Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

no to zobaczymy... troche sie boje leków doraźnych.... ze wzgledu iż nigdy nie moge okreslic i zdecydowac sie brac lek czy nie brac czy to juz ten stan.... a wogole jak przeczytalem ulotki tych lekow to strach zajrzal w moje oczy... jestem ciekaw czy faktycznie podniesienie dawki parogenu cos pomoze....

Powiedzial mi ze mam wybrac sobie albo hydro albo clon... dostalem obie recepty... najpierw mam sprobowac hydro.... ale jak bede senny mam brac clona....

ogolnie to najbardziej sie boje tego ze w poniedzialek i wtorek mam delegacje firmowa... nie udalo mi sie z niej wykrecic... i lekarz powiedzial ze raczej by zaczal brac te leki po powrocie bym zobaczyl jak sie czuje..... chyba ze bardzo mi zalezy i czuje sie na silach to mam to zaczac od tego piatku bym zauwazyl w sobote czy jet ok czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clon jest dobry.

-u mnie na sen najlepszy .

Dzis koleś przyniósł mi 40 tabletek oryginalnego Xanaxu 0,5 mg CR Pfizera . Ładny kąsek , szczególnie ,że za darmo .

Ogólnie nie lubie tego leku , bo zamiast mnie uspokajać to bardziej usypia , ale teraz mam oryginał i sprawdzę czy te wszystkie generyki są cos więcej warte .

Najlepszy u mnie na lęk dorażnie jest lorafen i signopam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko kurde miałeś jakis sytem chodzenia na ten lek? nie wiem 1/2 po jakims czasie 3/4 pozniej cala itd. ?

 

ja zawsze wchodzilem tak:

 

3dni pół tabletki

potem już cała...

 

jest to masakra ale szybciej ta masakra sie konczy... bo z każdym podniesieniem skutku uboczne znowu sie u mnie pojawiały... wiec lepiej dla mnie bylo raz a konkretnie....

 

-- 25 cze 2015, 18:28 --

 

p.s. jak zaznaczyc tak fajnie nick do kogo sie pisze... bo caly czas sie zastanawiam jak to robicie ?? - sry za offtopic ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo co ciekawe to lekarz mi dzis powiedział, że benzodiazepiny zaburzaja troche działania leków SSRI, dlatego mi xanax kazał odstawic i woli bym wziął clonazepan lub hydroxizinum.

Kazał odstawić xanax a zapisał klona. Dobry jest... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi sie wydawalo ze Clonazepam to Benzo co nie ??? ;-)

Kalebx3 co myslisz o tym co mi zaproponowal i tych lekach ???

 

-- 25 cze 2015, 18:46 --

 

na początku wogole to myślał o najmniejszej dawce Relanium.... ale to ja nie zbyt chciałem... źle mi się sama nazwa kojarzy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc już przy temacie nerwicowym, chciałbym Was zapytać, czy u was w stanach nerwicowych też występuje ciągły ból w okolicach brzucha ? Dodam, że fizycznie jestem zdrowy bo miałem robioną gastroskopie i nic tam niepokojącego nie było.

 

Tak, to benzo jest. a Hydroksyna może spowodować u Ciebie senność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no troche mi nie chciał wieżyć, że sie nie uzależniam od xanaxu biorac 3 raz... ale to ja skarżyłem się że mam wrażenie że xanax działa na mnie nasennie... poza tym sugerował mi zjezdzanie z niego.... wiec nie mialem nic przeciwko.... jeśli ma mi pomoc....

czyli Clon jest łagodniejszy od Xanaxu ???

 

-- 25 cze 2015, 20:08 --

 

jedynie żałuje choć może nie żałuje bo nie wiem czy było by lepiej ale proponował też Relanium... tylko, jak wspomniałem że musze czasem prowadzić auto to zmienił zdanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak to jest ktos wyzej napisal ze Clon jest słabszy ty znow piszesz ze mocniejszy... :P i badz tu madry....

wiesz mam go niby brac doraznie liczy ze zwiekszenie parogenu na 30mg i ten drugi dziwny lek na noc wystarczy....

zobaczymy.... w razie czego zmienimy i sam zasugeruje mu relanium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że F ja mu pokrzyziwalembplanybna tematvrelanium a że powiedziałem że na zabawie to tylko spać mi się chcę i chyba już nie działa to brak clona... którego mam brać tylko doraźnie... nie wiem jak działa ten lęk na noc czy on tezbtrzyma w dzień... bo jak nie to może dlatego....

