Skocz do zawartości
Nerwica.com

Miłosierdzie Boże


drań

Rekomendowane odpowiedzi

Ferdynand k,

A MOZE JEST, cos poza czasem i przestrzenia, skad wielki wybuch,

moze jednak jest cos wiecznego tak odmiennego od nas ,ze prawie niezrozumiałego, mozna to by tez nazwać odrebna formą zycia,

tak sobie mysle czasem, w sumie to nie wiem,

dlatego jestem agnostykiem i dopuszczam mozliwosc istnienia

 

-- 10 maja 2014, 21:02 --

 

nie chodzi mi o zadne królestwo boze bo to nic nie ma z tym wspólnego, z tymi bajkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boga nie ma i jedyne co chroni od zła to my sami możemy mieć zasady ja jestem antyteistą i mam surowy kodeks moralny

robisz źle nikt ci nie wybaczy bo boga nie ma

inni krzywdzą boga nie ma samemu się broń

 

oddam Ci wszystkie browary jeśli zrobisz mi pranie mózgu pt. "Boga nie ma".

ale coś czuję, że jak ktoś ma silne zaburzenia psychiczne jak ja,

to siłą rzeczy musi w coś uwierzyć by jakkolwiek uzasadnić sens tego bezsensu.

 

uwierz, że 2 miesięczny pobyt w psychiatryku, zrobiłby Ci takie gówno z mózgu,

że szybko byś uwierzył, wiem że to może wydawać się nie pojęte,

ale konając chwytasz się czegokolwiek, pewnie znasz takie powiedzenia

jak "trwoga to do Boga", widocznie nie miałeś nigdy "noża" pod gardłem,

nie próbowałeś się powiesić.

 

człowiek zgnojony, uwierzy we wszystko.

gratuluję Ci, że nie musiało Cię to spotkać, chciałbym się z tobą zamienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

devnull, było ch........wo całe moje życie i wiem że to pierdoły i zdania nie zmienię i nie wychodź mi tu z martyrologią bo sam wycierpiałem za dużo

tahela, wielki wybuch może nie mieć przyczyny tak twierdzą naukowcy zgadzam się z tym

 

-- 10 maja 2014, 22:19 --

 

nie uwierzę choćbym się bał tak jak kiedyś ani cierpiał jak kiedyś i dziś mam mózg może uszkodzony to jestem osobą myślącą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uwierzę choćbym się bał tak jak kiedyś ani cierpiał jak kiedyś i dziś mam mózg może uszkodzony to jestem osobą myślącą

 

To co w takim razie robisz w tym temacie ?

Zachowujesz się jak jakiś pies, który wpier*ala się w coś z czym nie ma nic wspólnego.

Jak jesteś taki odważny to czemu nie pójdziesz do kościoła i tam ludziom tego nie powiesz.

Ty znasz się na wszystkim, weź napisz ile fakultetów skończyłeś ?

 

Ferdek, hau hau!

Wylazła słoma z buta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boga nie ma i jedyne co chroni od zła to my sami możemy mieć zasady ja jestem antyteistą i mam surowy kodeks moralny

robisz źle nikt ci nie wybaczy bo boga nie ma

inni krzywdzą boga nie ma samemu się broń

 

oddam Ci wszystkie browary jeśli zrobisz mi pranie mózgu pt. "Boga nie ma".

ale coś czuję, że jak ktoś ma silne zaburzenia psychiczne jak ja,

to siłą rzeczy musi w coś uwierzyć by jakkolwiek uzasadnić sens tego bezsensu.

 

uwierz, że 2 miesięczny pobyt w psychiatryku, zrobiłby Ci takie gówno z mózgu,

że szybko byś uwierzył, wiem że to może wydawać się nie pojęte,

ale konając chwytasz się czegokolwiek, pewnie znasz takie powiedzenia

jak "trwoga to do Boga", widocznie nie miałeś nigdy "noża" pod gardłem,

nie próbowałeś się powiesić.

 

człowiek zgnojony, uwierzy we wszystko.

gratuluję Ci, że nie musiało Cię to spotkać, chciałbym się z tobą zamienić.

 

 

Ja byłam w stanie agonalnym a nie zwróciłam się do Boga. Na pewno nie przeżyłeś tyle co ja, w psychiatryku też byłam. A jednak nic nie sprawi, ze uwierzę w jakiegokolwiek boga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferdynand k,

ja jestem agnostykiem, ani nic nie usprawiedliwiam , i nie napisąłam tego ani nie prosze o przebaczenie moich grzechów, kwestia nagrody i kary za grzechy to zupelnie jeszcze inna sprawa i dosc mocno odległa od mojej koncepcji boga

 

A ja jestem gnostykiem.

