Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

przeczytalem i ostro , tyle skutków już bym odstawiał , ale że bierzesz długo to redukuj powoli . to tycie chyba tez miałem od niej i zaparcia no . i czasami kręcenie w głowie takie alkoholowe(ale nie wiem czy to skutek uboczny:P)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, Praktycznie pregabalina wyłącza mnie z życia. Chyba przed odstawieniem skontaktuję się jeszcze ze swoim lekarzem bo tak samemu odstawiać trochę się obawiam. Sam nie wiem czy mogę to odstawić bez porozumienia z lekarzem. Kiedyś odstawiłem tak działającą wenlafaksynę i przeżyłem prawdziwy horror.

P.S. Co odstawiłeś na predze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, Praktycznie pregabalina wyłącza mnie z życia. Chyba przed odstawieniem skontaktuję się jeszcze ze swoim lekarzem bo tak samemu odstawiać trochę się obawiam. Sam nie wiem czy mogę to odstawić bez porozumienia z lekarzem. Kiedyś odstawiłem tak działającą wenlafaksynę i przeżyłem prawdziwy horror.

P.S. Co odstawiłeś na predze?

 

jak wiesz jak to można i bez porozumienia , ale lepiej skontuktuj się z nim , może ci coś da zastępczego by łatwiej znieść .

nic nie odstawiłem :) prege odstawiłem dziś , oto chodzi

 

ps: ja się sam lecze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, Coś zastępczego dla pregi? Nie wiem co by to miało być i po co. Benzo nigdy nie brałem i nie chcę tego brać. Ja bym najchętniej został na tej pregabalinie gdyby nie te skutki uboczne.

P.S. Aha. A napisałeś, że odwaliłeś coś ostatnio na predze. Najpierw rozbudzisz ciekawość a później nie chcesz napisać :smile: Sam się leczysz? Rozumiem, że nie jesteś pod opieką żadnego lekarza? Skąd bierzesz recepty na leki?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, Coś zastępczego dla pregi? Nie wiem co by to miało być i po co. Benzo nigdy nie brałem i nie chcę tego brać. Ja bym najchętniej został na tej pregabalinie gdyby nie te skutki uboczne.

P.S. Aha. Rozumiem.

 

no nie wiem to ci lekarz może powie co , jakis inny stabilizator o podobnym działaniu . można też baclofen ale to z deszczu pod rynne . a po co , no bo 8-9 miechow bierzesz to pewnie jakieś uzaleznienie jest fizyczne(a moze i nie nie wiem - obserwuj organizm ) i by łatwiej znieść odstawke , . najlepiej redukować powoli .

 

-- 23 paź 2017, 14:20 --

 

P.S. Aha. A napisałeś, że odwaliłeś coś ostatnio na predze. Najpierw rozbudzisz ciekawość a później nie chcesz napisać :smile: Sam się leczysz? Rozumiem, że nie jesteś pod opieką żadnego lekarza? Skąd bierzesz recepty na leki?

 

no zjadlem 1 gram pregi pisane bylo o tym , dlatego nie chcę już do tego wracać że takie głupstwo odwaliłem

 

wiedziałem że to pytanie padnie skąd biore recki:) nie nie jestem pod opieką lekarza , bo nie ufam im wcale i sporo to nieuki , łaziłem prywatnie to dawali mi jakies brintelixy i prege i inne gówna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, Mnie kiedyś wenlafaksyna oprócz lęku niczego nie zabrała. Nie miałem żadnych skutków ubocznych.

 

to ja kiedyś tak miałem na paro , nic nie zabrała a w ch*j pozytywów . moze za 2 razem już tak nie działa . widzisz u mnie paro za 2 razem juz tak nei dziala , u ciebie wenla za 2 razem już też tak nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też z odstawianiem tych leków trzeba bardzooo ostrożnie i cierpliwie, bo to jak wyciągnięcie wacka w ostatniej chwili....ja jak już trafię na swój lek to chyba zostanę na minimalnej dawce już do końca życia...nie chce wracać przez głupotę do tego bagna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej tizziano:)

 

Dobrze to określiłeś, ja też nie chcę wracać do bagna lekowego dlatego od dzisiaj zmniejszam dawkę pregabaliny do 150 mg / dobę. Docelowo chcę pozostawać tylko na witaminkach oraz lekach ziołowych typu melisa, szyszki chmielu i.t.p. Nie wiem czy mi się to uda bo poranki są kiepskie ale zaraz po południu wraca dobry nastrój .....

