Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Też czułem się gorzej.to jest tak jak z ssri... Poczekaj to minie..

 

Skończyłem też biorezonans i poprawa nastąpiła tak jak poprzednio tydzień po zakończeniu zabiegów. Dlatego nie mam pewności czy to prega czy może biorezonans... A może oba?? Nie wiem jeden ciul,ważne że jest lepiej.. !

 

A na czym polega ten biorezonans ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czułem się gorzej.to jest tak jak z ssri... Poczekaj to minie..

 

Skończyłem też biorezonans i poprawa nastąpiła tak jak poprzednio tydzień po zakończeniu zabiegów. Dlatego nie mam pewności czy to prega czy może biorezonans... A może oba?? Nie wiem jeden ciul,ważne że jest lepiej.. !

 

No ok skoro mówicie że to działa jak SSRI że musi się rozkręcić to czekam. Chociaż cały czasnie kusi powrót do paroksetyny normalnie funkcjonowałem nie miałem nerwicy tzn miałem ale fajnie to wyciszalo. Przez 2 lata na paroksetyne czułem że żyje a teraz mam tak że tylko czekam na objawy to każdy dzień to loteria albo będą lęki i somaty bóle itp albo nie ....albo albo to jest męczące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może wróć do paro, jeśli się po niej dobrze czułeś i nie miałeś jakiś wielkich uboków. A prege bierz dodatkowo.

 

Kurczę jak sobie myślę, że mam brać 2 leki na "głowę" to mnie wzdryga :/ Ja w życiu nie brałem leków na stałe, pierwszy lek taki stały to właśnie paroksetyna i to już mnie bolało, że muszę łykać jakiekolwiek tabletki.

 

Na paroksetynie miałem ciężkie wejście - kilkanaście dni miałem biegunki bardzo silne, ale po tym okresie było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wisieć na gałęzi ... ?...... hmm...... też jakieś rozwiązanie .... :) .... ale nie polecam .... bo życie jest piękne..... nawet z nerwicą .......... a moja sąsiadka( 80+ ) znalazła inne rozwiązanie.....powtarza mi stale przez płot..... panie Marku, pan się nie martwi, ziemia wszystko wyciągnie ....he...he....... no niby racja..... więc czym ja się denerwuję ..... panienki, browarek i jazda ..... pieprzyć nerwicę !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie na te choroby ludzie biora po 5 leków na raz i to mocnych w wysokich dawkach..lepiej tak brac jak wisieć na gałęzi...

 

potwierdzam , ja juz wpadalem w alkoholizm prawie znowu , pilem , rozbilem auto , mandaty , ogolnie ryzykowne zycie ( nie bede tu pisal ), po paro jestem spokojny czlowieczek i wole taki stan . i teraz szukam czegos na dokladke na aktywacje , czy stabilizacje itp bo wyciszylo elegancko , tylko zmulenie jest , trza cos dolozyc

 

-- 27 paź 2017, 21:57 --

 

...wisieć na gałęzi ... ?...... hmm...... też jakieś rozwiązanie .... :) .... ale nie polecam .... bo życie jest piękne..... nawet z nerwicą .......... a moja sąsiadka( 80+ ) znalazła inne rozwiązanie.....powtarza mi stale przez płot..... panie Marku, pan się nie martwi, ziemia wszystko wyciągnie ....he...he....... no niby racja..... więc czym ja się denerwuję ..... panienki, browarek i jazda ..... pieprzyć nerwicę !!!

 

tp znaczy ze nie jestes chory , albo nie miales powaznej depresji . panienki , browarek . ludzie nei są wstanie wstać z łóżka , albo rozważają plan samobojstwa , pistolet , tabletki , wisiec nie bo brzydko bedzie wygladać i podobno robi się klocka w gacie :)))) , tabletki mogą wypłukać , skok z wysokości możesz zostać sparaliżowany a eutanazja jest niedozwolona będziesz warzywem na wózku (to gorze niż piekło i będziesz musiał żyć)

 

panienki,browarek,zycie - pieknie brzmi i zazdro . jesteś zdrowy

 

ja też pierdoel depresje , zamieniam się w duszę towarzystwa i zapie*alam na dyskoteke się bawić , życie jest pięknie boże jak cudownie się czuje :)) to ironia , sorki ale napisalem co mysle :)

 

-- 27 paź 2017, 22:02 --

 

...wisieć na gałęzi ... ?......

 

niektórzy z tego forum już zawiśli

 

-- 27 paź 2017, 22:08 --

 

MAREK lubie cie bo jesteś porządny gość i sympatyczny , ale są ludzie co są w krytycznym stanie , ja mam dużą poprawe mimo zmulenia i takiej niestabilności w nocy mogę przebieć maraton , w dzien nie moge zasnąć , ale i tak lepiej się czuje . a i paro dziala na depresje tylko jak się bierze leki , jak się wypłucze po jakimś czasie jest lipa . uważam to za mit że po 6 miesiącach kuracji , zostaje efekt antydepresyjny , ale może się mylę , a wogole po 6 miesiącach już powinien lek zajebiście działać , więc po co odstawiać jak działa , jak działa to się trzyma tego jak sztabke zlota w ręku , ile bym dal za mój dawny stan i może być to 10 tabletek

