Skocz do zawartości
Nerwica.com

NLP - ktos probowal, warto?


banzaj

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdanem jak by cos bylo naprawde skuteczne to by po prostu bylo o tym glosniej a tu raz jest glosno o hipnozie raz o nlp raz o innych cudach a tak naprawde nie ma takiego konkretnego zbioru skutecznosci, bo powinno byc na moje oko po prostu tak ze sa np 3 dzialy i po prostu ktos opisuje co jak komu pomoglo a nie tak ze pisze ze pomoglo mi po 2 razach i hajlabongo dowiedzenia a potem kazdy rozkminia jak i czeka na wielki "kombek" autora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to mnie wlasnie najbardziej wkurwia 0 konkretow tylko takie sranie po scianie ... ja juz jestem po 3 sesji hipnozy i w sumie czasem mam taki naped ze laze jak bym sie nazarl jakis kółek ale potem wysycham i znowu mam strachy (na lachy :D) hha ale ogolnie jaja sie dzieja w tym swiecie najlepiej to sie najebac:D ja juz powoli watpie w wyleczenie nie wiem moze jakims kuzwa cudem albo nie wiem :D lollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czytałem książki nlp i powiem wam, że warto.

 

[Dodane po edycji:]

 

ja czytałem książki nlp i powiem wam, że warto.

 

 

Jakie książki czytasz? I dlaczego warto je czytać? Ja też coś przeczytałem. Kilka istotnych informacji... Ale nic godnego polecenia. A widzę sporo tytułów w reklamówkach.

 

 

PS. Tylko nie polecaj takich po których się człowiek jąka :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czytałem książki nlp i powiem wam, że warto.

 

[Dodane po edycji:]

 

ja czytałem książki nlp i powiem wam, że warto.

 

 

Jakie książki czytasz? I dlaczego warto je czytać? Ja też coś przeczytałem. Kilka istotnych informacji... Ale nic godnego polecenia. A widzę sporo tytułów w reklamówkach.

 

 

PS. Tylko nie polecaj takich po których się człowiek jąka :>

 

Czytam wiele książek, a o nlp przeczytałem

 

"NLP w 21 dni" i podają dużo sposobów jak walczyć ze stresem, jak czuć się komfortowo, jak się mobilizować do pracy itd.

 

Czytałem także Coaching osobowości to sądzę, że jest na bazie NLP. Czytam teraz "Przebudzacz neuronów"

 

Powiem tak, żeby coś zadziałało trzeba być przekonanym, że to działa inaczej nie warto kupować nawet takich książek skoro się nie wierzy w poprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Chciałbym się spytać ludzi którzy tu napisali że NLP to "wielka ściema", "kolejny chwyt marketingowy" itd. Co wiecie o NLP? czytaliście coś kiedyś na ten temat? wiecie kto to jest Richard Bandler ? czy tylko nabijacie sobie postów?

 

A ten gość który napisał że NLP to jakaś czarna magia i demony ????? Weź człowieku bata i się dobrze wychlastaj !

 

Poszukajcie na googlach i youtub'ie: Richard Bandler, Andrzej Batko, Mateusz Grzesiak

 

Miłego oglądania i czytania.

Pozdrawiam Pana który zdecydował się na sesje NLP dla córki i zachęcam do dalszego zgłębiania tematu. Na pewno się przyda Panu i rodzinie (jak się zresztą Pan już przekonał).

 

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też kręci NLP ale ceny szkoleń są masakryczne.

A co jak mi się nie spodoba, stwierdzę nuda i kasa w plecy.

Teraz jest wielki boom na nlp, ale jestem ciekawa czy faktycznie po takim szkoleniu będę potrafić wykorzystać sztuczki,metody jakies poznam na szkoleniu.

 

Znalazłam ofertę szkoleń nlp na gowork.pl i za normalną cenę nie jakieś kosmiczne.

Program też mają taki jak oferują firmy za 3000 za szkolenie, chyba to dla mnie jakaś alterantywa.

Aby mieć cukierka i zjeść cukierka.

Pójdę na szkolenie nie wydam za dużo i zobaczę czy się wkręcę.

 

A jakie są Wasze opinie po tych szkoleniach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"NLP w 21 dni" i podają dużo sposobów jak walczyć ze stresem, jak czuć się komfortowo, jak się mobilizować do pracy itd.