Wyskoczcie do tego. :mrgreen:

 

 

( Gnostycy uważali, że swiat jest zły, bo stworzył go zły bóg- Demiurg. Uwazali, że najlepiej się nie urodzić, bo życie to permanentne cierpienie. A jeśli już człowiek miał to nieszczęście, że się urodził to nie powinien mieć dzieci, bo po co sprowadzać na ten okrutny i chory świat dusze z niebytu, gdzie cierpienia nie ma.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden jest TYLKO BÓG , wszechmocny i miłosierny , nieskończony , prawdziwy i wiekuisty ! OJCIEC SYN I DUCH ŚWIĘTY . W Tego Boga wierzę , kocham , ufam i za nim tęsknie . On minie ratuje , uzdrawiam , ochrania , błogosławi daje ZBAWIENIE i nie ma dla mnie dobra poza Nim .

A Wy Ateusze pierdolita nawet nie wiecie o czym ;)

Z Bogiem ,,, i niech się On zlituje nad waszą nędzą i da Wam Mądrość . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze robicie OT w temacie

tahela, nie wiem czemu uwazasz ze twoj wymyslony bog jest prawdziwszy

 

Jaki offtop, zęby Cię nie bolą?

 

-- 11 maja 2014, 12:47 --

 

Jeden jest TYLKO BÓG , wszechmocny i miłosierny , nieskończony , prawdziwy i wiekuisty ! OJCIEC SYN I DUCH ŚWIĘTY . W Tego Boga wierzę , kocham , ufam i za nim tęsknie . On minie ratuje , uzdrawiam , ochrania , błogosławi daje ZBAWIENIE i nie ma dla mnie dobra poza Nim .

A Wy Ateusze pierdolita nawet nie wiecie o czym ;)

Z Bogiem ,,, i niech się On zlituje nad waszą nędzą i da Wam Mądrość . ;)

 

 

To nie ćpaj, bo Twój dobry bog nie pozwala niszczyć swojego ciała. Jaki On jest dobry jak takich pogubionych ludzi jak my stworzył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-" dopiero co " , a teraz jest inne zdanie moje własne .

Mam prawo zmieniać je na podstawie swoich doświadczeń i nie ma tu nic z fałszywośći .

Inna sprawa ,to to ,że czyste MXE podzialało na mnie dobrze , ale ostatni syf to był wielki upadek .

Może Pan uznał ,że powinienem upaść , bo jak znam siebie i drugi raz by mi pozytywnie wyszło , to pewnie poszedłby w ten tunel i tylko odliczał dni do następnego razu ,,,aż do pewnego zidiocenia .

"Jezu ufam Tobie " to moje rycerskie i zwycięskie hasło , a reszta o kant dupy potłuc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-" dopiero co " , a teraz jest inne zdanie moje własne .

Mam prawo zmieniać je na podstawie swoich doświadczeń i nie ma tu nic z fałszywośći .

Inna sprawa ,to to ,że czyste MXE podzialało na mnie dobrze , ale ostatni syf to był wielki upadek .

Może Pan uznał ,że powinienem upaść , bo jak znam siebie i drugi raz by mi pozytywnie wyszło , to pewnie poszedłby w ten tunel i tylko odliczał dni do następnego razu ,,,aż do pewnego zidiocenia .

"Jezu ufam Tobie " to moje rycerskie i zwycięskie hasło , a reszta o kant dupy potłuc .

 

Dobrze sobie to tłumaczysz, ale według religii Bóg nie każe nas tutaj na ziemi,

na pewno nie chodzi tutaj o zastraszanie typu "jeszcze raz zajarasz jointa,

to Cię zabiję i trafisz do piekła" ;) Każda wiara mówi, że Bóg jest raczej

miłością więc nie można z tego robić aż takiego hardcoru.

Wystarczy trochę pokory, odpowiedzialności i zaufanie Bogu - "niech będzie wola twoja".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tosia_j, chyba napisąłam ,ze jestem agnostykiem, czytaj ze zrozumieniem, bardziej moj pradziwy niz mesjasz z krzyza pewnikiem schizofrenik lub jakis filozof z 5 w. p.n.e. albo jakis inny prorok reprezentujacy boga w kilkaset lat po chcrzescijanskim schizofreniku

-- 11 maja 2014, 15:26 --

 

Ferdynand k,

moze nie miec a moze miec, skad my to mamy wiedzieć, kazdy sobie zadaje to pytanier ja tez i moja odpowiedź brzmi nie wiem, na razie jako ludzkosc nie wiemy tego ,bo udowodnic ,ze nie ma przyczyny nie da sie poki co, to tylko hipoteza moze kiedys potwierdza amoze nie, zreszta fizyka ostro zahacza o filozofie ,dlatego filozofowie czesto współpracuja z fizykami i bardzo ich cenie a kazdy kto mowi ,ze filozofia jest bez sensu po prostu ma małą wiedze i jest ignorantem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×