Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Don Corleone milo to slyszec ze ktos sie za mnie denerwował ;-) niestety wymiękłem.... zobaczymy co na to Szef jak wróci.....

 

Park ladnie dziala na silne lęki ale nic pozatym to jest lek żeby się nie bać i wegetować.

 

emilk nie opowiadaj bzdur, to, że na Ciebie tak zadziałało to sprawa Twojego organizmu każdy reaguje inaczej na ten sam lek....

a w ankiecie mimo wszystko dużo osób wypowiedziało się że Paro... im pomogło....

 

i tak jak Don Corleone mówi grunt to odstawiać mega wolno... ja obniżałem dawke o 25% co miesiąc.... więc trwało to 4 miechy....

jedni maja zamulenie inni mają pobudzenie, a inni jak np jak przechodzili na nim akatyzje....

 

-- 29 cze 2015, 18:35 --

 

a ktoś się wypowie na temat Biosotalu i Parogenu.... ?? w ciągu dnia mam puls 70-90.... w trakcie wysilku powyzej 100... a godzinach wieczornych od 20 pada mi nagle na 55....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiac wolno... Zapamietam. Ale co mam zrobic teraz? Znow zaczac paro? Terapeutka sugeruje ze w kwestii wyjazdu musze sama sie przelamac i nie utrwalac zlego schematu. Moze jakis kilkudniwy wyjazd w kraju. W kazdym razie jesli leki to radzi poprosic o cos doraznego, tak bym w momencie kryzysu mogla siegnac i troche sie uspokoic. Ma to sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od doraznych mozna sie szybko uzaleznic... ja na Twoim miejscu wrocilbym na paro jak Ci pomagal.... i ewentualnie mial cos doraznego przy sobie...

Przełamac sie jest bardzo ciezko.... Xanax, Diazepam, Clon czyli leki dorazne napewno pomoga ale jednorazowo i bedziesz lykac je przy kazdym wyjsciu ?? one nie utrwala prawidlowego schematu... to jest taka zaslona dymna na chwile.... one pomagaja na chwile w zaleznosci od czasu dzialania a co zrobisz jak wyjedziesz na dluzej bedziesz 3 tabletki dziennie lykac ??

 

Napewno kierunek specjalista.... i to z nim podejmiesz decyzje... ale doraznymi mozna nabawic sie jeszcze wiekszego problemu np. uzaleznienia od nich od stanu blogosci.... i potem trzeba sie jeszcze leczyc z uzaleznienia..... mi Parogen pomogl odstawic lek dorazny bo juz lykalem go 6 miesiecy i lepiej nie bylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Amandia , ciezko jest radzic, bo kazdemu z nas dolego cos innego i inaczej reagujemy na medykamenty. Jesli chodzi o paro, ja bym wroclil narazie na 10mg i poczekal czy bedzie poprawa za kilka dni. Z tego co czytalem, to na paroksetynie dobrze sie czulas i funkcjonowalas. Ale to ja bym tak zrobil.

Co doraznego miala na mysli, jakies bezodiazepiny ? Mozesz oczywiscie "przesiedziec" to zle samopoczucie i wspomagac czyms doraznym, ale kiedy bedzie poprawa, tego tez nikt nie moze przewidziec.

 

Pozdrawiam ;)

 

-- 29 cze 2015, 18:59 --

 

Feniksx mnie uprzedzil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys zanim dostalam paro wszedzie nosilam przy sobie zomiren. I tak go nosilam przez rok bo czulam sie z nim bezpieczniej. W tym czasie wzielam go raz. Po prostu wolalam go miec przy sobie niz nie miec. Teraz faktycznie nawarstwily mi sie problemy, bo i w pracy sajgon i w domh z dziecmi ostatni miesiac bylam sama. Teraz jeszcze doszedl problem z tym wyjazdem wakacyjnym. Po wizycie u terapeutki czuje sie spokojniejsza, mysle ze gdybym miala jechac na wakacje w tej chwili to chyba nawet bym sie odwazyla.

 

A tak z innej beczki to czy ktos z Was tez jest masochista? Doszlam do wniosku ze czasem sama tak sie nakrecam ze wprowadzam sie w stan bezndziei :/ tylko po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy kto ma nerwice sam sie nakreca... wielokrotnie sobie wmawialem to zawal, to udar i z minuty na minute bylo gorzej....

Chodzenie z lekiem w kieszeni owszem pomaga tez tak robilem ale nie zalatwia problemu a mimo to jestesmy napieci spieci i czujemy sie nie pewnie... typu juz brac czy moze jeszcze wytrzymam i poczekac....