Też czytałam tę książkę co kolega. Bardzo pozytywnie mnie nastroiła. Nie przebrnęłam przez całą, ale to, co przeczytałam mogę z czystym sumieniem polecić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy działa? tak, działa, jestem tego przykładem.

15 lat temu pojawiły się u mnie pierwsze, bardzo wyraźne objawy zaburzeń lękowych. Potem było już coraz gorzej, z miesiąca na miesiąc coraz gorzej, zastanawiałem się nad szpitalem psychiatrycznym, byłem zdruzgotany a leki przepisane przez psychiatrę nic nie pomagały. W szpitau znała mnie już każda pielęniarka i każdy lekarz, który kiedy kolwiek pojawił się na izbie przyjęć, byłem tam częstym gościem, za każdym razem przekonany że to zawał serca, że już nie wróce do domu, że nie zobaczę już swojej rodziny, że umrę, albo przeżyję ale z biletem w jedną stronę do psychiatryka. Jednak nie miałem racji. Dzisiaj mam 32 lata i jestem zdrowy.

Jak to zrobiłem? Zainteresowałem się tematem nerwic, psychoterapii, trafiłem na temat NLP, postanowiłem spróbować, pojechałem na szkolenie, przekonałem się że działa, pojechałem na kolejne szkolenie, zrobiłem certyfikat Master NLP, pomogłem sobie, a potem zacząłem pomagać innym i dziś nie tylko ja cieszę się efektami, razem ze mną cieszą się inni, wolni od lęków żyją w spokoju...

Czy to działa? Tak, działa. Czy trzeba wydawać fortunę na szkolenia? Nie, można wydać o wiele mniej, można zainwestować w nagrania szkoleń na DVD, wychodzi na to samo, wiem, bo po odbytych szkoleniach wykupiłem wszystkie materiały szkoleniowe jakie znalazłem na rynku. Jedyna różnica polega na tym że płycie DVD nie zadasz pytania ani nie wykonasz z nią ćwiczeń. Jednak pytanie możesz zadać w internecie, na przykład na tym forum a ćwiczenie wykonasz ze znajomymi, którzy intersują się temstem a jeśli się nie interesują to ich zainteresujesz :)

Czy to działa? Tak, działa, więc ruszaj i działaj a już nigdy nie będzie gorzej, masz moje słowo.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko o NLP

W jednym zdaniu:

NLP to system praktycznej psychologii rozwinięty dzięki obserwacji i analizie działań najskuteczniejszych ekspertów w zakresie wprowadzania pozytywnych zmian u siebie i u innych; dzięki temu dostarcza uniwersalnych metod, które są stosowane w komunikacji międzyludzkiej, rozwiązywaniu problemów, wyznaczaniu i realizacji celów w zróżnicowanych obszarach – od psychoterapii i coachingu, poprzez edukację, aż po zarządzanie i inne dziedziny biznesu.

 

W kilku zdaniach:

NLP to zarówno system teoretycznych modeli pozwalających rozumieć strukturę doświadczenia i działania człowieka, jak też zestaw praktycznych metod wspomagających konstruktywne zmiany i rozwój.

Dzięki pracom Johna Grindera, Richarda Bandlera, Roberta Diltsa, Davida Gordona, Judith DeLozier, Leslie Cameron-Bandler i wielu innych, NLP stało się syntezą wiedzy stosowanej obejmującej takie dziedziny jak psychologia i psychoterapia, neurologia, lingwistyka, semantyka ogólna1, informatyka, teorie systemów itp.

 

Oto główne założenia, na których opiera się NLP:

 

- Ludzie funkcjonują na podstawie własnych „map” rzeczywistości.

- Żadna „mapa” nie jest bardziej prawdziwa niż inne, ale niektóre „mapy” mogą być bardziej użyteczne, a - inne bardziej ograniczające – zależnie od kontekstu.

- Ci, którzy wykazują największą elastyczność w myśleniu i działaniu, najłatwiej osiągają swoje cele.

- Nie ma niepowodzeń, są tylko skutki naszych działań – lekcje, z których nieustannie możemy się uczyć.

