Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Do Well biorę Tegretol. A lęki jak najbardziej miałem przed.

 

Leki teraz są silniejsze - ale to z powodów obiektywnych. Po prostu nie radzę sobie z tym co mnie otacza, a sytuacja zmieniła się na gorsze w ostatnich tygodniach. Są pewne sprawy których nie przeskoczę a i też im nie podołam. Na początki brania Well nie miałem silniejszych lęków. Jedyne skutki uboczne to takie jak by zawroty głowy - ale takie, że wiem, że nie zemdleję, tylko tak śmiesznie się kręci.

 

 

martwe oko, co na to mówi lekarz? Ten lek bardzo krótko trzyma się we krwi - nie jak fluoksetyna którą można brać co drugi dzień. Wydaje mi się, że branie co drugi dzień może mieć gorsze skutki niż nie branie wcale lub codziennie. A calutki dzień jesteś na maksa aktywna? A potem w nocy nie możesz spać? Czy tak jak to u mnie często bywało, że jestem senny, ale zasnąć nie mogę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc też. Ale już nieczęsto. Dziś chyba nie brałem alprazolamu. Ale troszkę alprazolam (Xanax/Zomiren) a troszkę Clonazepam. Choć już długi czas wcale nie brałem. No ból głowy jest faktycznie teraz jakby częściej - ale pewności nie mam.

 

Za to mimo tego wszystkiego to fakt, że mam więcej siły by coś zrobić niesamowicie mi się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namiestnik

Wizyte u lekarza mam dopiero w Styczniu,ale raczej jest tak jak mowisz ,ze przyniesie to raczej wiecej szkod niz korzysci,przez pierwsze trzy dni czulem sie swietnie i dostalem kopa,wieczorami dlugo nie umialem zasnac,a sen byl krotki i plytki,teraz po tygodniu czuje tylko zmeczenie,energi brak,w przeciwienstwie do wiekszosci zamiast nerwa duzy spokoj,sny dosyc mocno zakrecone,duzo wybudzen dlatego je pamietam,bo bez lekow to rzadko pamietam co mi sie snilo,ogolnie poczatkowy entuzjazm Wellbutrinem minal chyba bezpowrotnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli komus brakuje dopaminy to Wellbutrin niestety pomimo ze jest agonista dopaminy moze niespełnic swojej funkcji ze wzgledu na swe podstawowe noradrenergiczne działanie które warunkuje napęd...lepszy wiec bedzie lek przeciwparkinsonowski,na mnie bardzo dobrze działała amantadyna...ci którzy chca stłumic lęk wellbutrinem chyba wybrali najgorzej jak mogli-mieszanka zwiększonego napędu(noradrenalina) i euforii(dopamina) z pewnoscia nie spełni takich oczekiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wszyscy lekarze zasługuja na to miano ...a brak dopaminy mozna fizykalnie ustalic chyba tylko badajac poziom prolaktyny bo psychiatrycznie w zasadzie jest to niemozliwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy reaguja paradoksalnie na lek,moze na Ciebie tak zadziała bupropion,ze stymulantami jest zwykle tak ze działają czesto od pierwszej tabletki ,"paradoksalne" działanie pojawia sie zwykle po dłuzszym zarzywaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lek może się sprawdzić u niektórych, gdy występuje u nich brak noradrenaliny, ale ja nie mogę uwierzyć, że komuś może jej brakować... to substancja uwalniana w stanie stresu, a tego jak wiadomo raczej nam nie brakuje. No, chyba, że chodzi o jakieś biologiczne uwarunkowania, zaburzenia w jej wydzielaniu.

 

Basior wellbutrin nie jest agonistą dopaminy, tylko inhibitorem jej wychwytu, działa na dopaminę tak jak ssri na serotoninę, ale w znacznie mniejszym stopniu. Bo jeśli np większość ssri działa z siłą 80% na serotoninę to wellbutrin tylko w około 20%. Silnie działa za to, tak jak napisałeś/aś na noradrenalinę i to był powód mojego odstawienia tego leku. Mam nadczynność tarczycy i potliwości oraz szybkiego pulsu mam już po dziurki w nosie - nie potrzeba mi tego potęgować.

 

Ropinirol czy pramipeksol są agonistami dopaminy. Ja biorę ropinirol bo jest tańszy (dokładnie lek requip). Razem z coaxilem to jedyne leki, które nie powodują u mnie silnych objawów ubocznych a mają przy tym pozytywne działanie.

 

Czy brakuje nam dopaminy można wysnuć po objawach. Główne objawy jej braku to brak koncentracji, problemy ze skupieniem uwagi, anhedonia, akatyzja, silne napięcie mięśni, problemy z potencją i motywacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy brakuje nam dopaminy można wysnuć po objawach. Główne objawy jej braku to brak koncentracji, problemy ze skupieniem uwagi, anhedonia, akatyzja, silne napięcie mięśni, problemy z potencją i motywacją.

 

Wobec tego już jestem całkiem skołowana tym wszystkim:(

Mam brak koncentracji, problemy ze skupieniem, napięcia mięśni, problemy z motywacją, z libido(ale to akurat przypisywałam anafranilowi) ale nie mam anhedonii ani akatyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano wcale nie o dziwo bo niedobór można mieć w jednej części mógzu a nadmiar w innej, stąd negatywne i pozytywne objawy schizofrenii. Wiola nie musisz mieć wszystkich objawów by pasowało to do braku dopaminy. Skoro wellbutrin działa na Ciebie dobrze ( a inne leki już nie ), to znak, że masz problem z dopaminą albo noradrenaliną. Jak działa dobrze to bierz i nie smutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę i mam nadzieję, ale nie mogę powiedzieć ,że działa. Miałam na początku trochę "napędu", ale szybko minęło. Teraz właściwie nic nie odczuwam, no może odrobinę mniej zmęczenia niż przed Wellem. Jedyny plus to to ,że nie mam jakichś dokuczliwych skutków ubocznych, więc będę czekać na efekty.

 

[Dodane po edycji:]

 

kasia76

Ja myślę ,że to jeszcze za krótko, żeby definitywnie go skreślić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Well nie bralam ,wiec nie wiem jak dziala na koncentracje U mnie nic niepomagalo na koncentracje zaden memotropil.Dopiero Edronax mi pomogl na koncentracje jest drogi,ale nareszcie moge sie skupic,prrzeczytac jakas ksiazke,zebrac mysli,uczyc sie do egzaminu

Wczesniej jak sie uczylam to za kilka dni polowe zapomnialam i trzeba bylo powtarzacto czego sie juz nauczylam

Mam taki zestaw edronax+seronil i czuje sie naprawde dobrze,problemy z koncentr.zniknely

Well tez dziala w duzym stopniu na noradrenaline,wiec powinien pomoc na skupienie

Biore jeszcze lecytyne forte1200mg Walmark.W pelni dzala po2-3miiesiacach,ale na mnie dziala dobrze czuje popraweg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×