Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Goldielocks

Użytkownik
 • Zawartość

  680
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Polska a Kafka, jak dla mnie: - system polskiej biurokracji, - prawo, którego na dobrą sprawę większość obywateli tak na prawdę nie zna, - manipulacja medialna (narzucanie wzorców, schematów myślenia), - nakaz płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego, podatek od posiadania zwierzaka w domu, a także opłata klimatyczna, - pociskanie ludziom nieudolnie zawoalowanego programu wyborczego, a także obietnic wyborczych, które na obecną chwilę i tak nie mogły by być zrealizowane, tłumaczenie nonsensownych ustaw dotyczących finansów, chęcią poprawy bytu obywateli. :)
 2. Goldielocks

  Przeciwieństwa

  niemowlę - dziadek
 3. Hmmm, też by mnie zastanowił fakt, takiego internetowego stanu zakochania... Chociaż przyjmując, że każdy człowiek jest inny, można dojść do wniosku, że albo masz do czynienia z mega-wrażliwym facetem, który rzeczywiście doświadcza takiego stanu, albo to jakiś zwykły naciągacz... Jak dla mnie wszystko jasne... Nie wiem, może zabrzmi to chamsko, ale generalnie, z tego, co mi wiadomo ŚJ są dosyć ekhm specyficzni, a w tym wypadku, kiedy warunkiem Waszego przyszłego wspólnego życia, ma być przyjęcie przez Ciebie nowej religii (sposobu myślenia, postrzegania, określonych reguł postępowania itd.), to powiem szczerze - dobrze mi to nie pachnie. A tak reasumują, fanatyzm religijny (w mojej opinii) nigdy nie prowadzi do niczego dobrego. Skoro nie odpowiada mu Twoja szczerość w stosunku do jego osoby, to w jaki sposób chciałby nawiązać z Tobą jakiekolwiek zdrowe relacje? Nie wydaje mi się, żeby godzenie się na jednostronnie ustalone warunki i to tym bardziej w potencjalnym związku, miało na celu budowanie czegoś znaczącego i przede wszystkim tworzenie partnerstwa. No i ten szantaż emocjonalny, że Ty jesteś taka niesamodzielna, zagubiona i to dlatego nie zgadzasz się na postawione warunki... Po pierwsze to nie fair, a po drugie dlaczego ktokolwiek ma prawo do stawiania Cię w takiej sytuacji? Dlaczego żyjesz w przekonaniu o tym, że zadałaś mu cios? Bo czy szczera postawa równa się - "jestem zła, krzywdzę"? Gorzej byś zrobiła zwodząc go, czy nawet okłamując. Dlatego uważam, że w żadnym wypadku nie jesteś winna stanowi jego samopoczucia, który może być zmyślony na potrzeby dalszej manipulacji Twoją osobą. Pozdrawiam. :)
 4. Przeczytałam maila (przed chwilą) i wszystko jest już w porządku. Dzięki. :)
 5. Dzisiejszy dzień składał się z: nerwów + irytacji + poczucia osamotnienia + schizy, co daje w rezultacie = chu*owy dzień. Tyle dobrze, że moje konto już działa... Przynajmniej mogę sobie pojęczeć na starym nicku.
 6. Goldielocks

  [SZCZECIN]

  Bardzo podoba mi się ten pomysł, tym bardziej, że zdrowi ludzie - nie wiem, czy to bardziej przez brak empatii, czy może raczej przez zakorzenione w świadomości społecznej ciemnogrodzkie myślenie - postrzegają chorych na różnego rodzaju nerwice, fobie itd. jako leni, dziwolągów i osobników gorszej kategorii. Dodam, że zaburzenia psychiczne zaczynają nękać coraz więcej do tej pory zdrowych osób. Nie mówiąc już o tym, że wizyta u psychiatry, czy psychologa nadal uważana jest za coś dziwnego albo wręcz karygodnego. Chętnie odpowiem na pani pytania, jak tylko będę miała trochę wolnego czasu. PS: Choruję na nerwicę lękową i na cholernie uciążliwą nerwicę natręctw, która doprowadziła mnie w swoim czasie do dosyć ciężkiej depresji.
 7. Znam ludzi którzy ledwo zawodówkę pokończyli a niektórym inteligencją do pięt nie dorastam. Nie studia czynią z człowieka mądrą osobę. Praca nad sobą i rożne zainetresowania i pasje rozwijają człowieka. Dobrze powiedziane.
 8. Teraz są takie czasy, że wszyscy studiują... Aleks - jeszcze zdasz maturę, a 21 lat to przecież nie wiek starczy. Uwierz mi, że maturę zdają osoby o wiele starsze od Ciebie, ba potem idą na studia i kończą je z bardzo dobrym wynikiem.
 9. Goldielocks

  O kim mowa ?

  Stanisław Michalkiewicz? Zagrała w jednym z najsłynniejszych filmów starego kina (tytułu nie podaję, bo byłoby za łatwo) - podpowiem, że w jednej ze scen (w tym właśnie filmie) majstruje sobie sukienkę z zasłony ; dwa razy przyznano jej nagrodę Amerykańskiej Akademii filmowej; kumplowała się z Katherine Hepburn; cierpiała na schizofrenię paranoidalną...
 10. Marciatka - "Gofry u Ireny" wymiatają! Podoba mi się też "Liścien" i "Paciorek, siusiu i spać'. "Bestyjka" - też niczego sobie.
 11. Goldielocks

  O kim mowa ?

  Joanna Brodzik. Najszybszy człowiek na świecie, rekordzista w biegu na 100 i 200 m...
 12. Goldielocks

  O kim mowa ?

  Szczerze mówiąc nie znam odpowiedzi na to pytanie... Ale biorąc pod uwagę użyte w zdaniu wyrażenie przyimkowe - "na prawdę" (czyli pracował umysłowo, nie skalał się ciężką pracą fizyczną, o której pisał w swoich rozprawach) - typuję Marksa, Lenina albo Trockiego. Działaczka polityczna z Birmy, noblistka, do dziś przebywająca w areszcie domowym, na który została skazana za działalność opozycyjną...
 13. Marciatka - mimo tego, że artyści z tego kręgu to najczęściej samouki, to profesjonalizmu w tym co robią nie można im odmówić. Kompozycja też mi się bardzo podoba, a do tego to połączenie kolorów - rewelka. Zaje*isty kierunek studiów! Jak będziesz miała ochotę, to wklej jakąś próbkę swoich prac - było by miło. Pozdrawiam. :)
×