Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

poleci ktoś dobry i mocny horror?

Shutter, 4 stopień

czytałam dużo o Shutterze jako o najlepszy horrorze, a zanudził mnie potwornie

było kilka fajnych scen, no ale

zdecydowanie wole klasyczną Klątwe :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poleci ktoś dobry i mocny horror?

Martyrs.

 

http://www.filmweb.pl/film/Martyrs.+Skazani+na+strach-2008-449390

 

Absolutnie genialny. Nie sugerować się oceną na FW bo najpewniej zaniżona przez gimbazę nie kumającą przesłania oraz nie mogącą wytrzymać scen godnych "Martwicy Mózgu" ale w "poważnym" wydaniu. Dość powiedzieć ze jak na ekran wjechały napisy na końcu to siedziałem z otwartą japą i rozkminiałem co właśnie zobaczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Trouble every day" - w podobnej "tonacji" co poprzedni ale lzejszego nieco kalibru

"Inside" - blisko, bardzo blisko "Martyrs"

w obydwu powyzszych gra Beatrice Dalle

"Haute Tension" jw

 

-- 21 lis 2013, 17:08 --

 

a z dobrych (naprawde dobrych) filmow akcji - ogladane przeze mnie ostatnio rosyjskie "Metro".

Na ruskich mozna polegac, kiedys robili dobre zegarki a teraz filmy (bo radzieckie to wiadomo: socrealizm, propaganda, agitka i te klocki).

Tez ruski ale z innej polki: "Major". Trafi sie na sieci (chyba w kinach studyjnych go puszczali) ale bez napisow. Nasza "Drogowka" moze mu piety szorowac (choc tez dobry film).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Inside" - blisko, bardzo blisko "Martyrs"

Serio? Niah niah, download started :twisted:

 

Poleci ktoś film? Nie ambitny, lekki, najlepiej bez wątku miłosnego. Niezobowiązująca rozrywka, czasozabijacz.

Czyli tak zwany "popkorniak"? Mam faworytów w wielu gatunkach i przedziałach czasowych, miejsca w poście nie starczy :D Więc powiem tak:

 

Cokolwiek w czym gra Arnold Achwarzenegger! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, jako że nie trawię plastykowych filmów, które nie mają w sobie chociaż odrobiny czegoś do zastanowienia, zazwyczaj odpalam bajki, też po jakiejś tam eliminacji :P Poleciłabym Odlot na coś lekkiego, bardzo przyjemnie się ogląda i nie jest takie typowo dla dzieci tylko i wyłącznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, jako że nie trawię plastykowych filmów, które nie mają w sobie chociaż odrobiny czegoś do zastanowienia, zazwyczaj odpalam bajki, też po jakiejś tam eliminacji :P Poleciłabym Odlot na coś lekkiego, bardzo przyjemnie się ogląda i nie jest takie typowo dla dzieci tylko i wyłącznie ;)

"Czerwony kapturek-historia prawdziwa" też oglądałaś? Ja niestety miałam nieprzyjemność. Totalnie żałosne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, słyszałam dużo kiepskich oceń i w nieskończoność odkładałam ;) Uwielbiam oglądać filmy i staram się na bieżąco ogarniać co robią nowego, ale niektóre filmy są mi po prostu nie po drodze ;) z tych nowszych "bajek" , to "Jak wytresować smoka" podbiło moje serce, ale koniecznie z napisami, genialne akcenty ^ ^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak nie przepadam za bajkami. Po prostu leciało kiedyś w tv to obejrzałam, ale nie całe bo inaczej wszystkie moje szare komórki poniosłyby natychmiastową śmierć. Za to teraz obejrzałabym chętnie coś podobnego do Pearl Harbor. Super film :)

 

Dopiero ostatnio się zapoznałam (trudno mi się nadal przekonać do Afflecka ;) ). Strasznie zjechali film za fabułę jak w telenoweli i duże nieścisłości historyczne, ale szczerze powiedziawszy przyjemne się ogląda i trzeba mieć do tego podejście jako do filmu fabularnego, a nie dokumentalnego i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś film? Nie ambitny, lekki, najlepiej bez wątku miłosnego. Niezobowiązująca rozrywka, czasozabijacz.

To ruskie "Metro" obejrzyj, ponad 2 godziny a niemal caly czas napiecie. Dobrze zrobiony i nie udaje czegos czym nie jest.

"Headhunters" (norweski) - tez niezly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Widziałam wiele negatywnych komentarzy na temat filmu z powodów właśnie historycznych. Ale z racji tego, że ja nie cierpię historii i mało wiem to dla mnie był ok. Oglądałam film ze względu na wątek romantyczny bo lubię popłakać na romansidłach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poleci ktoś dobry i mocny horror?

"Drag me to Hell"

 

(mnie sie tak bedzie przypominac co jakis czas cos innego ale to normalne ;) )

 

"Dead Birds"

"Trick'n'Treat"

niedawno ogladany z polecenia "All Hallow's Eve"

 

-- 21 lis 2013, 20:03 --

 

"Ichi the Killer", "Audition", "Visitor Q" - wszystkie Takashi Miike

z azjatyckich "Marebito", "Three Extremes" (nowele filmowe roznych rezyserow) i miniserial "Kazuo Umezu Horror Theater", "Uzumaki"

 

z klasyki wszystkie "Hellraisery", "Nightmare on Elm Street" wszystkie czesci i jak ktos lubi te klimaty to "The Howling" (stare dobre lata 80-te) plus jakies giallo wloskie (Argento, Fulci, Bava)

"Cannibal Holocaust", "Cannibal Ferox"

starocie ale maja "to cos" i widac ze tworcy odwalili kawal dobrej roboty. Choc efekty dzisiaj moga smieszyc bardziej niz straszyc. Takie kuriozum.

Jak sobie przypomne (sic!) to wrzuce pare tytulow "niskobudzetowek", kina niezaleznego - ktore tez sa warte uwagi.

 

Nie przepadam za komediami ale ta wywalila mnie z butow - wlasciwie to horror komedia: "John Dies in the End". Polecam z reka na sercu!

 

I moze nie horror, bardziej thriller - polskiej produkcji niezaleznej: "Dla Ciebie i ognia". Bylam bardzo pozytywnie zaskoczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś film? Nie ambitny, lekki, najlepiej bez wątku miłosnego. Niezobowiązująca rozrywka, czasozabijacz.

To ruskie "Metro" obejrzyj, ponad 2 godziny a niemal caly czas napiecie. Dobrze zrobiony i nie udaje czegos czym nie jest.

"Headhunters" (norweski) - tez niezly

 

Link do torrenta albo żeby obejrzeć online?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prisoners. Wymiata.

 

-- 21 lis 2013, 21:32 --

 

Może jestem jakaś dziwna ale dla mnie "John dies at the end" nie było w ogóle śmieszne.

Od razu dziwna! Masz po prostu inny gust i inne poczucie humoru.

Mnie komedie zazwyczaj nie smiesza, wole kabaret :D

 

-- 21 lis 2013, 21:36 --

 

I kolejny ruski film mi sie przypomnial: futurystyczna "Nowa Ziemia" http://www.imdb.com/title/tt1234435/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, mozg zaczyna pracowac (nieuzywany nie zanikl :D):

Imperium namietnosci oraz Kwaidan - klasyka horroru japonskiego, klimaty i te sprawy...

 

Ekranizacje Kinga tez sa niezle zazwyczaj, zreszta on sam je nadzoruje. Marzy mi sie "Duma Key" albo "11.23.63". Z przewaga tej pierwszej bo chyba najlepsza jego powiesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×