Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pytanie do Admina/Moderacji


Astro

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, my wolimy czerwony kolor ;)

Poza tym, jeszcze mi jedno przyszło do głowy - czy w dziale gdzie wszyscy się witają, musimy też mieć posty o problemach ?

Taki się robi bałaganik lekki ... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tam powinny być TYLKO POWITANIA - ale jak widać userzy nie są w stanie tego zrozumieć i często zaraz po cześć i witam - jest opis problemu.

Tak samo jak strasznie nie podoba mi się tytułowanie postów: mam problem, ratunku, co się dzieje, itd itd, tytuł powinien choć w jakimś stopniu odzwierciedlać treść problemu - bo tak zatytułowanych postów jest masę, ciężko coś znaleźć gdy się szuka konkretnej porady. Jednakże co można z tym zrobić :bezradny:

Jak tylko znajdę czas to postaram się poprzenosić z Witam do konkretnych działów - choć przyznam, ze czytanie kilometrowych wywodów mnie zniechęca ..... :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka, widzę, że masz takie samo zboczenie zawodowe jak i ja kiedy byłam modem ;) A myślałam, że tylko ja jestem pedantyczna jeśli chodzi o fora ;)

Ja też nie przepadam, bo lubię widzieć konkretny temat i wiedzieć, czy będę w stanie coś od siebie napisać ..

Przecież mniej więcej logiczne jest to, że każdy kto zaczyna temat ma problem ... :roll:

Można to edytować, bo fajnie by było gdyby był tu porządek, z czasem ludzie nauczą się tego i będą wna przyszłość pamiętać - wiem co mówię ;)

 

Bo ja mam wrażenie - z całym szacunkiem dla pracy moderatorów - że czasem tu taki chaos jest i wszystko, wszystko a tak naprawdę nic :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałabym się zapytać, czy w opcji szybkiego odpisywania/odpowiedzi dałoby radę zrobić nieco więcej funkcji ?

Przede wszystkim mam na myśli cytat i zmianę czcionek.

Co do cytatu selektywnego, istnieje taka opcja. Zaznaczamy tekst i klikamy na napis 'Zaznaczenie' pod opcjami w szybkiej odpowiedzi.

Czcionka na forum jest ujednolicona z prostego względu - stosowanie na stronie więcej niż dwóch różnych fontów sprawia, że strona staje się mało czytelna, a tego chcemy unikać.

Dodałem jednak panel ze skrótami BBCode w górnej części szybkiej odpowiedzi. Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły - czekam na odpowiedzi. Co tylko będę uważał za przydatne - z pewnością wprowadzę w życie. :)

K., w związku z Twoim pw - czekam na kolejne propozycje. :)

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem jednak panel ze skrótami BBCode w górnej części szybkiej odpowiedzi.

 

O to właśnie mi chodziło, widzisz człowiek czasem nie potrafi się odpowiednio wypowiedzieć w swoim ojczystym języku ;)

 

K., w związku z Twoim pw - czekam na kolejne propozycje. :)

 

Zbiorę pomysły i napiszę, tylko mnie nie bić proszę :105:

Toż to chodzi o dobro forum przecież :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja łapię się tego co pamiętam - ilu jest na forum moderatorów i od czego są poszczególni, bo nie widzę tego, nie mogę sobie ich znaleźć, albo po prostu nie umiem ... Ot tak, gdybym chciała napisać do któregoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K., Na stronie głównej, na dole jest link: the-team.html

Gdzie są wyszczególnieni wszyscy funkcyjni.

Moderatorzy na naszym forum mają przyznane globalne uprawnienia, także można napisać np. do tej osoby która jest akurat on-line i zajmie się ona danym problemem. Wewnętrznie mamy podziały polegające na tym, że część moderatorów ma pod szczególną opieką niektóre subfora, w praktyce jednak wszyscy zajmują się całym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zatem mam małe szkolenie :roll:

 

Już o tym wspomniałam dzisiaj i nie tylko ja - czy da się coś zrobić z tym, żeby w dziale 'witam', były rzeczywiście same powitania, a nie mowa o problemach ?

Wiem, że się da , pytanie retoryczne lekko. :roll:

Bo jestem przekonana, że z czasem ludzie wiedzieliby, że to nie miejsce na takie posty, a i porządek na forum jest ważny, przynajmniej dla ludzi, którzy go lubią.

 

Przeczytałam też gdzieś, że jest bałagan , offtopy itd.

Poprzyglądałam się trochę i faktycznie trochę tak jest. Chociaż nie tyle co offtopy, co ten bałagan.

Tu nie chodzi o pracę moderatorów - nie znam, nie wiem jak pracują i nie oceniam - ale chyba o same zasady tej pracy i organizację. To duże forum, ma dużo użytkowników, ja zdaję sobie sprawę z tego, że trudno jest utrzymać wszystko w idealnym porządku, ale miło by było gdyby człowiek, który wchodzi do danego działu widział listę tematów, a nie ' mam problem / mam dość / nie wiem co robić / - przecież większość pisze z tego samego powodu - bo ma problem.

 

I - tu też pytanie, bo nie wiem, ale nie zauważyłam - czy są tematy gdzie informacje gdzieś są podane ogólnie, czysto teoretycznie ?

Mam na myśli temat, do którego od razu można kogoś odesłać np. z pytaniem o objawy depresji, nerwicy, o tym co to takiego.

Ludzie też często nie wiedzą jak wygląda terapia, czym w ogóle się różni psycholog od psychiatry, typy terapii itd.

Może stworzyć coś takiego, gdzie byłyby takie informacje podane w widocznym miejscu ?

 

Ps. Nie krytykuję forum, gdybym nie lubiła tego miejsca, to bym tu nie wracała :angel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowa, więc trochę głupio mi się wypowiadać, ale... Pomysł z utworzeniem kilku wątków "teoretycznych" uważam za znakomity. Wystarczy opracować teksty informacyjne (chętni na pewno się znajdą), umieścić w wątku zamkniętym i przyklejonym w odpowiedniej kategorii i odsyłać do niego pytających. Może faktycznie pomóc w zredukowaniu liczby powtarzających się pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×