Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, acherontia styx napisał(a):

Ludzie, nauczcie się w końcu, że to nie lek w magiczny sposób powoduje tycie, tylko żarcie więcej niż zapotrzebowanie energetyczne. Jak będziesz jadł więcej niż wynosi Twoje zapotrzebowanie to przytyjesz, nie to nie. 

To ciekawe bo mam catering wykupiony i jem dokładnie tyle samo co przed stosowaniem mirtazapiny i jakoś nie tyłem. 

Po tym leku nie dość, że jest zwiększony apetyt to jeszcze nawet w ulotce jest napisane że przyrost masy ciała jest wymieniony jako działanie nie pożądane. 

Wydaje mi się, że po zastosowanie preganaliny tycie będzie jeszcze większe dlatego boje się jej stosować. 

Może te leki zmniejszają po prostu metabolizm albo zatrzymują wodę w organizmie? 

Nie jem więcej a zawsze byłem wysportowanym chłopakiem w kilka miesięcy przebrałem prawie 10kg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ExxonValdez napisał(a):

😅 no chyba jednak nie.

No chyba jednak tak. Nie twórzcie nowej fizjologii. Brałam mirtazapinę w dawce 60mg, pregabalinę 200mg, olanazpinę max 10 mg i jakoś moja waga do dzisiaj jest taka sama z różnicami +/- 3kg. Także skończcie robić offtop, bo jest na tym forum wiele osób które nie przytyły na żadnym z tych leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, acherontia styx napisał(a):

No chyba jednak tak. Nie twórzcie nowej fizjologii. Brałam mirtazapinę w dawce 60mg, pregabalinę 200mg, olanazpinę max 10 mg i jakoś moja waga do dzisiaj jest taka sama z różnicami +/- 3kg. Także skończcie robić offtop, bo jest na tym forum wiele osób które nie przytyły na żadnym z tych leków.

Kilku dobrych lekarzy mi mówiło inaczej. Normalnie można przytyć po danym leku mimo tego samego odżywiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, serotoninowiec napisał(a):

Kilku dobrych lekarzy mi mówiło inaczej. Normalnie można przytyć po danym leku mimo tego samego odżywiania.

Owszem, moja lekarka też mi to mówiła, ale nie z powietrza, tylko przez podjadanie.  Co nie jest tyciem przez lek, tylko zwiększony apetyt. A co za tym idzie, zwiększoną podaż kcal. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, acherontia styx napisał(a):

No chyba jednak tak. Nie twórzcie nowej fizjologii. Brałam mirtazapinę w dawce 60mg, pregabalinę 200mg, olanazpinę max 10 mg i jakoś moja waga do dzisiaj jest taka sama z różnicami +/- 3kg. Także skończcie robić offtop, bo jest na tym forum wiele osób które nie przytyły na żadnym z tych leków.

Ale ekstrapolacja pojedyńczych przypadków na całość zagadnienia chyba nie ma sensu. To jak z jezdzacymi bez pasów, którzy jeżdza tak całe zycie, maja cała twarz, wszystkie swoje zeby i im sie nic nie stało; albo palący papierosy ktorzy dożyli 100 lat, nigdy u lekarza nie byli i czuja sie bdb... co to ma do rzeczy ? Procesy biochemiczne są nieskończenie skomplikowane i posprzężane ze sobą, nie da rozłożc sie tego łopatologicznie na pojedyncze elementy - jak z pracą mózgu jako całości np. Metabolizm regulowany jest ekspresją genów, hormonami i trylionem rożnych składowych. Leki same w sobie - np. neuroleptyki hamując globalnie ekscytacje neuronów w OUN, zmniejszaja zuzycie glukozy i tlenu przez mózg- jego temperatura jest niższa jak widac na MRI obrazujacym jego prace w czasie rzeczywistym. Nie trzeba mowic chyba rowniez ze powoduje to ze... "czlowiek jakby zyje wtedy mniej", wiecej śpi, jest mniej ruchliwy, jest jakby obok siebie, ma mniej pomysłow, etc. Same hormony to katalizatory wielu reakcji metabolicznych w organizmie i procesy ktore zajełyby samorzutnie kilka tysiecy lat albo nie zaszły wogóle - zachodza w kilka minut ze wzgl. na ich obecnosc w odpowiednim stezeniu, i tak dalej i tak dalej. Także leki WPŁYWAJĄ na masę ciała a przede wszystkim na kompozycje tego ciała. I tak np. jedzac w swim zyciu ~2tys kcal na dzień, po rozpoczęciu kuracji olanzapiną jedzac idealnie ~2tys kcal na dzien, możemy po roku czasu baaaardzo mocno sie zdziwić. Pozdrawiam równie mocno ignorantów i nieignorantów :P

Edytowane przez ExxonValdez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ExxonValdez napisał(a):

