Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie sama prega nie daje raczej w pelni rady bo to juz 3 tygodnie jak ją biorę...no chyba, że kwestia dawki... ogólnie to bardziej mi nastrój podnosi niż niweluje lęki...a miała być na lęki...

 

Ide w środe do psycho i chyba ładuje się w jakieś ssri...bo już nie wiem co robić...a coaxil odstawiam.

 

paro,esci na lęki . fluo nie bierz tylko. a i z SNRI wenla na lęki podobno dobra . ja jej nie tolerowałem niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy agonistą, a pozytywnym allosterycznym modulatorem jest taka, jak pomiędzy piciem w Szczawnicy, a szczaniem w piwnicy.

..... ha...ha...ha..... no dobre ..... :)

 

 

 

.....ale Grabarz... ... pamiętaj że zasadniczą kwestią jest co się pije !! ...... np. taka finlandia grejefrutowa działa rozluźniająco i rozjaśnia umysł....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem co mi odbiło , nie zdałem sobie sprawy ile tego zjadłem , miałem tylko zjeść 300mg , a to potem spac nie mogłem to dołozyłem i jakos tak sie zakręciłem

 

Przyjacielu... Ten efekt to "compulsive redosing".

"Compulsive redosing może być opisywane jako doświadczenie skłonności do ciągłego "dobierania" substancji psychoaktywnej w celu zwiększenia lub utrzymania subiektywnych efektów, które ona wywołuje. Efekt ten najczęściej jest związany ze związkami, które wywołują przyjemne efekty, takie jak euforia poznawcza, euforia fizyczna lub tłumienie lęku, a także efekty, które hamują przejrzystość procesów podejmowania decyzji, takie jak dysinhibicja, pobudzenie motywacji czy inflacja ego."

 

Charakterystyczny dla wielu wielu substancji psychoaktywnych - w tym benzodiazepin, opioidów, psychostymulantów, alkoholu i wielu innych nietypowych związków, którą "robią dobrze". Większą skłonność do tego mają też osoby uzależnione. Poza tym alkohol i benzodiazepiny działają amnestycznie (pregabalina do jakiegoś stopnia też), więc możesz nawet nie pamiętać co brałeś i ile brałeś.

 

Hej Benzowiec, Przyjacielu...... nie ma co poprawiać farmaceutów... :)... skoro ten lek ma działanie długofalowe - to tak go należy stosować a NIE INACZEJ !..... w przeciwnym wypadku jest to jest zwykłe ćpanie i odurzanie się lekiem .... ale wiem jak czasami trudno jest coś zmienić ... dlatego nikogo nie oceniam..... ..... pytanie tylko - czy chcesz dalej tak żyć ? .....

 

Dokładnie. W leczeniu GAD ten lek stosuje się przewlekle, maksymalną skuteczność terapeutyczną osiąga po tygodniu - paru tygodniach regularnego stosowania. Zapewne lepiej "klepie" jak bierzesz go doraźnie, na czczo, stosujesz spacing dawek (aby "nie zapchać" LAT), ale to ćpanie. Zastanów się czy chcesz się leczyć czy ćpać. Potrzebne Ci nowe uzależnienie po alkoholu, benzodiazepinach? Najlepiej gdybyś poszedł na terapię uzależnień i rzucił te wszystkie GABA-ergiki (i podobne rozweselacze) w piz*u. Dobra rada od kolegi psychonauty.

 

Tam do dyskusji powyżej:

- baklofen jest agonistą GABA-B

- benzodiazepiny są PAM GABA-A, nie agonistami GABA-A; agonista to ligand, który mimikuje (naśladuje) działanie endogennego neuroprzekaźnika (w tym wypadku GABA) na stronie ortosterycznej receptora, a pozytywny allosteryczny modulator to ligand, który łączy się ze stroną allosteryczną i zmieniając konfigurację receptora ułatwia przyłączanie się do niego jego endogennego liganda (GABA); etanol też można zaklasyfikować jako PAM GABA-A, ale ma bardziej skomplikowany mechanizm działania;

- pregabalina jest selektywnym blokerem α2δ1/2 VDCC, ekskluzywny mechanizm dla gabapentynoidów;

- GBL jest prolekiem dla GHB ->;

- GHB jest agonistą rec. GHB i agonistą GABA-B (d. dawki);

- fenibuty są blokerami α2δ1/2 VDCC, agonistami GABA-B i agonistami GABA-A (podobno, d. dawki);

 

Odnośnie do tego, że benzodiazepiny są wyjątkowe w mechanizme działania jako PAMs GABa-A: https://i.imgur.com/6z8lqJA.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sama prega nie daje raczej w pelni rady bo to juz 3 tygodnie jak ją biorę...no chyba, że kwestia dawki... ogólnie to bardziej mi nastrój podnosi niż niweluje lęki...a miała być na lęki...

