Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc od prawie 2 tygodni biore wellbutrin 150 mg,od 4 dni do tego propranolon 30mg.Czuje sie okropnie,przez pierwszy tydzien zalewalam sie lzami,dostawalam ataki paniki,szalu.Teraz placz ustapil,ale lęki sa nadal straszne,nie do wytrzymania.Rozkladam rece i juz nie wiem co robic :( Brzuch mnie strasznie boli po tych lekarstwach.Bardzo malo jem,co jest jedynym plusem.Masakra i jak tu zyc normalnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc od prawie 2 tygodni biore wellbutrin 150 mg,od 4 dni do tego propranolon 30mg.Czuje sie okropnie,przez pierwszy tydzien zalewalam sie lzami,dostawalam ataki paniki,szalu.Teraz placz ustapil,ale lęki sa nadal straszne,nie do wytrzymania.Rozkladam rece i juz nie wiem co robic :( Brzuch mnie strasznie boli po tych lekarstwach.Bardzo malo jem,co jest jedynym plusem.Masakra i jak tu zyc normalnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam nerwice lekowa w dodatku neurastyczna,tak sie to chyba nazywa.Na okraglo odczuwam zmeczenie.Mam leki ze mnie az zatyka i slowa nie potrafie z siebe nieraz wydusic.Gdy wstaje rano,juz mam ochote sie polozyc spowrotem i spac.Brak mi checi do dzialania.Brak energi do zycia i brak widoku lepszego jutra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej:)Przetrwalam najgorsze,zaczelo sie polepszac,przestalam plakac,wzielam sie w garsc.Jednak lęki calkiem nie minely,ale zaczelam aktywnie zyc.Cieszylam sie z zycia,jakbym zaczela wracac do zywych:)Od 2 dni do wellbutrinu biore cital 10mg,okropnosc.Serce na okraglo mi kolacze,drza mi rece,jakby ktos mnie pradem porazil.Stracilam sile i znowu zaczelam spac w ciagu dnia,do tego zawroty glowy.Momentami czuje sie jakbym jakies prochy wziela,jestem cialem na ziemi,a duchem hmmm nie wiem gdzie,ale gdzies obok napewno..Jutro juz nie wezne citalu,tylko pronanolon.Jakby nie patrzec duzo lepiej na mnie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wellbutrin daje mi niezlego kopa:)ale na lęki on nie dziala,wrecz bardzo je nasila.Dlatego kombinuje,aby cos dolozyc,zeby te lęki sie uspokoily.Propranolon mnie uspokajal,lęki sie zmniejszaly,ale na krotki czas.Ok 2 godzin i zaczely wracac,wtedy kolejna tabletka.Az zaczelam sie chyba od nich uzalezniac,jak nie wezne tabletki,to oszaleje.Grupa SSRI mi nie sluzy,wiec co moge nastepne dolaczyc na te lęki?(Afobam juz bralam i tez nic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mianserynę, mirtazapinę, trazodon lub tianeptynę albo jakiś neuroleptyk nowej generacji np Ketrel, ale o tych połączeniach musi zadecydować lekarz. Coaxil brał chyba Miko razem z Wellbutrinem, czy reszta dobrze się łączy z bupropionem tego nie wiem.

 

Jeśli nic nie pomoże, pozostaje ci zmienić lek na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Wellbutrin raczej nie jest lekiem przeciwlękowym, w tym wypadku inne antydepresanty są z reguły bardziej skuteczne. Połączenia Wellbutrinu z trazodonem lub mirtazapiną są powszechnie stosowane w USA, więc na pewno są bezpieczne. Obydwa leki mają działanie sedatywne, z tymże mirtazapina jest silniejsza. Porozmawiaj z lekarzem, bo szkoda byłoby odstawiać, skoro lek działa. Chyba, że największe problemy wynikają u Ciebie z komponentu lękowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralam efectin +edronax i nic mi nie bylo.a wellbutrin jest slabszy.mowie tylko,ze takie polaczenie jest mozliwe,ale jak wiadomo kazdy jest inny i moze inaczej reagowac na takie polaczenie.mnie nic nie bylo a ktos inny moze sie zle czuc

Pisze tylko i wylacznie o moich doswiadczeniach,i ewentualnych mozliwosciach leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubcia, my nie krytykujemy twojego pomyslu ;)

 

Pisałam, ze uważam to połączenie za interesujące. Ty chyba jednak potrzebowałaś aktywizacji,a Angiel ma energii w nadmiarze. Powinna sobie spisać wszystkie ewentualne propozycje i porozmawiać o nich z lekarzem. On zdecyduje co dalej.

 

Jak się czułaś na tym edronaksie z wenlafaksyną? Było lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt moze byc tez tak,ze Wellbutrin i Efectin moga dzialac zbyt pobudzajaco.

U mnie efectin np.powodowal sennosc.

Masz racje ja potrzebowalam aktywizacji.Jednak efectin+edronax nie dzialal aktywizujaco.Sennosc przeszla dopiero jak odstawilam efectin.Teraz jestem na fluoxetynie i edronaxie i dopiero ten zestaw dziala aktywizujaco ,choc z nastrojem mogloby byc lepiej,no,ale nie wszystko mozna miec i tak jest duzo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angel może spróbuj z Effectinem solo. On też działa aktywizująco a jednocześnie przeciwlękowo, więc problemy z nerwowością i akatyzją powinny ustąpić. Powiedz a jak działa sam Wellbutrin na nastrój? Zmienia go w jakiś sposób na pozytywny, ustępuje depresyjne myślenie, czy po prostu jedynie pobudza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam Effectin [ choć dla oszczędności polecam jego odpowiednik- Venlafax :) ] i bardzo miło go wspominam- już chyba o tym pisałam. Dla mnie dwa najlepsze leki to fluwoksamina i wenlafaksyna. Żadne trójpierścieniowe, neuroleptyki itp. Tak jak Grubcia potrzebuję aktywizacji, to pomaga mi w skupieniu, w pracy, pozwala cieszyć się życiem i mieć moc :) Choć dręczą mnie nieraz lęki, to zadowolenie je znosi. A wszystkie te leki na schizofrenię to ogłupiacze, których nikomu nie życzę [bo z nimi też miałam niestety do czynienia].

A wracając do tematu- nadal biorę 150 Wellbutrinu wraz z 50 Fevarinu i żyję i jestem zadowolona. Co do tarczycy- bo widzę, że wątek tu został poruszony, to również należę to grona nieszczęsnych- mam niedoczynność i 75 mg. Euthyroxu. Nieraz bywa różnie, jestem smutna, odczuwam lęk itp.[jak to w życiu, nigdy nie będzie cały czas różowo] no i wiadomo u mnie wszystko to kreci się wokół jedzenia. Jak zjem za dużo, albo coś zakazanego to rozpacz. Choć z czasem nauczyłam się zachowywać równowagę i względny spokój, nie poddawać się i jakoś sobie radzę. Mam plany na przyszłość, jestem w trakcie pisania pracy mgr. Staram się jeść normalnie, uprawiam sport. -Żyję i staram się, siebie nie zamęczać ;)

A poza tym zamierzam brać jeszcze długo Wellbutrin razem z Fevarinem, jak zacznie sie coś pogarszać , to najwyżej zwiększę dawkę któregoś z nich.

 

Ja też czułam się paskudnie na początku i też zauważyłam efekty dopiero po 6 tygodniach. u mnie też bywa raz gorzej, raz lepiej. Ale takie jest życie, niestety nie zawsze będzie się układało po naszej myśli. 3majcie się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×