Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Czy alkohol (powiedzmy 100-200ml 40%) + fluo 20mg to mocno szkodliwe połączenie??? wiem, że napewno nie jest wskazane, ale czy znacie może jakieś bardziej naukowe badania na ten temat?

 

W badaniach nie wykazano interakcji z alkoholem - dlatego ulotka nie zabrania alkoholu a jedynie zaleca unikanie. Natomiast to, że nie wykazano nie znaczy, że ich nie ma. Zarówno alko jak i SSRI mieszają trochę w głowach - a pomieszane razem mogą dać jakieś nieprzewidywane skutki - przecież ciężko przewidzieć nawet jak zadziała sama fluoksetyna. Niemniej jednak, myślę, że bez paniki. Testowałam na sobie małe ilości alko (max. 2 piwa/3 kieliszki wina) nic dziwnego się nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem tu nowy i mam do was pytanie,mam problemy z lekami nocnymi,po prostu budzę sie w nocy i bez większych powodów czuje nie pokój strach czasem z bardzo błahych powodów,podczas dnia czasem jest podobnie ale nasilenie owych lęków jest dużo mniejsze,do tego mam częste zmiany nastroju,czsem parę razy na dzień raz jest super a za godzinę jest już do d....... :( pare lat temu zażywałem fluo z powodzeniem jak myslicie bedzie poprawa gdy bym znowu po nią sięgną???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Figlus66, fluo jest znana z tego, że najczęściej ze wszystkich SSRI może nasilać stany lękowe (jako skutek uboczny) i ma działanie raczej pobudzające niż uspokajające. Nie wiem na co brałeś wcześniej fluo - jeśli na lęki docelowo z dobrym skutkiem to czemu by nie spróbować ponownie. Choć jest też dużo innych leków działających właśnie przeciwlękowo, najlepiej pogadaj z lekarzem, żeby ci doradził w tej kwestii. A poza chemią z takimi lękami dobrze sobie radzi sama psychoterapia... wiem coś o tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 6 dzień na fluo i pobudza bardziej niz 300mg wenli razem z mianseryną.

 

hej

 

ja jestem 3 tydzien na mieszance paroksetyny 40mg i fluoksetyny 20mg. Nadal mam problem z koncentracją, najpierw robie , a później myślę. Totalnie rozwalony jestem. Skończyły się poty nocne i bezsenność, ale wciąż mam lęki i doła. Do tego rozdrażnienie - wybuchowość. Cały dzień jestem jakbym stał obok siebie. Mam tylko przebłyski jak to powiedział mój kolega. Nie chce mi się zagłębić w żaden temat, w pracy nie nadążam. Do tego zawroty głowy. Masz też zawroty głowy? Nie wiem czy to skutek stresu, czy efekt uboczny leku. Dzisiaj idę do innego psychiatry. Mój poprzedni zmniejszał mi dawkę leku jak zaczynałem sie dobrze czuć.

 

-- 30 paź 2012, 07:50 --

 

Dodam , ze najlepiej czuję się w domu. W pracy z kolei jak już wszyscy idą do domu, wtedy mógłbym pracować i skoncentrować się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiam po 2 latach fluoksetynę, bo pomimo rewelacyjnego działania antydepresyjnego powodowała zbyt duże pobudzenie, mobilizację a w konsekwencji stres, a także przymus ciągłego działania. Praktycznie nie mogłem się odprężyć bez doraźnego zażycia xanaxu. Przechodzę na escitalopram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem 25 dzień na fluo i chyba coś zaczyna się wkręcać, mam niesamowitą chęć rozmowy na byle jakie tematy nawijam z takim zaangażowaniem jak nigdy przedtem. :P Ponadto jestem jakby jednocześnie stymulowane psychicznie a z drugiej strony chce mi się ciągle spać. Takie to trochę ambiwalentne 2w1. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, ja mogę być nieobiektywny w tym co powiem ale nigdy nie czułem się "normalnie" po SSRI zawsze widzę z boku, że robię się taki nijaki bez emocji, mechaniczny, no ale dzieki temu moge jakos spolecznie funkjonować.

Ale lenia mam jak nigdy w środę mam egzamin w KWP na licencję pracownika ochrony a ja nic nie umiem, i nie mogę się zmotywować do nauki, przekładam to na "jutro". Niby zawsze tak robiłem ale teraz za nic nie mogę się zmusić tak jakby miało to być za rok i tak mi bimba. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czuje znieczulenie emocjonalne na lekach,pewnie ma to sporo zalet,ale też,ale też wad,nic nie,czuje,taka obojętność ,miałam wyj... na wszystko .Jakos się funkcjonuje,ale jest to nie do końca dobre.Wiadomo lepsze to niż depra i lęki,ale to bywa denerwujace(miałam tak właśnie na wenli )

Wiem jak trudno się do czego kolejek zabrać zawsze odkladalam na "jutro" tylko to jutro jakoś nigdy nie nie nadchodzilo ,a potem plulam sobie w brodę,ze czegoś nie wkulam.

