Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

po zwiększeniu dawki z 150mg sertraliny na 200mg mam te prądy w głowie jak przy odstawieniu paroksetyny dziwne.....;p Od poczatku kuracji asentrą nie miałem takich akcji. Może przy 200mg już dopamina lekko zmniejsza serotonine i stąd te prądy (spadek serotoniny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni tydzien spalam po 4 godziny dziennie, w dzien nie bylam kompetnie spiaca, nogi mi latają, rece sie trzesa, miesnie drżą.

Latwo sie denerwuje.

A dzisiaj sen 11 godzin i spalabym jeszcze :/

Czy to moga byc po prostu skutki "odstawienia" magnezu?

Latwo sie denerwuje. ( 8) )

Raczej nie. Po prostu działanie sertraliny. Napij sie kakao, jak Ci przejdzie to może być niedobór magnezu.

po zwiększeniu dawki z 150mg sertraliny na 200mg mam te prądy w głowie jak przy odstawieniu paroksetyny dziwne.....;p Od poczatku kuracji asentrą nie miałem takich akcji. Może przy 200mg już dopamina lekko zmniejsza serotonine i stąd te prądy (spadek serotoniny)

A mnie bawią te własne teorie działania neuroprzekaźników. Wychwyt zwrotny serotoniny - (Ki = 3,3 nM). Wychwyt zwrotny dopaminy - (Ki = 315 nM). Ten wychwyt jest tak maciupki, że głowa mała. Jest na tyle duża, żeby delikatnie stymulować do działania, ale w żaden sposób nie wpływa na ilość serotoniny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można brać alprazolam do sertraliny? Piszą, że przy takim mixie wzrasta ilość alpry we krwi, ale nie piszą ile. To są znaczące wzrosty, czy raczej takie jak waloryzacja emerytur? :bezradny:

 

-- 12 lis 2016, 00:27 --

 

Czy można brać alprazolam do sertraliny? Piszą, że przy takim mixie wzrasta ilość alpry we krwi, ale nie piszą ile. To są znaczące wzrosty, czy raczej takie jak waloryzacja emerytur? :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można brać alprazolam do sertraliny? Piszą, że przy takim mixie wzrasta ilość alpry we krwi, ale nie piszą ile. To są znaczące wzrosty, czy raczej takie jak waloryzacja emerytur? :bezradny:

 

-- 12 lis 2016, 00:27 --

 

Czy można brać alprazolam do sertraliny? Piszą, że przy takim mixie wzrasta ilość alpry we krwi, ale nie piszą ile. To są znaczące wzrosty, czy raczej takie jak waloryzacja emerytur? :bezradny:

 

Można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie bawią te własne teorie działania neuroprzekaźników. Wychwyt zwrotny serotoniny - (Ki = 3,3 nM). Wychwyt zwrotny dopaminy - (Ki = 315 nM). Ten wychwyt jest tak maciupki, że głowa mała.

A dla jakich ligandów?

 

Jest na tyle duża, żeby delikatnie stymulować do działania, ale w żaden sposób nie wpływa na ilość serotoniny.

Wg innych badań Ki inhibicji DAT przez sertralinę wynosi 22 nM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dawki do 100mg Was raczej pobudzają czy zamulają? Ponoć wyższe działają na dopamine to wiadomo że speed się włącza (doświadczyłem to na 150mg) ale planuje zacząć wszystko od początku tzn 50mg i dać każdej dawce kilka tygodni aby zobaczyć jak działa. 150mg sertraliny to jest dla mnie za dużo taki niepokój ruchowy mi się włącza a na kawe to wogóle ochoty niemam.

 

Pytam o dawki 50mg - 100mg czy działają usypiająco, neutralnie czy lekko pobudzająco? Generalnie na tym mi zależy bo wcześniej jadłem paroksetyne i mógłbym spać całymi dniami.... dlatego zmieniłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę serte prawie 5miesiecy teraz w dawce 100mg i czasem jest ok a czasem nie prawie codziennie mam jakieś objawy. Czy jest sens brać nadal? Może jeszcze zaskoczy tak na 100%?biore jeszcze trittico 50mg lekarz mówił że jak nadal będzie nie zadobrze to zmieni trittico na xr ci to za różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Asentrę od 8 tygodni na stany depresyjno-lękowe, które wystąpiły po zawale mojego taty. W zasadzie w ciagu 2 miesięcy od pierwszego epizodu byłam juz na Asentrze. Oczywiście miałam mega opór przed rozpoczęciem brania, ale doszło do tego ze coraz częściej miałam ataki, ładowalam na izbie przyjęć, bałam sie wychodzić z domu i zostawać sama w domu. Derealizacja była nie do wytrzymania, terapia nie pomagała, i fizycznie juz nie dawałam rady tak żyć. Po 2 tygodniach od rozpoczęcia asentry nastąpiła pierwsza wyraźna poprawa. Ale zanim nastąpiła poprawa, pierwsze kilka dni brania leku to była masakra - przy połowie tabletki miałam wszystkie możliwe skutki uboczne i nasilenie lęków. Lekarka zadecydowała ze mam zostać na połówce i na tej połówce jestem do tej pory, bo po prostu na mnie działa, zreszta mnie nawet hydroksyzyna zwala z nóg. Po 4 tygodniach było juz całkiem niezle, poleciałam nawet samolotem na wakacje i chociaż miewałam słabsze momenty, dawałam radę. Teraz po 8 tygodniach jest juz naprawdę super :) Także warto sie przemęczyć przez te pierwsze dni. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dawki do 100mg Was raczej pobudzają czy zamulają? Ponoć wyższe działają na dopamine to wiadomo że speed się włącza (doświadczyłem to na 150mg) ale planuje zacząć wszystko od początku tzn 50mg i dać każdej dawce kilka tygodni aby zobaczyć jak działa. 150mg sertraliny to jest dla mnie za dużo taki niepokój ruchowy mi się włącza a na kawe to wogóle ochoty niemam.