 

życzę wszystkim miłego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pregabalina może nasilać leki bo tak się czuje od dwóch dni jak ja biore a jestem uzależniony od benzo i opioidy i mam mi ponoć pomoc wyjsc z tego gówna...? Z góry dzięki za odpowiedź

 

ja od kodeiny też byłem uzalezniony i dalej jestem psychicznie , od benzo jestem uzalezniony w calości . prega dobra na zejście z opiatów (podobno użutkownicy na hypku potwierdzali , likwiduje bóle np poprawia samopoczucie no i mi pomogla przy kodeinie ) i do benzo też się nada na odstawkę - redukując benzo biorąc caly czas prege , z miesiąc możesz pobrać ciągiem bez raczej wjebania się w pregabaline . dawkki 300 1/2x lub 450 podzielne .

 

ątpie zeby prega nasilala lęki ma dzialac na odwrót dawki min 300mg

 

ja niestety mam przerwe od pregi , bo jeszcze prawie bym sie od niej uzależnił , co ciekawe wczoraj mie strasznie nogi bolaly , czego na predze nie mialem , nei wiem czy to od odstawki jej . zjadlem 100mg ketonalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pregabalina może nasilać leki bo tak się czuje od dwóch dni jak ja biore a jestem uzależniony od benzo i opioidy i mam mi ponoć pomoc wyjsc z tego gówna...? Z góry dzięki za odpowiedź

 

 

Też potwierdzam że kilka pierwszych dni może u Ciebie nasilić lęki.... ale przetrwaj to.... później będzie Cię uspokajać i będziesz czuł się lepiej

 

-- 25 paź 2017, 12:26 --

 

Mój psychiatra powiedział że nie ma leków które mogą zastąpić benzo... po prostu nie ma !!!..... natomiast na odstawkę pregabalina jest jedna z najlepszych ale i tak swoje musisz wycierpieć jak chcesz się pozbyć benzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy pregabalina może nasilać leki bo tak się czuje od dwóch dni jak ja biore a jestem uzależniony od benzo i opioidy i mam mi ponoć pomoc wyjsc z tego gówna...? Z góry dzięki za odpowiedź

 

 

Też potwierdzam że kilka pierwszych dni może u Ciebie nasilić lęki.... ale przetrwaj to.... później będzie Cię uspokajać i będziesz czuł się lepiej

 

-- 25 paź 2017, 12:26 --

 

Mój psychiatra powiedział że nie ma leków które mogą zastąpić benzo... po prostu nie ma !!!..... natomiast na odstawkę pregabalina jest jedna z najlepszych ale i tak swoje musisz wycierpieć jak chcesz się pozbyć benzo

 

-- 25 paź 2017, 14:00 --

 

A co powiecie o takich lekach jak lamotrygina czy karbamazepina ta ostatnia mi odstawiali w szpitalu plus w pizdu ketrelu i olanzapiny...?czy wrócić do zestawu ze szpitala czy próbować z ta pregabalina..? :why::great:

 

-- 25 paź 2017, 14:11 --

 

Bo szczerze nie uśmiecha mi się jechać chyba poraź szósty na detox mam już kurwa wyjebane na te szpitale jedynie w klinice w Poznaniu jakos podesźli do mnie po ludzku i mnie postawili na nogi ale wszyszedlem i wszystko zjebaLem a byłem już miesiąc czysty wystarczyło pójść na terapię zmniejszac ketrele i wszystko było by w porządku ale nie jimol musiał szybko lecieć po relanium do ojca ktory jest lekarzem i synkowi zawsze pomoże bo nie daję rady przez jebane ketrele bo w sumie do tegretolu nie mam zastrzeżeń aha i rano biorę Mozarin 10mg i na noc mirtazapina 15mg i promazyna 50mg czasami 100 a czasami promazin zastępuje olanzapina i kurwa leki jak trzymają tak trzymaja mam ich dość przerobiem prawie całą tablicę mendelejewa i kurwa żadnej poprawy jedynie co mnie uspokaja do zolpidem z browarami daje chwilowo ulgę. Dobra to chyba tyle na ta chwile jeśli chodzi o moj stan. :why::why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, dostałem pregabalinę na lęki. Brałem prawie 2 lata paroksetynę (pomogła), odstawiłem bo chciałem no i po 1 miesiącu odstawienia paroksetyny nerwica wróciła.