 

-- 26 cze 2015, 11:30 --

 

Sądzę że F ja mu pokrzyziwalembplanybna tematvrelanium a że powiedziałem że na zabawie to tylko spać mi się chcę i chyba już nie działa to brak clona... którego mam brać tylko doraźnie... nie wiem jak działa ten lęk na noc czy on tezbtrzyma w dzień... bo jak nie to może dlatego....

 

-- 26 cze 2015, 12:24 --

 

Sądzę że F ja mu pokrzyziwalembplanybna tematvrelanium a że powiedziałem że na zabawie to tylko spać mi się chcę i chyba już nie działa to brak clona... którego mam brać tylko doraźnie... nie wiem jak działa ten lęk na noc czy on tezbtrzyma w dzień... bo jak nie to może dlatego....

 

-- 26 cze 2015, 18:45 --

 

o lol jakis chyba blad bo posta dodałem raz :P

 

dobra a kolejne pytanie co sadzicie o zwiekszaniu parogenu z 20mg na 30mg ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie jakieś spostrzeżenia co do zmiany profilu działania paro w wyższych dawkach ? Od 3 tyg zwiększyłem z 40mg (zamułka) na 60mg i cały czas czuje silne pobudzenie, spię po 3-4 godziny ale czuje się wyspany. Czyżby noradrenalina ?

No jeżeli ci pomaga większa dawka to spoko. Ja zwiększyłem z 20 do 30 i nie powiem po miesiącu była różnica....0 jakieś 10-15% więc bez znaczenia na dłuższą metę. Większej dawki nie mogę mieć bo bym się już nigdy nie obudził chyba ;). A jeżeli tobie to styka to tylko się cieszyć :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem cyz mi styknie.... :P sie dowiem bo od piatku przyszłego mam ja zwiekszyć.... :P

tylko rozne opinie slyszalem, ze zwiekszanie nic nie daje a czasami pogarsza stan....

 

-- 26 cze 2015, 19:58 --

 

a pojawily sie u Ciebie moze skutki uboczne zwiekszenia dawki ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka byłem wczoraj u innej psychiatry. Stwierdziła, zresztą jak mój doktor, że wszystko zależy od organizmu, jego wagi, i "wagi" problemów. Przy parogenie dawka waha się od 10 mg- 40 mg, jak stwierdziła 5 to trochę za mało ;D. I polecam dodatkowo przeczytanie książki "Skutek uboczny smierć" wpradzie opisany jest PROZAC ale w badaniach udowodniono, że już dawki 10 mg są wystarczające.

Powiedzcie mi w jaki sposób oceniacie na sobie skuteczność działania leku ? Wg. jakich kryteriów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prozac to fluo

 

-- 27 cze 2015, 10:54 --

 

Patryk29 wiesz książka książką tylko czy ktoś z nas posiedział na paro jakieś 6-8 tyg. na 10 mg... ? i tak naprawde sprawdził jaj działanie w takiej dawce ? skoro 2 lekarzy jeden lek. med. drugi dr.hab. i terapeuta niespokrewnieni zupełnie ;D twierdzą, że 10 mg może wystarczyć więć czas spróbować. Mi minęlo 3 tyg. na 10 mg. zobaczymy fakt czuje jeszcze ból głowy i nudności ale tak już kiedys też miałem. Ważne, że ataki lęku i uogólniony ustał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prozac to fluo

 

-- 27 cze 2015, 10:54 --

 

Patryk29 wiesz książka książką tylko czy ktoś z nas posiedział na paro jakieś 6-8 tyg. na 10 mg... ? i tak naprawde sprawdził jaj działanie w takiej dawce ? skoro 2 lekarzy jeden lek. med. drugi dr.hab. i terapeuta niespokrewnieni zupełnie ;D twierdzą, że 10 mg może wystarczyć więć czas spróbować. Mi minęlo 3 tyg. na 10 mg. zobaczymy fakt czuje jeszcze ból głowy i nudności ale tak już kiedys też miałem. Ważne, że ataki lęku i uogólniony ustał.

 

Ja bralem paro ponad 2 lata, w dawkach 20-60 mg mój psychiatra mi powiedzial, ze 20 mg to jest takie minimum, 10 mg to gówno nie dawka, co najwyzej dla kobiet w ciazy, by podtrzymac remisje, badz poprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×