Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wzięłam 75mg pregabaliny dziwnie się czuję jak nawalona kręci mi się w głowie i niewyraźnie widzę. Kiedy to minie?

po około 2 tygodniach minie , albo i wczęsniej ,,, potem mogą pojawić się wzdęcia ( mogą , ale nie muszą ), u mnie sie pojawiły i trwają .

Lek , jeśli chodzi o leczenie lęków bardzo skuteczny . Polecam .Obecnie jadę na dawce 2X 75 mg , starcza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wzięłam 75mg pregabaliny dziwnie się czuję jak nawalona kręci mi się w głowie i niewyraźnie widzę. Kiedy to minie?

 

-- 14 paź 2016, 19:54 --

 

Miał ktoś uczucie bólu całego ciała? Czuję się jak przy grypie. Nie wiem czy tak może być i minie czy to nie dla mnie lek. Teraz wzięłam 2 tabl. 75mg czuje się otepiona. Jeszcze biorę trittico zawsze ale chyba nie wezmę dziś boję się tyle leków brać

Nic Ci nie będzie, tak ma być.

 

Dziś wzięłam 75mg pregabaliny dziwnie się czuję jak nawalona kręci mi się w głowie i niewyraźnie widzę. Kiedy to minie?

po około 2 tygodniach minie , albo i wczęsniej ,,, potem mogą pojawić się wzdęcia ( mogą , ale nie muszą ), u mnie sie pojawiły i trwają .

Lek , jeśli chodzi o leczenie lęków bardzo skuteczny . Polecam .Obecnie jadę na dawce 2X 75 mg , starcza .

Ale Ty straszysz wszystkich tymi wzdęciami. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wzięłam 75mg pregabaliny dziwnie się czuję jak nawalona kręci mi się w głowie i niewyraźnie widzę. Kiedy to minie?

po około 2 tygodniach minie , albo i wczęsniej ,,, potem mogą pojawić się wzdęcia ( mogą , ale nie muszą ), u mnie sie pojawiły i trwają .

Lek , jeśli chodzi o leczenie lęków bardzo skuteczny . Polecam .Obecnie jadę na dawce 2X 75 mg , starcza .

Ja miałam wzdęcia po mianserynie masakra. Ja też biorę 2x75mg i do tego aposerte 2 dni brałam 100mg ale czułam się źle rozdrazniona i nerwowa czułam straszny niepokój więc wróciłam do 75mg i jest ok. Pierwszy raz mam taki lek że czuję się jak nacpana i to ciało takie wrażliwe i bolące. Trittico sobie daruje bo po pregabalinie fajnie spałam mam nadzieję że lekarz mnie nie ochrzani

 

-- 15 paź 2016, 10:11 --

 

Znów po wzieciu tabsa boli mnie ciało nogi tak w środku jakby mięśnie nie wiem jak to opisać coś takiego jak po wstaniu z łóżka po przeciaganiu się kurcze kiedy to minie ciężko mi się chodzi. Miał ktoś taki objaw lekarz mówił tylko o sennosci i jak będę się źle czuć to mam nie brać. Nie wiem czy czekać aż minie to uczucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty straszysz wszystkich tymi wzdęciami.

 

 

 

- fakt , może za często o nich mówię .

Teraz od tygodnia doszły do wzdęć stany podgorączkowe . Z Początku do dziś myślałem ,że to grypa ,,, ale gdzie tam , teraz wyczaiłem ,że po godzinie od wzięcia Pregi czuję się osłabiony gorączką . Być może doszedłem z tym lekiem do jakiegoś momentu ,coś na kształt muru ,dokładnie tam, gdzie korzeń mojego lęku został w pewnym stopniu naruszony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie biorę już pregabaliny masakra dostałam takiego ataku nerwicy serce mi nawalalo bolały i drzaly mięśnie to nie dla mnie lek. Wracam do 100mg serty i trittico

 

-- 16 paź 2016, 07:50 --

 

Nie biorę już pregabaliny masakra dostałam takiego ataku nerwicy serce mi nawalalo bolały i drzaly mięśnie to nie dla mnie lek. Wracam do 100mg serty i trittico

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że nie mam żadnych zaburzeń termoregulacji przy jakichkolwiek lekach

Mistrzu ,a Ty w ogóle masz jakieś uboki ? :D

 

Nie biorę już pregabaliny

no fakt , przy takich ubokach tez bym pewnie odstawił .

Dziś z rana , chcąc zmniejszyć uboki po tym leku ,wziąłem 37,5 mg ,,, i niestety znów pojawił się ( jeszcze ) lekki lęk . W mordę jeeeeeeeża ! :why::time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 450 mg z rana, kiepsko finansowo na tym wychodzę i chyba zmniejszę dawkę do 300mg. A co do leku ,to jak dla mnie najlepszy na lęki.działa dobrze przez 9-10h pozniej jest troche gorzej oczywiście zależy wszystko od natężenia naszego strachu.

Czasem biorą alprazolam który działa 4-3h jednak z pregabaliną czas znacznię się wydłużył w moim odczuciu.

