Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, działają, ale inaczej. Wydaje mi się, że wellbutrin silniej działa na noradrenalinę niż lerivon. Pozatym w lerivonie masz silne działanie antyhistaminowe, co samo w sobie ma działanie nasenne. Plus antagonizm 5-HT2 - dodatkowe działanie nasenne i uspokajające. Pozatym wellbutrin działa też na dopaminę, więc ma działanie aktywizujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Ja mam nadzieję,ze nie działa tak jak lerivon!!! Bo po lerivonie tylko przybywało mi kilogramów, a poprawy samopoczucia nie było w ogóle. Wellbutrin biorę od tygodnia, na razie mówiąc szczerze nie zauważyłam żadnych zmian, ale to mnie też cieszy, bo zazwyczaj bardzo źle znosiłam nowe leki i bardzo się boję zmian. Teraz mam zmniejszyć dawkę anafranilu bo na nim jestem już od kilku lat. (były próby zmiany ale bezskuteczne) Boję się ,że mogą wrócić mi lęki bo jakoś nie znalazłam by komuś pomagał na lęki. Jestem nadpobudliwa i trochę się dziwiłam,że lekarz zadecydował żebym przeszła na wellbutrin akurat, ale mam tez problem z nadmierną sennością , brakiem koncentracji , ciągłym zmęczeniem, więc może to to. Co o tym myślicie, będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiola

add1. po Wellbutrinie nie przybywa kilogramów wręcz odwrotnie...

 

add2. z tego co czytałem to na początku kuracji Wellbutrinem bywają komplikacje z lękami... Myślę, że miałem z tym jakieś doświadczenie ;)

 

add3. Wiola nie rozumiem. Napisałaś: "Jestem nadpobudliwa... ...ale mam tez problem z nadmierną sennością , brakiem koncentracji, ciągłym zmęczeniem...". Więc jak to jest? Jesteś nadpobudliwa czy masz problem z zmęczeniem? :o

A może masz doczynienie z "depresją dwubiegunową"? Ale chyba wtedy Wellbutrin do tego nie pasuje... :o

 

Pamiętaj, że na jakieś działania po Wellbutrinie można liczyć po paru tygodniach. Ja po drugim miesiącu troche się załamałem, że ten lek nie działa a tu nagle booom!!!!! :). Każdy reaguje inaczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedos

Po pierwsze dzięki za odpowiedź:)

Co do tych kilogramów to mam taką nadzieję, bo po Anafranilu niestety też ich przybywa, ale po Lerivonie , przynajmniej w moim wypadku było dużo gorzej.

ad2. Lęki to niestety mój największy problem. Co prawda Anafranil je niwelował, ale miał tyle skutków ubocznych, że szukam innej metody.(Chociaż tak właściwie to nie wiem czy to skutki Anafranilu, czy może inne objawy mojej choroby, na które mi nie pomagał)

ad.3 Jeśli chodzi o tą nadpobudliwość to nieprecyzyjnie się wyraziłam, jestem po prostu bardzo wrażliwa emocjonalnie, mam stale przyspieszone tętno, zbyt mocno reaguję na bodźce podczas badania neurologicznego. Niestety przy tym zmęczona jestem niewspółmiernie do wysiłku. Właściwie nigdy nie czuję się wyspana, wypoczęta, mam problemy ze skupieniem uwagi i wiem ,że nie potrafię myśleć tak logicznie jak kiedyś. Jak widzisz jedno nie zaprzecza drugiemu i na pewno nie jest to depresja dwubiegunowa.

Nie niecierpliwię się na razie ,że nie działa, tak jak pisałam cieszę się ,że nie daje mi jakichś paskudnych efektów ubocznych. Chociaż mówiąc szczerze dzisiaj czułam się trochę gorzej, ale to chyba dlatego, że wzięłam wieczorem już tylko połówkę Anafranilu 75.

