Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Będzie już chyba 3 miesiąc na 20mg fluo- dupy nie urywa, ale jest po prostu OK.

 

Drugi miesiąc na 20 mg Seronilu i mogę praktycznie stwierdzić to samo ;) Jest po prostu dobrze - nie rewelacyjnie, zwyczajnie dobrze. Czuję ulgę. Zniknęły wszystkie niedogodności związane z bezsennością, nadmiernym pobudzeniem. Schudłam 6 kg bo praktycznie nie odczuwam głodu. Ale przynajmniej lepiej funkcjonuję - tzn. lepiej niż przed lekiem.

 

Znowu mam dziś dzień z cyklu "najchętniej bym się nie obudziła"... Od czasu do czasu zdarzają mi się takie pojedyncze dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

el_testosterone, wow, 80mg to chyba nowy rekord tego forum! Co to znaczy że jest moc, pobudzenie, takie rzeczy?

Nie ma pobudzenia, wręcz przeciwnie - jestem spokojny. Spadł wreszcie apetyt, myśli się uspokoiły, nie denerwuję się. Muszę pobrać trochę dłużej, wtedy zobaczymy jakie będą efekty. Jak będzie ok to za 2 miesiące zmieniam na 100mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie ok to za 2 miesiące zmieniam na 100mg.

:shock::shock::shock:

brakuje mi wręcz słów..ale jak pomaga to trza wcinać i po 5 tabletek.

Jedna pani doktor kazała mi brać 60mg Fluo , bo stanowczo twierdziła ,że tylko taka dawka potrafi naruszyć solidne podstawy Nerwicy Natręctw. Ja po 40 już się dosłownie gotowałem,i skwierczałem jak frytki w oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

el_testosterone, wow, 80mg to chyba nowy rekord tego forum! Co to znaczy że jest moc, pobudzenie, takie rzeczy?

Nie ma pobudzenia, wręcz przeciwnie - jestem spokojny. Spadł wreszcie apetyt, myśli się uspokoiły, nie denerwuję się. Muszę pobrać trochę dłużej, wtedy zobaczymy jakie będą efekty. Jak będzie ok to za 2 miesiące zmieniam na 100mg.

 

Jeśli bedziesz musial wziąć 100 mg to znaczy ze seronil jest do niczego nie przekracza sie 80 mg , bedziesz miał zespól serotoninowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

el_testosterone, zrujnuje Cię ta fluoksetyna. Pięć paczek na miesiąc!

Trzydzieści pare zł.

 

Nie przeżywajcie tak, może 80 mg wystarczy i jest to dopuszczalna dawka terapeutyczna. 100 mg to ostateczność, w USA widziałem max 120 mg. Miejmy nadzieję, że wystarczy 80 mg, życzę wszystkim zdrowia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

el_testosterone, też czytałem coś o braniu dawek fluoksetyny do 120mg, było to jednak spowodowane brakiem silniejszych SSRI na rynku wtedy. No ale najważniejsze że fluo w tak wysokich dawkach na Ciebie działa jak należy, o to przecież w tym wszystkim chodzi. Wenlafaksyny w Polsce lekarze też nie przepisują w naprawdę dużych ilościach, a czytałem o stosowaniu dawek rzędu 450mg - chociaż mnie osobiście 150 wydawało się dość ciężkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prozac kiedyś reklamowali takim sloganem- "I remember so you don't have to" (teraz nostalgia critic tego używa :lol: ). To aluzja do długiego okresu półtrwania fluoksetyny 4-6 dni- więc pominięcie dobowej dawki nie skutkuje żadnymi nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam lekarza, który jest normalny i przepisze np 160 mg seronilu. Jeśli do pewnego poziomu dawki nie ma poprawy to się rezygnuje z leku i zaleca się inny bądź z innej grupy uznając, że jest nietrafiony po prostu. W mojej ocenie branie ponad 80 mg seronilu to jest bezsens , to jest tak jakby ktoś zamiast 1 tabletki viagry wziął 2 a to nic nie zmieni już na tym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam lekarza, który jest normalny i przepisze np 160 mg seronilu. Jeśli do pewnego poziomu dawki nie ma poprawy to się rezygnuje z leku i zaleca się inny bądź z innej grupy uznając, że jest nietrafiony po prostu.

Nie masz racji. Brałem wszystkie antydepresanty w małej i średniej dawce, żeby stwierdzić, że działają słabo.

 

Mogę oczywiście siedzieć i czekać na śmierć, albo zastosować wysokie dawki, które mogą być minimalnie szkodliwe, a moja (80mg) jest na razie w normie, więc wybrałem życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×