 

Od 07.10 biorę pregabalinę:

na początku 75mg (rano) - 75mg (wieczór)

na początku jakoś tak niezbyt się czułem, ale pozniej trochę lepiej

 

od 17.10

rano - 75mg - wieczór 150mg

 

No i kurczę jakoś na mnie to nie działa, czuję, że lęk jakby się nasilił. No i co teraz?

 

Generalnie kusi mnie powrót do paroksetyny. Brałem paroksetynę prawię 2 lata i pomogła mi, ale niestety przespałem ten czas i nic nie zrobiłem ze swoją nerwicą, hipochondrią.

 

Zastanawiam się czy nie wrócić do paroksetyny - obecnie mam psychoterapię i może byłoby to dobre połączenie.

 

Co sądzicie o tej pregabalinie? Brać to dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, dostałem pregabalinę na lęki. Brałem prawie 2 lata paroksetynę (pomogła), odstawiłem bo chciałem no i po 1 miesiącu odstawienia paroksetyny nerwica wróciła.

 

Od 07.10 biorę pregabalinę:

na początku 75mg (rano) - 75mg (wieczór)

na początku jakoś tak niezbyt się czułem, ale pozniej trochę lepiej

 

od 17.10

rano - 75mg - wieczór 150mg

 

No i kurczę jakoś na mnie to nie działa, czuję, że lęk jakby się nasilił. No i co teraz?

 

Generalnie kusi mnie powrót do paroksetyny. Brałem paroksetynę prawię 2 lata i pomogła mi, ale niestety przespałem ten czas i nic nie zrobiłem ze swoją nerwicą, hipochondrią.

 

Zastanawiam się czy nie wrócić do paroksetyny - obecnie mam psychoterapię i może byłoby to dobre połączenie.

 

Co sądzicie o tej pregabalinie? Brać to dalej?

 

Spróbuj jeszcze dawkę 2x150 mg.

Lub spróbuj rano 1x225 mg

 

Pregabalina potrzebuje trochę czasu aby zadziałać .... tak dwa...trzy tygodnie.....ale tę dawkę 225 mg powinieneś poczuć doraźnie i przekonasz się że pregabalina ma jednak w sobie ,,moc" .... :)

 

Wszystko oczywiście po konsultacji z lekarzem prowadzącym .

 

-- 25 paź 2017, 21:25 --

 

 

Bo szczerze nie uśmiecha mi się jechać chyba poraź szósty na detox mam już /cenzura/ wyjebane na te szpitale jedynie w klinice w Poznaniu jakos podesźli do mnie po ludzku i mnie postawili na nogi ale wszyszedlem i wszystko zjebaLem a byłem już miesiąc czysty wystarczyło pójść na terapię zmniejszac ketrele i wszystko było by w porządku ale nie jimol musiał szybko lecieć po relanium do ojca ktory jest lekarzem i synkowi zawsze pomoże bo nie daję rady przez jebane ketrele bo w sumie do tegretolu nie mam zastrzeżeń aha i rano biorę Mozarin 10mg i na noc mirtazapina 15mg i promazyna 50mg czasami 100 a czasami promazin zastępuje olanzapina i /cenzura/ leki jak trzymają tak trzymaja mam ich dość przerobiem prawie całą tablicę mendelejewa i /cenzura/ żadnej poprawy jedynie co mnie uspokaja do zolpidem z browarami daje chwilowo ulgę. Dobra to chyba tyle na ta chwile jeśli chodzi o moj stan. :why::why:

 

Klinika w Poznaniu !.... no wiadomo ..... najlepsza .... :) ..... tylko o którą Ci chodzi ?