A czy Ty miałeś lęki przed wellbutrinem , czy pojawiły się dopiero jak zacząłeś go stosować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie...i tak moja przygoda z Wellbutrinem dobiegla konca.Niestety zaczelam miec tak silne ataki agresji,ze balam sie ze w koncu komus zrobie krzywde.Paniczny lek,strach,agresja i bezsilnosc gotowaly sie we mnie.Az mi sie krecilo w glowie.Jutro ide do lekarza PROSZE POMOZCIE-PODAJCIE MI NAZWY LEKOW KTORE MOGE ZAPROPONOWAC SWOJEMU LEKARZOWI!!!Mam nerwice lękowa i depresje w jednym.Czyli ciagle leki,nerwowosc i brak sily do wykonania nawet najprostrzych czynnosci:( Cale cialo mnie boli,kazdy miesien.AAAA bym zapomniala dodac iz,od 2 tygodni zaczelam sie strasznie objadac,w konsekwencji zaczelam wymiotowac,przynajmniej raz dziennie.Odczuwam glod,ktory jest jakims szalem.CO ROBIC???Od 2 tygodni nie cwicze,nie mam jakos sily,a wczesniej to uwielbialam:(PO JAKIM LEKU NIE BEDE TYC I W ZWIAZKU Z TYM PRZESTANE WYMIOTOWAC????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze przed pytaniem o cokolwiek na forum warto zweryfikowac przynajmniej co co leku jaki bierzemy swoja wiedze chocby z wikipedią..jesli chodzi o wellbutrin najpierw sprawdzic na wiki bupropion potem pytac...ten lek zazwyczaj silnie pobudza i aktywizuje,na poczatku terapi potęguje lęki,niestety nie zawsze ten stan ustepuje,w koncu nie jest to lek sensu stricte przeciwlękowy jesli wogóle cokolwiek w temacie leków pomaga...aktywizuje,pobudza niczym kokaina w małych dawkach..zreszta bupropion nalezy do tej samej kategorii substancji aktywnych co kokaina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześc Angiel

mam dokładnie te same problemy co Ty

Zdycham wręcz na nerwice lękową (lęk bez przerwy od 2 lat ) oraz silną związana z lękami depresję. Jestem już na krawędzi beznadziejności...jak na razie żadne leki antydepresyjne nie pomogły-wręcz nasilają podobnie jak u Ciebie objawy choroby. Jedynie clonazepam w ilości 2 mg na dobę jest w stanie mnie na tyle uspokoić że mogę jakoś przetrwać dzień i sprostać podstawowym obowiązkom.....jest to jednak benzodiazepina i na 100% jestem już od niej uzależniony , ale wolę to niż rzucić się pod pociąg....

Jedyny lek jaki mi przychodzi do głowy (z wielu jakie wypróbowałem ) , który może ci pomóc to mianseryna (lerivon, miansmerck ). Ja przez pewien czas odczułem poprawę , zwłaszcza w sferze lęków, niestety po jakimś czasie przestała na mnie działać , co nie znaczy ,że Ciebie na prostą nie wyprowadzi...jest na forum Anna R. ktorą ten lek na prostą wyprowadził z podobnych stanów i bardzo go sobie chwali . Poczytaj sobie na wikipedii -mianseryna , oraz na wyszukiwarce naszego forum.na 100% działa przeciwlękowo i często aktywizująco -mnie niestety oprócz znoszenia lęków zmulała za bardzo....

mamy podobne problemy więc chętnie z Toba pomailuje i powymieniam doświadczenia z męki

rober6666@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rober6666 jesli chodzi o Lerivon to on dla mnie chyba nie bedzie dobry,wlasnie bylam na forum i wiekszosc osob narzeka na ciagly glod,tycie jak i rowniez sa stwierdzenia ze na lęki nie pomaga hmmm???

Powiedzcie mi prosze cos o Efectinie/Velafax?Czy ktos zaczal tyc po tych lekach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angiel, nie pamiętam już jakie leki brałaś, ale jeśli chodzi o depresję i lęki pomógł mi następujący zestaw: Anafranil-Lerivon-Fluanxol.

Niestety wszystkie leki w dawkach maksymalnych: klomipramina 250 mg, mianseryna 90 mg i flupentixol 3 mg, ale ja toleruje je bardzo dobrze.

Kombinacja ta niesamowicie mnie zaktywizowała i dodała motywacji, poprawiła również pamięć i koncentrację, miałam bardzo sprawny i jasny umysł.

Nie przybrałam tez na wadze.

 

Na Efectinie niektórzy tyją, ale raczej rzadko. Jeśli ktoś dobrze znosi wenlafaksyne, to lek ten może mu skutecznie pomoc. Koniecznie trzeba jednak na początku leczenia stosować środki uspakajające i przeciwlękowe oraz często nasenne. Brałam Efectin kilka tygodni i wywołał u mnie silne stany lękowe, których wcześniej nie miałam; coś w rodzaju agorafobii, bo nie byłam w stanie opuścić mieszkania oraz bezsenność, która trwa do dziś. Z tobą może jednak być zupełnie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu!