Także postaraj się,ze wszystkich sił zmobilizować do nauki.Tez muszę wkuwać na egzamin w czwartek.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, ja biorę 100mg paroksetyny i 20mg fluoksetyny. Czuje sie dokładnie tak samo dziwnie jak piszecie. Bez emocji, "może poczekać" , zawsze miałem w mieszkaniu porządek, no z wyjątkiem okresu gdy miałem depresję i nie ogarniałem tematu. Dzisiaj mam taki zlew na wszystko, ze głowa mała. Zadzwoniła do mnie siostra i nawet nie chciało mi się z nią rozmawiać. A zawsze miałem tyle do powiedzenia. Czuję sie wyciszony, ale brak mi napędu, czuję też w środku taką pustkę- po prostu nie wiem co z sobą zrobić i apetyt mam, mega wielki apetyt, aż mi sie cofa... Miał ktoś z Was tak? O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rekord, 100mg berzesz paro to mega dawkamax to jest60 mg+fluoxetyna

Lekarz Tobie tak przepisał?Radzilaby zmienić lekarza,bo możesz dostać tzn.zespołu serotoninowego,sto jest bardzo. Niebezpieczne ,dla zdrowia,może się nawet skonczczyc śmiercią

 

-- 11 lis 2012, 01:43 --

 

rekord, noze sertraline ma myśli,a nie paro?Choć i tak balabyn się zespołu serotoninowego i jeszcze fluo do tegoTakie zestawy leków najlepiej brać w szpitalu ,tam. Jesteś pod opieka lekarzy i w razie czego ,Ci pomogą ,jakbycos sie ewentualnie dzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rekord, 100mg berzesz paro to mega dawkamax to jest60 mg+fluoxetyna

Lekarz Tobie tak przepisał?Radzilaby zmienić lekarza,bo możesz dostać tzn.zespołu serotoninowego,sto jest bardzo. Niebezpieczne ,dla zdrowia,może się nawet skonczczyc śmiercią

 

-- 11 lis 2012, 01:43 --

 

rekord, noze sertraline ma myśli,a nie paro?Choć i tak balabyn się zespołu serotoninowego i jeszcze fluo do tegoTakie zestawy leków najlepiej brać w szpitalu ,tam. Jesteś pod opieka lekarzy i w razie czego ,Ci pomogą ,jakbycos sie ewentualnie dzialo

 

 

Tak , brałem do wczoraj 100mg paroksetyny przez chyba 5 dni + 20mg fluoksetyny, ale czułem sie źle - senność , mego spowolnienie, nawet w pracy zauważyli że wolniej mówię i przytyłem mega, wręcz spuchłem. Zespołu nie mam, żadnej gorączki, latania , czy innych objawów. Jedynie rozszerzenie źrenic i sztywność mieśni - na lewym przedramieniu dostałem rozstępów... Dzisiaj już tylko 60mg paro i 20 fluoksetyny. Moja wątroba mega szybko metabolizuje, to też wieksze dawki u mnie są potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Mianserynie też tyje aczkolwiek napęd w ciągu dnia mam większy, ale nie chce byc już grubszy. Mam 180cm wzrostu i waże 108 kg, przed rozpoczęciem leczenia ważyłem 85 kg i niezły lachon ze mnie był, a teraz jest ze mnie niezły słoń. To ma związek też ze zmianą trybu pracy na siedzącą. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Neurtopie też się tyje. To może dołączyć Wellbutrin lub Edronax do jednego SSRI.

Jeśli leczysz się na ZOK + fobie społeczną paro powinna być ok. Po co jeszcze ta fluoksetyna?

 

Fluoksetyna po to żebym miał wiekszy napęd, bo jest z tym problem. A po Neurotopie sie nie tyje. Wręcz przeciwnie. Spadek masy ciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś szczęściarzem, bo komentarze na forum utwierdzają w przekonaniu, że karbamazepina powoduje tycie.

Nie jestem lekarzem, ale skoro do paro chcesz coś na motywację to może lepiej Wellbutrin lub Edronax. Połączeń dwóch SSRI raczej się nie stosuje, nie ma na ich skuteczność żadnych badań.

 

-- 11 lis 2012, 21:56 --

 

albo odstaw karbamazepinę, bo ona też podobno ma działanie zamulajacę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×