Ale ekstrapolacja pojedyńczych przypadków na całość zagadnienia chyba nie ma sensu

To tak samo jak Twoje przykłady na przytycie na tych lekach. Koniec tematu z mojej strony. Jak dla mnie możesz sobie wierzyć nawet w garbate aniołki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2024 o 19:01, Franzprzygidnik napisał(a):


/cenzura/ mam dosłownie tak samo kiedyś mi mega pomagała fajnie się spało a teraz jak wezmę wieczorem swoją dawkę to za /cenzura/a nie mogę usnąć po prostu zamiast mnie uśpić to pobudza i ciężko jest spać dlatego powoli będę z niej schodził 

Tylko że jestem obecnie na wyższej dawce 225 i jeśli na 150 będę spał to tak zostanie jeśli nie to 75 jeśli znowu nie to 0 wszystko w zależności jak będę spał bo na tym mi zależy najbardziej 

Więc tak dawka zmniejszona do 150 praktycznie nie odczułem żadnych skutków ubocznych przy zmianie dawki po za tym że ciut lepiej śpię na pewno lepiej niż na 225/300 aczkolwiek jeszcze nie do końca tak jak bym chciał więc pewnie za kilka dni zejdę do 75 i zobaczę jak będę spał bo jakiś czas temu byłem na takiej dawce dość długo 

 

PS:Kiedyś też zszedłem z dawki 225 do 0 w trzy tygodnie i praktycznie nic się nie działo bo raczej bym pamiętał jak by się coś działo ;) 

wiadomo że biorę też inne leki mirte 30 (też z niej kiedyś zszedłem z dnia na dzień i też się nic nie działo ) i solian 50 

 

ale tak jak wspomniałem w cytowanym poście obecnie zależy mi na tym bym mógł dobrze spać tyle ode Mnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie od 4 dni biorę preato i brintellix. Czuję jakby mi się ciężej oddychało? Czy to jest dobre połączenie leków. Szczerze nie jestem za bardzo przekonana do leków. Do tej pory doraźnie brałam Zomiren 0.5 ( bardzo rzadko). Jestem nowa i na forum i w temacie. Czy warto iść w leki czy próbować zwalczyć nerwicę bez pomocy leków. Czy jeśli powiedzmy brała. Te leki 5 dni to mogę je odstawić bez żadnych konsekwencji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej🙂

 Spokojnie możesz odstawić. 5 dni to króciutki okres. 

 Ja biorę pregę raz na jakiś czas, żeby się nawalić. Teraz oglądam koncert DM i jestem po 800 mg tego narkotyku czyli pregi. Jestem na fajnej fazie, z bananem na twarzy. Ale nie polecam pregi na co dzień, bo uzależnienia. 

Pozdrawiam 😊

 

4 godziny temu, Ann par napisał(a):

Mam pytanie od 4 dni biorę preato i brintellix. Czuję jakby mi się ciężej oddychało? Czy to jest dobre połączenie leków. Szczerze nie jestem za bardzo przekonana do leków. Do tej pory doraźnie brałam Zomiren 0.5 ( bardzo rzadko). Jestem nowa i na forum i w temacie. Czy warto iść w leki czy próbować zwalczyć nerwicę bez pomocy leków. Czy jeśli powiedzmy brała. Te leki 5 dni to mogę je odstawić bez żadnych konsekwencji

 Dorzucę jeszcze Nasen w łóżku i zasnę z powidokami🚬🤩

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat biorę pregabalinę ale  od pół roku mam nadmierny apetyt, biorę ją o 17 i pół godzinki później mogłabym jeść i jeść przez co już 5 kg przytyłam... czy znacie leki które jednak obniżają apetyt? wiem, że to nie wina leku i powinnam się hamować z jedzeniem ale nie potrafię - tutaj głownie chodzi o słodycze.

Może powinnam  o tym mojej psychiatrze powiedzieć i zmeniłaby na inny..

Edytowane przez zarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie od 4 dni biorę preato i brintellix. Czuję jakby mi się ciężej oddychało? Czy to jest dobre połączenie leków. Szczerze nie jestem za bardzo przekonana do leków. Do tej pory doraźnie brałam Zomiren 0.5 ( bardzo rzadko). Jestem nowa i na forum i w temacie. Czy warto iść w leki czy próbować zwalczyć nerwicę bez pomocy leków. Czy jeśli powiedzmy brała. Te leki 5 dni to mogę je odstawić bez żadnych konsekwencji?