Czy ten lek może dzwigać cukier?

kalebx3 pamiętam ,że najezdzałeś na ten lek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów po wzieciu tabsa boli mnie ciało nogi tak w środku jakby mięśnie nie wiem jak to opisać coś takiego jak po wstaniu z łóżka po przeciaganiu się kurcze kiedy to minie ciężko mi się chodzi. Miał ktoś taki objaw lekarz mówił tylko o sennosci i jak będę się źle czuć to mam nie brać. Nie wiem czy czekać aż minie to uczucie?

Sorry nie zauważyłem Twojego posta. Jak dla mnie uczucie takich cięższych nóg jest mega przyjemne. Jakby ktoś Ci je przed chwilą mocno wymasował. :) Widocznie wszystko zależy od punktu siedzenia. Ewidentnie musisz zaufać lekarzowi i przestać bać się leków, bo nic z tego nie będzie... Miałem tak, ale jak dorzuciłem lamitrin to wszystko przeszło jak ręką odjął. Ale u mnie jest zupełnie inna istota problemu, lamitrin nie ma żadnego potencjału anksjolitycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów po wzieciu tabsa boli mnie ciało nogi tak w środku jakby mięśnie nie wiem jak to opisać coś takiego jak po wstaniu z łóżka po przeciaganiu się kurcze kiedy to minie ciężko mi się chodzi. Miał ktoś taki objaw lekarz mówił tylko o sennosci i jak będę się źle czuć to mam nie brać. Nie wiem czy czekać aż minie to uczucie?

Sorry nie zauważyłem Twojego posta. Jak dla mnie uczucie takich cięższych nóg jest mega przyjemne. Jakby ktoś Ci je przed chwilą mocno wymasował. :) Widocznie wszystko zależy od punktu siedzenia. Ewidentnie musisz zaufać lekarzowi i przestać bać się leków, bo nic z tego nie będzie... Miałem tak, ale jak dorzuciłem lamitrin to wszystko przeszło jak ręką odjął. Ale u mnie jest zupełnie inna istota problemu, lamitrin nie ma żadnego potencjału anksjolitycznego.

Wiesz gdyby to było tylko takie uczucie ciężkich nóg to ok ale one mnie bolały i czułam drżenie do tego serce nawalalo i miałam mega ataki nerwicy ja już nie chce się męczyć po lekach wystarczy że się męczę jak ich nie biorę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uboki po 75mg... chciałbym czuć w ogóle te 75mg. Już wyczaiłem najlepszy dla siebie sposób dawkowania, to 4x150mg fajnie działa przez cały dzień. Teraz pytanie, próbował ktoś jakichś nootropków przy predze? Ze swojej strony mogę polecić sulbutamine. Picamilon, L-teanina zero działania. Zastanawia mnie Noopept. Ktoś Coś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uboki po 75mg... chciałbym czuć w ogóle te 75mg. Już wyczaiłem najlepszy dla siebie sposób dawkowania, to 4x150mg fajnie działa przez cały dzień. Teraz pytanie, próbował ktoś jakichś nootropków przy predze? Ze swojej strony mogę polecić sulbutamine. Picamilon, L-teanina zero działania. Zastanawia mnie Noopept. Ktoś Coś ???

 

Nie brałem Pregabaliny, ale miałem styczność z różnymi gaba`ergikami.

Picamilon, L-Teanina - myślę że nie ma sensu łączyć jej z tym lekiem. Tak samo z Fenibutem. Jedynie połączenie kofeiny + l-teaniny może mieć sens.

Noopept, myślę że warto spróbować jeśli ktoś chce. Podobnie inne racetamy (może poza Fasoracetamem który jest antagonistą GABA-B), szczególnie Oksyracetam, Fenylopiracetam.

Sulbutiamina jak najbardziej, tak samo CDP-Cholina. Ciekawie może się komponować również Ciltep (lub LTP-Focus), czyli karczoch i forskolina z paliwem dopaminowo-acetylocholinowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę ten lek już 2 miesiące i jest w miarę ok (lepiej niż było przed). Jestem na dawcę 300 mg i nie mam potrzeby zwiększać.

Co do alkoholu to w moim przypadku zauważyłem że jest wręcz przeciwnie, czyli rośnie tolerancja na alkohol. Jak sobie wypiję 3 piwka w weekend to czuję się jakbym nic nie wypił co jest dla mnie nie fajne. Ale biorę jeszcze Kwetiapinę na sen 100 mg , więc ta tolerancja na alkohol to może od kwetiapiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal8282. - w sumie to Ci strasznie współczuje, że nie działa, bo widać było, że dobrze na niego reagujesz.

Z pregabaliną może być jak z benzo. Leczenie wszystkich możliwych fobii, lęków itd. a na koniec wyjdzie, że albo uzależnia, albo tolerka rośnie w kosmos. Myślę, że jakiś lek pobudzający komórki nerwowe do produkcji większej ilości GABA by się spisał. Niby już taki mamy - Depakina. Jednak jakby wynaleźli coś wybiórczego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×