- Każdy człowiek posiada wewnętrzne zasoby potrzebne do rozwiązania swoich problemów i realizacji swoich celów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Powiem tyle. Nigdy nie byłam na żadnym kursie NLP. Raz tylko miałam styczność z zagorzałym trenerem programowania neurolingwistycznego i mam mieszane uczucia po tym spotkaniu. Ładnie mówił, ale z tego dialogu nic konkretnego nie wynikało. Dużo gadania, zero konkretów. Elastyczność, otwartość umysłu, modyfikacje własnych map rzeczywistości, zdolność decentracji, zmiany perspektywy, swich pattren i takie różne... Niby wszystko pięknie, fachowo, ale przełożenia praktycznego na życie - wcale. A jeżeli chciałabym się czegoś więcej dowiedzieć, to oczywiście zapraszał na trening, za który musiałabym zapłacić słone pieniądze.

 

Psychologowie są dość krytyczni wobec NLP. Na studiach albo się o tym tylko lakonicznie wspomina (i to notabene w kontekście psychomanipulacji umysłem), albo nie mówi się o tym wcale, gdyż programowanie neurolingwistyczne uważane jest przez psychologię za pseudonaukowe - brakuje podstaw naukowych, dowodów empirycznych na skuteczność NLP. Osobiście, jestem zawsze dociekliwa i dopytuje, jeżeli coś budzi moje wątpliwości. Ten pan trener NLP nie zdołał odpowiedzieć mi na pytania, które mu zadałam w kontekście wcześniejszych wypowiedzi. Jego odpowiedzi mnie nie satysfakcjonowały i wiało trochę "pseudo fachowością", trochę taką psychologią podwórkową i "ludowymi prawdami". Wiem jednak, że są osoby albo zakochane w NLP, zagorzali obrońcy NLPt (NLP therapy), którym terapia pomogła, albo skrajni sceptycy, którzy się zawiedli na NLP. Ja może trafiłam po prostu na nieodpowiedniego przedstawiciela tego nurtu, ale nie jestem przekonana co do NLP. Więcej na ten temat można przeczytać pod linkiem:

 

http://portal.abczdrowie.pl/podstawy-nlp

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekspert_abcZdrowie,

Powiem tyle. Nigdy nie byłam na żadnym kursie NLP. Raz tylko miałam styczność z zagorzałym trenerem programowania neurolingwistycznego i mam mieszane uczucia po tym spotkaniu. Ładnie mówił, ale z tego dialogu nic konkretnego nie wynikało. Dużo gadania, zero konkretów. Elastyczność, otwartość umysłu, modyfikacje własnych map rzeczywistości, zdolność decentracji, zmiany perspektywy, swich pattren i takie różne... Niby wszystko pięknie, fachowo, ale przełożenia praktycznego na życie - wcale. A jeżeli chciałabym się czegoś więcej dowiedzieć, to oczywiście zapraszał na trening, za który musiałabym zapłacić słone pieniądze.

To dokładnie jak z psychoterapią :smile: Założenia NLP są dosyć proste i nie trzeba wydawać kasy, żeby wcielić nie które rzeczy w życie. W przeciwieństwie do psychoterapii oczywiście. Jej skuteczność jest tak kiepska, że NLP może być tylko lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj, nie zgodzę się z tobą, że NLP można postawić na równi z szeroko rozumianą psychoterapią, a nawet mówić, że jest to lepsze rozwiązanie niż psychoterapia. Założenia NLP może i są proste, ale enigmatyczne. Przeczytanie kilku książek z zakresu NLP czy metaprogramów nikomu na pewno nie zaszkodzi, ale nie sądzę, że diametralnie podwyższy komfort życia. Poza tym, kursy NLP są wyłącznie płatne, natomiast na psychoterapię można uczęszczać za darmo, np. w ramach NFZ. I można wcielać w życie sugestie terapeuty, trzeba tylko chcieć. Poza tym, sam Richard Bandler podkreślał, że NLP to sztuka, a nie nauka, wobec czego jej testowanie naukowe jest niemożliwe, stąd brak poparcia empirycznego, natomiast skuteczność psychoterapii da się badać naukowo i się bada, ale to już inny wątek na tym forum. Zapraszam na "Psychoterapia nie działa" - tam można znaleźć fragmenty prac i metody sprawdzania efektywności terapii.