Witam tak po ok 8 h po zażyciu brintellixu 5 mg odczuwam ucisk w klatce piersiowej. Nie jest to typowy ból czy kłócie. Przyjmuję jeszcze preato 3 x 75 mg. I tak myślę że to albo objaw nerwicy albo po którymś z tych leków tak mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ann par napisał(a):

Mam pytanie od 4 dni biorę preato i brintellix. Czuję jakby mi się ciężej oddychało? Czy to jest dobre połączenie leków. Szczerze nie jestem za bardzo przekonana do leków. Do tej pory doraźnie brałam Zomiren 0.5 ( bardzo rzadko). Jestem nowa i na forum i w temacie. Czy warto iść w leki czy próbować zwalczyć nerwicę bez pomocy leków. Czy jeśli powiedzmy brała. Te leki 5 dni to mogę je odstawić bez żadnych konsekwencji?

Witam tak po ok 8 h po zażyciu brintellixu 5 mg odczuwam ucisk w klatce piersiowej. Nie jest to typowy ból czy kłócie. Przyjmuję jeszcze preato 3 x 75 mg. I tak myślę że to albo objaw nerwicy albo po którymś z tych leków tak mam?

 

 Hej 🙂 ja też po predze miałem ucisk w okolicach mostka. Dlatego odstawiłem. Biorę raz na 2,3 tygodnie, żeby się zrelaksować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak się zastanawiam czy to faktycznie po preato bo po wieczornej dawce nic mi nie jest po porannej również a czytałam że preato osiąga maksymalne stężenie po 1 h a brintellix po 7 - 8 h. Więc nie wiem po którym leku tak się dzieje. Czy warto jeszcze dać szansę tym lekom czy odstawić je. Chociaż bez leków ciężko mi żyć bez stresu i chciałabym pokonać nerwicę w końcu.

Próbowałam astetinu, citabaxu i sympramolu i te leki fatalnie na mnie działy, gorzej niż sama nerwica. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ann par napisał(a):

Tylko tak się zastanawiam czy to faktycznie po preato bo po wieczornej dawce nic mi nie jest po porannej również a czytałam że preato osiąga maksymalne stężenie po 1 h a brintellix po 7 - 8 h. Więc nie wiem po którym leku tak się dzieje. Czy warto jeszcze dać szansę tym lekom czy odstawić je. Chociaż bez leków ciężko mi żyć bez stresu i chciałabym pokonać nerwicę w końcu.

Próbowałam astetinu, citabaxu i sympramolu i te leki fatalnie na mnie działy, gorzej niż sama nerwica. 

 Dzień dobry 🙂

Ja tak miałem po pregabaline. I doszły skurcze żołądka. 

 Co do reszty, Ann, to już skonsultuj z lekarzem. 

Miłego dnia 😊

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mezo czy po 7 daniach mogę odstawić bez niczego preato. Dzisiaj rano wzięłam Lekarz twierdzi, żeby nie przerywać bo to może być objaw nerwicy. Ja to bym najchętniej nie brała ani tego preato ani brintellix? Tym bardziej że za bardzo nie odczuwam jakiś mega efektów może jestem bardziej spokojniejsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ann par napisał(a):

Mezo czy po 7 daniach mogę odstawić bez niczego preato. Dzisiaj rano wzięłam Lekarz twierdzi, żeby nie przerywać bo to może być objaw nerwicy. Ja to bym najchętniej nie brała ani tego preato ani brintellix? Tym bardziej że za bardzo nie odczuwam jakiś mega efektów może jestem bardziej spokojniejsza. 

Ale lekarz ma rację. Po 7 dniach to nie można jeszcze ocenić działania leku. Zwłaszcza Brintellix potrzebuje minimum miesiąca na rozkręcenie. Troszkę za szybko oczekujesz efektów. To nie antybiotyki, że zaczynają działać w 3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2024 o 20:24, Pawel.770 napisał(a):

Jak brałem przez tydzień pregabaline 150 mg wieczorem raz dziennie to po jakim czasie od odstawienia przestanie ona działać???

Pragebalina ma krótki okres półtrwania około 6-12h więc ciężko stwierdzić ale wydaje mi się że 3 dni bądź tydzień to max Ale wiadomo że to jest kwestia osobnicza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem teraz na dawce 150 ale to pisałem już wyżej i sam się zastanwiam czy nie zejść jeszcze niżej do 75 albo do 0 (za zgodą lekarza ) i zobaczyć jak będzie na samej mircie i solianie i wiadomo do tego brocmoron bo (prolaktyna dość duża ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Franzprzygidnik napisał(a):

Sam jestem teraz na dawce 150 ale to pisałem już wyżej i sam się zastanwiam czy nie zejść jeszcze niżej do 75 albo do 0 (za zgodą lekarza ) i zobaczyć jak będzie na samej mircie i solianie i wiadomo do tego brocmoron bo (prolaktyna dość duża ) 

Brałem bromokryptyne i 100 mg Solianu, prolaktyna dalej była grubo ponad normę ale na każdego inaczej to działa rzecz jasna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×