Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

dziecko moich znajomych zreszta bardzo wierzacych tez twoja bozia pokarała ,rozszczepem kręgosłupa,wodogłowiem,,,,i dziesiatkami innych chorób.... dziękuje za takiego boga......mój BÓG nie jest taka swinia!!!!!

IMO ludzie często mylą wiarę w Boga z wiarą w kościół i obrazki święte. Zrobienie ołtarzyku w domu, słuchanie RM, czy spowiedź w każdy, pierwszy piątek miesiąca nie czyni jeszcze człowieka Chrześcijaninem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli czlowiek ma byc uzdrowiony to sa dwie drogi: jedna-uzdrowienie przychodzi dzieki jego wierze i zaufaniu ( oczywiscie wszystko juz wytlumaczone naukowo dlaczego tak sie dzieje i co zostaje uruchomione w organizmie), a druga to niezalznie od tego czy ktos wierzy czy nie, uzdrowienie nastepuje. I jestem za tym drugim rodzajem, ktore nie warunkuje, nie wpedza w poczucie winy,ze nie potrafie wybaczyc a powinnam bo inaczej to cos tam. Ze nie zalamuje brak odpowiedniej dozy wiary by byc uzdrowiona.Ze nie czuje na sobie pietna zlego ucznia, ktory nie potrafi zyc jak Chrystus. Ze nie mam juz natrectwa by byc bez grzechu bo sprawiam przykrosc Panu Bogu i dorabiam sie choroby psychicznej. Ze nie rozgladam sie dookola w poszukiwania diabla, ktory toruje mi droge do swietosci i uzdrowienia. Wiara katolicka wpedzala mnie w poczucie winy. Nie oceniam bo kazdy ma swoja droge i wazne by mu pomogla. Uwazam jednak,ze jesli cos lub ktos ma uzdrowic to bez wzgledu na nasz stan wiary. W przeciwnym razie uzdrawiamy sie sami wlasnie poprzez wlasna wiare, co zreszta jest potwierdzone tak w Pismie jak i w nauce.

 

-- 03 kwi 2014, 10:13 --

 

A co do Modliwtwy charyzmatycznej i tym podobnych: nie wiem czy bylo cos czego bym nie doswiadczyla w KK w celu uzdrowienia. Niestety, pomimo mojej wiary, bardzo silnej wiary nie pomagalo. Przeciwnie. Dziecko mi umarlo. I nie ma tu jakiegos problemu z Bogiem bo ja Boga postrzegam zupelnie inaczej niz KK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzicie jakiś sens w waszej chorobie? Ja uważam ,że jest ona po to abysmy własnie stali się lepsi.Wierze ,że nasze cierpienie nie jest nadaremne i że Bóg przygotował dla nas coś lepszego ,lepsze życie niż te które prowadziliśmy do tej pory.Wierze ,że nasz choroba jest po coś.

 

Zgadzam się z tobą w zupełności. Jest sens - mam za co dziękować Bogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nie umiem do końca/prawdziwie przebaczyć, bo gdy czuję się znacznie gorzej

to stare rany odżywają i nienawiść kwitnie od nowa tyle, że oparta o dawne wydarzenia,

co z tego, że się modliłem o to by umieć wybaczyć jak to się nie dzieje, choć na prawdę

tego pragnę i Bóg o tym wie, albo tak doskonale okłamuję sam siebie - w co nie wierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zbijałem pewien podest i nie wiem jakim cudem, ale pukłem młotkiem w palec zamiast gwoździa.

Pamiętam, że jedyne co, to bardzo charyzmatycznie się modliłem żeby palec jak najszybciej ozdrowiał i przestał boleć (tudzież żeby czas się cofnął)... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys zanioslam jakas prosbe o napisanie pracy magisterskiej i otrzymanie pracy w miare dobrej, to bylo kilka lat temu i do tego czasu to otrzymalam, ale moze "tak mialo byc" Jak kiedys uloze sobie zycie osobiste, w co staram sie calkowicie nie wierzyc, by przestac byc zdesperowana, to moze uwierze, ze te msze naprawde dzialaja (ale dopiero musze sie wybrac 2gi raz w zyciu na taka msze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, ale skoro i tak nie wierze, ..

ja akurat nie jestem religijna, i tak wlasnie to traktuje. Ma dzialac, a nie dziala, to - sorry

Jakbym miala nerwy blagac Boga o zmilowanie i zyc sama nadzieja, to chyba bym do konca "zwariowala"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tosia_j
no, ale skoro i tak nie wierze, ..

ja akurat nie jestem religijna, i tak wlasnie to traktuje. Ma dzialac, a nie dziala, to - sorry

Jakbym miala nerwy blagac Boga o zmilowanie i zyc sama nadzieja, to chyba bym do konca "zwariowala"

a....kogo prosisz zeby dzialalo? nie łapie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robię sobie krzywdę religią, taka płachta na byka, dopierdalam tym sobie

wzmagając poczucie winy. Takie grzebanie we własnych flakach.

Zamotałem się w tym, jednocześnie boję się tego 100% odrzucić,

a jednocześnie nie potrafię się dalej nawracać.

Przydałoby mi się jakieś pranie mózgu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tosia_j,

myśle ze własnie tak ,a pisma zabiją istotę Boga narzucając czesto jego interpretację,sposób oddawania czci i inne rzeczy ograniczajace tak naprawde samorozwój i porozumienie z istota wyższa jesli jest w ogóle,zabijątez myslenie własne i jest to czynnik wspólny wszystkim religia buddyzmowi równiez, jesli buddyzm jest religia w pewnym sensie jdnak jest i ma spora rzesze wyznawców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tosia_j,

ja znam swojego własnego Boga , moge miec własna koncepcje czegos wyzszego i zadne pisma nie beda mi narzucac niczego ,ani ograniczać w odbiorze,

pisma ,które pokazuja Boga innym sa dobre dla ludzi,

których ktos musi prowadzic za reke w dziale moralnosc i zagubionych,

w zyciu,słabych, moje zdanie i go nie zmienie

 

-- 10 maja 2014, 20:47 --

 

inna sprawa ,ze czesc ludzi wogóle odrzuca boga tez pwodu swojej słabosci i łatwego zycia ,ale to inna kwestia, ja nie lubie ani jednej grupy ani drugiej, obie sa w zyciu tak samo zagubione i moralnie i mentalnie,

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×