 

Ja tylko opisałam swoje subiektywne odczucia po konfrontacji z "programowaniem neurolingwistycznym". Nie kwestionuję metod NLP. Wiele z nich wykorzystuje w swojej pracy (albo przynajmniej elementy tych metod) spora grupa psychoterapeutów. O NLP i jego skuteczność można się "spierać" tak samo jak w przypadku psychoterapii :)) Będzie grupa przeciwników NLP i będzie grupa entuzjastów - zwykle taka polaryzacja poglądów sprzyja "przepychankom na argumenty" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą narzędzi nlp możemy usunąć depresję, lęki, nerwice itd. W dużo szybszy sposób niż tradycyjna psychologia. Mateusz Grzesiak o tym mówił(studiował psychologię), że uczono go tam, że depresję się leczy kilka lat, kiedy on leczył w godzinę lub dwie :-) Sam Paul McKenna leczy za pomocą hipnozy i narzędzi nlp w kilka minut takie rzeczy. ;-)

 

Poniżej Richard Bandler:

http://www.youtube.com/watch?v=V8srNp7I8Ag

 

http://www.youtube.com/watch?v=HQcjAYHAWvE

 

 

o NLP Więcej:

http://www.econlp.com/content/view/2/12/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachowałabym ostrożność, jeśli chodzi o stwierdzenia tego typu, że w ciągu dwóch dni, a nawet godzin można kogoś wyleczyć z depresji czy nerwicy. Po obejrzeniu filmików z Bandlerem mam poczucie, że klaustrofobia pacjentki w dużej mierze została pokonana dzięki mechanizmom i technikom, które są wykorzystywane w terapii fobii, np. w nurcie poznawczo-behawioralnym (desensytyzacja, oswajanie z lękami, znajdywanie pozytywnych aspektów sytuacji, zmiana myślenia itp). Bandler nic nowego nie zaprezentował w prezentowanym materiale. To wszystko wymyślili przed nim inni. Na stronie Instytutu NLP też byłam kilkakrotnie. Nie za wiele wynika z informacji tam zawartych, ale zaproszenia na płatne kursy trenerskie są :)

 

- NLP to studium efektywności i model sposobu, w jaki ludzie organizują swoje doświadczenie.

- NLP to studium subiektywnego doświadczenia, które dostarcza wiedzy na temat tego, w jaki sposób nasze wzorce spostrzegania i myślenia prowadzą do sukcesu lub porażki.

- NLP to studium doskonałości i model, który wyjaśnia, jak tworzy się struktura ludzkiego doświadczenia, w jaki sposób ludzie programują swoje myśli, emocje i zachowania, a także jaki wpływ nasze procesy neurologiczne i język wywierają na kodowanie, przetwarzanie, magazynowanie i odtwarzanie informacji.

 

Powyższe definicje NLP, zamieszczone na stronie Instytutu, według mnie, są mało rzeczowe. Owszem, NLP może być skuteczne, ale skuteczność tego nurtu zsadza się w dużej mierze z tez zaczerpniętych z Eriksonowskiego podejścia do człowieka i hipnoterapii. Dla mnie NLP stanowi syntezę różnych odkryć i różnych praktyk z innych nurtów psychoterapii. Nic nowatorskiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy działa? tak, działa, jestem tego przykładem.

15 lat temu pojawiły się u mnie pierwsze, bardzo wyraźne objawy zaburzeń lękowych. Potem było już coraz gorzej, z miesiąca na miesiąc coraz gorzej, zastanawiałem się nad szpitalem psychiatrycznym, byłem zdruzgotany a leki przepisane przez psychiatrę nic nie pomagały. W szpitau znała mnie już każda pielęniarka i każdy lekarz, który kiedy kolwiek pojawił się na izbie przyjęć, byłem tam częstym gościem, za każdym razem przekonany że to zawał serca, że już nie wróce do domu, że nie zobaczę już swojej rodziny, że umrę, albo przeżyję ale z biletem w jedną stronę do psychiatryka. Jednak nie miałem racji. Dzisiaj mam 32 lata i jestem zdrowy.