 

-- 27 paź 2017, 22:09 --

 

EDIT: miało być w nocy mogę przebiec maraton i nie mogę zasnąć , a w dzien nie mogę wstać z łóżka i jestem zmulony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84 :)

 

Hej Benzowiec :) U mnie to było tak że przez okres kilku miesięcy ani kropli alkoholu, jednak gdy zacząłem odstawiać leki - teraz coraz częściej sięgam po piwo ( niestety ....) Biorę nadal pregabalinę i wiem że nie powinienem ale ..... mam słabą wolę ..... piję gdy wieczorami czuję się względnie dobrze..... ale poranki bywają tragiczne ..... gdy wydawało mi się że jest trochę lepiej - znowu chyba jest gorzej ..... i tak w kółko ..... chciałem odstawić pregabalinę ale bez niej nie dam rady ...... do wyzdrowienia jeszcze daleka droga ..... czasami wątpię czy kiedykolwiek to nastąpi......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pregabalina jest stosowana na bóle ale czy akurat ból głowy zlikwiduje ? .... jakoś w to wątpię ponieważ biorę ją w dawce 300 mg i skutkiem ubocznym jest właśnie charakterystyczny ból głowy ..... więc jak prega ma leczyć skoro sama wyzwala ból ?

 

Na każdego każden lek inaczej działa...mi prega od razu wyeliminowała bóle głowy...

 

Marek zwiększyłeś z 225mg do 300mg???jakie efekty?? ja właśnie się zastanawiam, bo na 225 jest dużo lepiej, ale mam dziwne poddenerwowanie co 2-3 dni...lekarz powiedział żeby poczekać jeszcze z tydzień i jak dalej będzie te poddenerwowanie to na 300 mg wejść bo to według badań dopiero pierwsza skuteczna dawka na GADA... A jak to nie pomoże w pełni to mam już esci włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tizziano :)

 

wszedłem na dawkę 300 mg ..... czuję się różnie, raz lepiej raz gorzej...... też miewam takie poddenerwowanie..... zwłaszcza rano.........generalnie podwyższenie dawki nie wpłynęło zbytnio na efekt leczniczy...... nerwica nadal śmiga w mojej głowie i nie tylko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tizziano :)

 

wszedłem na dawkę 300 mg ..... czuję się różnie, raz lepiej raz gorzej...... też miewam takie poddenerwowanie..... zwłaszcza rano.........generalnie podwyższenie dawki nie wpłynęło zbytnio na efekt leczniczy...... nerwica nadal śmiga w mojej głowie i nie tylko :)

 

A jak to bierzesz? cąły czas pełna dawka od rana??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę rano 150 i wieczorem 150 :)

---------------------------------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

Od 1 listopada 2017 marihuana medyczna w Polsce już legalna :)

 

Na razie w polskich aptekach jeszcze niedostępna ale za pewien czas będzie.

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz powiedział że mam sam zadecydować jak będzie lepiej .... :)

Najważniejsze aby było 300 mg /dobę.

Na razie biorę 2x150.

Dodałem jeszcze BELERGOT rano 2 tabletki.

 

Efekty pozytywne ale nie rewelacyjne :)

Stabilizacja na średnim poziomie, nastrój bardzo dobry ale nerwica niestety nadal jest blisko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi tez się wydaje żę ta Prega to mi nastrój fajny daje (czyli że powiedzmy działa lepiej antydepresyjnie...) natomiast z lękami radzi sobie w kratkę... No ale w badaniach wyraźnie podkreślono że zaczyna mocno pomagać na GAD dopiero w dawce 300mg , 375 albo 450 mg, więc ja jeszcze w nią wieżę.

 

Może też powinieneś spróbować wyższych dawek..no ale bierzesz dopiero 2 dni więc daj czas tej dawce na rozkręcenie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piczikaczi a dlaczego nie chciał???? Zamiast tego dał Ci uzalezniajacy klorazepan??? To jakiś konowal...

 

Marek od jutra dopiero zaczynam brać 300mg... Chyba na razie zacznę systemem 225 rano i 75 noc.

 

Dziś np usłyszałem od psychotetapeutki że powinienem odstawić leki i wtedy dopiero podjąć się terapii bo dopiero wtedy w pełni przeżyję mój lęk i go wyrzuce z siebie, a nie wtedy kiedy moje emocje są otumanione lekami... I bądź tu kur..a mądry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekarz nie chciał mi tego przepisać w alternatywie dostałem klorazepan i nie jestem z tego zadowolony bo wolałem pregabaline :?

 

 

hej picziklaki :)

 

skoro lekarz tak przypisał to łykaj klorazepan .....

 

doraźnie chyba lepiej zadziała niż pregabalina ponieważ to benzo długo działające

 

a wada jest taka że po kilku tygodniach trzeba odstawić

 

-- 03 lis 2017, 20:40 --

 

tizziano :)

 

ja biorę raz 225/75 a innym razem 150/150 ..... i powiem Ci że sam nie wiem jak jest lepiej

 

ogólnie wydaje mi się pregabalina na początku działała na mnie mocniej i efekt przeciwlękowy był silniejszy ....

 

dzisiaj czuję się kiepsko ..... chyba pójdę wcześnie spać..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×