Przyznaję ,że nie pamiętam, to było już kilka lat temu, a wypróbowałam wiele leków. Ale chyba wystarczająco długo ,żeby się przekonać jak działa na mnie, skoro lekarz zmienił na następny.

 

Basior

Zrozumiałam ,ze Twoja odpowiedź była skierowana do mnie. Jeśli tak to wyjaśniam Ci ,że dokładnie przeczytałam czym jest wellbutrin, nie tylko w wikipedii. Pytam dlatego ,że mimo jego działania lekarz doskonale wiedząc ,że cierpię na lęki mi go przepisał. Więc myślę ,że spotkało to i innych. A jak wiadomo każdy z nas reaguje na leki zupełnie inaczej patrz chociażby wyżej omawiany Lerivon , który mnie tuczył i nie pomagał zupełnie inaczej działał na Anne. Dlatego szukam kogoś kto próbował wellbutrinu przy lękach. Ja wzięłam dzisiaj rano 9tą tabletkę i na razie nie czuję ,żeby mi nasilił lęk więc mam taką nadzieję ,że na mnie w ten sposób nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiola, tak jak wspominałem, podobnie na początku Well nasila objawy lęków... Lęki to poważna sprawa stąd powinnaś informować o tym swojego lekarza. Może tymczasowo lekarz przepisze Tobie równolegle do Well leki "benzo" typu Afobam?

A jakiego typu są Twoje objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisałam objawy na poprzedniej stronie. Mam przepisany xanax, chociaż dawno nie brałam nic uspokajającego . Minęły już 2 tygodnie odkąd zaczęłam brać wellbutrin. No i zeszłam już ponad tydzień temu z całego na połówkę anafranilu.

 

[Dodane po edycji:]

 

Piatek 25.11

 

Byłam bardziej rozdygotana, ale spodziewałam się tego,więc starałam się wytrzymać. Poza tym bolała mnie przez jakieś 3 dni głowa, ale to tez czesty objaw więc się nie przejmowałam. Niestety od kilku dni miałam straszne bóle mięśni pleców i niewielkie duszności . Na początku nie przyszło mi do głowy ,że może to być związane z Wellbutrinem, ale nie było właściwie powodu do ich wystąpienia. Dzisiaj rozmawiałam ze swoim psychiatrą , mam na tydzień odstawić WE. żeby sprawdzić czy to od tego. Jeśli tak to mam znowu ogromnego pecha, bo ponoć coś takiego zdarza się bardzo rzadko i jest przeciwwskazaniem do stosowania WE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc od prawie 2 tygodni biore Efectin er i afobam okazyjnie,lęki zniknely,znow jestem pewna siebie i gadatliwa.Jednak jest jeden problem,wszystko mi zwisa,zero motywacji do dzialania.Wellbutrin dawal mi kopa ale wywolywal agresje.A Efectin mnie uspokaja i w sumie tylko tyle.Dawno nie mialam tak olewajacego podejscia do wszystkiego.Malo co mnie cieszy moje uczucia sa takie plytkie.Wielka zaleta-nie chce mi sie jesc i trace na wadze:)Czy ktos z was bral Efectin???Czy moze ktos polecic jakis inny lek ktory motywuje do dzialania,usowa lęki i nie ma sie duzego laknienia po nim.Piszcie co juz braliscie i jak dzialalo!!!Pozdrawiam Wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Moim zdaniem powinnaś jeszcze pozostać przy efectinie -posłuchaj Kobieto-nie masz po nim jak czytam żadnych poważnych skutków ubocznych, ba nie nasila lęków i paniki jak u mnie a wręcz u Ciebie je wytłumia !!! Uwierz mi przy antydepresantach to duży plus i rzadkość...zwłaszcza u chorych na zaburzenia lękowo -depresyjne. Efectin czyli wenlafaxyna wychwytuje też noradrenalinę-daj się temu lekowi rozkręcić-jak poziom noradrenaliny wzrośnie powinno Cie szarpnąć do działania.

Proszę-jeśli nie masz dotkliwych skutków ubocznych na tym leku to poczekaj jeszcze tydzień-dwa a dopiero potem pomyśl o zmianie leku.

ja mam za sobą juz wszystkie SSRI I SNRI i wiem co mówię-u mnie powodowały lęk i panikę doprowadzającą do myśli samobójczych co skończyło sie psychiatrykiem-skoro tak źle na Ciebie nie działa to radzę wytrzymać jeszcze trochę i poczekać na lepsze działanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×