 

Idz do specjalisty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odstawilem paro 20 mg w 2 dni i nic mi nie bylo,ale zaraz Bralem wenle.Nie opowiadam bzdur,prędzej czy później ten lek bedzie zamulal.Pobierzcie go 2 lata to sami zobaczycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wasze wpisy jest tyle opinii ilu ludzi. Tak naprawdę należy się zastanowić, " w jakich kwestiach maja mi pomóc leki"? i co to TAK NAPRAWDĘ ZNACZY SIĘ WYLECZYĆ? a jak piszecie każdy będzie miał inną definicje bo każdego życie jest inne i każdy ma inne potrzeby.

A taka mała dygresja ;D

 

-- 29 cze 2015, 22:08 --

 

Mnie dzisiaj strasznie boli łeb boli i boli i boli i tak w sumie już chyba parę dni a rano jest średniawka i to bardzo. Ale za to jem normalnie od 3 tyg. nie miałem ataku, śpie w nocy po kilka godzin ----> i oby tak dalej . Poszukajcie czasami tych plusów ;D

 

A co do paro to ja bym wrócił na jakąś dawkę podtrzymującą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go biore 3rok... i zamulal tylko na poczatku w 2 i 3 tyg. Poza tym ze tak działa na Ciebie nie musi działać taknnankogos innego.

 

Ale wiekszosc osob i tak muli ten lek,taka jest prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogą być różne reakcje na leki u różnych osób ale ten lek ma tendencje do zamulania u wielu, i faktycznie u mnie tez po ok 2 latach to się wyraźnie nasiliło ze musiałem odstawić, tak samo jak z powodowaniem senności, wywołuje ją u niektórych tak dużą ze nie da się normalnie funkcjonować i to jest wina leku a nie czego innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogą być różne reakcje na leki u różnych osób ale ten lek ma tendencje do zamulania u wielu, i faktycznie u mnie tez po ok 2 latach to się wyraźnie nasiliło ze musiałem odstawić, tak samo jak z powodowaniem senności, wywołuje ją u niektórych tak dużą ze nie da się normalnie funkcjonować i to jest wina leku a nie czego innego

 

dokladnie u mnie tak bylo,moze i nie kazdy tak ma ale spora wiekszosc.

 

-- 29 cze 2015, 22:20 --

 

Serotonina wszystkiemu jest winna,paro ladnie ja wychwytuje chyba najlpeiej z wszystkich lekow SSRI.

 

-- 29 cze 2015, 22:20 --

 

Na silne lęki ten lek jest zajebisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego dla mnie najlepszym lekiem jest taki który blokuje wychwyt serotoniny i dopaminy, niestety jest tylko taki jeden który zacząłem źle tolerować, ale jak działał to zdecydowanie lepiej od paro

 

Jaki to lek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis u rodzinnej i chwycila sie za głowę jak zobaczyla co dostałem i w jaki sposób mam to zmienić. Stwierdziła ze jesli wezmę wszystko zmienie od razu to skąd będę wiedział jaki lek wywołuje skutki uboczne lub po jakim sie zle czuje.... Stwierdziła tez ze duże dawki dostałem.... I ze mam zaczac od chloro, następnego dnia sprawdzić clona a 3 lub 4 dni później dopiero podnieś sobie paro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis u rodzinnej i chwycila sie za głowę jak zobaczyla co dostałem i w jaki sposób mam to zmienić. Stwierdziła ze jesli wezmę wszystko zmienie od razu to skąd będę wiedział jaki lek wywołuje skutki uboczne lub po jakim sie zle czuje.... Stwierdziła tez ze duże dawki dostałem.... I ze mam zaczac od chloro, następnego dnia sprawdzić clona a 3 lub 4 dni później dopiero podnieś sobie paro...

 

Jak juz jestes dluzszy czas na paro to mozesz spoojnie paro podniesc do 40mg.

 

-- 30 cze 2015, 12:13 --

 

Ja z 20mg odrazu do 40mg wchodzilem lajcik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis u rodzinnej i chwycila sie za głowę jak zobaczyla co dostałem i w jaki sposób mam to zmienić. Stwierdziła ze jesli wezmę wszystko zmienie od razu to skąd będę wiedział jaki lek wywołuje skutki uboczne lub po jakim sie zle czuje.... Stwierdziła tez ze duże dawki dostałem.... I ze mam zaczac od chloro, następnego dnia sprawdzić clona a 3 lub 4 dni później dopiero podnieś sobie paro...

 

Jak juz jestes dluzszy czas na paro to mozesz spoojnie paro podniesc do 40mg.

 

-- 30 cze 2015, 12:13 --

 

Ja z 20mg odrazu do 40mg wchodzilem lajcik ;)

 

Przeciez ci pisalem, ze tego wszystkiego jest za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×