Zolpidem z browarami ?.... no wiadomo..... najlepszy mix ..... ale.... do czasu .... :)

 

 

 

Moja rada.

 

Zostaw ZOLPIDEM w spokoju i poszukaj dobrego psychiatry który ustali jakiś sensowny plan leczenia..... innej drogi NIE MA..... tzn są ale to drogi jednokierunkowe .....he...he....... jak raz się wpier...olisz to już się nie wycofasz tylko spadasz do czarnej dziury .... :)

 

A czarna dziura w fizyce to jak wiadomo osobliwość..... tam znane nam prawa nie obowiązują.... więc lepiej nie sprawdzać co jest w środku ....:)

 

 

A jak masz dość takich porad to walnij sobie browarka z benzo..... efekt murowany.... wiem bo sam sprawdzałem ( nie raz ...he...he...)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, dostałem pregabalinę na lęki. Brałem prawie 2 lata paroksetynę (pomogła), odstawiłem bo chciałem no i po 1 miesiącu odstawienia paroksetyny nerwica wróciła.

 

Od 07.10 biorę pregabalinę:

na początku 75mg (rano) - 75mg (wieczór)

na początku jakoś tak niezbyt się czułem, ale pozniej trochę lepiej

 

od 17.10

rano - 75mg - wieczór 150mg

 

No i kurczę jakoś na mnie to nie działa, czuję, że lęk jakby się nasilił. No i co teraz?

 

Generalnie kusi mnie powrót do paroksetyny. Brałem paroksetynę prawię 2 lata i pomogła mi, ale niestety przespałem ten czas i nic nie zrobiłem ze swoją nerwicą, hipochondrią.

 

Zastanawiam się czy nie wrócić do paroksetyny - obecnie mam psychoterapię i może byłoby to dobre połączenie.

 

Co sądzicie o tej pregabalinie? Brać to dalej?

 

Spróbuj jeszcze dawkę 2x150 mg.

Lub spróbuj rano 1x225 mg

 

Pregabalina potrzebuje trochę czasu aby zadziałać .... tak dwa...trzy tygodnie.....ale tę dawkę 225 mg powinieneś poczuć doraźnie i przekonasz się że pregabalina ma jednak w sobie ,,moc" .... :)

 

Wszystko oczywiście po konsultacji z lekarzem prowadzącym .

 

-- 25 paź 2017, 21:25 --

 

 

Bo szczerze nie uśmiecha mi się jechać chyba poraź szósty na detox mam już /cenzura/ wyjebane na te szpitale jedynie w klinice w Poznaniu jakos podesźli do mnie po ludzku i mnie postawili na nogi ale wszyszedlem i wszystko zjebaLem a byłem już miesiąc czysty wystarczyło pójść na terapię zmniejszac ketrele i wszystko było by w porządku ale nie jimol musiał szybko lecieć po relanium do ojca ktory jest lekarzem i synkowi zawsze pomoże bo nie daję rady przez jebane ketrele bo w sumie do tegretolu nie mam zastrzeżeń aha i rano biorę Mozarin 10mg i na noc mirtazapina 15mg i promazyna 50mg czasami 100 a czasami promazin zastępuje olanzapina i /cenzura/ leki jak trzymają tak trzymaja mam ich dość przerobiem prawie całą tablicę mendelejewa i /cenzura/ żadnej poprawy jedynie co mnie uspokaja do zolpidem z browarami daje chwilowo ulgę. Dobra to chyba tyle na ta chwile jeśli chodzi o moj stan. :why::why:

 

Klinika w Poznaniu !.... no wiadomo ..... najlepsza .... :) ..... tylko o którą Ci chodzi ?

Zolpidem z browarami ?.... no wiadomo..... najlepszy mix ..... ale.... do czasu .... :)

 

 

 

Moja rada.