Jak to zrobiłem? Zainteresowałem się tematem nerwic, psychoterapii, trafiłem na temat NLP, postanowiłem spróbować, pojechałem na szkolenie, przekonałem się że działa, pojechałem na kolejne szkolenie, zrobiłem certyfikat Master NLP, pomogłem sobie, a potem zacząłem pomagać innym i dziś nie tylko ja cieszę się efektami, razem ze mną cieszą się inni, wolni od lęków żyją w spokoju...

Czy to działa? Tak, działa. Czy trzeba wydawać fortunę na szkolenia? Nie, można wydać o wiele mniej, można zainwestować w nagrania szkoleń na DVD, wychodzi na to samo, wiem, bo po odbytych szkoleniach wykupiłem wszystkie materiały szkoleniowe jakie znalazłem na rynku. Jedyna różnica polega na tym że płycie DVD nie zadasz pytania ani nie wykonasz z nią ćwiczeń. Jednak pytanie możesz zadać w internecie, na przykład na tym forum a ćwiczenie wykonasz ze znajomymi, którzy intersują się temstem a jeśli się nie interesują to ich zainteresujesz :)

Czy to działa? Tak, działa, więc ruszaj i działaj a już nigdy nie będzie gorzej, masz moje słowo.

pozdrawiam

 

Akwizytorom dziekujemy

 

-- 05 kwi 2012, 21:01 --

 

Zachowałabym ostrożność, jeśli chodzi o stwierdzenia tego typu, że w ciągu dwóch dni, a nawet godzin można kogoś wyleczyć z depresji czy nerwicy. Po obejrzeniu filmików z Bandlerem mam poczucie, że klaustrofobia pacjentki w dużej mierze została pokonana dzięki mechanizmom i technikom, które są wykorzystywane w terapii fobii, np. w nurcie poznawczo-behawioralnym (desensytyzacja, oswajanie z lękami, znajdywanie pozytywnych aspektów sytuacji, zmiana myślenia itp). Bandler nic nowego nie zaprezentował w prezentowanym materiale. To wszystko wymyślili przed nim inni. Na stronie Instytutu NLP też byłam kilkakrotnie. Nie za wiele wynika z informacji tam zawartych, ale zaproszenia na płatne kursy trenerskie są :)

 

- NLP to studium efektywności i model sposobu, w jaki ludzie organizują swoje doświadczenie.

- NLP to studium subiektywnego doświadczenia, które dostarcza wiedzy na temat tego, w jaki sposób nasze wzorce spostrzegania i myślenia prowadzą do sukcesu lub porażki.

- NLP to studium doskonałości i model, który wyjaśnia, jak tworzy się struktura ludzkiego doświadczenia, w jaki sposób ludzie programują swoje myśli, emocje i zachowania, a także jaki wpływ nasze procesy neurologiczne i język wywierają na kodowanie, przetwarzanie, magazynowanie i odtwarzanie informacji.

 

Powyższe definicje NLP, zamieszczone na stronie Instytutu, według mnie, są mało rzeczowe. Owszem, NLP może być skuteczne, ale skuteczność tego nurtu zsadza się w dużej mierze z tez zaczerpniętych z Eriksonowskiego podejścia do człowieka i hipnoterapii. Dla mnie NLP stanowi syntezę różnych odkryć i różnych praktyk z innych nurtów psychoterapii. Nic nowatorskiego...

 

Rozumiem ciebie - dla osob ktore zetknely sie z koncepcjami behawioralnymi, poznawczymi i psychodynaimcznymi NLP moze sprawiac wrazenie magii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś czytałem książkę NLP i mi pomogła się zorganizować, podbudować i wyjechać za granicę. Mniejsza z tym co było dalej, ale impuls do działania był.

Dlatego według mnie WARTO. Lepiej spróbować niż nie.

 

Za pomocą narzędzi nlp możemy usunąć depresję, lęki, nerwice itd. W dużo szybszy sposób niż tradycyjna psychologia. Mateusz Grzesiak o tym mówił(studiował psychologię), że uczono go tam, że depresję się leczy kilka lat, kiedy on leczył w godzinę lub dwie :-) Sam Paul McKenna leczy za pomocą hipnozy i narzędzi nlp w kilka minut takie rzeczy. ;-)
ale jak takie rzeczy czytam to.....brzmi jak ANTYREKLAMA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×