 

Ide w środe do psycho i chyba ładuje się w jakieś ssri...bo już nie wiem co robić...a coaxil odstawiam.

 

paro,esci na lęki . fluo nie bierz tylko. a i z SNRI wenla na lęki podobno dobra . ja jej nie tolerowałem niestety

 

Wenlę już brałem 150mg niestety nic nie pomogła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lord kurde , ja nie chcę ćpać , zdarzyło mi się raz taką dawkę wziaść i nei chce już brać pregi , benzo redukuje . ale doraźnie , powtarzam doraźnie będę brał sobie baclofen czasem na przykład ,wiekszość tak robi . proszę nie robić ze mnie ćpuna ;)

 

a do dyskusji : to tak jak ja pisałem , z małymi poprawkami.

 

Lord twoją wiedze najbardziej szanuje z tego forum , ty jak napiszesz to już nie trzeba sprawdzać i się doszukiwać także piona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Cię nie obrażam. Jak na pierwszy raz wszamałeś 1g+ nawet o tym nie wiedząc to pomyśl co może być dalej. Ty być może nie chcesz, ale substancji nie oszukasz. Wytarmosi Cię i wypluje to co pozostanie. Wielu już takich było co sądzili, że panują nad substancją. Wg erowida jednorazowa dawka >900mg to już 'heavy' dosage. Powiesz sobie, że to był jednorazowy wyskok, będziesz od teraz uważał i tylko co jakiś czas brał 300mg, a kolejnym razem znów nastąpi blackout i nad ranem stwierdzisz, że wziąłeś 1,5g. ;) Tylko o to mi chodzi. Lepiej zapobiegać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem , ale czuję się taki jakiś atakowany , żaluje że to napisałem wtedy . bo już 3ci użytkownik mi piszę . jak zdarzy mi się jeszcze raz takie coś , to przyznam ci rację że nie panuje nad substancja . ale teraz od jutra nie wezme wcale pregi i nie mam zamiaru jej brać , baclofenu też nie (puki co , bo będę brał doraźnie 1xtydzien bezpieczne branie) . benzo redukuje bo jestem na dawce 1mg afo/klona i chcę z tego zejść calkowicie .

 

rzuciłem też nagle kodeine a brałem spore dawki nawet 600mg na raz , z dnia na dzień rzuciłem . nie mam parcia na to .

alkohol rzuciłem też od razu , 0 parcia

 

mam doświadczenie w sprawach uzależnienia i mimo że się mówi że uzaleznienia się nie kontroluje , to jak sobie postanowie to zrobie tak jak chce , wszystko rzucę , musze tylko chcieć .

a każdy ma jakieś słabości . ale walczyć się z tym da .

 

-- 22 paź 2017, 17:49 --

 

. Powiesz sobie, że to był jednorazowy wyskok, będziesz od teraz uważał i tylko co jakiś czas brał 300mg, a kolejnym razem znów nastąpi blackout i nad ranem stwierdzisz, że wziąłeś 1,5g. ;) Tylko o to mi chodzi. Lepiej zapobiegać.

 

jak nastąpi to zwrócę ci honor i ukłonie się . NIE nastąpi ;)))

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tizziano, Może Ty za krótko brałeś te 150 mg wenlafaksyny? U mnie kiedyś 150 mg wenlafaksyny zaskoczyło dopiero po kilku miesiącach.

 

Z 5 miesięcyy...

 

 

wenle brales i ci nie pomogla , paro też nie . hmm , ty na lęki uogolnione czy na fobie ? https://podyplomie.pl/publish/system/articles/pdfarticles/000/010/310/original/46-53.pdf?1472721235 <-- poczytaj sobie tabelke 1.

 

paro w dawce 40-50mg jak by nie zadziałało to juz nie wiadomo co . spróbuj . i jak nie dziala po 2 miesiacach to odrzuć , po co brać coś 5 miesięcy jak nie działa .

masz jeszcze citaloparm,esci . zalezy na jakie lęki .

 

pregabalina w dawce 600mg brana przewlekle ?? nie dawała rady ?

