Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tiktokizacja świata


Liber8

Rekomendowane odpowiedzi

Nagrywanie filmików jak się rusza ustami do muzyki albo jakieś durne tańce wykonuje jest najbardziej bezcelowym marnowaniem czasu wg mnie xd dzis ta młodzież nie wiem dokąd zmierza, skąd mózgi ludzkie ewoluują w zła stronę, głupieją i zachwycają się niczym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej była fejsbukizacja, później jutubizacja i instagramizacja, teraz tiktokizacja. Nic nowego. Ale prawda, że ta platforma nie zostawia zbytnio miejsca na wartościowy kontent. Szkoda, że youtube jest tak nędzny w obsłudze na telefonie, bo bije wszystkie te platformy na głowę, jeśli chodzi o zawartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nawet lubię od czasu do czasu wejść na tik toka. Nawet nie wiecie jakie fajne pomysły na jedzenie można znaleźć🤪 albo na ozdoby. Trafiłam też na kilku fajnych lekarzy którzy opisują co i jak z różnymi dolegliwościami, albo też na fajne teksty które podnoszą mnie na duchu i daje wiarę w lepsze jutro. Wydaje mi się że to co tam nam się wyświetla jest uzależnione od tego czego szukamy. Owszem widziałam też mega głupie filmiki gdzie zastanawiałam się czy ludzie faktycznie są aż takimi debilami, ale jak widać są i tacy. 

Myślę że wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem i rozsądkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szczebiotkabo te filmy jak ktoś się wypowiada, coś mądrego robi czy cokolwiek to się chyba "przeniosło" z youtuba. Pierwotnie ta platforma to były właśnie debilne filmiki tańców i playbacku, tak kojarzę gdyż w szkole była jedna co miala sławę na tiktoku tylko że wtedy nikt jeszcze tego nie używał. Więc była jedna z pierwszych.

@skakunnajezu YouTube ma tyle reklam to straszne. Nic się nie da ogladac:(((( albo daj hajs eciepecie daj hajs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dalja napisał:

@skakunnajezu YouTube ma tyle reklam to straszne. Nic się nie da ogladac:(((( albo daj hajs eciepecie daj hajs

No właśnie niekoniecznie, jeśli przeglądasz na komp., to w Firefoxie nic nie wyskakuje. 🙂 Niestety na telefonie domyślnie otwiera filmy w aplikacji i albo trzeba bulić za premium, albo jeszcze tego nie ogarnąłem, jak to ominąć. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się ze @Szczebiotka. Wszystko zależy od tego co przeglądamy i na tej podstawie algorytm dopasowuje kolejne filmiki. Można znaleźć wiele wartościowych profili. Jednakże sama również nie posiadam i nie używam.
Tak jak wspomniał @skakunna każde SM ma swój czas, teraz czas tiktoka. Na każdej platformie są mądre i głupie rzeczy, a nasza rola to odpowiednie wybieranie tego co wartościowe. 
Sądzę, że tiktok ma duży potencjał ze względu na krótkie filmiki. W dzisiejszych czasach każdy gdzieś pędzi, spieszy się, więc rzadko kiedy ma czas na oglądanie 50minutowego filmiku na YT. Tiktoka można obejrzeć przy codziennych czynnościach kiedy ma się wolne ręce. Oczywiście codzienny pęd i przyklejenie do smartfona nadal nasuwa pytanie- czy to dobre? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam konto na TikToku i większości mi pokazuje treści chrześcijańskie, psychologiczne oraz ASMR

 

Im więcej czegoś oglądamy, tym więcej filmików będzie później wyświetlać nam się na głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, nie korzystam z żadnych "mediów społecznościowych" poza YT, które potrafi być wystarczająco wciągające. Tiko toka nie oglądam, ale widziałem shorty YT i wiem, że ich oglądanie ryje banie. Algorytmy Tik-Toka są specjalnie optymalizowane, żeby przejąć kontrolę nad Twoim mózgiem i układem nagrody - po to żebyś spędził na nim jak najwięcej czasu. Zaraza.

Jak obejrzę sobie taką kaskadę filmów, to czuję jakby mi wypadł mózg.

 

Najnowsze badanie pokazuje, że samo oglądanie Tik Toka przez 10 min praktycznie znosi pamięć prospektywną. Po 10 minutach badani rozwiązywali test na ten rodzaj pamięci na granicy błędu statystycznego.

Pamięć prospektywna można krótko opisac jako -" zdolność do pamiętania o wykonaniu we właściwym miejscu i czasie wcześniej zaplanowanej akcji , podczas wykonywania innej angażującej czynności".

To badanie było tylko jednorazowe, a długookresowy wpływ oglądania TikToka jest nieznany.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×