Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie to "pobudzenie" jest czysto "fizyczne", tak jakbym wypiła ekstra mocną kawę. Bo przy tym pobudzeniu, paradoksalnie nie mam natrętnych, złych myśli, wręcz przeciwnie - przestałam panikować, widzieć wszystko w czarnych barwach, denerwować z powodu błahyh głupstw. Jestem spokojniejsza, bardziej opanowana, trudno mnie wyprowadzić z równowagi czy zirytować.

 

Czasami jak dzialy sie w moim otoczeniu bardzo emocjonujace rzeczy to ja bylam najbardziej opanowana i "trzezwo myslaca"..

Po

Ostatnio mam tak samo. I nie powiem - ale podoba mi się ten stan ;)

 

 

Co do senności - mnie seronil "usypia" jakieś 2-3 h po zażyciu. Najgorzej, że jestem w tedy w pracy:D Mam stan niemal śpiączkowy:D Ale wtedy robię sobie kawę, albo wychodzę chociażby na korytarz, żeby się przejść i rozruszać. Po mniej więcej godzinie mija a potem jestem jak króliczek Duracella:D

 

O właśnie - z plusów jeszcze zauważyłam, że piję mniej kawy (choć bardzo ją lubię) i mam bardzo zmniejszony apetyt. Schudłam już 3 kg i bardzo mnie ten "bonus" cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od 4 tyg. biorę sertralinę 50 mg i na noc Trittico 50 mg (na lepszy sen). Jednak okazało się, że sertralina obniża wchłanianie Eutyroxu, który biorę na noedoczynność tarczycy. Muszę ją zatem odstawić mimo, że czuję się świetnie na tej kombinacji. Lekarka zaproponowała fluoksetynę (Seronil ) 20 mg a na noc hydroksyzynę. Przepisała też Trittico, ale zaznaczyła, że ona się trochę boi połączenia z flukesetyną, że mogę spróbować ,ale ostrożnie.

Chciałabym dalej brać Trittico, ale teraz mam pietra. Czy ktoś stosuje połączenie fluoksetyna 20 mg z Trittico 50 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompea, Brałem kiedyś fluoksetynę w połączeniu zamiast mianseryny z trazodonem. Było ok, tzn. żadnych dodatkowych objawów ubocznych nie mówić o zespole serotoninowym i innym. Zawsze możesz zacząć od 1/3 tabletki Trittico jeśli masz obawy (dzielą się na trzy części).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Wybieram się na imprezę sylwestrową i lekarz powiedział mi, że mogę wtedy zrobić odstępstwo dla "balowania" i nie wziąć leku w ten dzień. Jednak zastanawiam się, czy jednak z tego skorzystać. Nie wiem, co ( i czy) jednak może się coś zadziać, a nie chciałabym nikogo narażać na to, żeby się o mnie martwił czy miał kłopot. Czy jednak nie ryzykować, spędzić imprezę na trzeźwo ( co nie jest w sumie problemem, bo będę dla towarzystwa a alko jest zawsze "przy okazji". Macie jakieś doświadczenie w takich przypadkach, co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

selina, ja dziesiątki razy piłem biorąc fluoksetynę, i raczej nic się nie działo - chyba że naprawdę przesadziłem, czyli wóda jednym słowem i do tego szklankami. Kulturalnie napić się na cywilizowanej imprezie spokojnie możesz;)

I jeszcze jedno, ja osobiście bardzo źle czułem się kiedy z jakiegoś powodu nie wziąłem tabletki fluo, zdecydowanie gorzej niż kiedy na niej piłem. Ze swojego doświadczenia bardziej sugerowałbym napić się niż odstawić, następny dzień może być naprawdę trudny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mega dola,spadek formy,zero speeda,motywacji :cry: Mam ochotę rzucić ten lek w cholerę

Tak samo nagle,jak zaczął działać tak też nagle niestety przestał :( Ostatnimi tygodniami znowu "zamulka"

Biorę fluo razem z reboxetyna,Rebo też nie działa.

Bezsenność na maksa tylko została,a wręcz się nasilila. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, ja mialam wzloty i upadki na fluo.. Moge powiedziec, ze ostatnie 3 lata brania byly super- wczesniej bywało różnie.. Z perspektywy czasu aż sie dziwie, ze nigdy nie pomyslalam o odstawieniu albo zmianie kiedy bylo źle. ;)

Polepszenie samopoczucia po fluo mialam po ok 2 miesiacach od rozpoczecia (mnie dreczyla najbardziej somatyzacja nerwicy) lęki zniknęły o wiele pózniej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, masz rację, zastanowiłem się chwilę i rzeczywiście to nie fluoksetyna sprawiała mi takie problemy tylko wenla, każde pominięcie dawki kończyło się poważnymi problemami. Nie wspominam już przez co przechodziłem kiedy zabrakło mi tego leku na tydzień przed wizytą u lekarza, nikomu nie życzę tego w każdym razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompea, ja biorę 40 mg fluo i trittico na noc a teraz mam zwiekszyc fluo do 60 mg. Mi lekarz mówił że te leki się dobrze uzupełniają. Więc jeśli przy takich dawkach się nie martwił o jakieś hece, to myślę że nie masz się czego bać. Z tym że przez pierwsze dni brania trittico myślałam że nie dam rady - tak mnie głowa bolała, jakby mi się mózg o czaszkę obijał + jakieś dziwne pobudzenie, trzęsące rączki itp. Po 4 dniach już było spoko. I jest nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, na fluo, jakże mógłbym odstawić moją starą nierdzewiejącą miłość, niezmiennie dodającą energii i pobudzającą emocje :D:D:D Ale jak to w pierwszym miesiącu mam problemy z zaśnięciem i jakąś akatyzję. A że dość długo brałem benzo, ma być coś innego co stłumi skutki uboczne. Stąd ta mirta na noc. Ale apetyt wilczy, zmułka jak po 100mg hydrksyzyny. Ja nie wiem jak Miko i inni mogą ją brać samą...

 

-- 20 gru 2012, 20:56 --

 

cytrynka84, to zwiększaj, zwiększaj. Fluo musi zaskoczyć. U mnie zawsze zaskakuje. 40 mg to połowa max dawki, więc się nie przejmuj, jest jeszcze co dokładać.

Ale tak nagle przestała działać? Ja z fluoksetyną mam do czynienia od 5 lat i jak ją zażywałem, jeszcze nigdy nie zawiodła w zakresie działania aktywizującego. Z lękami i stresem różnie, ale z napędem zawsze było jak trzeba. Może przez zimę i kiepską pogodę tak Cię dopadło.

 

depas, Też jak odstawiałem wenlę kilka lat temu przeżyłem horror. Zawroty głowy, mdłości, nie mogłem na prosto dojść do łazienki. W pierwszej chwili nie wierzyłem, że to może być skutek odstawienia leku. A fluo czy to luka w dawkowaniu czy odstawienie nigdy nic się nie działo.

 

lalulala, a jaką dawkę bierzesz trittico do fluo? Co Ci dodatkowo daje trazodon? Ja też potrzebowałbym do fluo coś na sen, a mirta za bardzo przytłacza i powoduje nadmierny apetyt, więc się z nią nie zaprzyjaznie. Niweluje nadmierne nakręcenie po fluo? Jak z apetytem?

 

-- 20 gru 2012, 20:59 --

 

pannaMartka, a po jakim czasie odczułaś pełną remisję na fluo, tzn. też w zakresie leków i na jakie somatyczne objawy nerwicy Ci pomogła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×