 

a co ci lekarz radzi ?? czy leczysz sie sam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tizziano, U mnie właśnie jakoś po 5, 6 miesiącach będąc na 150 mg zaskoczył. Nie pamiętam dokładnie po ilu bo to było bardzo dawno temu.

 

nie wierze w to :) coś za długo . no 2 miechy to lek powinien się już całkowicie rozkręcić 2-2.5 . pewnie wpłyneły u ciebie po tym czasie inne czynniki ,które spowodowały że poczułeś się lepiej , zewnętrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tizziano, Może Ty za krótko brałeś te 150 mg wenlafaksyny? U mnie kiedyś 150 mg wenlafaksyny zaskoczyło dopiero po kilku miesiącach.

 

Z 5 miesięcyy...

 

 

wenle brales i ci nie pomogla , paro też nie . hmm , ty na lęki uogolnione czy na fobie ? https://podyplomie.pl/publish/system/articles/pdfarticles/000/010/310/original/46-53.pdf?1472721235 <-- poczytaj sobie tabelke 1.

 

paro w dawce 40-50mg jak by nie zadziałało to juz nie wiadomo co . spróbuj . i jak nie dziala po 2 miesiacach to odrzuć , po co brać coś 5 miesięcy jak nie działa .

masz jeszcze citaloparm,esci . zalezy na jakie lęki .

 

pregabalina w dawce 600mg brana przewlekle ?? nie dawała rady ?

 

a co ci lekarz radzi ?? czy leczysz sie sam ?

 

Benzowiec pregabaliny to ja biore 225 mg regularnie. Wyższyvh dawek nie brałem-pomyliłes z kimś...

 

Szukam leku na GAD... wenla 150mg i serta 200mg gówno dały. paro brałem tylko 20 mg, innych srajów nie brałem..tlpd też nie...

 

Co do wenli to dokładnie: u szaraczka musiało coś innego zadziałać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tizzano

no to ci piszę że 600mg pregi w 2,3 dawkach dziennie może ci załatwić sprawę na GAD . luknij ten link sobie - dużo ciekawych informacji o lekach na lęki właśnie . i paro w dawce 40-50mg mysle tez by dało radę , czy esci w max dawcę . jak take małe dawki dla ciebie nie działają a masz sie meczyć , musisz kombinować do max dawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-- 22 paź 2017, 17:49 --

 

. Powiesz sobie, że to był jednorazowy wyskok, będziesz od teraz uważał i tylko co jakiś czas brał 300mg, a kolejnym razem znów nastąpi blackout i nad ranem stwierdzisz, że wziąłeś 1,5g. ;) Tylko o to mi chodzi. Lepiej zapobiegać.

 

--------------------jak nastąpi to zwrócę ci honor i ukłonie się . NIE nastąpi ;)))

 

 

Wielce Szanowny Panie L .

 

Każdy ma szansę na pokonanie choroby i odstawienie wszystkich leków.

Pisanie komuś tak pesymistycznej prognozy na pewno się do tego nie przyczyni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tizzano

no to ci piszę że 600mg pregi w 2,3 dawkach dziennie może ci załatwić sprawę na GAD . luknij ten link sobie - dużo ciekawych informacji o lekach na lęki właśnie . i paro w dawce 40-50mg mysle tez by dało radę , czy esci w max dawcę . jak take małe dawki dla ciebie nie działają a masz sie meczyć , musisz kombinować do max dawek.

 

Masz rację benzowiec, muszę coś zrobić. Przecież coś musi działać! Chodzę też już na psychoterapię... To moja druga bo tamta to była hipoterapiabi do pizdy...

 

Najlepsze jest to że poprzednie konowaly psychiatrzy 2 stwierdzili mi depresję i żadnych typowych na nerwice leków nie dawali...Bo paro to ja sobie sam wymyśliłem, bo ten debil nie chciał mi zoloftu zmienić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tizziano :)

 

Spróbuj Pregabalinę w większych dawkach, maksymanie do 600 mg na dobę.

Weź np. rano 450 i wieczorem 150 ...... to musi zadziałać ..... !!... takie dawkowanie zaproponował mi lekarz gdyby dotychczasowe nie było skuteczne. Ja teraz biorę rano 225 i uważam że to dużo bo jak się załaduje to normalnie mam fazę.... he...he... więc gdybym walnoł 450 to był by kosmos dla mnie ...ale każdy reaguje inaczej ....

 

Skonsultuj oczywiście z lekarzem czy możesz ładować 600mg pregi .... :)

Daj znać jak efekty... :)

 

-- 23 paź 2017, 11:53 --

 

hej benzowiec84 :)

 

Jak Ci mija dzień ? Jak się czujesz ?

