Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Na gaba już masz - benzo i inne leki jak gabapentyna. Inne leki przeciwpadaczkowe też działają pośrednio na gaba. Lamotrygina działa na glutamine, memantyna działa na glutamine - blokuje receptory NMDA. Jak chcesz to masz też potężną ketaminę - ma działanie antydepresyjne, ale też halucynogenne. Z tymi lekami nie będzie tak łatwo. Tu masz leki w fazie testów: http://www.neurotransmitter.net/newdrugs.html Jest sporo antagonistów NMDA, ale czy nie będą powodować "halunów" jak ketamina czy dextrometorfan? Aha, jeszcze jest amantadyna -też blokuje NMDA ale słabo.

 

ps. memantyny próbowałem ale wogóle nie poczułem jej działania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim miescie w zadnej aptece go nie ma .bylam w 10.dzwonilam do 20. Dzwolili farmaceci do hurtowni WSTRZYMANO PRODUKCJĘ? Jedna aptekarka mowila ze Zyban ciezko zchodzi i dlatego welbproducent chce wycofac....

nie wiem co robic.we wt mowilam p.dr ze go nie ma mowila ze nie mozliwe. Ze bedzie napewno. lek mam do jutra.... nie wiem co robic.Ale chyba nic nie wymysle.

wizyte u lekarza mam za 9dni

 

[Dodane po edycji:]

 

ps poczytalam o wellbutrinie i nawet tutaj 5 listopada ktos napisał ze nie moze go dostac we wrocławiu a aptekarze mowia ze nie ma go w hurtowni....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ci wiolu, bardzo dziękuję.. ale wiesz dojdzie za pare dni a ja mam do jutra.....

kiedys bralam 300 rano.Teraz od miesiaca biore 2 x dziennie po 150. dzis wzielam 1 tabl. by starczyla 2 na jutro...... przerwa i tak bedzie... lekarka chciala mi go zamienic na anafranil jednak ja dobrze sie czułam na welb. ostatnio jakos gorzej- ale mam pełno probl. w tym nieulecz.obloznie chorego tatę...

Zapewne skoro go nie ma lek.mi da inny. Nie wiem co sie dzieje z nim.

na stronie aptek dbam o zdrowie rowniez bylo napisane produkt niedostepny..

Najgorsze ze od tygodni nie ma go w mym miescie.jak kupowalam go mies.temu bylo 1 opak.mieli zamowic 2,poszłam po nie za 2 tyg, sciagali je... nie ma w wojewodztwie.Trafilam ze byl na stanie apteki.

Mam nadzieje ze nic mi nie bedzie jak nie wezme go z tydzien... az do wizyty u lek. Boje sie ze znow nowy lek mi nie pomoze ale jak zawsze zaszkodzi.po kazdym bylam senna, tyłam, lęki napady mysli S... welbutrin mnie postawił na nogi aktywizował.... czy są leki o podobnym dzialaniu

oprocz velavax-efectin,seroxat,mirzaten,mianseryna( bylo dobrze utylam jak balon, stracilam orientacje rzczywistosci),asetra,alventa,coaxil,mobemid..... jak sie ozywic aby nie utyc, aby bylo tak jak na pocztaku brania welbutrinu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powód wycofania Wellbutrinu jest bardzo prosty: po co to produkować jak można Zyban za 2 razy większą cenę? Myślicie, że jakaś firma produkuje antydepresanty by wam pomóc? To myślcie tak dalej. Powodzenia w życiu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuteczne czy tylko lepiej rozreklamowane? I przepłacone badaniami których prawdziwość jest wątpliwa? Sporo firm produkujących antydepresanty została przyłapana na lobbowaniu. Z realnych, przyszłościowych leków czekam na Vilazodon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coaxil to lek który długo się wdraża - może trwać to nawet pare tygodni. Ma on też bardzo dobre działanie chroniące przed stresem i jego następstwami - tego nie mają SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dzwiie sietez tak mialam i raczej wszyscy. welbutrin pobudza a wiec dodaje adrenaliny. a jesli ktos ma lęki wiec moze je wzmocnic. Ja przy nim biore benzodiazepiny i inee.... czulam dzialanie leku pozytywne.

lęki natomiast przeszly po jakims czasie, ok 2 3 tyg- te napadowe, wzmozone..

ciezkie są te objawy uboczne pierwotne.Najgorsze jest to ze nie wiemy czy one znikna za jakis czas czy po prostu nasz organizm nie moze brac danej substancji/ dlatego mysle ze warto konsultowac z lekarzem dany lek, objwy, dobierac inne leki niz odstawiac. Byc moze odstawienie jest złym alarmem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×