 

Pytam o dawki 50mg - 100mg czy działają usypiająco, neutralnie czy lekko pobudzająco? Generalnie na tym mi zależy bo wcześniej jadłem paroksetyne i mógłbym spać całymi dniami.... dlatego zmieniłem

 

Ja sie czuję pobudzona, ale kawy sobie nie odmowie :3

 

Od dwoch miesięcy mam dawke 50mg i od paru dni 100mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam Asentrę i jeszcze jakieśtam piguły z tej grupy (sory, nie zapamiętuje namiętnie nazw leków, może to błąd?), ale robiłam to bezrefleksyjnie, nie doglądałam swojego organizmu podczas brania ich, więc w sumie nie wiem jaki miały na mnie wpływ. Miałam tylko nadzieję na ich działanie przeciwdepresyjne, ale zwykle po którymś opakowaniu nie wykupowałam leku dalej, bo nie miała do tego motywacji. Będąc swego czasu w szpitalu, po raz pierwszy zaczęto mnie szprycować tymi specyfikami i odżyłam wtedy szczerze mówiąc, tak ogólnie - niestety nie wiem czy to kwestia ciągu pozytywnych dla mnie zdarzeń jakie miały miejsce w moim życiu wtedy, które mnie "powróciły do życia", czy to rzeczywiście działanie leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym skorygować wcześniejsze wypowiedzi na temat brak skutków ubocznych setaloftu. Twierdziłem, że nie powoduje biegunki, ale się myliłem. Ostatnio coraz częściej zdarza mi się nagłe parcie do toalety, tak, że chce brzuch rozsadzić. Miałem tak już może z 6-7 razy, w ciągu ostatniego miesiąca. Niby nic, bo jest to jedna sytuacja w ciągu dnia, ale gdyby się zdarzyła w pracy, w miejscu publicznym, to jednak byłoby źle. Nie znalazłem ciągłe pracy i siedzę w domu więc nie mogę powiedzieć jak ten setaloft działa dokładnie, ale kilka razy wychodziłem do ludzi i nerwica się nie zmniejszyła, aczkolwiek mam polepszony humor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym skorygować wcześniejsze wypowiedzi na temat brak skutków ubocznych setaloftu. Twierdziłem, że nie powoduje biegunki, ale się myliłem. Ostatnio coraz częściej zdarza mi się nagłe parcie do toalety, tak, że chce brzuch rozsadzić. Miałem tak już może z 6-7 razy, w ciągu ostatniego miesiąca. Niby nic, bo jest to jedna sytuacja w ciągu dnia, ale gdyby się zdarzyła w pracy, w miejscu publicznym, to jednak byłoby źle. Nie znalazłem ciągłe pracy i siedzę w domu więc nie mogę powiedzieć jak ten setaloft działa dokładnie, ale kilka razy wychodziłem do ludzi i nerwica się nie zmniejszyła, aczkolwiek mam polepszony humor :)

Ja tak miałam.W efekcie końcowym niestety nie ciekawie.Woda lala sie ze mnie.Odstawiłam,jestem na Efectinie i zero biegunek i sk ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie biore ta dawke 100mg I niewiem nic o jej dzialaniu I jak ma dzialac, lecze sie na depresje tym lekiem od 2014 leki niby ustapily ale nie rozumiem co sie dzieje ze mna w srodku bo prostu nie czuje nic nawet czuje zero emocji moje hobby spiewanie stracilo poprostu sens I kiedys moglem normalnie spiewac na dawce 50mg a teraz czuje niby jakas stagnacje I ciagle stoje w miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie biore ta dawke 100mg I niewiem nic o jej dzialaniu I jak ma dzialac, lecze sie na depresje tym lekiem od 2014 leki niby ustapily ale nie rozumiem co sie dzieje ze mna w srodku bo prostu nie czuje nic nawet czuje zero emocji moje hobby spiewanie stracilo poprostu sens I kiedys moglem normalnie spiewac na dawce 50mg a teraz czuje niby jakas stagnacje I ciagle stoje w miejscu...

Witaj w świecie SSRI. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie biore ta dawke 100mg I niewiem nic o jej dzialaniu I jak ma dzialac, lecze sie na depresje tym lekiem od 2014 leki niby ustapily ale nie rozumiem co sie dzieje ze mna w srodku bo prostu nie czuje nic nawet czuje zero emocji moje hobby spiewanie stracilo poprostu sens I kiedys moglem normalnie spiewac na dawce 50mg a teraz czuje niby jakas stagnacje I ciagle stoje w miejscu...

Witaj w świecie SSRI. :)

haha :mrgreen: Im szybciej się uwolnisz z tego tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×