 

Ja zaraz jadę do MARKETU bo sąsiadka prosiła mnie abym doradził jej w kupnie telewizora. Mnie dzisiaj znowu nerwy trzęsą jak to zwykle bywa przed południem. Więc nie ma mowy o odstawianiu pregi..... muszę łykać i koniec..... chociaż jej skutki uboczne niestety czuję..... ........ Ale lubię oglądać sprzęt RTV i więc wyprawa do MARKETU dobrze mi zrobi ...:) ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAREK XYZ, No właśnie. Te skutki uboczne pregabaliny. Biorę ją już jakieś 8 miesięcy w dawce 300mg/dobę i wciąż tyle ich mam. Ostatnio wymieniłem tutaj wszystkie te, które u mnie występują. Masa tego. Pregabalina - świetny lek przeciwlękowy, ale tyle skutków ubocznych u mnie występuje, że już nie wiem ile czasu jeszcze je wytrzymam. Myślałem, że z upływem czasu leczenia te uboki będą stopniowo ustępować, ale coś niebardzo to idzie. Gdyby tylko przynajmniej ta wenlafaksyna już działała to mógłbym odstawić tę pregabalinę, ale nie działa i nie mam żadnej podpory przeciwlękowej. Dlatego z jednej strony chciałbym ją odstawić przez skutki uboczne a z drugiej boję się, że po odstawieniu wszystkie lęki wrócą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej benzowiec84 :)

 

Jak Ci mija dzień ? Jak się czujesz ?

 

Ja zaraz jadę do MARKETU bo sąsiadka prosiła mnie abym doradził jej w kupnie telewizora. Mnie dzisiaj znowu nerwy trzęsą jak to zwykle bywa przed południem. Więc nie ma mowy o odstawianiu pregi..... muszę łykać i koniec..... chociaż jej skutki uboczne niestety czuję..... ........ Ale lubię oglądać sprzęt RTV i więc wyprawa do MARKETU dobrze mi zrobi ...:) ....

 

hej marek , a dzieki, dziś słabo , ciężko śpię po paro z 6h dziś i czuję że za mało , u mnie optymalnie to 9 , spałem i 12 i 15 kiedyś , po paro podobno się sen wydłuża do 12+ ale u mnie raczej się skróca , więc dziś dzień do bani , nie mam zamiaru nic robic , ale bedzie dobrze ;p

 

szaraczek na co bierzesz risperidon ? to dość silny antagonista d2 i 3 , więc prolaktyna musi fest rosnąć . ale ja mam uprzedzenia do prolaktyny , po prostu jej nie nawidzę , więc bierz poprawke na mnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, Lekarz dał mi risperidon na myśli natrętne i ponoć może pomagać też przy depresji. Biorę 1 mg. W zasadzie coś tam działa, ale trudno mi powiedzieć na ile bo pregabalinę i jej skutki uboczne najbardziej odczuwam. W zasadzie to mam wrażenie, że z upływem czasu leczenia pregabaliną skutki uboczne dokuczają mi coraz bardziej. Chyba ją odstawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, Lekarz dał mi risperidon na myśli natrętne i ponoć może pomagać też przy depresji. Biorę 1 mg. W zasadzie coś tam działa, ale trudno mi powiedzieć na ile bo pregabalinę i jej skutki uboczne najbardziej odczuwam. W zasadzie to mam wrażenie, że z upływem czasu leczenia pregabaliną skutki uboczne dokuczają mi coraz bardziej. Chyba ją odstawię.

 

rozumiem , ważne by pomagało , także spoko . no ja prege odstawiłem od dziś , nagle przestałem brać i nic się nie działo,ale ja jej długo nie brałem no i jeszcze dzień trwa (odpukać) mam nadzieje ze odstawie od razu , nie mam zamiaru jej brać by się nie uzależnić ,ale skutków ubocznych po predze żadnych nie miałem , a ty jakie miałeś ?

 

ps: tak wogole moim zdanem baclofen jest bezpieczniejszą substancją od pregi , po baclo nie miałem tak że się najadłem nie wiadomo ile , umiałem i umiem tez kontrolować przerwy brania , przy predze jakoś nie , z baclo się znam od 2012 roku i nigdy nie miałem z nim problemu , teraz go nie brałem już nie wiem ile z miesiąc . ja tam się żegnam z pregą po tym co odwaliłem ostatnio.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×