co by nie było za różowo :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid własnie probooje ustalic ile czasu biore szukając swojego posta z informacją ze wracam do seronilu.moze ona rzeczywiscie dopiero wchodzi po raz pierwszy na prawde?wydaje mi sie ze 4 tydzienpo afobamie 5 czy tam zomirenie przechodzi trzęsawka.ja juz przestałam pamietac co nerwica potrafi zrobic ze mną.nie jestem w stanie odpalic kompa i pracowac.ta awersja juz z 2 tygodnie trwa.dzis od 3 w nocy nie spie bo pulsuje mi całe ciało-łapy trzęsą brzuch ktory unosi sie i opada co kilka sekund-jakbym miała tam serce.lęklęklęk i fobia społ.na pełną pi..de.

 

-- 08 gru 2012, 16:22 --

 

to juz 5 tydzien.na to wygląda.i jest coraz gorzej kazdego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku tez mialam mega leki i roztrzesienie - ale myslalam, ze to choroba sie po prostu nasilila...

U mnie fluo zaczela dzzialac po ok. 2 miesiacach - ale mysle ze warto bylo to przetrzymac, bo teraz niewiele jest mnie w stanie wyprowadzic z rownowagi, zero lekow, zle mysli przychodza ale odchodza baaaardzo szybko.

tak wiec jesli chcesz sie przekonac na 100% czy fluo nie dla ciebie to musiialabys przetrzymac jeszcze troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×