Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

 

Moj lekarz chce mi dac za miesiac Esci, ale ten lek ma zle opinie na forum. Wiekszosc negatywnych i nie wiem czy cos by z tego bylo...

 

Natomiast Fluo ma prawie same opinie pozytywne...

 

:mrgreen:

Tutaj Lexapro ma większość pozytywnych

http://forum.kardiolo.pl/temat3013.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz bo został wycofany. Za to możesz kupić 2x droższy Zyban :] Możesz najwyżej obdzwonić wszystkie apteki, może mają jakieś stare zapasy, albo hurtownie w których się zaopatrują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz bo został wycofany. Za to możesz kupić 2x droższy Zyban :] Możesz najwyżej obdzwonić wszystkie apteki, może mają jakieś stare zapasy, albo hurtownie w których się zaopatrują.

 

A pewny jesteś ze został wycofany ze sprzedaży?

Wczoraj dostałem 30 tabletek w jednej aptece.

Może jeszcze będzie? co myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że miałeś szczęście. Tylko dlaczego to ja mam się interesować jako pacjent tym co jest na rynku? A lekarz to nie łaska czegoś takiego wiedzieć?

 

Mój psychiatra to chciał żebym zaczął od pół tabletki a w instrukcji jest napisane że absolutnie nie można ich dzielić:):):)

 

To skąd oni mają wiedzieć inne szczegóły???:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że miałeś szczęście. Tylko dlaczego to ja mam się interesować jako pacjent tym co jest na rynku? A lekarz to nie łaska czegoś takiego wiedzieć?

 

 

Tu raczej nie masz racji. Myślę ,że gdyby on mieli śledzić każdy lek i to czy jest w sprzedaży itd nie wystarczyłoby im czasu na nic innego. Zobaczcie ile tych leków jest, bez przerwy pojawiają się nowe, zamienniki , refundacje etc. Nikt nie jest w stanie tego ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E no wiolciu bez przesady. Nie ma aż takiej rewolucji na rynku. Raz po raz coś się dzieje i psychiatra dysponując praktycznie tylko kilkoma grupami leków, powinien wszystko ogarniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja lek tez mowiala ze o takkich rzeczach dowiaduja sie gl.od pacjentow. to producent powinien inf hurtownie a te aptekarzy, wowczas wykupujac lek wczesniej by sie wiedzialo ze go nie bedzie.

leku Xr nie wolno dzielic ani kruszyc. ja bralam dawke 300.pozniej mialam brac 2x po150.musialam kupic opakowanie 150mg aby brac 2x dz. chyba nawet na pudelku pisze ze nie wolno dzielic. Moze lek.nie spotkala sie z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja lek tez mowiala ze o takkich rzeczach dowiaduja sie gl.od pacjentow. to producent powinien inf hurtownie a te aptekarzy, wowczas wykupujac lek wczesniej by sie wiedzialo ze go nie bedzie.

leku Xr nie wolno dzielic ani kruszyc. ja bralam dawke 300.pozniej mialam brac 2x po150.musialam kupic opakowanie 150mg aby brac 2x dz. chyba nawet na pudelku pisze ze nie wolno dzielic. Moze lek.nie spotkala sie z tym

 

 

Słuchaj...a dawno kupowałaś??

 

[Dodane po edycji:]

 

Dziś wziąłem pierwszą tabletkę Wella...

Czuje sie trochę jak po amfie...

 

Nie jem, jestem pobudzony, szybciej myślę, motywacja w górę...

zobaczymy co będzie przy przejściu ze 150mg na 300mg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam od dobrej duszy opakowanie Wellbutrinu i po konsultacji z lekarzem, który nie widział przeciwwskazań, postanowiłam spróbować, bo nieco męczy mnie akatyzacja i libido poszło w dół. Po pierwszej tabletce uczucia nieco mieszane. Po godzinie od wzięcia zrobiło mi się słabo- bardzo spadło mi ciśnienie i puls. Dostałam dreszczy i pojawiło się oszołomienie. Potem poczułam zmęczenie i przeziewałam cały dzień. Czuje się uspokojona i senna- najchętniej poszłabym już spać. Lek zahamował mi napęd, wyciszył, całkowicie przyblokował energetyzujące działanie fluoksetyny. Na nastrój nie wpłynął ani pozytywnie ani negatywnie, ale zrobiłam się dzisiaj mega leniwa. Akatyzacja zniknęła i mogłam nawet trochę poczytać i pooglądać telewizję. Po kilku godzinach dreszcze minęły i zrobiło mi się niesamowicie gorąco.

 

Nie wiem, czy nadal będę brała bupropion, może jeszcze spróbuję, bo w kwestii libido dzisiaj coś drgnęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierze/brał ktoś Wellb z Citalopramem ? Były jakieś problemy ? Przydałoby mi się coś do Citalopramu co działa aktywizująco.

