Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dzienne Wrony - Nocne Darki (czynne 24 h na dobę)


Dryagan

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Fobic napisał(a):

Dzień dobry. Za co tak naprawdę lubicie kawę? Jest coś co wam w niej nie odpowiada?

Ja piję dla smaku i porannego rytuału. Lubię kawę dobrej jakości (zamawiam z palarni), z ekspresu, czarną. tylko okazyjnie więcej niż jedną. Zapach kawy też lubię - pod warunkiem, że to dobra kawa. Nie piję rozpuszczalnej ani wynalazków pt. trzy w jednym (kawopodobnych). Smak jest ohydny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dryagan napisał(a):

Ja piję dla smaku i porannego rytuału. Lubię kawę dobrej jakości (zamawiam z palarni), z ekspresu, czarną. tylko okazyjnie więcej niż jedną. Zapach kawy też lubię - pod warunkiem, że to dobra kawa. Nie piję rozpuszczalnej ani wynalazków pt. trzy w jednym (kawopodobnych). Smak jest ohydny

Nie lubisz sTRZYkawki? Ja też 🤮

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dryagan napisał(a):

Ja piję dla smaku i porannego rytuału. Lubię kawę dobrej jakości (zamawiam z palarni), z ekspresu, czarną. tylko okazyjnie więcej niż jedną. Zapach kawy też lubię - pod warunkiem, że to dobra kawa. Nie piję rozpuszczalnej ani wynalazków pt. trzy w jednym (kawopodobnych). Smak jest ohydny

A ja nawet ostatnio polubiłam rozpuszczalną. Dostałam od kogoś zielonego Jacobs Velvet, cholera dobre to było🤨 ale do tego mleko i cukier. Ale wolę parzoną mimo wszystko i ten zapach mega. Zresztą ja chyba jestem uzależniona od kawy 😅 jak nie wypije jej rano to czuję dyskomfort🤨 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, spidi napisał(a):

Ja nie bardzo mogę pić kawy,serce szaleje i ta adrealina w moim przypadku nie potrzebna 

Kawa pita doraźnie podnosi adrenalinę i noradrenalinę, ale przy spożywaniu chronicznym działa już odwrotnie i niektórych potrafi uśpić o ile wyrzut glutaminianu im na to pozwoli.

 

Dopaminy akurat nie czuję, widocznie jej wzrost jest zbyt subtelny jak dla mnie. Robię się za to nerwowy, czuję suchość w ustach co jest dziwne jak na najsłabszą ze znanych substancji psychoaktywnych, ale smak i aromat niektórych kaw faktycznie potrafi być wyjątkowy.

 

1 minutę temu, Szczebiotka napisał(a):

jestem uzależniona od kawy 😅 jak nie wypije jej rano to czuję dyskomfort🤨

Kofeina zwiększa też stężenie serotoniny, więc nagłe zaprzestanie picia kawy może np. obniżać nastrój. To trochę jak uzależnienie od słodyczy, choć brzmi niedorzecznie. Można od niej uzależnić się fizycznie jak najbardziej, w końcu ma wpływ na tzw. "układ nagrody".

Jak tak zgłębić mechanizm działania kofeiny, można odnieść wrażenie że to twardy narkotyk 🤨

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie pijam kawy, chociaż lekarz zalecił mi pić na niskie ciśnienie. A jak już to tylko z mlekiem...

 

2 godziny temu, Dryagan napisał(a):

Dzień dobry Towarzystwu. Zapowiada się ładny dzień - może pójdę poszukać szczęścia 🙂 

Z chorobami głowy to jest tak, że zwykle w pewnym sensie zostaje się samemu - nawet jeśli ma się obok kochającą osobę. Po prostu osobom z zewnątrz trudno jest wejść w to, co dzieje się w głowie chorego. A czasem się kłębi tyle myśli, albo pustka, albo strach... Nie jest prosto to zrozumieć...

Zgadzam się, brak mi tego zrozumienia strasznie wśród innych... 
Dziękuję za zaproszenie do rozmowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szczebiotka napisał(a):

Ramp pam pam 🤪 ja tak nie biorę 😁 ja lecę 40 paro i 5 esci 😅

Ram pam pam, luli luli, jestem gorszy od Drakuli, bo nie tylko wyssam krew, ale i też chlam za trzech, co polejesz to wypiję yebać jutro, raz się żyje. Słyszałaś tą piosenkę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry oby dobry lub lepszy niż wczoraj 😔

 

Kawa wypita ale życia wciąż we mnie nie ma. Może ba druga nozke polac? 😉

Nie wiem skąd biorę chęć do żartów a może jest tak ujowo że to mi pozostało...

Wystarczy ładna minę złożyć i smutku nikt nie zauważy 😤

Piękne kłamstwo emocjonalne które kosztuje sporo energii... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Melodiaa napisał(a):

Dzień dobry oby dobry lub lepszy niż wczoraj 😔

 

Kawa wypita ale życia wciąż we mnie nie ma. Może ba druga nozke polac? 😉

Nie wiem skąd biorę chęć do żartów a może jest tak ujowo że to mi pozostało...

Wystarczy ładna minę złożyć i smutku nikt nie zauważy 😤

Piękne kłamstwo emocjonalne które kosztuje sporo energii... 

wiem o czym mówisz, mi też łatwo przykleja się uśmiech do twarzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Melodiaa napisał(a):

Dzień dobry oby dobry lub lepszy niż wczoraj 😔

 

Kawa wypita ale życia wciąż we mnie nie ma. Może ba druga nozke polac? 😉

Nie wiem skąd biorę chęć do żartów a może jest tak ujowo że to mi pozostało...

Wystarczy ładna minę złożyć i smutku nikt nie zauważy 😤

Piękne kłamstwo emocjonalne które kosztuje sporo energii... 

Może do lewej dziurki posypać🤔🤫 polewanie to z trampek nie wyrwie, co najwyżej je zawiąże mocniej:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×