Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Ale ma napisane jak chłop krowie na rowie, pełno wątków o paroksetynie i zadaje retoryczne głupie pytania...

 

 

No ma napisane i co z tego? Ona akurat potrzebuje , żebyś jej to jeszcze cztery razy powtórzył, a później jeszcze raz WIELKIMI literami.

Ja np widzę, że żelazko jest wyłączone ale 15 razy muszę dotknąć ręką wtyczki, żeby się upewnić czy aby napewno jest wyłączone i dopiero moge wyjść z domu. Jak mam gorszy dzień to potrafię jeszcze zadzwonić i zapytać brata czy ABY NAPEWNO wyłączyłam. Za ruskie chiny mi nie wytłumaczysz, że to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wam wszystkim radzil wziac jakis lek ktory dziala na dopamine to skoncza sie wasze wszelkie watpliwosci..XD

 

 

 

A powiedzcie mi czy na noradrenaline dizła mocno sertralina?

Mozesz zapytac sie nawet i producentow a i tak nigdy nie bedziesz dokladnie wiedziala jaki lek na co dziala;). Wiadomo tylko ze sa takie neuroprzekazniki jak dopamina , noradrenalina, serotonina. Jak dla mnie to i tak jest to spory sukces medycyny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dopaminę z takich bezpiecznych rzeczy to tylko moklobemid działa. Z tym, że moklobemid zapisywany jest prawie wyłącznie na depresję i fobię społeczną. Jest o tyle ciekawy, że jest to chyba jedyny antydepresant o działaniu stymulującym, poprawiającym samopoczucie. Niestety, na większość osób nie działa i uważany jest powszechnie za słaby, choć mi się podobał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz wypisyał mi paro tylko wypisuje mi zawsze na 2mce ale po zmianie dawki na 40mg powinno być 120tabsów a napisał 90.. za późno sie zorientowałem ale w ogole czy jak dorysuje do 9 kreseczke i jedynke przed i zrobię 120 to będą tego jakieś konsekwencje czy bez problemu przejdzie taki myk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie to jest fałszerstwo. Warto się w to bawić? NFZ uwielbia kontrolować psychotropy, szczególnie te refundowane. Ja bym się w to nie bawił.

 

No ale recepta jest tylko jedna nie duplikatu... a dawkowanie jest napisane 2-0-0 a te 90 tabsów to tak zdupy niby na na mc niby na 2.. kurde myslalem ze to oczywiste a Wy mi tylko przytakniecie. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aree1987, Mam znajomych co w aptekach pracują. I mówili, że jest jedna wielka nagonka na psychotropy. ;)

 

Ale to moze na benzo bardziej, pewnie oni tam mają, że ja to paro w miarę regularnie biorę bo w końcu się rozliczają z apteką i nie powinni robić problemów jeśli poprawię błąd lekarza. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś doświadczenie w odstawieniu paro? Na starym roku skończyły mi się leki (nie pierwszy raz :roll: ) i zastanawiam się czy iść po receptę czy może przetrzymać ten najgorszy okres.

 

Niestety mam brain zapsy i okrutne nocne pocenie. Dosłownie co rano mogę wykręcać piżamę. Wszystko idzie znieść, więc pewnie po jakimś czasie by to ustąpiło, tylko właśnie chciałabym się dowiedzieć jak długo to będzie trwało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was z dostępnością paroksetyny pod tą nazwą Xetanor? U mnie w okolicy ponoć nigdzie nie ma i musiałem przejść na Parogen. A Xetanor ma chyba ładniejsze opakowanie :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się tak odstawiać. I tak masz dosyć lightowe efekty uboczne, w porównaniu co do niektórych. Ale skoro już wytrzymałaś te parę dni i jesteś pewna, że chcesz odstawić to wytrwaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×