Brałam Wellbutrin z escitalopramem (to następca citalopramu). Well zabił wszystkie pozytywne skutki esci. Zrobiłam się płaczliwa, lękliwa, czułam nieustanny niepokój i takie nieprzyjemne nerwowe pobudzenie. Poza tym dużo energii fizycznej, zniknęło uczucie ciężaru w nogach. Wytrzymałam na nim jakieś 1,5 tyg. Może jakbym wytrzymała dłużej to negatywne skutki by zniknęły, ale nie miałam cierpliwości. Musiałam jakoś funkcjonować.

 

Za to drugi dzień brania wspominam cudownie - to wtedy uwalniają się jakieś tam metabolity i pojawia się działanie na dopaminę. Mnóstwo energii, świetny nastrój, słowotok, euforia. Genialne przeżycie ;) Cały dzień latałam jak naćpana. Zrobiłam wszystko do czego nie mogłam się zabrać przez wcześniejsze pół roku. Może kiedyś to powtórzę, bo zostało mi jeszcze całe opakowanie tego specyfiku ;)

 

Z tego co czytałam na amerykańskich forach połączenie esci + bupropionu bywa stosowane i dobrze działa na ludzi, więc bądź dobrej myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bupro w Stanach podaje się czasem w celu przywrócenia libido (zmulonego np. po ssri).

 

Anno, ocenianie leku po 1 dniu, tak samo jak przy wiekszosci innych antydepresantow, raczej mija sie z celem. Trzeba poczekac okolo tygodnia, zeby wyrownal sie poziom wszystkich znanych aktywnych metabolitow, nie mowiac juz jakims daniu czasu organizomowi na aklimatyzacje. Pierwsze 3 dni dominuje dopamina, potem powoli wchodzi noradrenalina (mozna sobie poczytac np na wikipedii). Roznie ludzie reaguja na ten lek, ja raczej mialem trzesawke (choc 80% z niej :) minelo po okolu miesiacu), a jak widac niektorzy przysypiaja. IMHO szkoda, ze w Polsce nie ma nizszych dawek bupro. Ja swego czasu stosowalem strategie dzielenia tabsow na 4 (wiem, wiem - NIBY :) nie mozna). Jednak taki tabs podzielony na 4 uwolni sie mniej wiecej tak samo szybko (edit: mam na mysli w tym samym tempie, ilosc uwalnianych mg w czasie)jak caly niedzielony (swoje twierdzenie opieram na badaniach z netu - uwalnienie dawek Instant release, sustained release oraz extended release), z ta mala roznica, ze uwalnianie zakonczy sie duzo szybciej. T1/2 wazniejszych metabolitow to do 36h, wiec uwazam, ze jest to dobry pomysl, zeby tak zaczac terapie, jesli caly tabs klepie za bardzo, bo stezenia beda sobie stopniowo rosly i da sie zyc - szczegolnie mysle o tych ktorzy najbardziej narzekaja na ten lek. Mi osobiscie wystarczala dawka 1/4 tabletki dziennie, lub 2x dziennie gdy czulem ze troche brakuje.

 

Na innym forum czytalem, ze niby nie wycofuja leku, tylko go braklo, bo zle wyliczyli zapotrzebowanie.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vivendi,

 

nie oceniam tego leku- napisałam tylko o pierwszych wrażeniach. Wiele osób stosuje go jako stymulant- u mnie w tej roli by się nie sprawdził. W nocy nie mogłam spać, mimo, ze nie byłam pobudzona, wręcz przeciwnie. Chyba u mnie bupropion działa z opóźnieniem i do tego jakoś dziwnie. Potrafię sobie teraz wyobrazić, ze u niektórych można zastosować Wellbutrin antylękowo, bo uspakaja lepiej niż benzo. Czuję się jak po wypiciu większej ilości alkoholu, są problemy z koncentracją i koordynacją, myślenie jest niespójne, występują luki w pamięci. Motywacja zerowa, napęd zahamowany.

 

W ulotce wśród często występujących objawów niepożądanych jest osłabienie i zmęczenie, które pojawiło znowu po dzisiejszym zażyciu tabletki.

Po samej fluoksetynie miałam umysł jak brzytwa, teraz czuje się jakaś ogłupiała. Nie wiem czy te wszystkie działania niepożądane warte są dobrego libido.

 

Spróbuję jeszcze wziąć Wellbutrin na noc, a jeśli się nie sprawdzi chyba dam sobie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do spania, to tez było marnie. Tak, mam wersję XR, po tej normalnej chyba bym dostała zapaści. Nie mam zdania, jeśli chodzi o ten lek, co rzadko mi się zdarza.

Akatyzację po fluoksetynie usunął w 100 %, działa na mnie dobrze przeciwlękowo i uspakajająco. Sedacja jest jednak zbyt duża jak na moje potrzeby. Odczekam te trzy dni, kiedy ma największe działanie dopamienergiczne i zobaczę. Nie mam pojęcia czy to nadmierne uspokojenie jest początkowym skutkiem ubocznym, czy tez specyficznym oddziaływaniem tego leku na mnie. Podejrzewam jednak to drugie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×