 

Zostaw ZOLPIDEM w spokoju i poszukaj dobrego psychiatry który ustali jakiś sensowny plan leczenia..... innej drogi NIE MA..... tzn są ale to drogi jednokierunkowe .....he...he....... jak raz się wpier...olisz to już się nie wycofasz tylko spadasz do czarnej dziury .... :)

 

A czarna dziura w fizyce to jak wiadomo osobliwość..... tam znane nam prawa nie obowiązują.... więc lepiej nie sprawdzać co jest w środku ....:)

 

 

A jak masz dość takich porad to walnij sobie browarka z benzo..... efekt murowany.... wiem bo sam sprawdzałem ( nie raz ...he...he...)

 

Pozdrawiam :)

 

 

Czyli co jeszcze poczekać? Bo generalnie zastanawiam się nad powrotem do paroksetyny. Jestem w trakcie psychoterapii (po 9 spotkaniach), planuję w marcu zacząć terapię grupową na NFZ. Zastanawiam się czy po prostu wrócić do paroksetyny żeby było mi łatwiej. Bo faktycznie te 2 lata brania paroksetyny były ok tzn. lęk minął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie minęło 8 dni od brania 225mg i....coś się stało :-) od 2 dni zero objawow... Odpukac!!! :-)

 

Ale jak widać ten lek nie działa na wszystkich od 3ciej tabletki... Na mnie podzialalo dopiero po miesiącu... A po tygodniu stosowania 225mg.

 

Także warto czekać!

 

Co do uzależnienia: pytałem lekarza: i ryzyko uzależnienia od tego leku nie jest w cale wyższe jak od ssri..... Sytuacja natomiast zmienia się jeśli ktoś żagluje dawkami, nie bierze regularnie i tej samej dawki, dodatkowo bierze do tego benzo...i czuję po tych tabletkach euforię wtedy należy kategorycznie odstawić bo lek ten może takie osoby uzależniac! W innym przypadku można bezpiecznie brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie minęło 8 dni od brania 225mg i....coś się stało :-) od 2 dni zero objawow... Odpukac!!! :-)

 

Ale jak widać ten lek nie działa na wszystkich od 3ciej tabletki... Na mnie podzialalo dopiero po miesiącu... A po tygodniu stosowania 225mg.

 

Także warto czekać!

 

Co do uzależnienia: pytałem lekarza: i ryzyko uzależnienia od tego leku nie jest w cale wyższe jak od ssri..... Sytuacja natomiast zmienia się jeśli ktoś żagluje dawkami, nie bierze regularnie i tej samej dawki, dodatkowo bierze do tego benzo...i czuję po tych tabletkach euforię wtedy należy kategorycznie odstawić bo lek ten może takie osoby uzależniac! W innym przypadku można bezpiecznie brać

 

Prega jest dobra .... zwłaszcza jak się załaduje 225 mg........ cieszę się że u Ciebie lepiej :)

 

Jestem ciekawy czy masz jakieś skutki uboczne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie minęło 8 dni od brania 225mg i....coś się stało :-) od 2 dni zero objawow... Odpukac!!! :-)

 

Ale jak widać ten lek nie działa na wszystkich od 3ciej tabletki... Na mnie podzialalo dopiero po miesiącu... A po tygodniu stosowania 225mg.

 

Także warto czekać!

 

Co do uzależnienia: pytałem lekarza: i ryzyko uzależnienia od tego leku nie jest w cale wyższe jak od ssri..... Sytuacja natomiast zmienia się jeśli ktoś żagluje dawkami, nie bierze regularnie i tej samej dawki, dodatkowo bierze do tego benzo...i czuję po tych tabletkach euforię wtedy należy kategorycznie odstawić bo lek ten może takie osoby uzależniac! W innym przypadku można bezpiecznie brać

 

jak dlugo bierzesz pregabaline? ja od 9 dni biore 225 i powiem szczerze chyba czuje sie gorzej sam nie wiem ale lęki sa i chulaja jak nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czułem się gorzej.to jest tak jak z ssri... Poczekaj to minie..

 

Skończyłem też biorezonans i poprawa nastąpiła tak jak poprzednio tydzień po zakończeniu zabiegów. Dlatego nie mam pewności czy to prega czy może biorezonans... A może oba?? Nie wiem jeden ciul,ważne że jest lepiej.. !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×