Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam - proszę o pomoc


nosilence

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Bardzo proszę bo nie wiem jak sobie z tym poradzić . Od 2 miesięcy miałem bardzo nerwowy czas już nie będę tego opisywał co było przyczyną bo było ich kilka . Pierwszym symptomem było to że zaczęło mnie kuć w miejscu wyrostka . Zrobiłem usg ( cały brzuch idealny ) , zbadał mnie lekarz rodzinny oraz kilka miesięcy temu kontrolnie zrobiłem kolonoskopię z wynikiem idealnym . Następnie ból zaczął pojawiać się " niżej " i udałem się do urologa urolog zbadał mnie i nic nie wyszło ale jako pierwszy postawił diagnozę bólu somatycznego. Następnie ból a dokładnie kłucia  pojawiły się już na całym torsie . Kuło mnie pod zebrami w kratce piersiowej po bokach i w miejscach gdzie nawet nie wiem jak są tam narządy . Doszły do tego 4 nieprzespane noce gdzie dosłownie miałem jakieś wyładowania i lekko mnie potrząsało jakby poraził prąd od środka . Znajomy zasugerował mi wizytę u psychiatry bo miał podobnie i po lekach przeszło . I faktycznie to 3 tygodniach trittico 150 przeszło mi . Niestety kujące bule przeniosły się na głowę. i przełyk. Kuły mnie oczy w gardle oraz w przełyku zaczęło mnie kuc . Potem palił mnie nerw twarzowy przy oku i za uchem . To byłem w stanie wytrzymać ale pojawił się najgorszy problem . Zaczęło mnie kuc prawe ucho . To było epicentrum bo dotknęło mojej  najczulszej strony . Mam od 5 lat szumu uszne w lewym uchu ( pisk 24 h raz cichszy raz bardzo głośny ale przyzwyczaiłem się). Dostałem tego po lekarz Dulsevia i Trittico po odstawieniu Dulsevii przeszło ale pisk w lewym uchu został . Brałem nadal przez 3 lata Trittico do momentu aż postanowiłem odstawić.Przez rok nie brałem już nic aż do moich teraźniejszych nerwów. Mam bardzo wielki lęk czy te kłucie jest od leku ( w ulotce sa napisane parezje ) i że może mi to uszkodzić słuch czy nerwica tak po prostu może działać . Po tych nerwach wróciły mnie kłucia w całym ciele i teraz dodatkowo mam bardzo lekkie zawroty głowy . Moje pytanie jest czy ktoś brał leki antydepresyjne i czy kuły go  uszy a po braniu leków dłuższy czas przeszło mu czy może miał taki objaw kłucia ucha jakby cos w środku siedziało a nie brał leków i mu przeszło   . Dziękuję z góry za pomoc

 

Edytowane przez nosilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Nerwica ma różne objawy, naprawdę. Ja bardzo długo miałam szumy w uszach, zawroty głowy, uciski itp itd. Powiedz mi jak u ciebie ze wzrokiem? I czy jesteś alergikiem? I jak z ciśnieniem u ciebie? Bo czasami to jest przyczyną takich objawów. Do tego napisałeś że bierzesz krótko leki teraz, jak dobrze wiadomo na początku pojawiają się różne skutki uboczne które z czasem mijają, bądź też nie🤪

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam już trochę lat więc wiadomo nie jest idealnie ale nie jest źle. Nigdy raczej nie miałem problemu na wiosnę a cisnienie mam książkowe . Bardzo martwią mnie kujące uszy bo do szumów już się przyzwyczaiłem a to jest dla mnie o wiele gorsze .

Czy ktoś miał objaw kujących uszu tak jakby coś w nich było ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szumy w uszach, myślę, ze moze miec to zwiazek ze spaniem 10 lat w zatyczkach, bo ewidentnie mi sie zapchaly. Ale na plukanie uszow jeszcze sie nie zebralam w sobie. Czytalam, ze jedna z glownych przyczyn to zalegajaca woskowina. Ale moze to byc tez od nerwicy. Po wyczyszczeniu zobaczymy.

Mam ciezki rok, ale postaram sie na jesien moze te sprawe zalatwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja temat szumów mam opanowany . Jeżeli chce Pani sprawdzić słuch w jakim jest stanie to polecam zrobić otoemisję wysokich częstotliwości a nie audiometrie . Co do czyszczenie uszy to zdecydowanie polecam czyszczenie narzędziami typu haczyk pętelka . Najgorsze co moze być to czyszczenie ssakiem ostatecznie wodą pod ciśnieniem . Piszę poniewiaż sporo osób dostało od tego urazów . Co do samych szumów zalegająca zbita woskowina czy czop może powodowac szumy uszne i to by było najlepsze co moze być bo jeżeli nie to to leczenie tego jest bardzo ale to bardzo trudne 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×